مدارک لازم برای تمدید پاسپورت در کانادا + هزینه و مراحل 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تمدید پاسپورت کانادا
مدارک لازم برای تمدید پاسپورت در کانادا + هزینه و مراحل 2024

فهرست مطالب

تمدید پاسپورت کانادا چالش های مخصوص به خود را دارد و شاید خیلی از افراد موقع مواجهه با این چالش ها، بیش از اندازه سردرگم شوند. از طرف دیگر، داشتن پاسپورت این کشور موجب می شود که افراد بتوانند خیلی راحت به کشورهای متعددی سفر کنند. تمدید پاسپورت این کشور مزایای بسیار زیادی برای شهروندان کانادا دارد. به همین دلیل خیلی از افراد بعد از مهاجرت به کانادا، به فکر دریافت تابعیت و سپس پاسپورت این کشور هستند. در این مقاله، به صورت مفصل نحوه دریافت و یا تمدید پاسپورت ایرانی در کانادا را برای شما توضیح خواهیم داد.

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت در کانادا + هزینه و مراحل 2024

اگر شما از قبل پاسپورت کشور کانادا را داشته باشید، با انجام چند مرحله می توانید آن را تمدید کنید. همه ساله متقاضیان بسیار زیادی به کشور کانادا مهاجرت می کنند و بعد از گرفتن اقامت، پاسپورت این کشور را نیز دریافت می کنند. با این حال، طبیعتا بعد از گذشت چند سال تاریخ اعتبار گذرنامه به اتمام می رسد و باید مجددا آن را تمدید کنید. حتی گاهی مواقع ممکن است پاسپورت گم و یا دزدیده شود. اگر شما هم به هر دلیلی می خواهید بدانید که مراحل تمدید پاسپورت کانادا به چه صورت است، حتما تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید.

همچنین بخوانید: قوانین کشور کانادا برای مهاجرین / نکاتی که قبل مهاجرت باید بدانید

چه زمانی باید برای تمدید پاسپورت کانادا اقدام کنیم؟

شرایط متعددی وجود دارند که شاید شما را مجبور به تمدید پاسپورت کشور کانادا کنند. در ادامه، هر یک از این شرایط را نام می بریم. فراموش نکنید که اگر هر یک از این شرایط را داشتید، باید هرچه سریع تر برای تمدید پاسپورت کانادا فوری اقدام کنید.

 • به اتمام رسیدن اعتبار پاسپورت (بهتر است زمانی که پاسپورت شما حداقل اعتبار ۶ ماه و یا کمتر دارد، آن را تمدید کنید.)
 • به اتمام رسیدن صفحات پاسپورت
 • تغییر یافتن محل اقامت 
 • تغییر نام و نام خانوادگی و یا حتی به هر صورت، تاریخ تولد
 • تغییر جنسیت
 • درخواست دادن برای تفکیک نام فرزندان در پاسپورت

 مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت کانادا

در صورتی که هر یک از شرایط بالا را داشتید و خواستید پاسپورت کانادا را برای خود تمدید کنید، مدارک خاصی نیاز دارید. در ادامه، مهم ترین مدارک تمدید پاسپورت کانادا را نام می بریم که با ارائه آنها، می توانید کارهای دریافت پاسپورت جدید را در بازه زمانی کوتاهی انجام دهید.

 مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت کانادا
 • اسکن همه مدارک با حجم کمتر از 300 کیلوبایت و فرمت JPG 
 • اصل و کپی همه صفحات شناسنامه
 • اسکن از همه صفحات گذرنامه مخصوصا صفحه اول و صفحه آخر (در صفحه اول پاسپورت، اطلاعات شخصی و در صفحه آخر هم اطلاعات مهر خروج از ایران وجود دارند.)
 • عکس متقاضی به صورت تمام رخ با سایز ۴ در ۶
 • اسکن کارت ملی از پشت و رو
 • اسکن کارت اقامت
 • کارت پایان خدمت، کارت معافیت و یا معافیت تحصیلی صادر شده از طرف سازمان نظام وظیفه (این مدرک برای آقایان بیشتر از ۵۰ سال نیاز نیست.)
 • صفحات شناسنامه همسر و فرزندان در صورت موجود
 • در صورت فوت همسر و یا طلاق، ارائه گواهی فوت یا طلاقنامه
 • برای متقاضیان کمتر از ۱۸ سال و در صورت فوت پدر، ارائه قیومیت صادر شده از طرف مرجع قضایی ایران
 • فرم تکمیل شده درخواست تمدید پاسپورت کانادا
 • اصل پاسپورت منقضی شده به صورت سالم، در صورت اعلام کردن این که پاسپورت گم نشده و یا به سرقت نرسیده است.
 • کارت شهروندی کانادا یک نسخه
 • رسید پرداخت هزینه های لازم

مراحل تمدید پاسپورت کانادا

برای تمدید پاسپورت کانادا شما باید مراحل خاصی را طی کنید که در این قسمت، تمام این مراحل را به صورت مختصر نام برده ایم. توجه داشته باشید که بعد از اتمام این مراحل، باید مطمئن شوید که تمام اطلاعات موجود درباره شما صحت دارند. زیرا در صورت مغایرت اطلاعات، باید بار دیگر برای ثبت نام و تمدید پاسپورت اقدام کنید. به همین دلیل احتمال دارد تمام برنامه های شما به هم بریزد. این مراحل، به شرح زیر هستند: 

هیمنطور بخوانید: شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا

مراحل تمدید پاسپورت کانادا
 1. ثبت نام در سامانه میخک: در اولین مرحله، باید در سامانه میخک ثبت نام کرده و تمام مدارکی که پیش از این گفتیم را بارگذاری نمایید.
 2. ثبت اطلاعات در سامانه مذکور: علاوه بر آپلود مدارک، باید در سامانه میخک اطلاعات هویتی و مشخصات خود را به طور کامل و دقیقه ثبت کنید. 
 3. انتخاب یکی از دفاتر واشنگتن: برای این که پاسپورت کانادایی خود را تمدید کنید، باید یکی از دفاتر واشنگتن را انتخاب کنید تا کارهای مورد نیاز و خدمات در آن دفتر به عنوان نمایندگی برای شما انجام شود.
 4. دریافت کد رهگیری: بعد از انجام کارهای بالا، باید تمام اطلاعات وارد شده را ثبت نهایی کنید و از کد رهگیری که برای شما نمایش داده می شود، پرینت بگیرید. در این مرحله، نگهداری از رسید مربوطه می تواند اهمیت زیادی برای تمدید پاسپورت کانادا داشته باشد.
 5. تکمیل فرم شماره 1: در وب سایت دفتر واشنگتن، باید فرم شماره یک را پر کنید تا درخواست تمدید پاسپورت برای شما ثبت شود.
 6. ارائه مدارک به دفتر واشنگتن: در نهایت، آخرین کاری که باید برای تمدید پاسپورت کانادا انجام دهید، این است که مدارک مورد نیاز را به دفتر واشنگتن ارائه دهید. در این مرحله، فرایند تمدید پاسپورت برای شما آغاز می شود و بعد از گذشت یک بازه زمانی مشخص، پاسپورت جدید برای شما صادر خواهد شد.

هزینه تمدید پاسپورت کانادا چقدر است؟

هزینه تمدید پاسپورت کانادا بسته به اعتبار آن می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، هزینه دریافت و تمدید این پاسپورت از سال ۲۰۲۱ تاکنون برای پاسپورت هایی با اعتبار ۵ ساله، ۱۲۰ دلار بوده است. هزینه مورد نیاز برای پاسپورت ۱۰ ساله، به ۱۶۰ دلار کانادا می رسد.

برای دریافت و یا تمدید پاسپورت کودکان زیر ۱۵ سال، باید ۵۷ دلار کانادا بپردازید. در کنار این موارد، هزینه مورد نیاز برای تمدید پاسپورت کانادا فوری نسبت به شرایط عادی کمی بیشتر است. لازم به ذکر است که اگر خارج از خاک کانادا باشید، هزینه شما برای تمدید پاسپورت نسبت به زمانی که در خاک کانادا هستید، بیشتر خواهد شد. 

سخن پایانی

 در این مقاله متوجه شدید که نحوه تمدید پاسپورت کانادا به چه صورت است و به چه مدارکی برای انجام این کار نیاز دارید. اگر فکر می کنید که برای دریافت و یا تمدید این پاسپورت خیلی سردرگم هستید، بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن با درخواست شما برای تمدید پاسپورت این کشور موافقت شود. تیم شایان می تواند از این نظر کمک بسیار زیادی به متقاضیان کند. فقط کافی است که با کارشناسان ما در شایان تماس بگیرید تا بعد از ارائه اطلاعات مورد نیاز درباره خود، فرایند تمدید پاسپورت را برای شما توضیح دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان