یکی از بزرگ ترین و در عین حال، پرطرفدارترین شهرهای آنتالیا، شهر آلانیا است که یک گزینه فوق العاده جذاب و منحصر به فرد برای مهاجران خارجی در نظر گرفته می شود. به همین دلیل هم می توان گفت که یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور ترکیه، از طریق خرید ملک در آلانیا است. البته خرید و یا حتی اجاره خانه در آلانیا شرایط خاصی دارد که شاید خیلی از افراد از آنها آگاه نباشند. به همین دلیل هم تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کند که صفر تا صد خرید ملک در این شهر را بدون هیچ گونه نگرانی به پایان برسانید.

خرید ملک در آلانیا / شرایط خرید و اجاره خانه در آلانیا

از آنجا که آلانیا طرفداران بسیار زیادی در کشور ترکیه دارد، حتی خود شهروندان این کشور هم علاقه زیادی دارند که در این منطقه زندگی کنند. از طرف دیگر، کسانی که بخواهند به کشور ترکیه مهاجرت کنند، می توانند با خرید ملک، فرایند مهاجرت خود را خیلی ساده تر انجام دهند. علاوه بر این که اگر خانه ای در آلانیا داشته باشند، می توانند بعد از مهاجرت هم زندگی راحتی را در این منطقه تجربه کنند. در این مقاله از شایان، اطلاعات کاملی درباره مزایای سرمایه گذاری در خرید ملک در آلانیا در اختیار شما قرار خواهیم داد.خرید ملک در آلانیا

مزایای سرمایه گذاری در خرید ملک در آلانیا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، خرید ملک در آلانیا برای مهاجران، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا آنها می توانند علاوه بر تجربه زندگی در یک محیط فوق العاده جذاب و آرامش بخش، حتی اقامت و شهروندی کشور ترکیه را نیز دریافت کنند. علاوه بر این، خرید خانه در آلانیا مزایای دیگری نیز دارد که در این بخش، برخی از مهمترین آنها را نام می بریم. پس اگر شما هم می خواهید مطمئن شوید که آیا خرید ملک در آلانیا ارزشش را دارد یا خیر، حتما به این بخش توجه کنید.

 • پربازده ده بودن قیمت ملک در این منطقه
 • گرفتن شهروندی و یا اقامت کشور ترکیه با خرید ملک و خانه
 • مناسب تر بودن قیمت ملک در این منطقه نسبت به سایر مناطق توریستی ترکیه مانند استانبول و ازمیر
 • امکان خرید ملک در آلانیا به صورت اقساطی از طریق خرید کردن از شرکت های سازنده
 • امکان بهره مندی از وام برای خرید ملک
 • لذت بردن از طبیعت بسیار زیبای آلانیا

بر اساس مواردی که پیش از این نام بردیم، به احتمال خیلی زیاد شما هم متوجه شده باشید که خرید ملک در آلانیا تا چه حد برای مهاجران می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. زیرا علاوه بر این که شما می توانید از نظر اقتصادی سود بسیار زیادی به دست بیاورید، این امکان را خواهید داشت که در یک منطقه فوق العاده آرامش بخش با طبیعت بکر و منحصر به فرد، زندگی کنید. علاوه بر این که کارت اقامت ترکیه را نیز دریافت خواهید کرد.

امکان گرفتن شهروندی و اقامت کشور ترکیه با خرید ملک در آلانیا

در ابتدای این مقاله هم چندین بار گفتیم که اگر شما خانه ای در منطقه آلانیا و یا هر یک از مناطق دیگر ترکیه بخرید، این امکان را دارید که شهروندی و اقامت ترکیه را نیز به دست بیاورید. البته روش های دیگری هم برای گرفتن اقامت و شهروندی کشور ترکیه وجود دارند. با این حال، هیچ یک از این روش ها به اندازه خرید ملک در آلانیا سودآور و در عین حال، راحت نیست.

اقامت کشور ترکیه

تقریبا بیشتر از یک سال است که قوانین مهاجرتی در کشور ترکیه دچار تغییراتی شده است. به همین دلیل هم به خاطر این تغییرات، شهروندان خارجی که می خواهند از طریق ملک در منطقه آلانیا، باید به برخی نکات توجه داشته باشند تا بتوانند شهروندی ترکیه را بگیرند.

به عنوان مثال، اگر آنها بخواهند در مناطق پرجمعیت کشور ترکیه، مانند استانبول، ازمیر، مرسین و موغلا خانه بخرند، ارزش آن باید حداقل 75 هزار دلار باشد. این در حالی است که ارزش خرید ملک در مناطق کم جمعیت ترکیه، باید حداقل 50 هزار دلار ارزش گذاری شود. البته باید گفت که منظور از مناطق پرجمعیت، فقط محدوده مرکزی ترکیه نیست و تمام  منطقه ها را در بر می گیرد که با توجه به این مسئله، آنتالیا و آلانیا نیز در فهرست مناطق پرجمعیت در نظر گرفته می شود.

آخرین قیمت ملک در آلانیا

بعد از این که مهاجران و افراد خارجی متوجه شدند که خرید ملک در آلانیا تا چه حد می تواند برای آنها سودآور باشد، ممکن است برای آنها سوال پیش بیاید که قیمت ملک در این منطقه تقریبا چقدر است؟ برای پاسخ، باید بگوییم که آخرین قیمت ملک در آلانیا تا حد خیلی زیادی به منطقه و امکانات رفاهی بستگی دارد. همچنین فاکتورهای دیگری که در این زمینه تاثیر می گذارند، مواردی مانند متراژ ساختمان، سال ساخت و یا حتی تعداد خواب هستند.

آخرین قیمت ملک در آلانیا

به عنوان مثال، یکی از ارزان ترین مناطق آلانیا، محله محموتلار و یکی از گران ترین مناطق این شهر هم محله اوبا در نظر گرفته می شوند. فاکتور دیگری که باعث تفاوت در آخرین قیمت ملک در آلانیا می شود، ویلایی و یا آپارتمان بودن ساختمان است. طبیعتا خانه های ویلایی، قیمت نسبتا بیشتری دارند.

در صورتی که شما هم بخواهید از طریق خرید ملک در آلانیا به کشور ترکیه بروید، باید به این مسئله توجه داشته باشید که برای خرید ملک، شما باید هزینه مورد نظر را به دلار به بانک مورد نظر خود در کشور ترکیه واریز کنید و سپس همان بانک، پول شما را به صورت لیر تبدیل کرده و به صاحب ملک انتقال می دهد. با توجه به این نکته، سند خرید ارز از طرف بانک به شما تحویل داده خواهد شد و شما باید این سند را به اداره ثبت اسناد و املاک ببرید.

مراحل خرید ملک در آلانیا برای خارجی ها

همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، اگرچه خرید ملک در آلانیا سود بسیار زیادی دارد، اما با چالش های نسبتا زیادی نیز همراه است و در صورتی که این چالش ها را نشناسید، ممکن است با مشکلات زیادی در طول راه مواجه شوید. به همین دلیل هم تیم شایان، با توجه به بودجه ای که دارید، به شما کمک می کند تا خیلی راحت خانه مناسبی در منطقه آلانیا برای خود پیدا کنید. در این بخش، مهمترین مراحل خرید ملک در آلانیا برای خارجی ها را توضیح می دهیم.

مراحل خرید ملک در آلانیا برای خارجی ها

 1. اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید در کدام یک از محله های آلانیا ملکی بخرید. انتخاب محله مورد نظر شما می تواند بر اساس میزان بودجه و سایر علایق و سلیقه های خودتان باشد که با مشورت با کارشناسان ما، انتخاب هوشمندانه تری در این زمینه خواهید گرفت.
 2. در قدم بعدی، باید به اداره مالیات ترکیه در محله زندگی خود بروید و کد مالیاتی را دریافت کنید.
 3. س باید در یکی از بانک های ترکیه، افتتاح حساب کنید و مطمئن شوید که برای ایرانیان، مشکلی ندارد.
 4. بعد از این که ملک مورد نظر خود را در آلانیا انتخاب کردید، باید پیش پرداختی که با صاحب خانه به توافق رسیده اید را به حساب بانکی او واریز کنید.
 5. بعد از انجام این کار، کارشناس شهرداری ملک مورد نظر شما را ارزش گذاری می کند.
 6. سپس فرایند انتقال سند انجام خواهد گرفت و باید باقی مانده مبلغ را نیز به حساب صاحب خانه واریز کنید.
 7. نهایتا بعد از گذشت یک هفته، سند ملک خریداری شده را به شما تحویل می دهند.
 8. به همراه مدارک مورد نیاز، می توانید به اداره مهاجرت ترکیه رفته و درخواست اقامت این کشور را بدهید.

سخن نهایی

در این مقاله از شایان، برای شما عزیزان توضیح دادیم که خرید ملک در آلانیا چه مزایایی برای مهاجران خارجی دارد. به علاوه، گفتیم که برای خرید ملک در این شهر، باید به فاکتورهای متعددی مانند محل، متراژ ساختمان، ویلایی و یا آپارتمانی بودن، امکانات رفاهی و حتی قدیمی و یا جدید بودن آن نیز توجه بسیار زیادی داشته باشید. اگر اطلاعات زیادی درباره خرید خانه در آلانیا ندارید، می توانید با تماس با تیم شایان، فرایند مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را خیلی راحت طی کنید.