10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران
10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران

فهرست مطالب

کانادا یکی از بهترین و قدرتمند ترین کشور ها برای مهاجرت به حساب می آید. این کشور کانادا به دلایلی مختلفی مانند اقتصاد بسیار خوب، فرصت مناسب برای تحصیل و کار و بسیاری دلایل دیگر، هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به سمت خود جذب می کند؛ اما ممکن است برخی از افراد دچار پشیمانی شوند. به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ ما قصد داریم 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران را به شما معرفی کنیم. پشیمانی از مهاجرت به کشور کانادا امری غیر ممکن نیست و باید از بروز این اتفاق از قبل جلوگیری کرد.

اگر قصد دارید در کشور کانادا زندگی کنید، بهتر است کاری کنید که تا حد امکان، پشیمان نشوید. این کار تنها با بهره گیری از مشاوران حرفه ای و کاربلد امکان پذیر است. پیشنهاد ما به شما، تیم شایان است که می توانید به کمک تیم مشاوران، بهترین راهنمایی و کمک را بگیرید. تیم شایان به شما در مهاجرتتان به کانادا کمک بسیار زیادی می کند و به شما این اطمینان را می دهد که تا حد امکان، از مهاجرت به کانادا پشیمان نشوید.

برای مهاجرت به هر کشوری، بهتر است ابتدا درمورد موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، مردم، مذهب و سایر موارد و موضوعات تحقیق کنید و از مهاجرت خود مطمئن شوید. دلایل بسیار زیادی برای پشیمانی وجود دارند؛ اما زمانی که مهاجرت می کنید، باید با تمام سختی هایی که دارد، کنار بیاید و سعی کنید خود را با شرایط وقف دهید؛ زیرا شما تصمیم گرفته اید زندگی جدیدی در کشور دیگری را شروع کنید. در ادامه، شما را با 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران آشنا کرده ایم.

10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران

پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران

همان طور که گفته شد، دلایل بسیار زیادی برای پشیمانی بعد از مهاجرت وجود دارند که شما می توانید از بروز آن ها جلوگیری کنید. زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرید، بهتر است درمورد کشور مورد نظرتان تحقیق زیادی کنید تا زمانی که مهاجرت کردید، پشیمان نشوید، اما اگر این اتفاق رخ داد، می توانید قبل از مهاجرت، از مشاوران حرفه ای و مجرب تیم شایان کمک بگیرید. تیم شایان شما را راهنمایی می کند و نگرانی شما نسبت به پشیمانی را از بین می برد. در قسمت زیر، 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا را مشاهده می کنید.

  1. آب و هوای سرد

کشور کانادا به دلیل این که در نزدیکی قطب شمال قرار دارد، دارای آب و هوای بسیار سردی است که همین باعث شده تا افرادی که با هوای سرد سازگاری ندارند، از مهاجرت خودشان به این کشور پشیمان شود. ممکن است شش ماه از سال را به خاطر سردی زیاد هوا در کانادا، اذیت شوید. اگر طبع سردی دارید، پیشنهاد می کنیم تا اول با شرایط آب و هوایی این کشور آشنا شوید و بعد مهاجرت کنید؛ زیرا ممکن است از مهاجرت خود در کم ترین زمان ممکن پشیمان شوید.

  1. فاصله زیاد از ایران

دومین دلیل از 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا که شاید شما را به خود درگیر کند، فاصله بسیار زیاد کانادا از ایران است. کشور ایران در نقشه جغرافیایی فاصله بسیار زیادی تا کشور کانادا دارد و اگر قصد سفر به کشور خود را داشته باشید، باید مدت زمان زیادی را در هواپیما بگذرانید.

همچنین برای سفر به ایران، باید دو مسیر را طی کنید که همین باعث می شود تا خسته شوید و کمی نسبت به مهاجرت خود به کشور کانادا پشیمان شوند. زمانی این دوری را درک می کنید که چند بار برایتان اتفاق افتاده باشد. این امر، باعث افزایش هزینه برای خرید بلیط می شود.

  1. نداشتن سفارتخانه

کشور ایران در کانادا هیچ سفارتخانه ای ندارد و همین باعث شده تا مشکلات زیادی برای مهاجران ایرانی پیش بیاید. شما زمانی که قصد دارید ویزای خود را تمدید کنید یا اگر برای ویزایتان هر مشکلی پیش بیاید، باید به واشینگتن یا مکزیکوسیتی سفر کنید و ویزا ی خود را تمدید کنید. البته این کار ممکن است چند روز طول بکشد؛ بنابراین، اگر از مدت زمان اعتبار ویزایتان زمان زیادی نمانده، بهتر است زودتر اقدام به تمدید آن کنید.

  1. مقایسه حقوق کانادا با آمریکا

نزدیک بودن آمریکا به کانادا، باعث شده تا بسیاری از افراد کشور کانادا را با آمریکا مقایسه کنند. حقوق اجتماعی در کشور آمریکا کمی بیشتر از کانادا است. البته به این نکته توجه داشته باشید که کار در هر دو کشور، مشابه است، اما حقوق برابر نیست. همچنین در کشور کانادا مالیات زیادی برای حقوق شما می گیرند که ممکن است باعث پشیمانی بسیاری از افراد شود.

  1. اقتصاد کوچک تر

ترس مهاجرت از ایران به کانادا

یکی از مهم ترین دلایل از 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران که شاید به آن دچار شوید، اقتصاد کوچک کشور کانادا است. کانادا اقتصاد کوچک تری نسبت به کشور همسایه اش، یعنی آمریکا دارد؛ اما بهتر است بگوییم که جمعیت کانادا تنها 40 میلیون است و آمریکا 400 میلیون جمعیت دارد. در کشور کانادا بازار و مارکت های مختلف کوچکی وجود دارد و کم پیش می آید که بازار بزرگی داشته باشد. اگر شخص کارآفرینی هستید، ممکن است در آمریکا یا کشوران اروپایی، نتیجه بهتری بگیرید.

  1. بازار آشفته مسکن در کانادا

در چند سال اخیر، قیمت خانه در کانادا بسیار زیاد و نجومی شده است و همین باعث شده تا بسیاری از مهاجران و حتی خود کانادایی ها از این اتفاق ناراضی باشند. آشفتگی در کشور کانادا برای قیمت خانه، بسیار زیاد است و ممکن است شما را اذیت کند. قیمت خانه ها به دلیل این که بسیاری از افراد بر روی خانه هایشان سرمایه گذاری می کنند، نجومی و گران قیمت شده است.

  1. سیستم درمانی کند کانادا

اگرچه سیستم درمانی که در کشور کانادا وجود دارد، از کشور آمریکا هم بهتر است، اما مشکل اساسی این است که خدمت رسانی کند و ضعیفی دارند. مراکز درمانی این کشور به دلیل وجود بیمه های سراسری، بسیار خوب هستند؛ اما برخی مواقع، ممکن است برای در مراکز درمانی انتظار زیادی را بکشید که همین امر، باعث اذیت شدن بیمار می شود.

  1. جغرافیایی قابل سکونت محدود کانادا

جغرافیای قابل سکونت محدود، یکی از 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران است. کانادا دومین کشور پهناور جهان است؛ اما بخش بسیار زیادی از این کشور قابل سکونت نیست و تنها در نوار کوچکی در جنوب این کشور را می توان زندگی کرد. به عبارت دیگر، می توان گفت که تنها 30% از کشور کانادا قابل سکونت است. جغرافیای محدود و کوچکی که کانادا دارد، ممکن است برخی از افراد را اذیت کند.

  1. انحصار برخی از بازار ها

در کشور کانادا دولت بر روی قیمت ها هیچ نظاره ای ندارد و همین باعث شده تا ثبات قیمت چندانی وجود نداشته باشد؛ اما بازار برخی از وسایل، به انحصار چند شرکت بزرگ درآمده است که همین باعث شده تا آن ها قیمت را بالا و پایین آورده و به سود خودشان کار کنند. برای مثال، قیمت اینترنت و موبایل و همچنین حمل و نقل، بسیار زیاد است که باعث شده تا بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت خود پشیمان شوند.

  1. گرانی و هزینه بالا

همان طور که گفته شد، دولت هیچ نظارتی بر روی قیمت ها ندارد و قیمت بیشتر وسایل به انحصار برخی از شرکت ها در آمده است؛ به همین دلیل ممکن است برخی از لوازمی که نیاز دارید، بسیار گران قیمت باشند. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر هزینه بیشتری می دهید در عوض وسایل با کیفیتی نیز تحویل می گیرید.

جمع بندی

کشور کانادا جزو بهترین کشور ها برای مهاجرت است، اما با سختی و معایب خاص خودش را نیز دارد. ما در این مقاله شما را با 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران آشنا کردیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشید، با معایب کانادا آشنایی داشته باشید. پشیمانی نسبت به مهاجرت غیر ممکن نیست و ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، اما بهتر است قبل از مهاجرت از مشاوران حرفه ای و کاربلد تیم شایان کمک و راهنمایی های لازم را بگیرید تا نسبت به مهاجرت خود پشیمان نشوید و نگرانی نسبت به پشیمانی را از بین ببرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان