تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط
تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط

فهرست مطالب

دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در همه کشورها شناخته می شود. به همین دلیل هم خیلی از افراد ترجیح می دهند که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی، به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا را دارید، این کشور می تواند مقصد بسیار خوبی برای شما باشد. در این مقاله به طور کامل درباره تحصیل دندانپزشکی در کانادا صحبت می کنیم. پس اگر شما هم می خواهید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به کشور کانادا مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم که حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تحصیل در رشته دندانپزشکی چالش های مخصوص به خود را دارد که اگر بخواهید در یک کشور خارجی این رشته را بگذرانید، ممکن است چالش های شما خیلی بیشتر باشد. با این حال، به کمک افراد متخصص در این زمینه می توانید شانس خود را برای بهتر شدن شرایط در کشور کانادا تا حد زیادی افزایش دهید. در این مقاله، متوجه خواهید شد که برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا باید چه شرایطی داشته باشید و تقریبا چقدر هزینه به دانشگاه مورد نظر خود بپردازید.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا، باید بین 2 تا 4 سال در دانشگاه مورد نظر خود درس بخوانید. نکته جالب توجه درباره تحصیل در این رشته در کشور کانادا این است که هیچ محدودیتی برای مقاطع تحصیلی قبل از تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود ندارد. اما نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، این است که یکی از رشته های علوم پایه پیش نیاز این رشته را گذرانده باشید.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بعد از تحصیل به مدت ۴ سال در دانشگاه های کانادا در رشته دندانپزشکی، مدرک دکترای جراحی دندان (DDS) یا دکترای دندانپزشکی (DMD) برای شما صادر می شود. البته توجه داشته باشید که برای قبول شدن در دانشگاه های دندانپزشکی کانادا، شما باید آزمون ورودی دندانپزشکی که با نام DAT شناخته می شود را بدهید و در آن نمره قبولی را بگیرید. این آزمون ها توسط انجمن دندانپزشکی کانادا برگزار می شوند و یکی از مهمترین عوامل برای پذیرش دانشجویان خارجی در رشته دندانپزشکی به شمار می آیند.

دانشجویان و متقاضیان رشته دندانپزشکی در کانادا باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود، حداقل نمره ۷۰ به بالا را در این آزمون کسب کنند. در برخی از دانشکده های کانادا، رشته دندانپزشکی به صورت تلفیقی بین دکترای جراحی دندان و دکترای دندانپزشکی برگزار می شوند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

به منظور تحصیل در رشته دندانپزشکی، دانشجویان و متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند. به این منظور، رشته تحصیلی آنها باید در یکی از حوزه های علوم پایه مانند روانشناسی، زیست شناسی و سایر موارد این چنینی باشد.

همچنین بخوانید: صفر تا صد بورسیه تحصیلی کانادا

در قدم بعدی، باید در آزمون ورودی رشته دندانپزشکی که با نام DAT شناخته می شود، ثبت نام کرده و بعد از دریافت نمره قبولی، می توانند برای دانشگاه مورد نظر خود درخواست پذیرش ارسال کنند. بر این اساس، می توان گفت که پذیرفته شدن در این آزمون ورودی به این معنا نیست که در دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته اید. در مقابل، شما باید بعد از کسب نمره قابل قبول، برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا درخواست ارسال کنید.

خوشبختانه نمرات آزمون این در رشته دندانپزشکی در بسیاری از کشورها مانند آمریکا و کانادا قابل قبول است. به همین دلیل هم شما می توانید بعد از دریافت نمره قبولی در این آزمون، در دانشگاه های کشورهای دیگر نیز پذیرش بگیرید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

البته توجه داشته باشید که بسته به نوع دانشگاه، ممکن است از آزمون های دیگری برای پذیرش دانشجویان در رشته دندانپزشکی استفاده کنند. به عنوان مثال، برخی از این آزمون ها آزمون MCAT و CASPer هستند که برخی از موسسات آموزشی با توجه به نتایج این آزمون ها، دانشجو بگیرند. متقاضیان می توانند برای افزایش شانس خود به منظور موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های کانادا در رشته دندانپزشکی، در دوره های کالج ثبت نام کنند تا دانش آنها به منظور قبولی در این آزمون ها افزایش پیدا کند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا تا حد خیلی زیادی به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد. به همین دلیل هم اگر دانشگاه های خیلی معتبر در شهرهای بزرگ را انتخاب کنید، باید هزینه خیلی بیشتری بپردازید. علاوه بر این، شهر و استان انتخابی شما در کانادا نیز می تواند باعث تفاوت در هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا شود.

اما به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه تحصیل در این رشته در کشور کانادا بین ۴۱ هزار دلار تا ۲۲۰ هزار دلار به صورت سالیانه متغیر باشد. برای این که از هزینه دقیق تحصیلی دندانپزشکی در کانادا آگاه شوید، می توانید با کارشناسان شایان تماس بگیرید و بعد از ارائه اطلاعات مورد نیاز، متوجه خواهید شد که به طور دقیق باید چقدر هزینه به دانشگاه بپردازید.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

یکی از مهمترین چالش های بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در این رشته، انتخاب دانشگاه مناسب در کانادا است. خوشبختانه در کشور کانادا دانشگاه های متعددی در رشته دندانپزشکی ارائه می شوند و دانشجویان و متقاضیان می توانند بر اساس شرایط خود، از دانشگاه مورد نظرشان در کانادا پذیرش بگیرند.

همینطور بخوانید: بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا / لیست رشته های تحصیلی و کاری

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

در این قسمت، به صورت مختصر برخی از مهمترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی را معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که هزینه و شهریه هر یک از این دانشگاه ها با دانشگاه های دیگر متفاوت است.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه دالهاوزی
 • دانشگاه وسترن آنتاریو
 • دانشگاه مک گیل (برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه، نیازی نیست که آزمون DAT را بگذرانید.)
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه ساسکاچوان

چه تخصص هایی در رشته دندانپزشکی در کانادا ارائه می شوند؟

زمانی که شما بتوانید مدرک فارغ التحصیلی خود را در رشته دندانپزشکی است دانشگاه کانادا دریافت کنید، به احتمال خیلی زیاد در حوزه های متعددی تخصص قابل توجهی خواهید داشت. در این قسمت، مهمترین تخصص هایی که در دانشگاه های کانادا در رشته دندانپزشکی ارائه می شوند را نام می بریم.

 • ارتودنسی
 • بهداشت دهان و دندان
 • دندانپزشکی کودکان
 • رادیولوژی فک و دهان
 • آسیب شناسی دهان
 • لثه درمانی
 • جراحی دهان
 • ریشه درمانی
 • پروتز درمانی

کار بعد از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

 شاید برای شما جالب باشد که بدانید بعد از گذراندن رشته دندانپزشکی در کانادا، می توانید با شرکت در آزمون صلاحیت دندانپزشکی و دریافت نمره قبولی، مجوز کار دندانپزشکی را دریافت کنید. در این صورت، بعد از اتمام تحصیل خود از دانشگاه های کانادا در رشته داندانپزشکی، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

کار بعد از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

آزمون هایی که در این حوزه در کانادا برگزار می شوند، بر پایه مهارت و صلاحیت های دیگر هستند که هر دندانپزشکی باید داشته باشد. این آزمون به صورت کتبی و شفاهی، واجدان شرایط برای دریافت مجوز کار در رشته دندانپزشکی در کانادا را شناسایی کرده و به آنها این مجوز را ارائه می دهد. نکته جالب توجه درباره این موضوع این است که اگر بتوانید بعد از تحصیل در کانادا مشغول به کار شوید و مدت زمان اقامت شما در این کشور به چندین سال به طول بیانجامد، می توانید اقامت دائمی این کشور را نیز بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا تنها این است که در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شوید. به این منظور، بهتر است حتماً از راهنمایی اپلای تحصیل دندانپزشکی در کانادا کمک بگیرید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

در این شرایط، موسسه تیم شایان در اختیار شما هستند تا بتوانید از راهنمایی ها و توصیه های آنها برای دریافت سریع تر ویزای تحصیلی کانادا استفاده کنید. شما فقط کافی است که با تیم کارشناسان شایان تماس بگیرید. اگر هم سوال دیگری درباره تحصیل دندانپزشکی در کانادا دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان