تحصیل پزشکی در کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی در کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک
تحصیل پزشکی در کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

فهرست مطالب

رشته پزشکی یکی از بهترین و محبوب ترین رشته ها در سراسر جهان شناخته می شود که طرفداران بسیار زیادی برای مهاجرت نیز دارد. از این رو، بسیاری از افراد در تلاش هستند که از طریق مهاجرت تحصیلی بتوانند در کشوری پیشرفته مانند کانادا، این رشته را بگذرانند. از این رو، ما در این مطلب درباره تحصیل پزشکی در کانادا صحبت خواهیم کرد و برای شما عزیزان توضیح می دهیم که به چه صورت می توانید خود را برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا آماده نمایید.

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای زندگی در کشورهای خارجی و به خصوص کانادا شناخته می شود. زیرا این روش در مقایسه با روش های دیگر مهاجرت، هزینه خیلی کمتری دارد. علاوه بر این، شما می توانید با تحصیل در رشته های تاپ جهان مانند پزشکی، آینده خود برای فعالیت های شغلی را نیز تضمین کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که شرایط تحصیل پزشکی در کانادا به چه صورت است و چطور می توانید پذیرش یک دانشگاه مناسب تحصیل پزشکی در کانادا را بگیرید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که باعث شده اند افراد زیادی در سراسر جهان برای تحصیل در کانادا پزشکی اقدام کنند. یکی از مهمترین دلایل این موضوع، سیستم آموزشی فوق العاده هوشمند و پیشرفته ترین در این کشور است. به علاوه، شما با تحصیل در این رشته در کانادا می توانید آینده شغلی خود را تا حد خیلی زیادی تضمین نمایید. زیرا مدرک صادر شده از طرف دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی اعتبار بالایی دارند و شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی هم در کانادا و یا در کشورهای دیگر مشغول به کار شوید.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کشور کانادا در سراسر جهان، یکی از ۵ کشور برتر در زمینه آموزش شناخته می شود. از این رو، تحصیل در رشته پزشکی در کانادا می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای علاقه مندان به این حوزه باشد. علاوه بر این موارد، تحصیل پزشکی در کانادا مزایای دیگری نیز دارد که در این قسمت برخی از مهمترین آنها را نام می بریم.

همچنین بخوانید: تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط

 • کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور
 • تقاضای بالا برای رشته پزشکی و پزشکان ماهر در کشور کانادا (احتمال یافتن شغل مطمئن بعد از فارغ التحصیلی)
 • صدور مدرک معتبر از دانشگاه های این کشور
 • درآمد بالا و رضایت شغلی بسیاری از پزشکان در کانادا
 • کیفیت بالای زندگی در این کشور
 • فرصت های شغلی و تحصیلی متعدد

مهمترین شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

همان طور که می دانید، برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید. در غیر این صورت، امکان دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را نخواهید داشت. به همین دلیل هم بهتر است به این موارد توجه کنید تا ببینید که آیا شما هم شرایط تحصیل پزشکی در کانادا را دارید یا خیر.

 اولین و مهمترین شرط برای تحصیل در این رشته، این است که متقاضی باید حتماً در یکی از رشته های علوم پایه در مقطع لیسانس پذیرش بگیرد. مقطع کارشناسی در کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد که بعد از اتمام آن و دریافت مدرک معتبر، باید در آزمون MCAT شرکت نماید. علاوه بر دریافت نمره قبولی در این آزمون، دانشگاه از نظر سلامت روانی و جسمی متقاضیان اطمینان حاصل پیدا می کند و به منظور ثابت کردن این موضوع، فرد متقاضی باید گواهی سلامت پزشکی ارائه دهد.

مهمترین شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

کامل بودن مدارک برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پذیرش، انگیزه نامه و توصیه نامه هستند. شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در کانادا برای متقاضیان، حداقل ۱۸ سال است. اگرچه بازه سنی خاصی از طرف دانشگاه های این کشور برای رشته پزشکی اعلام نشده، اما اگر متقاضی بین ۱۸ تا ۲۰ سال سن داشته باشد تا بتواند شانس خود را برای دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا افزایش دهد.

حتی بسیاری مواقع متقاضیان تا سن ۳۰ سال نیز می توانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه کانادا اقدام کنند. اما به طور کلی، کم بودن سن و گپ تححصیلی می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی داشته باشد. علاوه بر این، بهترین معدل برای دریافت پذیرش در رشته پزشکی در کانادا، معدل بیشتر از ۱۵ یا ۱۶ است.

مدارک موردنیاز تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از مهمترین عواملی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس شما برای موفقیت در تحصیل پزشکی در کانادا داشته باشد، آماده سازی کامل مدارک است. اگر موقع درخواست ویزای تحصیلی کانادا هرگونه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد.

به همین دلیل هم آماده کردن کامل مدارک، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این قسمت، برخی از مهم ترین مدارکی که باید برای تحصیل پزشکی در کانادا ارائه دهید را نام می بریم. شما می توانید برای اطمینان از ارائه این مدارک و نحوه ارائه آنها، با کارشناسان تیم شایان تماس بگیرید.

 • مدرک معتبر دیپلم و ریز نمرات دبیرستان (با معدل بیشتر از ۱۵)
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن (با معدل بیشتر از ۱۵)
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک زبان آیلتس حداقل ۵
 • کسب نمره قبولی در آزمون MCAT
 • توصیه نامه و انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر و سایر اسناد مسافرتی
 • نامه تمکن مالی
مدارک موردنیاز تحصیل پزشکی در کانادا

بهترین دانشگاه های پزشکی در کانادا

به نظر شما برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا باید به کدام دانشگاه برویم و بهترین دانشگاه مناسب تحصیل پزشکی در کانادا کدام است؟ همان طور که در ابتدای این مقاله نیز گفتیم، در کشور کانادا سیستم آموزشی فوق العاده پیشرفته ای وجود دارد. از این رو، دانشگاه های پزشکی این کشور نیز اعتبار بسیار بالایی در میان سایر دانشگاه های جهان دارند.

همینطور بخوانید: صفر تا صد بورسیه تحصیلی کانادا در سال 2024

شما می توانید با استفاده از امکانات فوق العاده مدرن و به روز این دانشگاه ها، تجارب بسیار زیادی در زمینه پزشکی به دست بیاورید. در این قسمت، برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی در کشور کانادا را معرفی می کنیم. علاوه بر نام دانشگاه ها، متوجه خواهید شد که هر یک از آنها از نظر رشته پزشکی در چه جایگاهی قرار می گیرند.

 • دانشگاه تورنتو با رتبه ۵
 • دانشگاه مک گیل با رتبه ۲۵
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه ۳۳
 • دانشگاه مونترال با رتبه ۷۷
 • دانشگاه آلبرتا با رتبه ۸۱
 • دانشگاه کلگری با رتبه ۸۹
 • دانشگاه مک مستر با رتبه ۱۳۳
 • دانشگاه وسترن با رتبه ۱۵۲
 • دانشگاه لاوال با رتبه ۱۸۲

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

 یکی از مهمترین سوالاتی که بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در کانادا می پرسند، هزینه تحصیل در این رشته در کشور کانادا است. با این حال، باید بدانید که هزینه تحصیل در این رشته بر اساس دانشگاه و شهر انتخابی شما می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، هزینه تحصیل و حتی هزینه های زندگی برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا برای استان کبک پایین تر از استان های دیگر کانادا است. با در نظر گرفتن همه این موارد، می توانیم انتظار داشته باشیم که هزینه تحصیل پزشکی در کانادا بین ۱۳ تا ۱۲۰ هزار دلار متغیر باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

برای مثال، شهریه دانشگاه تورنتو نسبت به دانشگاه آلبرتا فوق العاده بیشتر است. علاوه بر این، هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال نسبت به دانشگاه کلگری نیز کمتر محاسبه می شود. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی باید حتماً در آزمون MCAT شرکت کرده باشید و نمره قبولی را بگیرید. برای ثبت نام در این آزمون هم باید بین ۳۲۰ تا ۳۷۰ دلار پرداخت کنید.

بورسیه برای تحصیل پزشکی در کانادا

در صورتی که شهریه زیاد دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی برای شما به یک چالش بزرگ تبدیل شده، می توانید از طریق بورسیه، هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. بورسیه های تحصیلی که از طریق دانشگاه ها و دولت ارائه می شوند، به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهند تا کمک هزینه قابل توجهی برای قسمتی و یا کل شهریه دانشگاه و یا حتی هزینه های زندگی در این کشور را دریافت نمایند.

بیشتر از ۲۵۰ بورسیه در این کشور وجود دارند که دانشجویان پزشکی بسته به شرایط خود می توانند از آنها استفاده کنند. برخی از این بورسیه ها برای استعدادهای درخشان در نظر گرفته شده اند و برخی دیگر برای آن دسته از دانشجویانی هستند که به خاطر مشکل مالی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند. با تماس گرفتن با کارشناسان ما در موسسه شایان، می توانید به طور دقیق از شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا آگاه شوید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره تحصیل پزشکی در کانادا در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، تحصیل در این رشته مزایای زیادی دارد و شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی، مشغول به کار شوید. البته برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی، باید شرایط خاصی داشته باشید که در این مقاله به برخی از مهم ترین آنها اشاره کردیم.

کمک گرفتن از افراد متخصص و آگاه در این زمینه، می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در رشته پزشکی افزایش دهد. کارشناسان تیم شایان در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما می کنند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان