تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا
تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا

فهرست مطالب

آیا تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا امکان پذیر است؟ این موضوع یکی از مهمترین سوالاتی است که برای خیلی از تازه واردان و مهاجران در کشور کانادا پیش می آید. در این مطلب به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و برای شما توضیح می دهیم که چطور می توانید بعد از دریافت اقامت موقت کانادا و بعد از چه مدت، آن را به اقامت دائم تبدیل کنید. پس اگر شما هم می خواهید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شما می توانید از طریق روش های مختلفی اقامت موقت کانادا را به دست بیاورید. منظور ما از اقامت موقت، این است که بین ۶ ماه تا ۵ سال به راحتی در این کشور بمانید. با این حال، این مسئله به این معنی نیست که حتماً می توانید اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید. بسیاری از افراد تصمیم می گیرند برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا بیایند. با این حال، این افراد باید بعد از اتمام تحصیل خود به کشورشان بازگردند.

همچنین بخوانید: قوانین کشور کانادا برای مهاجرین / نکاتی که قبل مهاجرت باید بدانید

از طرف دیگر، روش هایی وجود دارند که از طریق آن می توانید اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید. این مسئله نیازمند داشتن شرایط خاصی است که در این مطلب به طور کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. کمک گرفتن از افراد متخصص با تجربه در این زمینه می تواند تاثیر زیادی در دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشد.

نحوه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا

اقامت موقت کانادا با نام TR شناخته می شود و برخی از افراد به دنبال روشی هستند تا بتوانند آن را به اقامت دائم یا PR تبدیل کنند. به منظور انجام این کار، چندین روش پیش روی شما وجود دارند که می توانید بر اساس شرایط خود و در صورت داشتن شرایط لازم، یکی از آنها را انتخاب کنید. در این قسمت، برخی از رایج ترین روش ها برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا را نام می بریم.

برنامه اسکیل ورکر فدرال  FSWP

کسانی می توانند از برنامه اسکیل ورکر فدرال استفاده کنند که مهاجرت کاری به کانادا کرده اند. در این شرایط، ممکن است کارفرمای آنها از نحوه عملکرد این افراد راضی باشد و به آنها پیشنهاد بدهد که به صورت دائمی در شرکت آنها استخدام شود.

در این شرایط، آنها می توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و پیشنهاد کاری که از طریق کارفرما به آنها داده شده است، اقامت موقت کاری خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. البته برای استفاده از این شرایط، باید امتیازات قابل توجهی در محل کار داشته باشید.

علاوه بر این، فاکتورهایی مانند سن، میزان تحصیلات، سابقه شغلی، مهارت های زبانی، تطبیق پذیری و جاب آفر نیز می توانند در این امر تاثیرگذار باشند. در صورتی که شرایط استفاده از این برنامه را داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد در بازه زمانی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

برنامه اسکیل ورکر فدرال  FSWP

برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC)

این نوع برنامه نیز برای کسانی مناسب است که به خاطر مهارت و تخصص خود به کانادا مهاجرت کاری کرده اند. این افراد می توانند در طول یک سال برای دریافت اقامت دائم درخواست بدهند. برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه، متقاضیان باید حداقل دو سال در کانادا سابقه کاری داشته باشند و یا حداقل یک سال تحصیلات عالی دانشگاهی و یک سال تجربه کاری در این کشور را گذرانده باشند.

ممکن است خیلی از افراد نتوانند شرایط و امتیازات بسیار بالای برنامه اسکیل ورکر کانادا را داشته باشند. در این شرایط، می توانند به راحتی از طریق این روش و با داشتن سابقه کافی، اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند.

همچنین بخوانید: بهترین شهرهای کانادا برای زندگی 2024 / بررسی تمام ایالت ها

برنامه نامزدی استانی (PNP)

برنامه نامزدی استانی کانادا یکی دیگر از روش های تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا شناخته می شود. با این حال، ممکن است شرایط برنامه نامزدی کارفرمایان برای نیروهای کار خارجی در هر استان با استان دیگر متفاوت باشد. اما به طور کلی، متقاضیان این برنامه نامزدی استانی باید حتماً تخصص و مهارت بالایی در شغل خود داشته باشند تا بتوانند آن را دریافت کنند.

تبدیل اقامت تحصیلی به دائم

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. برای انجام این کار، اول از همه باید از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته و بعد از دریافت ویزای دانشجویی، به این کشور مهاجرت کنید. البته برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیز به مدارک خاصی نیاز دارید که یکی از مهمترین آنها، نامه تمکن مالی از بانک است.

بعد از این که دوره تحصیل شما بعد از ۲ یا ۴ سال (بسته به مقطع تحصیلی) به اتمام رسید، از دانشگاه مورد نظر خود فارغ التحصیل خواهید شد. در قدم بعدی، می توانید با استفاده از رزومه و سابقه تحصیلی که از دانشگاه کانادا به دست آورده اید، در همان کشور کاری متناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کنید.

در این صورت، می توانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید و بعد از گذشت چند سال که از اقامت شما در این کشور و به دست آوردن سابقه کاری و تحصیلی مناسب گذشت، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم وجود دارد؟

 ممکن است شما هم چیزهایی درباره تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائمی این کشور شنیده باشید. با این حال، بیشتر مواقع امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا وجود ندارد. البته ممکن است در ممکن است از طریق ویزای توریستی درخواست پناهندگی بدهید و یا شریک زندگی شما اقامت کشور کانادا را دارد. در این شرایط ممکن است بتوانید ویزای توریستی را به اقامت دائمی این کشور تبدیل نمایید.

حتی گاهی مواقع بسته به شرایط مختلف، می توان ویزای توریستی را به ویزای کاری کانادا تبدیل کرد. به منظور انجام این کار، شما باید یک کار معتبر و تمام وقت در خاک کانادا پیدا کنید. همچنین اگر سایر شرایط تامین اجازه کار را داشته باشید، می توانید ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنید. در قسمت های قبل نیز گفتیم که امکان تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم وجود دارد. فقط باید چند سال از اقامت شما در این کشور و سابقه کاریتان گذاشته باشد.

تبدیل اقامت تحصیلی به دائم

مراحل تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا

در قسمت های قبل به صورت مختصر متوجه شدید که تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا به چه صورت انجام می شود. اکنون نوبت به آن رسیده که فرایند تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا را زیاد بگیرید. در این قسمت، تمام مراحل برای ثبت درخواست و دریافت اقامت دائم کانادا را نام می بریم. بهتر است برای انجام هر یک از این مراحل از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و خودتان به تنهایی آنها را انجام ندهید.

انتخاب روش برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم

پیش از این متوجه شدید که چگونه می توانید اقامت موقت کانادا را به اقامت دائمی این کشور تبدیل کنید. همه چیز به شرایط خود شما بستگی دارد و بهتر است با مشورت کردن با افراد متخصص در این زمینه، بدانید که کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر هستند. سپس یکی از آنها را برای دریافت اقامت دائم کانادا انتخاب کنید.

همینطور بخوانید: میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا 2024

آماده سازی مدارک

شما برای دریافت اقامت دائم کانادا به مدارک خاصی نیاز دارید که هر یک از این مدارک بسته به نوع مهاجرت شما با یکدیگر متفاوت هستند. از این رو، باید بسته به شرایط خود، تمام مدارک را آماده کنید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. در این قسمت، برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تبدیل اقامت موقت کانادا به اقامت دائمی این کشور را نام می بریم:

 • عکس و انجام کارهای بیومتریک: برای انجام کارهای بیومتریک، باید هزینه مشخصی به سفارت کانادا بپردازید و همچنین عکس پرسنلی با پس زمینه سفید هم داشته باشید.
 • مدرک نوع اقامت کانادا: یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت کانادا، این است که آخرین مدرک مهاجرتی خود را ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اید، باید مجوز تحصیل و اگر از طریق کار به این کشور آمده اید، باید سابقه یا مجوز کار خود را داشته باشید.
 • مدارک نشان دهنده اثبات وضعیت شغلی در این کشور: اگر می خواهید اقامت کاری خود را به اقامت دائم تبدیل کنید، باید ثابت کنید که هم اکنون در این کشور در حال کار کردن هستید. به این منظور، به این مدارک نیاز دارید:
 • فتوکپی از مجوز یا مجوزهای کار در کشور کانادا
 • آخرین فیش حقوقی
 • نامه مرجع از کارفرمای حال حاضر حاوی این اطلاعات: موقعیت مکانی محل کار، آدرس کامل، مدت زمان اشتغال به کار، وظایف اصلی و شرح مسئولیت ها در محل کار، حقوق و مزایای سالیانه، ساعات کار در هفته، نام کارفرما، شماره تلفن و آدرس ایمیل کارفرما و امضا
 • اثبات مهارت زبانی: علاوه بر موارد قبلی، باید ثابت کنید که در حال حاضر توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یا فرانسوی را به طور کامل دارید.

تکمیل ثبت نام

 در صورتی که همه مدارک ذکر شده را دارید، می توانید برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائمی کانادا اقدام کنید. به این منظور، تنها کافی است که مدارک مورد نیاز را آپلود کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

همینطور بخوانید: برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا در سال 2024 را بشناسید

پرداخت هزینه های مورد نیاز

به طور کلی، برای دریافت اقامت دائم کانادا باید هزینه هایی بپردازید. در این قسمت، مهمترین هزینه ها برای دریافت اقامت دائم کانادا و تبدیل اقامت موقت به این نوع اقامت را نام برده ایم. شما می توانید با پرداخت کردن همه این هزینه ها، بدانید که برای دریافت اقامت دائم کانادا باید تقریباً چقدر هزینه پرداخت کنید.

نحوه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا
 • درخواست اقامت دائم کانادا ۱۰۸۵ دلار
 • هزینه برای همسر ۱۰۸۵ دلار
 • هزینه برای فرزندان تحت تکفل، ۱۵۵ دلار
 • هزینه بیومتریک ۸۵ دلار
 • هزینه بیومتریک برای یک خانواده به صورت همزمان، ۱۷۰ دلار

ثبت درخواست اقامت دائم

آخرین مرحله برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا، ثبت درخواست است. بعد از این که همه مدارک مورد نیاز را آماده و آنها را آپلود کردید، هزینه های مورد نیاز را هم پرداختید، نوبت به آن می رسد که درخواست خود را به صورت عملی ثبت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا صحبت کردیم. همان طور که تاکنون متوجه شدید، شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری و داشتن شرایط مورد نیاز، اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید.

فرایند دریافت اقامت دائمی این کشور چالش های بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هم بهتر است حتماً این کار را به کمک افراد متخصص انجام دهید. موسسه مهاجرتی شایان در این زمینه به شما کمک می کنند تا بتوانید ویزای تحصیلی یا کاری خود را در سریع ترین زمان ممکن به اقامت دائم تبدیل کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان