بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه 2024 + رنکینگ جهانی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه 2024 + رنکینگ جهانی
بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه 2024 + رنکینگ جهانی

فهرست مطالب

تحصیل در کانادا رویای بسیاری از جوانان ایرانی است و اغلب آنها دوست دارند با دریافت بورسیه، هزینه تحصیل در این کشور را برای خود کاهش دهند. خوشبختانه تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا بورسیه های تحصیلی متعددی در اختیار دانشجویان ایرانی قرار می دهند. این دانشجویان می توانند به کمک این بورسیه ها، تا حد خیلی زیادی هزینه تحصیل در کانادا را برای خود کاهش دهند. در این مقاله، بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه تحصیلی را معرفی می کنیم.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه تحصیلی کدام اند؟

بعضی از بورسیه های تحصیلی تمام هزینه های زندگی دانشجویان را در بر می گیرند و آنها می توانند علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی در کانادا را نیز دریافت کنند. این در حالی است که برخی دیگر از بورسیه ها تنها قسمتی از شهریه دانشجویان را متقبل می شوند و مابقی هزینه را خود دانشجو باید پرداخت کند. در ادامه، برخی از برترین دانشگاه های کانادا که رتبه علمی بسیار بالایی دارند و بورسیه های تحصیلی خیلی خوبی ارائه می دهند را نام می بریم.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود که به خاطر اعتبار بالا و ارائه بورسیه تحصیلی، توانسته دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. این دانشگاه دارای رتبه جهانی ۲۶ است و از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار می گیرد. به همین دلیل هم بسیاری از دانشجویان بین المللی دانشگاه تورنتو را برای تحصیل انتخاب می کنند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دانشگاه بیشتر از ۵۰۰ هزار فارغ التحصیل دارد که از ۱۴۰ کشور، برای تحصیل به دانشگاه تورنتو آمده اند. در این دانشگاه فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی بسیار زیادی در اختیار دانشجویان قرار می گیرند و آنها می توانند با استفاده از بهترین شیوه های آموزشی، پایه های علمی خود را تا حد زیادی تقویت کنند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه تحصیلی کدام اند؟

بورسیه تحصیلی ارائه شده در دانشگاه تورنتو، بورسیه تکمیلی وانیر کانادا (Vanier CGS) است. این بورسیه برای دانشجویان مقطع دکترا ارائه می شود و افراد واجد شرایط، می توانند به مدت ۳ سال که در کانادا مشغول انجام فعالیت های تحقیقاتی هستند، مبلغ ۶۵ هزار دلار کانادا را دریافت کنند. این بورسیه به صورت سالیانه به ۲۰۰ دانشجو در موسسات تحقیقاتی و مراکز مختلف ارائه می شود.

دانشگاه مک گیل

 اگر به دنبال بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه تحصیلی می گردید، باید دانشگاه معتبر مک گیل را به شما پیشنهاد دهیم. این دانشگاه در سطح جهانی، رتبه ۲۷ را دارد و بعد از دانشگاه تورنتو قرار می گیرد. از این رو، شما می توانید با دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه، تا قابل توجهی هزینه خود را کاهش دهید.

در این دانشگاه از دانشجویان بین المللی به طور کامل حمایت می شود و آنها می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، بورسیه تحصیلی قابل توجهی دریافت کنند. در این دانشگاه دو نوع بورسیه تحصیلی One-year Scholarships  و Major Scholarships به دانشجویان ارائه می شوند که نمونه اول برای یک سال به ارزش ۳۰۰۰ دلار کانادا و نمونه دوم قابل تمدید تا ۳۰۰۰ تا ۱۲ هزار دلار کانادا هستند.

دانشگاه کلگری

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا که شما می توانید در آن بورسیه های تحصیلی متعددی دریافت کنید، دانشگاه کلگری است. این دانشگاه شامل ۱۴ دانشکده می شود که در این دانشکده ها ۸۵ موسسه تحقیقاتی واقع شدند. دانشجویان بین المللی می توانند بسته به شرایط خود از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه با نام های Athletic Awards، International Entrance Awards، High School Awards and Bursaries و Prestige Awards بهره مند شوند.

دانشگاه کارلتون کانادا

 دانشجویان بین المللی می توانند برای پیدا کردن بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه به سراغ دانشگاه کارلتون بروند. این دانشگاه بعد از تاسیس در سال ۱۹۴۲ تاکنون، در زمینه های تحقیقاتی اهمیت بسیار زیادی در اتاوا پایتخت کانادا داشته است. به همین دلیل هم می تواند یک مقصد بسیار خوب برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در نظر گرفته شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان، بیشتر از ۲۸ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل کرده اند. بهترین بورسیه تحصیلی موجود در دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی، بورسیه تحصیلی Awards for International Students است. این بورسیه تحصیلی سالیانه هزینه بین ۴۰۰۰ تا ۱۶ هزار دلار را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی، دانش کافی در زبان انگلیسی و میانگین نمرات GPA است.

دانشگاه وسترن آنتاریو

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی، دانشگاه وسترن آنتاریو را انتخاب کنند. این دانشگاه بعد از تاسیس در سال ۱۸۷۸ به خاطر انجام فعالیت های تحقیقاتی متعدد توانسته در فهرست بهترین دانشگاه های جهان و کانادا قرار بگیرد.

این دانشگاه با ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع به دانشجویان بین المللی، به آنها کمک می کند تا بتوانند شرایط و زندگی بهتری در کانادا داشته باشند. برخی از محبوب ترین بورسیه های تحصیلی این دانشگاه در کانادا شامل مواردی مانند بورسیه Vanier Canada Graduate، بورسیه تحصیلی Trudeau Doctoral، بورسیه Ontario Trillium و بورسیه تحصیلی Ontario Graduate می شوند.

دانشگاه یورک

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه تحصیلی، دانشگاه یورک است که فعالیت خود را با ۱۱ دانشکده و ۲۵ مرکز تحقیقاتی ادامه می دهد. این دانشگاه با بیشتر از ۲۸۰ دانشگاه جهانی در ارتباط است و تعداد فارغ التحصیلان آن به بیشتر از ۳۰۰ هزار  نفر می رسند.

دانشگاه یورک

متقاضیان می توانند برای تحصیل در دانشگاه یورک، دروس خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی فرا بگیرند. بهترین بورسیه تحصیلی که در دانشگاه یورک ارائه می شود، بورسیه دانشجویان بین المللی دانشگاه یورک (International Student Scholarships) است. با استفاده از بورسیه تحصیلی این دانشگاه، دانشجویان بین المللی می توانند کمک هزینه تحصیلی در رشته های مختلف را دریافت کنند.

دانشگاه واترلو

بهترین دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی متفاوتی ارائه می دهند که یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه واترلو است. نکته جالب توجه درباره این مرکز آموزش عالی این است که از نظر سطح علمی و رتبه بندی، جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر در سراسر دنیا قرار می گیرد و شهرت جهانی دارد. از این رو، می تواند یکی از بهترین مراکز برای تحصیل در کانادا در نظر گرفته شود.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه واترلو کاملاً متفاوت هستند و بعضی از آنها هزینه کمتر و برخی دیگر هزینه بیشتری را ارائه می دهند. در این قسمت، برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه واترلو را مشاهده می کنید.

  • بورسیه تحصیلی Merit به اندازه هزار دلار کانادا
  • روسیه تحصیلی President’s Scholarship و President’s Scholarship of Distinction به ارزش ۲۰۰۰ دلار کانادا
  • بورسیه تحصیلی Entrance scholarships sponsored by alumni and donors به ارزش بین هزار تا ۵۰۰۰ دلار کانادا
  • بورسیه تحصیلی International Student Entrance Scholarships به ارزش ۱۰ هزار دلار کانادا

علاوه بر موارد ذکر شده، دانشگاه واترلو بورسیه های تحصیلی دیگری را نیز در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. برای دریافت این بورسیه های تحصیلی باید به صورت مجزا درخواست بدهید و البته این موارد شرایط دشوارتری دارند که به کمک افراد متخصص می توانید از این موارد آگاه شوید. این بورسیه های تحصیلی عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی Canadian veterans education benefit به ارزش ۸۰ هزار دلار کانادا
  • بورسیه تحصیلی Schulich Leader Scholarship به ارزش ۸۰ هزار دلار کانادا در هشت ترم

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا با ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف به دانشجویان بین المللی، به عنوان بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه در نظر گرفته می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۱۵ تاسیس شد و بر اساس رتبه بندی THE، یکی از ۵۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان شناخته می شود. به همین دلیل هم می توانید اطمینان داشته باشید که با تحصیل در این دانشگاه، پایه های علمی شما تا حد زیادی تقویت خواهد شد و می توانید فرصت های شغلی متعددی برای بعد از فارغ التحصیلی خود نیز به دست بیاورید.

بر اساس آمار و اطلاعات، تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه بریتیش کلمبیا به بیشتر از ۶۵ هزار نفر می رسد که از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان به این دانشگاه می آیند. کمک هزینه تحصیلی ارائه شده در دانشگاه بریتیش کلمبیا، بورسیه International Leader of Tomorrow Award نامیده می شود که برای دانشجویان واجد شرایط در دوره لیسانس ارائه می شود. برخی از مهم ترین شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی، داشتن معدل قابل قبول و مدرک زبان هستند.

دانشگاه مونترال

بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه دانشگاه مونترال است که کمک هزینه های تحصیلی متنوعی را به شما ارائه می دهد. در این مرکز ۱۳ دانشکده و ۱۶ بخش وجود دارند که در این دانشکده ها دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند.

دانشجویان بین المللی می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی مختلف، هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه را تا حد خیلی زیادی کنترل نمایند. البته توجه داشته باشید که شما باید از قبل درباره هر یک از این بورسیه ها تحقیق کنید تا شرایط آنها را بدانید. بورسیه تحصیلی Admission or recruitment، بورسیه Dissemination of research results، بورسیه Commitment or leadership و Excellency برخی از رایج ترین و بهترین بورسیه های دانشگاه مونترال شناخته می شوند.

دانشگاه مونترال

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا با رتبه علمی بسیار عالی، در لیست ۵ دانشگاه برتر در سراسر کشور کانادا به شمار می آید. این دانشگاه به خاطر ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع، یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه شناخته می شود. شما می توانید بر اساس شرایط خود، بورسیه تحصیلی مورد نظر خود را از دانشگاه آلبرتا دریافت کنید. تعدادی از بورسیه ها از طرف دولت کانادا و برخی دیگر از طرف دانشگاه آلبرتا حمایت می شوند.

دانشگاه مک مستر

در نهایت، آخرین مرکزی که به عنوان بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه شناخته می شود، دانشگاه مک مستر با سال ها تجربه موفقیت آمیز در زمینه جذب دانشجویان بین المللی است. سه بورسیه تحصیلی مختلف در این دانشگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار گرفته می شود که هر یک از آنها شرایط خاص خودشان را دارند.

سخن پایانی

اگر شما هم می خواهید بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه تحصیلی را بشناسید و در همان دانشگاه هم مشغول به تحصیل شوید، تمام دانشگاه هایی که در این فهرست به شما معرفی کردیم می توانند گزینه های مناسبی باشند. با این حال، حتی اگر بهترین دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی هم بدهند، باز هم باید شرایط لازم برای هر یک از دانشگاه ها را داشته باشید. تیم شایان به شما کمک می کند تا به طور کامل شرایط خود را بررسی و ویژگی های لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی را آماده کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان