ویزای ict کانادا چیست؟ | نحوه دریافت ویزای انتقال شرکتی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای ict کانادا
ویزای ict کانادا چیست؟ | نحوه دریافت ویزای انتقال شرکتی

فهرست مطالب

ویزای ict کانادا چیست و چگونه به مهاجرت نیروی کار کمک می کند؟ روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارند که دریافت ویزای ict، یکی از بهترین و منحصر به فردترین آنها به نظر می رسد. این روش برای کسانی مناسب است که در یک شرکت بین المللی مشغول به فعالیت هستند و این شرکت می تواند نیروی کار خود را به خارج از کشور مانند کانادا اعزام کند. طول اعتبار این ویزا در کانادا کوتاه مدت است و باید بعد از اتمام اعتبار آن، برای تمدید آن اقدام نمایید.

دریافت ویزای ict کانادا مزایای بسیار زیادی برای کنان شرکت های بین المللی دارد. علاوه بر این، دریافت آن بدون داشتن مدرک زبان هم امکان پذیر است. با این حال، بهتر است برای ارتقای شغلی و کسب امتیازات بیشتر، مدرک زبان و دانش تخصصی نیز ارائه داد. این نوع ویزا هم مانند ویزای توریستی کانادا به صورت موقت است.

در این مقاله، قصد داریم به صورت کامل درباره روش، نحوه دریافت، شرایط و هزینه ویزای ict کانادا صحبت کنیم. پس اگر شما نیز می خواهید بدانید که ویزای ict چیست و چگونه باید آن را دریافت کرد، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ویزای ict کانادا چیست؟

ویزای ict کانادا مخفف عبارت Intra-Company Transfer در زبان انگلیسی بوده و معنای آن انتقال درون شرکتی است. به عبارت دیگر، می توان گفت که این روش در واقع نوعی مهاجرت درون شرکتی بوده که یکی از برنامه های تحت مسیر مهاجرتی بین المللی IMP است. شرکت هایی می توانند از این نوع برنامه مهاجرتی استفاده کنند که به صورت بین المللی فعالیت دارند و بر اساس شرایط خاص، می توانند نیروهای کار خود را به شرکت های مختلف انتقال دهند.

به طور کلی، شرکت های بین المللی که دارای چندین شعب و شرکت مادر و شرکت های فرعی هستند، می توانند از این برنامه مهاجرتی کارمندان خود استفاده کنند. از آنجا که این شرکت ها بعد از مهاجرت به کانادا به رونق اقتصاد کمک می کنند، دولت کانادا نیز از این روش مهاجرتی به طور کامل استقبال کرده است. با توجه به این موضوع، می توان گفت که این روش مهاجرتی در مقابل ویزای خود اشتغالی کانادا قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات درباره روش های مهاجرت به کشور کانادا به صفحه مهاجرت به کانادا مطالعه کنید.

شرایط دریافت ویزای ict کانادا

مانند روش های دیگر مهاجرت کاری، برای این نوع مهاجرت نیز متقاضی باید دعوتنامه کاری یا جاب آفر داشته باشد. با این حال، نیازی ندارد که به همراه جاب آفر خود، مجوز LMIA یا همان مجوز ارزیابی تاثیر بازار کانادا را نیز دریافت نماید.

شرایط دریافت ویزای ict کانادا

علاوه بر این، در این نوع ویزا همه کارمندان شرکت ها و همچنین کارمندان خارجی باید از تمام قوانین به درستی پیروی کنند. اگر فقط یکی از طرفین قرارداد از رعایت قوانین سرپیچی کند، کارمندان خارجی نیز امکان دریافت ویزای ict کانادا را نخواهند داشت.

✔ شرایط دریافت ویزای ict کانادا برای کارکنان شرکت

در صورتی که کارکنان شرکت ها قصد دریافت ویزای ict کانادا را داشته باشند، باید شرایط خاصی داشته باشند. به عبارت دیگر، هر کسی که در یک شرکت بین المللی کار کند، نمی تواند این ویزا را دریافت نماید.

مهمترین شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا برای کارمندان شرکت ها، به شرح زیر هستند:

 • کارکنان انتقالی باید در کشور مقصد همان کاری را انجام دهند که در کشور مبدا و شرکت خود انجام می دادند و امکان تغییر عنوان شغلی وجود ندارد.
 • کارکنان مذکور باید در بازه زمانی سه سال گذشته، حداقل به مدت یک سال به صورت مداوم در یکی از شرکت های خارجی فعالیت کرده باشند.
 • دریافت ویزای ict کانادا فقط برای سه نوع عنوان شغلی امکان پذیر است و اگر افراد جزو این عناوین باشند، می توانند ویزای ict کانادا را دریافت کنند. این عناوین شغلی شامل موارد زیر می شوند:
 • نیروی کار متخصص: کسی که در زمینه های خاص، دانش و مهارت تخصصی و حرفه ای دارد. این فرد باید نحوه استفاده و عملکرد خدمات و محصولات شرکت مورد نظر خود را در سطح بالایی ارائه دهد.
 • مدیر ارشد: مدیر ارشد به کسی گفته می شود که وظیفه مدیریت تمام و یا قسمتی از شرکت را بر عهده دارد و به صورت مستقیم روی عملکرد سایر کارمندان و حتی مدیران دیگر نظارت می کند.
 • مدیر اجرایی: در نهایت، آخرین کسی که می تواند برای دریافت ویزای ict کانادا اقدام کند، شخصی است که عنوان مدیر اجرایی داشته باشد. مدیر اجرایی همان کسی است که مدیر بخش ها و یا قسمت های عمده ای از شرکت است.

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در کانادا

✔ شرایط دریافت ویزای ict کانادا برای شرکت ها

اگرچه در ابتدای این مقاله گفتیم که شرکت های بین المللی امکان دریافت این نوع ویزا برای کارمندان خود را دارند، اما استثناهایی هم وجود دارد. به صورت مفصل، در این قسمت توضیح خواهیم داد که مهم ترین شرایط لازم برای شرکت ها به منظور دریافت ویزای ict کانادا چه مواردی هستند:

 • شرکتی که قصد راه اندازی دفتر جدیدی در کانادا را دارد، باید یک بیزینس پلن کاملا دقیق و برنامه ریزی شده و به صورت واقع بینانه ارائه دهد. به این صورت می تواند فعالیت های بهتری در کانادا داشته باشد.
 • شرکت مذکور باید آدرس دقیق دفتر جدید خود در کانادا را مشخص کند. در برخی موارد مانند استارتاپ ها، آنها می توانند تا مشخص شدن آدرس دقیق دفتر، آدرس شخص دیگری را ارائه دهند.
 • این شرکت باید از نظر مالی برای آغاز کسب و کار و پرداخت دستمزد و حقوق کارکنان خود، مشکلی نداشته باشد و این مسئله را با مدارک کافی ثابت کند.
 • شرکت بین المللی برای انتقال مدیران بلندپایه به کانادا، نیاز دارد ثابت کند که کار این شرکت تا چه حد حرفه ای بوده و به چه افراد متخصصی برای پیشبرد آن نیاز دارد
 • به منظور انتقال کارمندان متخصص به کانادا، شرکت ها باید نشان دهند که دقیقا نیروی کار مورد نظر آنها در کانادا باید چه کاری را انجام دهد و مدیر کانادایی شرکت می تواند فعالیت های این اشخاص را تحت نظر قرار دهد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت کاری به کانادا

هزینه ویزای ict کانادا

به منظور دریافت ویزای ict کانادا، متقاضیان باید تمکن مالی مشخصی در حساب بانکی خود داشته باشند و مدارک آن را نیز ارائه دهند. تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای ict کانادا به دو بخش تقسیم می شود که در این قسمت، هر یک از آنها را به صورت مفصل توضیح می دهیم.

ویزای ict چیست

◉ تمکن مالی برای راه اندازی و تامین هزینه های شرکت

در قسمت های قبل نیز متوجه شدید که برای آغاز و راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا، شرکت باید از نظر مالی مشکلی نداشته باشد. به منظور ثابت کردن این موضوع، ارائه تمکن مالی به شرح زیر لازم است:

 • اثبات تمکن مالی با استفاده از صورت حساب از طرف بانک و گردش مالی سه ماه اخیر از حساب های کوتاه مدت
 • اثبات تمکن مالی با استفاده از صورتحساب از طرف بانک و گردش حساب مالی از حساب های کوتاه مدت در یک تا دو ماه اخیر به همراه سورس مالی مانند مبایعه نامه
 • اثبات تمکن مالی با استفاده از صورت حساب بانکی از حساب های بلند مدت
 • اثبات تمکن مالی با استفاده از صورت حساب ارزی و سورس مالی
 • اثبات تمکن مالی با استفاده از صورت حساب بانکی و بررسی کامل و رسمی املاک
 • ارزیابی املاک به صورت رسمی

◉ تمکن مالی برای هزینه های زندگی

شخصی که بخواهد ویزای ict کانادا را دریافت کند، باید بتواند از پس هزینه های زندگی خود بر بیاید. البته هزینه های زندگی در این کشور تا حد خیلی زیادی به سبک زندگی خود فرد نیز بستگی دارد. اما به طور کلی، به نظر می رسد که هر یک نفر برای زندگی در کانادا، باید نزدیک به 27 هزار دلار در حساب بانکی خود پول داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ویزای سرمایه گذاری کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای ict کانادا

مهم ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای ict کانادا چیست؟ به منظور دریافت این ویزا، مدارک خاصی نیاز هستند که در این قسمت، همه آنها را نام می بریم. مطمئن شوید که مدارک خود را به صورت دقیق آماده کرده اید و هیچ گونه نقصی در آنها وجود ندارد. زیرا نقص در مدارک می تواند منجر به ریجکت شدن درخواست شما شود.

 • مدرکی که نشان دهد کارکنان مورد نظر قصد استخدام شدن در یک شرکت بین المللی کانادایی را دارند.
 • مدرکی که نشان دهد کارکنان مورد نظر در بازه زمانی سه ساله گذشته، حداقل یک سال در یک شرکت خارجی به صورت تمام وقت فعالیت کرده اند. به این منظور، می توان قرارداد کاری یا فیش حقوقی را ارائه داد.
 • اسنادی که نشان دهند کارکنان انتقالی در شرکت مبدا در کشور خود چه موقعیت و عنوانی داشته اند.
 • مدرکی که نشان دهد کارکنان باید در کشور کانادا و شرکت مقصد، تحت چه عنوانی فعالیت کنند.
 • اسنادی که نشان دهنده دانش تخصصی نیروی کار انتقالی به کانادا باشد. این اسناد باید با عنوان فرد در شرکت مقصد متناسب باشد.
 • مدارکی که ثابت کنند شرکت در کشور مبدا و مقصد قرار است ارتباط ملموسی با یکدیگر داشته باشند.
 • دعوت نامه کاری یا جاب آفر از شرکت کانادایی
 • بیزینس پلن یا طرح تجاری

بیشتر بخوانید: جاب آفر کانادا

سخن پایانی

در این مقاله از شایان به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دادیم که ویزای ict کانادا چیست و چگونه باید آن را دریافت کرد. همان طور که گفته شد، برای دریافت این ویزا باید یک طرح کاری کاملا دقیق ارائه داد و بعد از مشخص کردن عنوان و منصب کارکنان انتقالی در ایران و کانادا و سپس دریافت جاب آفر، امکان دریافت ویزا وجود دارد.

مدت زمان بررسی و اعلام پاسخ این نوع ویزا، بین 2 تا 10 هفته به طول می انجامد. اگر هنوز به درستی متوجه نشده اید که روش ict چیست و چگونه باید آن را دریافت کرد، می توانید با کارشناسان ما در تیم شایان تماس بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان