قوانین خرید ملک در ترکیه

از مقاصد مهم و محبوب ایرانیان برای مهاجرت، ترکیه جزو کشورهای برتر است. به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار ایرانی در ترکیه مقیم هستند. برای مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه راه و روش‌های زیادی وجود دارد که مردم نسبت به شرایط و علایق خود، با یکی از آن راه‌ها اقدام به مهاجرت می‌کنند. تمام این راه‌ها سختی و فراز و نشیب مخصوص خود را دارند، اما در نهایت تمام آن‌ها به شهروندی ترکیه ختم می‌شود. سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه، از رایج‌ترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرتی برای واجدین شرایط می‌باشد. این مهاجرت دارای شرط و شروطی است که افراد برای اخذ اقامت ترکیه، باید از مبلغی به بالا سرمایه‌گذاری کنند که البته جدیدا این قوانین ساده‌تر شده‌اند. در ادامه به قوانین و شرایط این روش مهاجرتی می‌پردازیم.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه مبحثی بوده که در سالیان اخیر زیاد به آن اشاره شده است. قبلا طبق قوانین اداره مهاجرتی ترکیه، حداقل سرمایه گذاری در ترکیه ۱ میلیون دلار آمریکا بود. اما در سالیان اخیر این قوانین تغییر یافته و توانسته توجه بسیاری از ایرانیان و جهانیان را جلب خود کند. هم اکنون حداقل سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می‌باشد. البته این ملک باید در سه سال آینده در اختیار شخص باقی بماند و فروش نرود.

آیا خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری خوبی است؟

در ادامه ۷ دلیل مزیت سرمایه گذاری در ترکیه را بازگو کرده ایم، امیدواریم با خواندن این ۷ دلیل سوال آیا خرید ملک سرمایه گذاری خوبی است؟ شما برطرف شود.

  • افراد خریدار با ۲۵۰،۰۰۰ دلار می توانند ملک خریداری کنند و اگر سه سال ملک را نفروشند می توانند برای شهروندی ترکیه اقدام کنند.
  • در مقایسه با بقیه کشور ها املاک ترکیه مقرون به صرفه تر می باشد.
  • هزینه زندگی پایین و رفت و آمد آسان
  • امکان خرید ملک به صورت قسطی و نقدی
  • دریافت اقامت ترکیه به مدت یکسال
  • سرمایه گذاری و سوددهی بالا
  • افزایش ارزش ملک خریداری شده با افزایش هر متر مربع

خرید سهام در ترکیه

با خرید سهام در ترکیه نیز می‌توان اقامت ترکیه دریافت کرد. قانون سابق این سرمایه گذاری ۲ میلیون دلار آمریکا بوده که استقبال خوبی از جانب سرمایه گذاران خارجی مشاهده نشد. اما طبق قوانین جدید اداره مهاجرتی ترکیه، افراد می‌توانند با خرید ۵۰۰ هزار دلار آمریکا سهام در ترکیه اقامت دائم دریافت کنند. البته این سهام و سرمایه گذاری باید در وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.
همچنین بخوانید: خرید قسطی ملک در ترکیه
خرید سهام در ترکیه

خرید اوراق قرضه دولتی در ترکیه

یکی دیگر از سریع‌ترین راه‌های اخذ شهروندی ترکیه، خرید اوراق قرضه است. البته طبق قوانین، سرمایه گذار باید حداقل ۳ سال این اوراق را به فروش نرساند. حداقل سرمایه گذاری در این مورد نیز ۵۰۰ هزار دلار امریکا است و افراد با خرید اوراق قرضه‌ به این ارزش، می‌توانند درجا اقامت ترکیه را دریافت کنند.
خرید اوراق قرضه دولتی در ترکیه

پس انداز در بانک‌های ترکیه

پس انداز در بانک‌های ترکیه کافی است تا بتوان در ترکیه اقامت دائم دریافت کرد. قانون سابق ترکیه حداقل این پس انداز را ۳ میلیون دلار آمریکا اعلام کرده بود؛ اما با عوض شدن قوانین، این حجم سرمایه گذاری به ۵۰۰ هزار دلار کاهش یافت. همچنین فرد باید تا ۳ سال پول خود را از بانک برداشت نکند.
پس انداز در بانکها

کار آفرینی در ترکیه

افراد با کار آفرینی در ترکیه و استخدام شهروندان ترکیه، می‌توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند. قبل از عوض شدن قوانین ترکیه، افراد باید حداقل ۱۰۰ شهروند ترکیه را استخدام می‌کردند تا تایید می‌شد. اما هم‌اکنون این تعداد به ۵۰ کاهش یافته و استخدام ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه کافی است تا به راحتی شهروندی ترکیه را بتوان دریافت کرد.
همچنین بخوانید: مزایایی شهروندی ترکیه
کارآفرینی در ترکیه

چرا باید در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

ترکیه یک مقصد توریستی بسیار محبوب برای تمام کشورهای آسیایی بوده و می‌تواند یک کشور امانت‌دار برای ارزش دارایی افراد باشد. به طوری که امکان کاهش ارزش املاک و سهام بسیار بسیار پایین بوده و کارشناسان مهاجرتی هیچ نگرانی از آن ندارند. از دلایلی که می‌توان به ترکیه برای سرمایه گذاری اعتماد کرد، می‌توان موارد زیر را نام برد:
• مالیات کم: طی تعویض قوانین کشور ترکیه، مالیات این کشور از ۳۳% به ۲۰% رسید که باعث شد کسب و کار بتوانند تا حد زیادی موفقیت خود را افزایش دهند.
• اقتصاد رو به رشد: کشور ترکیه در سال ۲۰۰۲ به یک انقلاب اقتصادی دست یافت که رشد اقتصادی بی سابقه‌ای را شاهد بود. هم‌اکنون در اتحادیه اروپا یکی از بیشترین رشدهای اقتصادی سالانه را داراست.
• موقعیت جغرافیایی: کشور ترکیه در مرز اروپا و آسیا قرار دارد که باعث شده از این حیث، ویژگی جالبی برای گردشگران در جهان باشد. این مرز از میان شهر استانبول گذشته و آن را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می‌کند.
• بازار کار رقابتی: دولت ترکیه طی اصلاحات و انقلابی در رشد اقتصادی خود، برخی قوانین و شرایط را در اختیار کسب و کارها گذاشت. این شرایط در حال حاضر باعث شده ترکیه جزو کشورهای مدعی در عرصه تجارت باشد.
چرا باید در ترکیه سرمایه گذاری کنیم

اخذ اقامت و شهروندی ترکیه یکسان هستند؟

خیر. افراد با سرمایه گذاری در ترکیه می‌توانند اقامت ترکیه را در مدت ۳ الی ۶ ماه دریافت کنند. اما برای شهروندی ترکیه، باید از طریق اداره مهاجرت و درخواست برای بررسی اسناد اقدام شود تا در مورد فرد تصمیم بگیرند. در صورتی که سابقه و شرایط افراد قابل قبول دولت ترکیه باشد، شهروندی ترکیه به او تعلق می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *