مزایای شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه به معنی داشتن پاسپورت و شناسنامه ترکیه است. یعنی فرد دیگر شهروند ترکیه به شمار می‌آید و از تمام حقوق و مزایای شهروندان ترک، بهره‌مند می‌باشد. البته شهروندی ترکیه فرق زیادی با اقامت دائم این کشور دارد. در این مقاله به مزایای شهروندی ترکیه می‌پردازیم.

پاسپورت ترکیه طبق رنکینگ جهانی سال ۲۰۱۸، در رتبه ۳۹ ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان قرار دارد. شهروندان این کشور، بدون نیاز به اخذ ویزا، اجازه سفر به ۷۷ کشور را دارند و برای سفر به ۲۶ کشور در جهان نیازمند اخذ ویزا هستند. دولت ترکیه اعلام کرده در صورتی که در مذاکرات با اتحادیه اروپا به توافق برسند، انتظار می‌رود ترکیه نیز به اتحادیه اروپا ملحق شود. پس بهره‌مندی شهروندان ترکیه از ویزای شینگن دور از انتظار نیست.

مزایای ویژه شهروندی ترکیه

تجارت آزاد در ترکیه

کشور ترکیه به خاطر سیاست خود، ارتباط خوبی با کشورهای دیگر جهان دارد. به طوری که با باز کردن یک حساب بین المللی در ترکیه، به راحتی می‌توان به تجارت و کار با کشورهای همسایه و غیر همسایه داشت. همچنین قسمتی از ترکیه در قاره آسیا بوده و قسمتی دیگر از آن در اروپا قرار دارد و همین، سبب شده که رابطه خوبی با کشورهای دو قاره داشته باشد.

امکان ساخت حساب بین المللی

ارتباط خوب ترکیه با کشورهای دیگر باعث شده تا شهروندان ترکیه توانایی ساخت حساب بین المللی داشته باشند. این حساب‌ها توانایی تجارت و کار با کشورهای دیگر جهان را به شخص داده و در سرتاسر جهان معتبر به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید: شرایط جدید اقامت ترکیه

مزایای شهروندی ترکیه

خرید خودرو با قیمت جهانی

ترکیه از مشکل تحریم برخوردار نیست. همین علت باعث شده محصولاتی مانند خودرو بدون واسطه و به طور قانونی وارد کشور شده و مردم ترکیه بتوانند با قیمت روز جهان آن را خریداری کنند. در ترکیه تنوع و تعداد خودرو زیاد بوده و هر شخصی می‌تواند با نقدینگی‌های متفاوت برای خرید انواع خودرو اقدام کند.

تحصیل رایگان در مدرسه و دانشگاه

این کشور به شهروندان خود امتیاز تحصیل درترکیه رایگان می‌دهد و کسانی که دارای پاسپورت ترکیه هستند می‌توانند به صورت رایگان در مدرسه و یا دانشگاه‌های دولتی تحصیل کنند. این مزیت برای اتباع خارجی وجود ندارد و کسانی که تابع کشور دیگری باشند برای تحصیل، نیازمند پرداخت شهریه هستند.

اجازه کار

شهروندان ترکیه می‌توانند بدون نیاز به اخذ مجوز کار در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند. این مورد نیز برای اتباع خارجی فعال نبوده و مهاجرانی که شهروندی ترکیه را دریافت نکرده‌اند، برای استخدام شدن، باید برای اخذ مجوز کار اقدام کرده و به دولت شغل خود را اعلام کنند.

همچنین بخوانید: هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

اجازه کار در ترکیه

کیفیت بالای زندگی

کشور ترکیه، بر خلاف تصورات برخی از مردم، از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است. طبق شاخص جهانی، کیفیت زندگی ترکیه ۱۲۷ می‌باشد و در دسته‌ بندی کیفیت زندگی بالا قرار دارد. این در حالی است که طبق شاخص جهانی، کیفیت زندگی ایران پایین به شمار می‌رود.

امنیت بالا

درآمد عمده کشور ترکیه از گردشگری و جذب توریست کسب می‌شود. به همین علت، ترکیه نیازمند داشتن امنیت بالا بوده و در این زمینه موفق نیز شده است. چرا که امروزه شهرهای بزرگ مانند آنتالیا، استانبول و آنکارا از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توان از این لحاظ به ترکیه اعتماد داشت.

توانایی مدیریت کسب و کار از راه دور

امروزه کشور ترکیه پیشرفت زیادی در تکنولوژی خود شاهد بوده است. از پیشرفت‌های تکنولوژی می‌توان به پیشرفت چشم‌گیر مدیریت کسب و کار اشاره کرد. در حال حاضر مدیران کسب و کار، می‌توانند حتی در صورت عدم حضور در ترکیه، از طریق اینترنت به مدیریت کسب و کار خود پرداخته و دیگر نگران کسب و کار خود نباشد. محدودیت جغرافیایی در مدیریت کسب و کار از بین رفته است.

همچنین بخوانید: فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه

مزایای شهروندی ترکیه

توانایی اخذ شماره تلفن بین‌المللی

امروزه کسب و کارها نیاز دارند تا برای پیشرفت بیشتر خود، با کسب و کارهای دیگر و مخاطبان خود در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند. برای برقراری ارتباط با آنان، کسب و کار می‌تواند از شماره تلفن‌های بین‌المللی استفاده کند. با این کار می‌تواند با مخاطبان خارجی خود تعامل و ارتباط برقرار کرده و به آن‌ها توانایی تماس با آن کسب و کار را دهد. همچنین وجود شماره تلفن بین‌المللی باعث افزایش اعتبار و سطح اعتماد بین مخاطبان می‌شود.

چگونه می‌توان نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام کرد؟

در حال حاضر به توجه به شرایط و قوانین اداره مهاجرت ترکیه، راه‌های زیاد و مختلفی برای اخذ شهروندی ترکیه وجود دارد. راحت‌ترین و ساده‌ترین آن، با خرید ملک ترکیه است و فرد پس از دریافت اقامت ترکیه می‌تواند نسبت به اخذ شهروندی نیز اقدام کند. در غیر این صورت، با اخذ اقامت ‌موقت و تمدید همواره آن پس از مدت ۵ الی ۸ سال، می‌توان اقامت دائم دریافت کرده و برای شهروندی ترکیه اقدام کرد.

همچنین بخوانید: اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

مشاورین املاک شایان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه، اقامت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و… فعالیت میکند، کارشناسان ما آماده پاسخ به سوال های شما و راهنمایی شما در مهاجرت به ترکیه هستند، با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.