دریافت پاسپورت ترکیه

در این مقاله مزایای پاسپورت ترکیه و مدارک لازم برای اقامت ترکیه را بررسی خواهیم کرد، مدت اعتبار پاسپورت و راه های برای به دست اوردن پاسپورت ترکیه چیست؟ کشور ترکیه به این خاطر که در همسایگی ایران است و همچنین شبهات ادیان و رسم های که با هم دارند، گزینه مناسبی برای مهاجرت و یا گرفتن اقامت ترکیه می باشد. پاسپورت ترکیه را می توان از راه های مختلفی کسب کرد. برای مثال: ازدواج، کار، سرمایه گذاری و…می باشد.

در ادامه به مزایا و مدت اعتبار پاسپورت می پردازیم. مهمترین نکته در اقدام برای دریافت پاسپورت هر یک از کشور ها، توجه کردن به میزان اعتبار پاسپورت در جهان است، طبق اعتبار پاسپورت تعیین می شود که دریافت کردن پاسپورت چه مزایای را دارد. برای مثال پاسپورت ترکیه رتبه۳۸ جهانی را دارد و با دریافت پاسپورت ترکیه فرد می تواند بدون نیاز به داشتن ویزا به ۷۱ کشور جهان به صورت آزادانه سفر کند. و همچنین اگر فرد شهروندی ترکیه را داشته باشد می تواند به ۴۴ کشور بدون ویزا سفر کند و در فرودگاه کشور مقصد ویز را دریافت نماید.

مزایای پاسپورت

عدم نیاز به ویزا

انواع پاسپورت ترکیه

در ترکیه چهار نوع مختلف پاسپورت وجود دارد:

• گذرنامه عادی: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. اتباع خارجی از طریق سرمایه گذاری، یا کسب شهروندی، گذرنامه معمولی می گیرند
• گذرنامه سبز: افسران رده بالا
• پاسپورت خاکستری: دیپلمات های ترکیه
• پاسپورت سیاه: مامورین دولتی مجاز در خارج از کشور

چگونه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟

چندین راه برای کسب گذرنامه ترکی وجود دارد. با این حال، در حال حاضر محبوب ترین روش به دست آوردن شهروندی توسط ملک وسرمایه گذاری است. طبق قانون جدید در ترکیه، امکان کسب شهروندی ترکیه به وسیله خرید املاک با ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار وجود دارد. همچنین شما می توانید در یک بانک ترکی با واریز ۵۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید، با انتخاب هر کدام از این روشها دریافت پاسپورت ترکی را طی ۶۰ روز تضمین می کند که به طور مستقیم به شما داده می شود. تحقیقات نشان می دهد که خرید ملک در ترکیه افزایش یافته است و این بدان معنی است که مردم بیشتر از گذشته به ترکیه می آیند و تمایل دارند در آنجا زندگی کنند.

مزایای پاسپورت ترکیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *