مشاوره تحصیلی در ترکیه

تحصیل در ترکیه یکی از گزینه هایی است که بیشتر افراد برای ادامه تحصیل به آن می اندیشند. به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب ترکیه و نزدیکی این کشور به ایران و همچنین راحتی در رفت و آمد به این کشور و البته اعتبار علمی دانشگاه‌ های ترکیه، بعضا ایرانیان برای ادامه تحصیل، تحصیل در ترکیه را هم جزء گزینه های خود قرار می دهند. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ترکیه همه ساله موظف به پذیرش دانشجوی غیر ترک(اتباع خارجی) هستند.
و از این جهت در ماه آوریل هر سال به طور همزمان در ترکیه و چند کشور دیگر آزمون YÖS برگزار می شد. این آزمون مبنایی برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی بود اما از سال ۲۰۱۰ به بعد این آزمون حذف گردید و پذیرش دانشجو به اختیار خود دانشگاه ها گذاشته شد داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های هنر، فنی مهندسی، پزشکی و علوم انسانی می توانند برای دریافت پذیرش و تحصیل در ترکیه اقدام کنند و امکان ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر کشور ترکیه را کسب کنند.

مشاوره تصیلی
دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور در این مقاطع بهتر است با مشاوران آگاه در این زمینه مشورت کنند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور خارجی را دارید و تحصیل در ترکیه هم جزء گزینه های شماست، برای این که با آگاهی بیشتر و با چشمانی باز ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنید، بهتر است: برای اطلاع از شرایط ثبت نام، هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه و همچنین اطلاع از بهترین دانشگاه ترکیه برای ادامه تحصیل با این شماره تماس بگیرید . تلفن تماس : ۹۴ ۶۹ ۲۰۰ ۵۳۸ ۹۰

لیست دانشگاه های ترکیه

قابل توجه دانشجویان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاههای مورد تأیید را دارند. لازم به ذکر است در لیست زیر فقط دانشگاه کوچ خصوصی میباشد و بقیه خصوصی نمیباشند. لیست دانشگاه هاى کشور ترکیه که مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکى میباشند.

۱.        koç university
۲.        hacettepe university
۳.        Ankara university
۴.        Istanbul university
۵.        Ege university
۶.        Ataturk university

دیدگاه‌های این نوشته غیر فعال است.