ترکیه، سرزمینی باستانی با اهمیت تاریخی است که در آن شرق با غرب تلاقی می کند و تنها کشوری است که شهری در دو قاره دارد، شهری که با تنگه بسفر، تقسیم شده و در عین حال اروپا و آسیا را بهم وصل می کند. شهر استانبول پلی بین دو قاره است – به معنای واقعی کلمه – که بوسیله سه پل معلق بر فراز بسفر اروپا را به آسیا متصل می کند.

موقعیت استراتژیک – جهان را مرتبط می کند

موقعیت استراتژیک ترکیه بین اروپا و آسیا راه را برای بزرگترین فرودگاه جهان یعنی فرودگاه بین المللی جدید استانبول (IST) هموار کرده است. فاز یک آن که در بخش اروپایی استانبول ساخته شده است، هم اکنون بر روی پروازهای باز و عملیاتی است. فرودگاه بین المللی جدید استانبول با اتمام مرحله نهایی ساخت، ظرفیت استقبال از دویست میلیون مسافر و تبدیل شدن به بزرگترین فرودگاه جهان را دارد.

موقعیت استراتژیک ترکیه در عرض چند ساعت راحتی پرواز به اروپا را فراهم می کند، در حالی که انگلیس و بیشتر مناطق خاورمیانه تنها چهار ساعت با آن فاصله دارند. با اتمام بزرگترین فرودگاه جهان، در قیاس با گذشته مسافران می توانند به مقصد های بیشتری پرواز داشته باشند. پیش بینی می شود با گسترش فرودگاه ظرفیت گردشگری در ترکیه به پنجاه میلیون نفر افزایش یابد و درآمد حاصل از آن تا سال ۲۰۲۳ به پنجاه میلیارد دلار برسد.

لذت از فضای آزاد در چهار فصل

مالکیت یک ملک برای زندگی است، اما فضای خارج از منزل نیز فرصتی برای یک سبک زندگی ایجاد می کند. گردشگران بسیاری برای لذت از تنوع چهار فصل به ترکیه می آیند. در حالی که برخی از گردشگران در کشورهای خود چهار فصل را دارند، امکان لذت بردن از یک زمستان برفی سفید و یک شنای تابستانی با آفتاب درخشان در آبهای گرم مدیترانه، همیشه در خانه امکانپذیر نیست. این یکی از دلایل قانع کننده ای است که ترکیه بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند، زیرا یکی از معدود مکان هایی است که می توانید در یک روز هم از اسکی در برف و هم شنا در دریا لذت ببرید!

ریوریای ترکیه

زیبایی های طبیعی ترکیه همه چیز دارد

تعداد بسیار کمی از کشورهای جهان دارای چنین مناظر متنوعی هستند که در آنجا بتوانید پس زمینه های الهام بخش اینستاگرام را بدون نیاز به فیلتر یا فتوشاپ پیدا کنید. آنچه به نظر می رسد مانند یک کارت پستال است اما در حقیفت واقعی است و باور کرد که باید آن را تجربه نمود. ترکیه صحنه های نفس گیر و مناظر زیبای فروانی را تنها در یک کشور ارایه می دهد. از بیابان های وسیع و خشک تا کوه های پوشیده از برف، مناظر فیروزه ای و سواحل ماسه ای پودری، استخرهای سفید درخشان وصف ناپذیر با چشمه های آب گرم طبیعی، جنگل های کاج، تپه های سبز در حال چرخش، و دریاچه های وسیعی که باعث تقسیم دره کوه های سبز می شوند.

در اینجا فقط چند نمونه از آنچه باعث جذب سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه می شود، آورده شده است:

– ریوریای ترکیه: “ساحل فیروزه ای” ترکیه (به عنوان ” ریوریای ترکیه” نیز شناخته می شود) با آبهای فیروزه ای تمیز و شفاف که در آن می توانید سایه خود را در آبهای دریایی که شنا می کنید، ببینید. احاطه شده توسط زندگی دریایی، یک آکواریوم همه جانبه از زندگی متنوع دریایی و یک زمین بازی رویایی برای غواصان است. کلمات یا عکسها نمی توانند احساس هیجان غوطه وری در آبهای شفاف گرم مدیترانه ای سواحل فیروزه ای را بیان کنند.

– کاپادوسیا: مناظر وسیع بیابانی با خانه های پراکنده از هزاران سال پیش، مردم را جمع می کنند که می توان آن را با فیلمی از یک سیاره در جنگ ستارگان اشتباه گرفت. آنجا را بازدید کنید، یا بهتر از این، در تشکیل صدها بالن هوای گرم که آسمان را در سحر و غروب تزیین می کنند، مشارکت نمایید.

کاپادوسیا

– دریاچه وان: دریاچه وان بزرگترین دریاچه آناتولی و بزرگترین دریاچه آب سدیم جهان است. این دریاچه در شرق دور ترکیه در استانهای وان و بیتلیس واقع شده است. دریاچه وان یک دریاچه آب شور است و از تعداد زیادی رودخانه کوچک که از کوههای اطراف سرچشمه می گیرند، تغذیه می شود. از آنجا که به دلیل دارا بودن سدیم بسیار شور است، برای نوشیدن مناسب نیست و دارای گونه های بسیار محدودی ماهی است. در درون دریاچه وان چهار جزیره وجود دارد که همه مکان های باستان شناسی اعلام شده اند و جزیره آکدامار که میزبان یک کلیسای قرن دهم بوده و مکانی محبوب برای گردشگران است.

– پاموکاله: پاموکاله یک میراث جهانی یونسکو و تجربه ای باورنکردنی است. پاموکاله یک ناحیه دو هزار ساله با چشمه های آب گرم غنی از مواد معدنی است که در تراس های تراورتین سفید بر روی یک تپه سرازیر می شود. این منطقه با هیراپلیس، شهری باستانی آبگرم روم که در حدود ۱۹۰ سال قبل از میلاد تاسیس شده است همسان است. ویرانه های موجود در پاموکاله شامل یک تاتر به خوبی حفظ شده و یک گورستان با گورهایی که به طول دو کیلومتر امتداد دارند، می باشند. استخر آنتیک آن به دلیل ستونهای رومی غوطه ور در آب که در اثر زلزله رخ داده، مشهور است.

تاریخ و میراث باستانی

ترکیه محل هفده سایت میراث جهانی یونسکو است، اما نه فقط سایتها. ما در حال صحبت در خصوص شهرهای باشکوه باستانی هستیم که از هزاران سال پیش توسط امپراطوری ها و تمدنها ساخته شده اند. فراموش نکنید که در حال دیدن آثار باستانی از پشت صفحه های شیشه ای هستید، بسیاری از این شهرهای باستانی تجربیات همه جانبه ای را ارایه می دهند.

شهرهای باستانی پراکنده همانند مکانهای باستانی شناسی عمل می کنند تا شما بتوانید از یک گردش در اوقات فراغت در همان خیابان هایی که هزاران سال پیش ساکنان شهر انجام می دادند، لذت ببرید. در صندلی های تاترهای باستانی بنشینید و از همان نمایی که تماشاگران باستانی لذت می بردند، برخوردار شوید. این تاریخ باستان از نزدیک و شخصی، فقط یکی از دلایل زیادی است که باعث جذب توریستها می شود و اینکه چرا سرمایه گذاران در ترکیه به خرید ملک می پردازند.

تاریخ و میراث باستانی

مهربانی با توریستها و انگلیسی زبان

ترکیه دوستدار توریستها است و این مورد در دی ان ای ترکها نقش بسته است. به گرمی و خوشی، ترکیه از گردشگران استقبال می کند و شما زبان انگلیسی را در تمام نقاط محبوب توریستی مشاهده خواهید کرد. گزینه زبان انگلیسی را در بسیاری از وب سایت های دولتی و مراکز خرید پیدا خواهید کرد. برای سرمایه گذاری در خارج از مناطق توریستی، به مهارت های زبان ترکی نیاز دارید

• ترکیه: هفتمین کشور جهان برای کار و زندگی: گروه HSBC که یک گروه مالی بین المللی است، در بین ۱۶۳ کشور جهان نظرسنجی ‘ اکسپت اکپلورر’ را انجام داده است. طبق این نظرسنجی، ترکیه در رتبه هفتمین کشور برای کار و زندگی قرار دارد.
• سایت های میراث جهانی یونسکو در ترکیه: اگر عاشق تاریخ هستید یا مشتاق هستید که در مورد شهرهای گذشته اطلاعات بیشتری کسب کنید، بیشتر بخوانید.
همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر شرکت خدمات مهاجرتی شایان تماس بگیرید و از مشاورین با تجربه این موسسه بهره مند شوید..

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *