کمیسیون املاک ترکیه

کشور ترکیه توانسته با بدست آوردن سهم زیادی از مهاجرت‌ها به مکانی تبدیل شود که افراد زیادی علاقه‌ به سکونت در آن را داشته باشند و بعضاً برای بعضی از افراد اقامت ترکیه یک آرزوی دیرینه است. شاید بتوان دلیل این مورد را هم مراحل پیچیده زندگی و شهروندی ترکیه دانست که باعث شده بعضی از افراد به زودی منصرف شوند. یکی از این مراحل خرید ملک استانبول می‌باشد، به نحوی که شما باید یک املاکی معتبر را پیدا کنید و بر اساس نیاز‌های خود به دنبال سوییتی مناسب برای زندگی بگردید. اما این مورد برای شما دارای هزینه‌های جانبی و اضافی می‌باشد، هزینه‌هایی که اغلب به نام کمیسیون خرید ملک ترکیه شناخته می‌شوند. امر انتخاب خانه و البته خرید آن بسیار پراهمیت است و لذا شما باید با بهترین متخصصین فعال در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید علاوه بر بهینه سازی مصرف سرمایه‌ی خود، در محله و مکانی سکونت پیدا کنید که علاوه بر داشتن ساختمان‌هایی پیشرفته و تکنولوژی‌های به روز از لحاظ اجتماعی دارای مردم با فرهنگی باشد. اغلب املاکی‌ها برای واسطه‌گری و پیدا کردن خانه درصدی بین ۴ تا ۸ درصد را پیشنهاد می‌کنند که به نسبت منصفانه است. اما کمسیون خرید ملک در ترکیه به چه علت پرداخت می‌شود؟ حق کمسیون املاک دست دوم چقدر است؟

در رابطه با هزینه‌های کمسیون املاک، نکته‌ی قابل توجهی وجود دارد و آن هم این است که هزینه­‌ها‌ی پرداختی شما یک طرفه هستند، به این معنی که هزینه‌­هایی که مالک خانه بایستی جهت مسائلی همچون مالیات، نگهداری و غیره پرداخت کند یک طرفه می‌باشند. در رابطه با قیمت اصلی املاک نیز قابل توجه است که در کشور ترکیه شاهد نسبتاً ارزان بودن املاک هستیم و به همین علت خانه‌دار شدن سخت نخواهد بود.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

کمسیون املاک

 

چرا باید کمیسیون مشاورین املاک را بپردازیم؟

یکی از مواردی که در رابطه با مشاوره املاک و خرید ملک ترکیه وجود دارد کمسیون می‌باشد، موردی که پرداخت آن مورد نیاز است. چرا که نظام املاک و مستغلات کشور ترکیه بسیار دقیق است، لذا دولت بر تک تک نهاد‌های خود نظارت دارد و برای حمایت از فروشنده، خریدار و حتی مشاور املاک قوانین مختلفی وضع شده تا بتوان از مشکلات جلوگیری کرد. اگر بخواهیم کمسیون املاک را به زبان ساده تعریف کنیم، در اصل مشاور شخصی است که با واسطه گری بین شما و خریدار باعث می‌شود که شما بتوانید با خیال راحت و اعتماد کامل از او خانه‌ای را خریداری کنید. در عوض مشاور نیز درصدی از کل مبلغ را برای خود بر می‌دارد که به عنوان حق‌الزحمه‌ی او شناخته می‌شود. همچنین با اینکار دو سر معامله سود می‌کنند و می‌توانند از رضایت کامل فروش خود لذت ببرند. در رابطه با نرخ کمسیون املاک قابل توجه است که بدانید، این نرخ توسط وزارت مسکن ترکیه تعیین شده است و این وزارت بر تمامی معاملات ملکی در کشور ترکیه نظارت دارد. زمانی که شما معامله‌ای را انجام می‌دهید باید با قوانین این وزارتخانه منطبق باشد. درصد تعیین شده‌ی کمسیون نیز بر اساس قوانین این وزارتخانه است و در اصل اگر فروشنده‌ای از آن تختی کند می‌تواند مشکل ساز شود.

درصد کمیسیون خرید ملک دست دوم

در کشور ترکیه شاهد این مورد هستیم که وضعیت خانه‌ی شما بر روی درصد کمسیون تأثیر بسیار زیادی دارد و در اصل زمانی که خانه‌ی شما دست دوم و استفاده شده باشد، نیازمند پرداخت کمسیون کمتری خواهید بود. در اصل درصد کمسیون خرید ملک دست دوم به ۳ درصد از کل مبلغ کاهش پیدا می‌کند و فروشند و خریدار هر کدام ۳ درصد از کل مبلغ را به مشاور املاک چرداخت می‌کنند. پس همانطور که متوجه شدید خرید ملک در ترکیه زمانی که ملک دست دوم باشد، نیازمند پرداخت کمسیون کمتری است.

هزینه کمیسیون اجاره املاک در ترکیه

زمانی که شما به دنبال اجاره‌ی خانه‌ای هستید، مشاور این مورد را ذکر می‌کند که ۱۲ درصد از یکسال اجاره‌ی آن خانه را باید به او پرداخت کنید. موردی که به صورت رسمی و قانونی تایید و تصویب شده است.

جریمه اضافه ماندن در ترکیه

هزینه کمیسیون اجاره املاک در ترکیه

درصد کمیسیون خرید پروژه ­های مسکونی

اگر که به فکر کمترین هزینه‌ی پرداختی در زمینه‌ی کمسیون ملک هستید، بهتر است به خرید ملک در استانبول از شرکت­های ساختمان سازی مختلف فکر کنید، چرا که این شرکت‌ها هیچ کمیسیونی از خریداران دریافت نمی­کنند. ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم با خواندن موارد گفته شده بتوانید با کمسیون املاک ترکیه و علت وجود آن آشنا شده باشید. اگر که به فکر دریافت خدمات املاک یا مشاوره در رابطه با مواردی مانند ثبت شرکت ترکیه هستید می‌‌توانید با پشتیبانی تلفنی ما ارتباط برقرار کنید و سوالات خود در این زمینه را مطرح کنید. ما سعی داریم تا با ارائه‌ی خدمات با کیفیت و پشتیبانی پاسخگو در مواقع نیاز در خدمت شما باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.