تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش
تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش

فهرست مطالب

تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه یکی از بهترین موقعیت هایی است که می تواند برای متقاضیان تحصیل در ترکیه در ایران به وجود بیاید. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ترکیه بوده و فارغ التحصیلان ایرانی می توانند بعد از دریافت مدرک خود، خیلی راحت به ایران بازگشته و با همان مدرک مشغول به کار شوند. حتی مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه سابانجی ترکیه در استانبول در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز تایید شده است و افراد می توانند بعد از فارغ التحصیلی به کشورهای دیگر نیز مهاجرت کنند.

اما بهتر است قبل از این که برای تحصیل در دانشگاه سابانجی استانبول اقدام کنید، اطلاعاتی درباره شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه و شهریه آن به دست بیاورید. در این مقاله از شایان ما به طور کامل درباره شرایط پذیرش در دانشگاه سابانجی ترکیه صحبت خواهیم کرد و برای شما توضیح می دهیم که چگونه می توانید پذیرش خود در دانشگاه ذکر شده را دریافت کنید. پس اگر شما هم قصد تحصیل در خارج از کشور و به خصوص ترکیه را دارید، این دانشگاه می تواند گزینه خیلی خوبی برای شما باشد.

درباره دانشگاه سابانجی ترکیه چه می دانید؟

این دانشگاه متشکل از سه دانشکده و چندین رشته مختلف است که شما می توانید تمام دروس را به زبان انگلیسی بگذرانید. یکی از مهم ترین مزایای جالب توجه دانشگاه سابانجی در ترکیه که باعث افزایش محبوبیت آن در میان دانشجویان خارجی شده، این است که می توانند بدون آزمون ورودی به دانشگاه وارد شوند.

مرکز آموزش علمی سابانجی در ترکیه در سال ۱۹۹۴ در شهر استانبول تاسیس شد و در واقع نوعی دانشگاه خصوصی به شمار می آید. با این حال، اولین دانشجویان این دانشگاه در سال ۱۹۹۹ وارد این مرکز شدند و تاکنون نیز تعداد خیلی زیادی از دانشجویان از این دانشگاه خصوصی فارغ التحصیل شده اند. سابقه علمی بسیار خوب و حرفه ای دانشگاه سابانجی باعث شده که یکی از بهترین دانشگاه های جهان و ترکیه شناخته شود. در سایت جهانی QS، رتبه دانشگاه سابانجی ۵۲۶ و در سایت Times هم بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ اعلام شده است که رقم بسیار خوبی در مقایسه با سایر دانشگاه های منطقه است.

درباره دانشگاه سابانجی ترکیه چه می دانید؟

شرایط پذیرش در دانشگاه سابانجی ترکیه

هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجویان دارد و این موضوع درباره دانشگاه سابانجی در ترکیه نیز صدق می کند. برای این که شما نیز بتوانید اجازه و نامه پذیرشی برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه را به دست بیاورید، تنها کافی است که شرایط زیر را داشته باشید.

 • مدرک دیپلم و معدل حداقل ۱۴ به بالا
 • سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی یا بورسیه
 • شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، مزیت در نظر گرفته می شود.

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، برای دریافت پذیرش در دانشگاه سابانجی ترکیه اجباری به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیست. با این حال، اگر در یکی از آزمون های ورودی مانند یوس یا SAT و سایر موارد این چنینی شرکت کرده و نمره قابل قبولی دریافت کرده باشید، شانس شما برای دریافت پذیرش از این دانشگاه تا حد خیلی زیادی افزایش پیدا می کند.

همچنین متقاضیان برای این که نشان دهند سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را دارند و می توانند با تحصیل در این دانشگاه، تمام دروس تدریس شده به زبان انگلیسی را یاد بگیرند، باید مدرک معتبر زبان انگلیسی نیز ارائه دهند. نمره این مدرک بر اساس رشته و مقطع انتخابی دانشجو می تواند متفاوت باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه تا حد خیلی زیادی به رشته و مقطع انتخابی دانشجویان بستگی دارد. اما مهم ترین موضوع برای تحصیل در این دانشگاه، ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی است. مثلاً کسی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده، می تواند برای تحصیل در مقطع ارشد اقدام کند و نمی تواند بدون دریافت مدرک کارشناسی ارشد، وارد مقطع دکتری شود. در ادامه، مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه خصوصی و معروف ترکیه را نام می بریم.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • تمکن مالی یا نامه پاسپورت دانشگاه
 • دو قطعه عکس تمام رخ پرسنلی با پس زمینه سفید
 • مدرک فارغ التحصیلی مقطع قبلی
 • ریز نمرات دوره قبلی
 • مدرک زبان انگلیسی با توجه به مقطع
 • پاسپورت و مدارک شناسایی
 • رسید پرداخت هزینه ها

بعد از این که همه مدارک بالا را ارسال کردید و بعد از چند ماه نامه پذیرش دانشگاه برای شما صادر شد، می توانید برای ثبت نام در دانشگاه نیز اقدام کنید. پس باید در کنار مدارکی که آماده کرده اید، نامه پذیرش خود را هم آماده کنید تا بتوانید با ارائه همه این مدارک، در دانشگاه سابانجی ترکیه ثبت نام نمایید.

یکی از مهمترین مدارکی که باید برای ثبت نام در این دانشگاه ارائه دهید، مجوز محل اقامت شماست. برای مثال، باید تصمیم بگیرید که می خواهید در زمان تحصیل خود در دانشگاه سابانجی در استانبول کجا اقامت داشته باشید. اگر می خواهید به خوابگاه بروید، باید نامه خوابگاه و در غیر این صورت، اجاره نامه منزل در نزدیکی دانشگاه را ارائه دهید.

شهریه دانشگاه سابانجی ترکیه

از آنجا که دانشگاه سابانجی ترکیه یکی از دانشگاه های خصوصی این کشور شناخته می شود، باید انتظار داشته باشید که نسبت به دانشگاه های دولتی شهریه نسبتاً بیشتری داشته باشد. با این حال، باز هم شهریه این دانشگاه اصلاً تا حدی نیست که دانشجویان خارجی نتوانند آن را پرداخت کنند. از طرف دیگر، شهریه این دانشگاه تا حد خیلی زیادی به مقطع تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. اما به طور معمول، شهریه دانشگاه سابانجی ترکیه برای بیشتر رشته های مقطع کارشناسی، تقریباً ۱۹۵۰۰ دلار است. تمام دروس در این مقطع و سایر مقاطع این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سابانجی استانبول

دانشجویان بین المللی می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، از بورسیه تحصیلی این دانشگاه نیز بهره مند شوند. این بورسیه های تحصیلی به شکل های مختلفی ارائه می شوند و برخی از آنها فقط شهریه دانشگاه و برخی دیگر سایر هزینه های زندگی را نیز در بر می گیرند. بعضی از این بورسیه ها هم تخفیف هایی را برای پرداخت شهریه در اختیار دانشجویان قرار می دهند. در ادامه، برخی از رایج ترین و پرطرفدارترین بورسیه های انشگاه سابانجی ترکیه را نام می بریم.

شهریه دانشگاه سابانجی ترکیه
 • بورسیه تخفیف ۵۰ درصدی: دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه را دارند در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند تخفیف ۵۰ درصدی شهریه را بگیرند و با نصف شهریه سالانه، در این دانشگاه خصوصی تحصیل کنند.
 • بورسیه افتخاری دانشگاه سابانجی: بهترین نوع بورسیه در این دانشگاه، بورسیه از نوع افتخاری است که البته شرایط دشوارتری نیز دارد. با این حال، دانشجویانی که واجد شرایط باشند، می توانند علاوه بر دریافت شهریه سالیانه، هزینه محل اقامت در خوابگاه های این دانشگاه را نیز دریافت کنند.

دانشکده های دانشگاه سابانجی ترکیه

در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم که در دانشگاه سابانجی ترکیه سه دانشکده مجزا مشغول فعالیت هستند. علاقه مندان به تحصیل در رشته های مربوط به هر یک از این دانشکده ها، می توانند درخواست بدهند. در ادامه، این دانشکده ها را معرفی می کنیم و شما می توانید زیر مجموعه هر یک از این دانشکده ها را که بخواهید، برای تحصیل در مقاطع بعدی خود انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که برای انتخاب رشته در مقطع بعد، رشته شما باید با مقطع قبلیتان هماهنگ باشد.

 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعاتی درباره تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. با توجه به این اطلاعات، به احتمال خیلی زیاد اکنون می دانید که تحصیل در این دانشگاه برای متقاضیان ایرانی می تواند یک فرصت بسیار عالی باشد

زیرا علاوه بر تنوع رشته ها در حوزه های مدیریت، مهندسی و روانشناسی، کیفیت دروس در این مرکز بسیار بالاست و شما می توانید با هزینه بسیار منطقی و حتی دریافت بورسیه، شرایط خیلی بهتری برای تحصیل در این دانشگاه داشته باشید. برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره نحوه پذیرش در دانشگاه سابانجی استانبول، می توانید با کارشناسان حقوقی شایان تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان