اخذ اقامت از طریق کیملیک کارت ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه 2024
اخذ اقامت از طریق کیملیک کارت ترکیه 2024

فهرست مطالب

شما در صورت داشتن شرایط لازم، امکان دریافت اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه را دارید. ایرانیان می توانند بدون نیاز به ارائه ویزا، به مدت سه ماه یا همان 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند. در صورتی که کسی بخواهد بیشتر از این بازه زمانی در ترکیه بماند، باید حتماً کیملیک کارت ترکیه را دریافت کند.

به منظور انجام این کار، ممکن است چالش های زیادی پیش روی این افراد قرار بگیرد و ندانند که چگونه می توانند سریع تر این کارت را برای اقامت بیشتر در ترکیه دریافت کنند. در ادامه، ما به صورت مفصل نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه برای اقامت بیشتر در این کشور را برای شما توضیح می دهیم.

کیملیک کارت ترکیه چیست؟

کیملیک کارت در واقع نوعی کارت شناسایی در ترکیه شناخته می شود که کسانی که شهروند این کشور نیستند و فقط در ترکیه اقامت دارند، باید آن را دریافت کنند. به عبارت دیگر، این کار در واقع همان کارت شناسایی این افراد به شمار می آید و نشان می دهد که افراد اجازه تردد در سطح کشور ترکیه را با استفاده از این کارت دارند.

در این رابطه بخوانید: هزینه کیملیک ترکیه 2024 / شرایط، مدارک و هزینه دریافت

فراموش نکنید که کیملیک کارت در واقع مجوز اقامت کوتاه مدت در ترکیه است که تاریخ مشخصی نیز دارد. به همین دلیل باید قبل از به اتمام رسیدن این تاریخ، حتما این کارت را تمدید کنید. همچنین کیملیک کارت برای کسانی مناسب است که به هر دلیلی می خواهند بیشتر از سه ماه در ترکیه بمانند و اسنادی هم برای اثبات اقامت خود دارند.

کیملیک کارت ترکیه چیست؟

انواع کیملیک کارت ترکیه 2024

کیملیک کارت ترکیه نمونه های مختلفی دارد که شما می توانید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را دریافت کنید. به طور کلی، کسانی که قصد اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت در ترکیه را دارند، می توانند برای دریافت کارت موقت یا دائمی درخواست بدهند. 

  • کیملیک کارت موقت ترکیه: همان طور که از نام آن هم مشخص است، این کارت برای کسانی صادر می شود که می خواهند برای یک بازه زمانی موقت و کوتاه در ترکیه بمانند. کیملیک کارت موقت برای کسانی مناسب است که از طریق روش توریستی یا کاری وارد خاک ترکیه می شوند و می خواهند نهایتاً چند ماه کوتاه را در این کشور بگذرانند. برای کسانی که از طریق روش توریستی به این کشور می آیند، این کارت به رنگ صورتی و برای کسانی که از طریق روش کاری به ترکیه می آیند، به رنگ آبی است. 
  • کیملیک کارت دائم ترکیه: افرادی که بعد از ورود به ترکیه و اتمام دوره اقامت موقت خود درخواست اقامت دائم داده اند و موفق به دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه شده اند، می توانند با تکمیل اطلاعات هویتی خود در ترکیه، برای دریافت کارت کیملیک دائم درخواست بدهند. با استفاده از این کارت، آنها اجازه اقامت همیشگی در خاک ترکیه را خواهند داشت. 

کاربردهای کیملیک کارت ترکیه 2024

مهمترین کاربرد این مدرک، این است که امکان دریافت اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه وجود دارد. به این صورت که اگر شما به هر دلیلی قصد داشتید که در بازه زمانی بیشتر از سه ماه در ترکیه بمانید، باید این کارت را دریافت کنید.

از طرف دیگر، کسانی که قصد کار کردن در کشور ترکیه را نیز دارند، باید برای اثبات هویت خود و ارائه کارت های شناسایی، کیملیک کارت را نیز در مدارک خود قرار دهند. این مدرک ثابت می کند که هویت فرد در کشور ترکیه به طور کامل ثابت شده است و کارفرما نیز بهتر برای استخدام او تصمیم می گیرد.

کاربردهای کیملیک کارت ترکیه

به همین ترتیب، دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، باید حتماً کارت کیملیک ترکیه را نیز ارائه دهند. زیرا همان طور که گفتیم، این کارت در واقع نوعی مدرک برای احراز هویت فرد شناخته می شود و دانشگاه های ترکیه برای تأیید هویت دانشجویان خارجی، این کارت را تقاضا می کنند.

نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه برای اقامت در این کشور 2024

به منظور دریافت اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه شما توانید از طریق روش های مختلفی اقدام کنید که هر یک از این روش ها به شرایط خود شما بستگی دارد. برای مثال، خیلی از افرادی که از طریق روش توریستی به ترکیه می آیند، می توانند برای دریافت این کارت درخواست بدهند. از طرف دیگر، ممکن است افرادی دیگر که برای کار کردن و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا استارت آپ به این کشور می روند، به دنبال دریافت کیملیک کارت ترکیه از طریق ثبت شرکت، خرید ملک یا سرمایه گذاری نیز باشند.

در میان این روش ها، روش توریستی و خرید ملک در ترکیه دو مورد از بهترین و سریع ترین روش های دریافت کیملیک کارت شناخته می شوند که چالش های خیلی کمتری دارند. در هر دوی این روش ها، شما باید ثابت کنید که محل زندگی خود را در ترکیه فراهم کرده اید و مدارک لازم را نیز دارید.

سپس تمام مدارک خانه ای که در ترکیه اجاره کرده اید یا خریده اید، باید در دفاتر نوتر به صورت رسمی ثبت شده باشند. به همین دلیل موقع اجاره و به خصوص خرید ملک در ترکیه باید حتماً مطمئن شوید که همه کارها به صورت قانونی انجام می شوند. در این صورت، امکان دریافت اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه برای شما نیز وجود دارد و این امر راحت تر انجام می شود.

نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه برای اقامت در این کشور

شرایط دریافت کیملیک کارت ترکیه 2024

بسته به روشی که از طریق آن برای دریافت کیملیک کارت ترکیه اقدام می کنید، ممکن است شرایط هر یک از آنها نیز با یکدیگر فرق داشته باشد. اما به طور کلی، چند مورد از شرایط عمومی دریافت کیملیک کارت ترکیه وجود دارند که همه افراد در همه روش ها باید این شرایط را داشته باشند. در ادامه، برخی از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت کیملیک کارت ترکیه و دریافت مجوز برای اقامت در این کشور را نام می بریم.

  • کامل کردن فرم درخواست کیملیک کارت ترکیه
  • گرفتن نوبت به صورت اینترنتی
  • دریافت شماره سریال از اداره مالیات برای ثابت کردن محل سکونت در ترکیه
  • ثبت اجاره نامه یا سند خرید ملک در دفاتر نوتر ترکیه با مهر استاندارد

سخن پایانی

 در این مطلب اطلاعات کاملی درباره نحوه اقامت ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه را برای شما توضیح دادیم. همان طور که گفتیم، با استفاده از این کارت شما می توانید بیشتر از سه ماه در خاک ترکیه بمانید و بسته به مدت زمان اقامت شما، می تواند به صورت موقت یا دائمی صادر شود. کسانی که از طریق روش های توریستی، خرید ملک، تحصیلی یا حتی کاری به ترکیه می آیند، می توانند برای دریافت کیملیک کارت ترکیه اقدام کنند.

فراموش نکنید که این کارت یکی از مهمترین کارت های شناسایی در ترکیه شناخته می شود و به هیچ عنوان نباید آن را گم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه و اقامت در این کشور، حتماً با افراد حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی شایان به شما کمک می کنند تا این کارت را در بازه زمانی کوتاهی دریافت نمایید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان