هزینه کیملیک ترکیه 2024 / شرایط، مدارک و هزینه دریافت

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
هزینه کلمیک ترکیه 2024
هزینه کیملیک ترکیه 2024 / شرایط، مدارک و هزینه دریافت

فهرست مطالب

کارت اقامت ترکیه که با نام کیملیک نیز شناخته می شود، به مجوزی می گویند که با داشتن آن می توانید به مدت سه ماه و یا بیشتر در ترکیه بمانید. با این حال، برای دریافت این مدرک باید هزینه ای بپردازید که در این مطلب به طور کامل درباره آن صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که هزینه کیملیک ترکیه ۲۰۲۴ تقریباً چقدر می شود، تا پایان این مقاله از شایان همراه ما باشید. در ادامه، متوجه خواهید شد که شرایط اقامت در ترکیه برای ایرانیان نیز به چه صورت است.

هزینه کیملیک ترکیه 2024 / شرایط، مدارک و هزینه دریافت

همان طور که می دانید، ترکیه یکی از کشورهایی است که ما می توانیم بدون داشتن ویزا به این کشور سفر کنیم. با این حال، تنها در صورتی مشکلی از این نظر پیش نمی آید که مدت زمان اقامت ما در این کشور نهایتاً سه ماه باشد. اگر بخواهیم در بازه زمانی طولانی تری و بیشتر از سه ماه در ترکیه ماندگار شویم، باید حتماً کارت کیملیک دریافت کنیم.

همچنین بخوانید: تحصیل در ترکیه + هزینه، مدارک و شرایط پذیرش 2024

ما در این مقاله شرایط، مدارک موردنیاز و همچنین هزینه کیملیک ترکیه در سال 2024 را قصد داریم برای شما عزیزان در این مقاله شرح دهیم و تمام جوانب را دراین روند در نظر بگیریم تا شما عزیزان بتوانید بهترین و بروزترین اطلاعات را در اختیار داشته باشد؛ اما با توجه به این که این معیارها ممکن است متناسب با شرایط و همچنین نیاز شما متغیر باشد و حتی ممکن است متناسب با شرایط شما راهکاری راحت و بهتری وجود داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که جهت دریافت مشاوره تخصصی به صورت کاملا رایگان با مشاوران موسسه مهاجرتی شایان در ارتباط باشید تا شما عزیزان را دقیق ترین شکل ممکن بر اساس نیاز و شرایط شما عزیزان راهنمایی کنند.

کارت کیملیک ترکیه چیست؟

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال زیاد تاکنون متوجه شده باشید که کارت کیملیک ترکیه چیست؟ در صورتی که مسافران بخواهند در بازه زمانی بیشتر از 3 ماه در ترکیه بمانند، باید حتماً کارت کیملیک دریافت نمایند. کارت کیملیک در واقع همان کارت اقامت است که به فرد اجازه اقامت در ترکیه بیشتر از سه ماه را نیز می دهد.

دریافت کارت کیملیک ترکیه

کارت کیملیک باعث می شود که شرایط اقامت در ترکیه برای ایرانیان خیلی راحت تر باشد. برای دریافت این کارت، می توانید درخواست اقامت توریستی در ترکیه را بدهید. البته روش های دیگری نیز برای دریافت این کارت اقامت وجود دارند که برخی از آنها مواردی مانند سرمایه گذاری و ثبت شرکت هستند.

دریافت کارت کیملیک ترکیه

با این حال، درخواست اقامت توریستی در ترکیه یکی از بهترین روش هایی است که از طریق آن می توانید خیلی سریع تر کارت کیملیک ترکیه را دریافت نمایید. طبیعتاً زمانی که شما بخواهید در بازه زمانی بیشتر از سه ماه در ترکیه بمانید، باید مکانی برای محل اقامت خود داشته باشید. از این رو، برای دریافت کارت کیملیک باید حتماً بسته به میزان بودجه خود، یک واحد آپارتمانی را اجاره کرده و مدارک مورد نیاز درباره آن را ارائه دهید تا بتوانید کارت کیملیک را بگیرید.

توجه داشته باشید که صدور کارت کیملیک تا حد بسیار زیادی به رسمی و قانونی بودن اجاره نامه شما بستگی دارد. از این رو، بهتر است اجاره نامه خود را در دفاتر «نوتر» به صورت رسمی ثبت کنید تا مشکلی برای صدور کارت کیملیک برای شما به وجود نیاید.

هزینه کیملیک ترکیه چقدر است؟

قیمت کیملیک ترکیه بسته به شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، این هزینه به سه دسته تقسیم می شود که دسته اول مربوط به هزینه های بیمه است که بر اساس اعتبار بیمه و سن متقاضی با افراد دیگر متفاوت است. زمانی که شما این هزینه را برای بیمه پرداخت می کنید، بیشتر مواقع بین ۱ تا ۲ سال بیمه خواهید شد.

همچنین بخوانید: صفر تا صد ویزای کار ترکیه برای ایرانیان 2024

هزینه دیگری که باید برای دریافت کیملیک ترکیه پرداخت کنید، برای صدور کارت است که این هزینه بیشتر مواقع ثابت و به اندازه ۳۵۰ لیر ترکیه است. در نهایت، آخرین هزینه هم هزینه حق خاک است که هر فردی که بخواهد بیشتر از سه ماه در ترکیه بماند، باید آن را بپردازد.

هزینه حق خاک ترکیه بسته به مدت زمان ماندگاری فرد در این کشور می تواند متفاوت باشد. برای مثال، کسی که بخواهد به مدت یک سال در ترکیه بماند، باید ۸۰ دلار و کسی که بخواهد دو سال بماند، باید ۱۴۰ دلار پرداخت کند. این هزینه حق خاک ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال نصف می شود.

هزینه کیملیک ترکیه چقدر است؟

مدارک ضروری برای دریافت کیملیک ترکیه

در قسمت های قبل به طور کامل درباره هزینه کیملیک آگاه شدید. اکنون نوبت به آن رسیده که بدانید چه مدارکی برای دریافت این کارت اقامت مورد نیاز هستند. با ارائه این مدارک، شما می توانید کارت کیملیک ترکیه را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید. پس اگر می خواهید بدانید که مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت کیملیک چیست و باید چه مدارکی ارائه دهید، به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در کشور ترکیه

  • پاسپورت دارای اعتبار به همراه کپی رنگی از تمام صفحات آن
  • فرم تکمیل شده درخواست کارت کیملیک ترکیه (این فرم بسته به نوع اقامت ترکیه می تواند متفاوت باشد.)
  • برگه آخرین مهر ورود به ترکیه به همراه کپی رنگی از آن
  • کد مالیاتی
  • گواهی بیمه سلامت و درمانی (این گواهی برای افراد کمتر از ۱۸ و بیشتر از ۶۵ سال ضروری نیست.)
  • عکس تمام رخ با پس زمینه سفید و پشت نویسی شده با سایز ۶ در ۴
  • مدرک مبنی بر وضعیت محل سکونت در ترکیه مانند اجاره نامه
  • گواهی تاییدیه آدرس محل سکونت (این مدرک از طرف شهرداری همان منطقه در ترکیه صادر می شود.)
  • گواهی تمکن مالی و پرینت حساب بانکی از ۶ ماه اخیر
  • در صورت تمدید، کارت اقامت قبلی و کپی آن

نحوه اخذ کارت کیملیک ترکیه

بعد از این که اطلاعات کافی درباره قیمت کیملیک ترکیه به دست آوردید، نوبت به آن می رسد که برای دریافت این کارت اقدام کنید. بهتر است از قبل یک نمونه کارت کیملیک ترکیه را ببینید تا بدانید که بعد از دریافت این کارت، باید برای شما به چه صورت باشد. در ادامه، نحوه دریافت این کارت به همراه راهنمای مرحله به مرحله را برای شما توضیح می دهیم.

نحوه اخذ کارت کیملیک ترکیه

آپلود مدارک در سایت اداره مهاجرت ترکیه

در قسمت های قبل به اختصار مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت کیملیک ترکیه را نام بردیم. بعد از آماده سازی همه این مدارک و تکمیل فرم های مورد نظر که بسته به نوع مهاجرت فرد می تواند متفاوت باشد، باید همه آنها را در سایت اداره مهاجرت ترکیه آپلود کنید.

همینطور بخوانید: ثبت شرکت در ترکیه 2024 / از قوانین و هزینه تا اخذ اقامت

کمی زمان لازم است که مدارک شما توسط اداره مهاجرت ترکیه مورد بررسی قرار بگیرد. بعد از بررسی و تایید آنها، ایمیلی برای شما ارسال می شود که در آن تاریخ حضور شما در اداره مهاجرت ذکر شده است. باید حتماً در زمان تعیین شده به اداره مهاجرت بروید و در صورت غیبت، درخواست شما لغو می شود و باید بار دیگر از اول اقدام کنید.

حضور در اداره مهاجرت ترکیه

بعد از این که در زمان تعیین شده به اداره مهاجرت ترکیه رفتید، به صورت شفاهی سوالاتی درباره دلیل سفر اقامت در ترکیه از شما پرسیده می شود. برای این که مشکلی در این مرحله پیش نیاید، اصلاً استرس نداشته باشید و تمام سوالات را به صورت شفاف و صریح پاسخ دهید. بعد از اتمام این جلسه و مصاحبه حضوری، مدتی زمان طول می کشد تا جواب نهایی به صورت ایمیل برای شما ارسال شود. اگر در این مرحله هم موفق شوید، کارت کیملیک ترکیه برای شما صادر می شود.

تمدید کیملیک ترکیه

گاهی مواقع ممکن است شما حتی با دریافت کارت کیملیک ترکیه همچنان بخواهید مدت زمان بیشتری در این کشور بمانید. در این شرایط، می توانید برای تمدید کیملیک ترکیه اقدام کنید. به منظور تمدید این کارت، باید حتماً قبل از دو ماه از پایان اعتبار کارت اقامت برای تمدید آن اقدام نمایید.

تمدید کیملیک ترکیه

نحوه تمدید کارت کیملیک ترکیه دقیقاً مانند مراحل دریافت آن از اول است و باید بعد از آپلود مدارک در سایت اداره مهاجرت، به صورت حضوری به این مکان بروید تا اقدامات قانونی برای تمدید کارت اقامت شما به طور کامل انجام شود.

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم که برای تسریع در روند دریافت کارت کیملیک ترکیه و یا تمدید آن، حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. پس اگر شما هم می خواهید به مدت بیشتر از 3 ماه در خاک کشور ترکیه بمانید، باید برای دریافت کارت اقامت یا کیملیک اقدام کنید.

به کمک موسسه و تیم مهاجرتی شایان، بهتر می توانید اطلاعات کامل تری درباره شرایط عکس کیملیک ترکیه و هزینه دقیق آن بسته به شرایط خود به دست بیاورید. اگر هر سوال دیگری در این باره دارید، می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان شایان به صورت تخصصی به سوالات شما پاسخ دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان