راهنمای جامع استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
راهنمای جامع استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه 2024
راهنمای جامع استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه 2024

فهرست مطالب

بر اساس قوانین بین المللی، هر کسی که قصد شروع یک کسب و کار در کشورهای خارجی را داشته باشد، باید حتماً آن را به صورت قانونی ثبت کند. با انجام این کار، می تواند به راحتی بین کشور خود و کشور مقصد رفت و آمد کند. این مسئله درباره کشور ترکیه نیز صدق می کند و افرادی که قصد شروع بیزینس خود در این کشور را دارند، حتماً باید آن را در ترکیه ثبت کنند. قبل از انجام این کار، باید اول از همه نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه را یاد بگیرند تا بتوانند فرایند اداری ثبت شرکت خود در ترکیه را سریع تر انجام دهند.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، فوق العاده ایده خوبی است. زیرا بعد از گذشت ۵ سال از مهاجرت آنها با استفاده از ثبت شرکت، می توانند اقامت دائم این کشور را نیز بگیرند. بعد از دریافت اقامت دائم ترکیه، پاسپورت این کشور نیز برای شما صادر می شود و می توانید به راحتی و بدون ویزا به ده ها کشور جهان سفر کنید.

ثبت شرکت در ترکیه 2024

نکته جالب توجه درباره ثبت شرکت این است که حتی می توانید خانواده تان را نیز با خود به ترکیه ببرید. پس اگر شما هم قصد دارید نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه را یاد بگیرید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید. ما در این مقاله به طور کامل درباره نحوه استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه صحبت خواهیم کرد.

دلیل استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه چیست؟

بهترین دلیلی که باعث می شود خیلی از افراد بخواهند از شرکت های ثبت شده در ترکیه استعلام بگیرند، این است که بتوانند شرکت خودشان را با نام غیر تکراری در ترکیه ثبت کنند. به طور کلی، برای ثبت شرکت در ترکیه باید نامی برای شرکت خود انتخاب کنید که غیر تکراری باشد.

دلیل استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه چیست؟

از این رو، زمانی که فردی قصد ثبت شرکت در این کشور را داشته باشد، اول از همه باید استعلام همه شرکت های ثبت شده را بگیرد تا مطمئن شود که شرکتی با نام مورد نظر او که قصد دارد برای شرکت خود بگذارد، ثبت نشده است.

فرایند استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه کار نسبتاً پیچیده ای است و پیشنهاد می کنیم که حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تیم کارشناسان شایان در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما می کنند. علاوه بر این موضوع، دلایل دیگری نیز برای استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه وجود دارند که در این قسمت، برخی از مهمترین آنها را نام می بریم.

همچنین بخوانید:‌ ثبت برند در ترکیه 2024 + هزینه و مراحل قانونی برای اقامت

 • اعتبار شرکت ثبت شده: زمانی که شما بتوانید حتی استعلام شرکت ثبت شده خودتان را در ترکیه بگیرید، در واقع اعتبار آن را نشان می دهید. همه شرکت های معتبر امکان استعلام گرفتن دارند.
 • اطمینان از صحت وجود شرکت: استعلام از شرکت ثبت شده در ترکیه موجب می شود که وجود شرکت شما به طور کامل مشخص و قانونی باشد.
 • فعال بودن شرکت: هر شرکتی که قابلیت استعلام گرفتن داشته باشد، به معنای این است که در حال حاضر فعالیت می کند یا خیر.
 • مطلع شدن از تاریخ ثبت شرکت: نکته جالب توجه درباره استعلام از شرکت ثبت شده این است که شما حتی می توانید تاریخ ثبت شرکت را نیز به راحتی پیدا کنید.
 • شناخت نوع شرکت: شرکت ها بسته به کسب و کاری که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از این رو، با استعلام از این شرکت ها می توان متوجه شد که از چه نوعی هستند.
 • قانونی بودن شرکت: در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم که برای راه اندازی شرکت به صورت قانونی باید حتماً آن را ثبت کرده باشید.
نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه
 • خرید شرکت: گاهی مواقع ممکن است برخی از افراد تصمیم به خرید شرکت های ثبت شده بگیرند. در این شرایط، باید به طور کامل درباره شرکت مورد نظر تحقیق کنند و به منظور انجام این کار، استعلام از شرکت ثبت شده بهترین گزینه است.

نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه

در قسمت های قبل متوجه شدید که استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه به چه دلیلی انجام می شود. اکنون نوبت آن رسیده که بدانید چطور باید این کار را انجام دهید. برای استعلام این شرکت ها باید از یک شماره خاص که برای هر شرکت به صورت منحصر به فرد در نظر گرفته شده است، استفاده کرد. در ادامه، مراحل استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه را به صورت مختصر نام می بریم.

 • استعلام شرکت ثبت شده از طریق سایت irsherkat.ssaa.ir: بعد از وارد شدن به این سایت، کادرهای متنوعی برای شما نمایش داده می شوند که می توانید بعد از تکمیل کردن آنها، از شرکت مورد نظر خود در ترکیه استعلام بگیرید.
 • استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه از طریق سایت ilenc.ir: در صورتی که روش قبل برای شما کارساز نبود، می توانید وارد سایت ilenc.ir شده و اطلاعاتی مانند کد ملی، نام و شماره ثبت شرکت را وارد کنید تا از قانونی بودن یا نبودن آن آگاه شوید.
 • استعلام شرکت های ثبت شده از طریق سایت rooznamehrasmi.ir: روش دیگری که از طریق آن می توانید از شرکت مورد نظر خود در ترکیه استعلام بگیرید، با استفاده از سایت rooznamehrasmi.ir است. در این سایت، باید اطلاعاتی مانند کد ملی و نام شرکت را داشته باشید.

نکته بسیار مهمی که برای استعلام شرکت باید به آن توجه خیلی زیادی داشته باشید، این است که تمام اطلاعات صاحب شرکت را به طور دقیق وارد کنید. در غیر این صورت، ممکن است صدها شرکت با نام های مشابه برای شما نمایش داده شوند که ندانید شرکت مورد نظر شما کدام یک از آنهاست.

نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه

از این رو، نهایت دقت را موقع وارد کردن اطلاعات شخصیت حقوقی شرکت مورد نظر خود به خرج دهید تا مشکلات این چنینی به وجود نیایند. در آخر بعد از این که اطلاعات را به طور دقیق وارد کردید، روی استعلام شرکت کلیک کنید تا تمام مشخصات آن برای شما ظاهر شوند.

همینطور بخوانید: دفتر مجازی در ترکیه / طریقه ثبت شرکت مجازی در ترکیه

در استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه چه اطلاعاتی قابل رویت هستند؟

همان طور که تاکنون متوجه شدید، با استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانید مشخصات زیادی درباره آنها را مشاهده نمایید. هر یک از این اطلاعات برای اشخاصی که قصد خرید این شرکت ها را دارند، بسیار پر اهمیت هستند. در این قسمت برخی از مهم ترین اطلاعاتی که بعد از استعلام شرکت ثبت شده می توانید مشاهده کنید را نام می بریم.

 • تاریخ ثبت شرکت حقوقی
 • شخص حقوقی ثبت کننده شرکت
 • شناسه ملی ثبت کننده شرکت
 • نام کامل شخصیت حقوقی ثبت کننده شرکت
 • نوع شخصیت حقوقی مانند مسئولیت محدود، سهامی خاص و یا موسسه غیرتجاری
 • اداره کل ثبت کننده شرکت
 • شماره ثبت شخصیت حقوقی
 • کد پستی شخصیت حقوقی
 • واحد ثبتی ثبت کننده شرکت
 • وضعیت شخصیت حقوقی
 • محل اقامت قانونی شرکت

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، فرایند استعلام ثبت شرکت از طریق وبسایت های متعددی انجام می شوند. با این حال، بهتر است حتماً قبل از انجام این کار از افراد متخصص و آگاه در این زمینه کمک بگیرید. به خصوص اگر خودتان قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارید، باید حتماً به صورت قانونی این کار را انجام دهید و از قبل، از شرکت های حوزه مورد نظر خود استعلام بگیرید.

از این نظر، کارشناسان تیم شایان کمک بسیار زیادی به شما می کنند تا استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه را به راحتی انجام دهید. اگر هر سوال دیگری در این رابطه دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان