رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2024
رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2024

فهرست مطالب

اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه را دارید، بهتر است قبل از همه چیز بدانید که رنکینگ دانشگاه های این کشور چگونه است و نسبت به سایر دانشگاه های جهان در چه سطحی قرار می گیرد. زیرا اعتبار علمی دانشگاه تاثیر بسیار زیادی در مدرک شما دارد. در این مقاله، ما قصد داریم به طور کامل رنکینگ دانشگاه های ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم می خواهید در یکی از دانشگاه های این کشور درس بخوانید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا بدانید که کدام یک از دانشگاه های ترکیه سطح بالاتری دارند.

لیست رنکینگ دانشگاه های ترکیه

در سال های اخیر تقاضا برای تحصیل در ترکیه تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. از طرف دیگر، ایرانیان برای رفتن به کشور ترکیه نیازی به ویزا ندارند و می توانند تنها با پاسپورت خود به این کشور بروند. همچنین به خاطر نزدیکی ترکیه با ایران، شرایط برای کسانی که به فکر تحصیل در خارج از کشور هستند، خیلی راحت تر می شود. دانشگاه های ترکیه از نظر رتبه بندی در سطح قابل قبولی قرار می گیرند شما می توانید بسته به رشته و مقطع تحصیلی خود، در یکی از این دانشگاه ها تحصیل کنید.

همچنین بخوانید: بهترین دانشگاه های ترکیه در تمام رشته های تحصیلی 2024

لیست رنکینگ دانشگاه های ترکیه

سیستم ارزیابی Quacquarelli Symonds به صورت مخفف شده QS در جهان شهرت بسیار زیادی دارد، تمام دانشگاه های جهان را مورد بررسی قرار داده و لیستی از امتیاز به آنها ارائه داده است. با توجه به این سیستم ارزیابی، به راحتی می توان رنکینگ خیلی از دانشگاه های مطرح در سراسر جهان را به دست آورد. در این قسمت، رنکینگ دانشگاه های ترکیه با توجه به این سیستم ارزیابی را مشاهده می کنید:

نام دانشگاهنوع دانشگاهرتبه QS در سال 2024
دانشگاه فنی خاورمیانهدولتی596
دانشگاه فنی استانبولدولتی651 تا 700
دانشگاه کوچخصوصی431 تا 440
دانشگاه بیلکنتخصوصی491 تا 500
دانشگاه بغازیچیدولتی531 تا 540
دانشگاه سابانجیخصوصی591 تا 600
دانشگاه استانبولدولتی720-711
دانشگاه حاجت تپهدولتی801 تا 1000
دانشگاه آنکارادولتی701 تا 750
دانشگاه فنی ییلدیزدولتی1001 تا 1200
دانشگاه اژهدولتی1001 تا 1200
دانشگاه قاضیدولتی801 تا 1000
دانشگاه آنادولودولتی1400-1201
دانشگاه دوکوز ایلولدولتی1201 تا 1500
دانشگاه ارجیسدولتی1201 تا 1400
دانشگاه یوکسک تکنولوژیدولتی1400-1201
دانشگاه آیدینخصوصی1400 تا 1500
دانشگاه بیلگسخصوصی801 تا 1000
دانشگاه انستیتو تکنولوژیدولتی1400-1201
دانشگاه مارمارادولتی1201 تا 1500
دانشگاه سلیمان دمیرلدولتی1501 تا 1600
دانشگاه آکدنیزدولتی1201 تا 1400
دانشگاه آتاتورکدولتی351 تا 400
دانشگاه چوکوروادولتی801 تا 1000
دانشگاه ساکاریادولتی1401+

بررسی بهترین دانشگاه های ترکیه از نظر رتبه بندی  QS

 بر اساس جدولی که پیش از این در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که کدام یک از دانشگاه های ترکیه از نظر رتبه بندی در سطح بالایی قرار می گیرند. این مسئله نشان می دهد که کشور ترکیه سیستم آموزشی بسیار خوب و رو به رشدی دارد و به همین دلیل هم برای تحصیل دانشجویان بین المللی، یک مقصد فوق العاده عالی است.

دانشجویان بین المللی می توانند بسته به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر خود، در یکی از این دانشگاه ها در ترکیه مشغول به تحصیل شود. در این بخش، برخی از بهترین دانشگاه هایی که در رنکینگ دانشگاه های ترکیه در سطح بالایی قرار می گیرند را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم تا بهتر با هر یک از این دانشگاه ها آشنا شوید.

بررسی بهترین دانشگاه های ترکیه از نظر رتبه بندی  QS

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه یکی از بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه شناخته می شود که دانشجویان بین المللی بسته به رشته خود می توانند در مقاطع تحصیلی مختلف در آنجا درس بخوانند. رنکینگ دانشگاه های دولتی ترکیه از این دانشگاه آغاز می شود و دانشجویان علاقه مند می توانند در زمینه هایی مانند علوم، مهندسی، علوم انسانی، فناوری و رشته های این چنینی مشغول به تحصیل شوند.

این مرکز آموزش عالی از نظر رتبه بندی QS در سطح 596 در جهان قرار گرفته است و از نظر رتبه موضوعی هم فهرست دانشگاه های بین ۴۰۱ تا ۴۵۰ قرار می گیرد. با توجه به این موارد، می توان گفت که دانشگاه فنی خاورمیانه در میان رنکینگ بهترین دانشگاه های ترکیه قرار می گیرد.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول نیز مانند دانشگاه فنی خاورمیانه به صورت دولتی فعالیت می کند و یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی در سراسر جهان شناخته می شود. رنکینگ این دانشگاه با توجه به رتبه بندی سیستم ارزیابی (QS)، 651 تا 700 است.

همینطور بخوانید: دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه 2024

پس اگر به حوزه های مهندسی علاقه دارید، می توانید مطمئن باشید که دانشگاه فنی استانبول در حوزه های مختلفی مانند مهندسی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و هنر برنامه های متعددی ارائه می کند که هر یک از آنها برای شما کاملاً مناسب هستند. به همین دلیل ما این مرکز آموزش عالی را به عنوان یکی از بهترین رتبه بندی دانشگاه های ترکیه در اختیار شما قرار داده ایم که شاخص های شهرت علمی بالایی دارد.

دانشگاه کوچ

سومین دانشگاهی که در رنکینگ دانشگاه های ترکیه قرار می گیرد، دانشگاه کوچ با رتبه بندی جهانی 431 تا 440 است. این دانشگاه خصوصی در رتبه موضوعی در سطح بین ۵۵۱ تا ۶۰۰ قرار می گیرد. به خاطر محیط بسیار عالی برای تحصیل، دستاوردهای بین المللی، فرصت های تحقیقاتی متعدد و فرصت های شغلی بسیار زیاد برای کار کردن بعد از تحصیل، دانشگاه کوچ در رنکینگ دانشگاه های خصوصی ترکیه در سطح بالایی قرار گرفته است.

رنکینگ دانشگاه های ترکیه

دانشگاه بیلکنت

همچنین پذیرفته شدگان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز می توانند دانشگاه کوچ را به عنوان مقصدی برای افزایش بار علمی خود انتخاب کنند. اطمینان داشته باشید که این مرکز آموزش عالی در رتبه بندی دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی نیز در سطح بالایی قرار می گیرد.

در رتبه بندی دانشگاه های خصوصی ترکیه دانشگاه بیلکنز در شهر آنکارا با رتبه جهانی ۵۰۲، یکی از بهترین مراکز برای فعالیت های دانشگاهی و تحقیقات بین المللی شناخته می شود. این دانشگاه در رتبه موضوعی توانسته در سطح 491 تا 500 قرار بگیرد و دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بغازیچی نیز مانند نمونه قبلی در فهرست رتبه بندی دانشگاه های خصوصی ترکیه در سطح بالایی قرار می گیرد. این دانشگاه دارای رتبه جهانی 531 تا 540 بوده و در آن بهترین اساتید ترکیه دروس را تدریس می کنند.

علاقه مندان به حوزه های مختلفی مانند مهندسی، علوم طبیعی و اجتماعی، علوم انسانی، آموزشی و سایر رشته های کاربردی می توانند از کیفیت بسیار بالای آموزش در دانشگاه بغازیچی بهره مند شوند. در این دانشگاه امکانات متعددی برای دانشجویان وجود دارند و به همین دلیل هم متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل در این دانشگاه درخواست می دهند.

دانشگاه سابانچای

با توجه به ارزیابی اعلام شده از طرف سایت QS، متوجه شده ایم که در رتبه بندی دانشگاه های ترکیه وزارت علوم اعلام کرده که دانشگاه سابانچایی در رتبه 591 تا 600 قرار می گیرد. دانشجویان بین المللی و سایر دانشجویان ترکی می توانند در این دانشگاه، دروس رشته های مختلفی در حوزه هایی مانند اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی را با بالاترین کیفیت فرا بگیرند. این دانشگاه فرصت های تحقیقاتی و آموزشی متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می گیرند و آنها می توانند با استفاده از این فرصت ها، سطح علمی خود را روز به روز افزایش دهند.

موسسه مهاجرتی شایان

دانشگاه استانبول

رنکینگ دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه در جهان نشان می دهد که دانشگاه استانبول برای این رشته و سایر رشته ها در زمینه های مختلف، توانسته رتبه بالایی به دست بیاورد. به طور کلی، این دانشگاه در سطح بین ۷۱۱ تا ۷۲۰ در میان سایر دانشگاه های جهان قرار دارد. در دانشگاه استانبول ۱۵ دانشکده متنوع وجود دارند و علاقه مندان به رشته های مختلف می توانند به راحتی رشته مورد نظر خود را در این دانشگاه پیدا کنند.

دانشگاه حاجت تپه

بر اساس رنکینگ دانشگاه های پزشکی ترکیه از طرف سایت QS، دانشگاه حاجت تپه نیز در رتبه بین 801 تا 1000، می توانند مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی متعددی در زمینه های مختلف انجام داده است. هم اکنون دانشکده های متعددی در این مرکز آموزش عالی وجود دارند و به همین دلیل هم در رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه نیز شناخته شده است.

دانشگاه آنکارا

بر اساس رنکینگ دانشگاه های ترکیه و سایت QS، متوجه شده ایم که دانشگاه آنکارا با رتبه جهانی بین 701 تا 750، اعتبار بالایی در میان سایر دانشگاه های ترکیه دارد و با ارائه امکانات مختلف به دانشجویان، می تواند یک گزینه مناسب برای اقامت تحصیلی در ترکیه باشد. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۶ رشته و ۱۸ برنامه ارائه می دهد و خوشبختانه تمام دروس با زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.

دانشگاه ییلدیز تکنیک

در نهایت، آخرین دانشگاهی که در لیست رنکینگ دانشگاه های ترکیه به شما معرفی می کنیم، دانشگاه ییلدیز تکنیک است. رتبه جهانی این دانشگاه از نظر سایت ارزیابی QS، بین 1001 تا 1200 در نظر گرفته شده است. در این دانشگاه رشته های مهندسی با بالاترین کیفیت تدریس می شوند و شما می توانید از امکانات متعدد این مرکز بهره مند شوید.

سخن پایانی

در این مقاله رنکینگ دانشگاه های ترکیه از نظر سایت رتبه بندی QS را در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، رنکینگ دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه و یا رنکینگ دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه در سطح بالایی قرار می گیرند و شما می توانید بسته به شرایط خود، در یکی از آنها مشغول به تحصیل شوید.

موقع انتخاب دانشگاه، بهتر است به رنکینگ دانشگاه های ایران و ترکیه توجه کرده به آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. اگر هر سوال دیگری در زمینه رنکینگ دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه و سایر دانشگاه های فنی دارید، می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی شایان به شما پاسخ دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان