صفر تا صد ویزای کار ترکیه برای ایرانیان 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
صفر تا صد ویزای کار ترکیه برای ایرانیان 2024
صفر تا صد ویزای کار ترکیه برای ایرانیان 2024

فهرست مطالب

کار کردن در ترکیه می تواند برای ایرانیان یک فرصت بسیار عالی برای مهاجرت باشد. زیرا این کشور فاصله کمی با ایران داشته و شما می توانید در هر زمانی که بخواهید، به ایران سفر کنید. به این منظور، داشتن ویزای کار ترکیه برای ایرانیان الزامی است و افراد باید با استفاده از این ویزای ترکیه، مجوز کار کردن در ترکیه را دریافت کنند. در این مطلب، به صورت مفصل درباره ویزای کار ترکیه صحبت خواهیم کرد و برای شما توضیح می دهیم که چگونه می توانید این ویزا را دریافت کنید.

ویزای کار ترکیه برای ایرانیان

ایرانیان برای دریافت ویزای کار کشور ترکیه باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشند. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند برای دریافت ویزای کار کشور ترکیه به شما کمک کند، داشتن دعوتنامه شغلی از طرف یک کارفرمای ترک است. در این دعوتنامه، به صورت کامل مشخص می شود که در چه پوزیشن کاری از شما دعوت به عمل آمده و حقوق شما چقدر خواهد بود. با ارائه این مدرک و سایر مدارک شغلی، می توانید مراحل ویزای کار ترکیه را انجام داده و به این کشور مهاجرت کاری کنید.

در صورت داشتن این ویزا، شما می توانید به صورت تمام وقت در ترکیه کار کنید. شاید برای شما جالب باشد که بزنید حتی کسانی که به صورت تحصیلی به ترکیه مهاجرت کردند هم می توانند بعد از فارغ التحصیلی ویزای خود را به ویزای کار ترکیه تبدیل کرده و در این کشور مشغول به فعالیت شوند. فراموش نکنید که داشتن مجوز کار، مهم ترین شرایط ویزای کار ترکیه شناخته می شود. در صورت نداشتن این مجوز، به هیچ عنوان نمی توانید در ترکیه کار کنید و در صورت کار کردن، جریمه می شوید.

ویزای کار ترکیه برای ایرانیان

ویزای کار موقت ترکیه

شرایط گرفتن ویزای کار موقت ترکیه نیز مانند سایر نمونه های ویزای کاری است. به این صورت که باید حتماً از یک کارفرمای ترک دعوتنامه شغلی داشته باشید. منظور از ویزای موقت، این است که شما می توانید در یک بازه زمانی کوتاه و مشخص در ترکیه کار کنید. به عنوان مثال، برخی از افراد در مشاغل فصلی در ترکیه درخواست می دهند.

از طرف دیگر، بیشتر مواقع ویزای کار ترکیه به مدت یک سال برای متقاضیان صادر می شود. افراد می توانند بعد از به اتمام رسیدن این یک سال، مجدداً ویزای کار خود را تمدید کنند و تا 2 سال بعد هم در ترکیه بمانند. بعد از گذشت این بازه زمانی، مجدداً امکان تمدید این ویزا وجود دارد و افراد می توانند تا سه سال دیگر هم در ترکیه ماندگار شوند.

با توجه به این موضوع، می توان گفت که ویزای کار موقت ترکیه می تواند تا ۶ سال به شما اجازه اقامت در این کشور را دهد. برای تمدید ویزا، باید همان مدارکی را ارائه دهید که برای گرفتن آن در مرحله اول آماده کرده بودید.

مزایای ویزای کار در ترکیه

داشتن ویزای کار در ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد. همان طور که می دانید، برای روش های دیگر مهاجرت به ترکیه شما باید هزینه نسبتاً زیادی بپردازید. به عنوان مثال، اگر بخواهید از طریق ثبت شرکت، استارتاپ یا حتی تحصیلی به ترکیه مهاجرت کنید، برای هر یک از این ها باید هزینه قابل توجهی بپردازید.

این در حالی است که ویزای کار ترکیه به شما این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه، به این کشور مهاجرت کنید و از زمانی که وارد ترکیه می شوید، مشغول به کار شوید و برای خود درآمدی هم داشته باشید. علاوه بر این، دریافت این ویزا در ترکیه مزایای دیگری نیز دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • امکان دریافت اقامت دائم در صورت واجد شرایط بودن
 • امکان به همراه بردن خانواده و گرفتن اجازه کار برای آنها
 • امکان دریافت تابعیت ترکیه بعد از اقامت ۵ ساله در این کشور
 • بهره بندی از خدمات رفاهی و اجتماعی ترکیه
 • امکان سرمایه گذاری درآمد در داخلی و خارج از ترکیه
 • داشتن اجازه ثبت شرکت در ترکیه
مزایای ویزای کار در ترکیه

هزینه ویزای کار ترکیه چقدر است؟

هزینه گرفتن ویزای کاری ترکیه به بخش های متعددی تقسیم می شود که برخی از آنها شامل مواردی مانند درخواست ویزای کار، مجوز کار، بیمه، هزینه های زندگی، ترجمه مدارک و سایر موارد این چنینی هستند. از طرف دیگر، افراد می توانند بسته به شرایط خود، ویزای تک نفره یا ویزای الکترونیکی دریافت کنند که هزینه هر یک از آنها به ترتیب ۶۱ دلار و ۷۹ دلار است.

اما به طور کلی، یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد می پرسند، این است که هزینه ویزای کار ترکیه چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که بسته به مدت زمان اقامت شما، هزینه دریافت این ویزا نیز می تواند متفاوت باشد. در این قسمت، به صورت مختصر هزینه دریافت ویزای کار ترکیه را توضیح داده ایم.

 • ویزای کار موقت ترکیه یک ساله: ۱۳۸۴۲ لیر
 • ویزای کار دائمی ترکیه ۱ و ۲ ساله: ۲۷۷۲۴ لیر
 • ویزای کار دائمی ترکیه ۲ و ۳ ساله: ۴۱۵۸۶ لیر
 • ویزای کار مستقل ترکیه یک ساله: ۵۱۵۷۰ لیر
 • ویزای کار نامحدود: 1386740 لیر
 • هزینه دریافت کارت اقامت برای همه نمونه های ویزای ذکر شده: ۷۲ لیر

نحوه دریافت ویزای کار ترکیه

در صورتی که شرایط ویزای کار ترکیه را داشته باشید که یکی از مهمترین آنها داشتن جاب آفر است، امکان دریافت این ویزا را خواهید داشت و می توانید در کشور ترکیه مشغول به کار شده و درآمد قابل توجهی به دست بیاورید. در این قسمت، مهم ترین مراحل ویزای کار ترکیه را به شما معرفی می کنیم که با انجام این مراحل، می توانید کار حرفه ای خود را در ترکیه آغاز کنید.

نحوه دریافت ویزای کار ترکیه
 1. در اولین مرحله، باید مدارک مورد نیاز را در سایت وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه آپلود کنید.
 2. اکنون باید درخواست خود را در فرم درخواست ویزای کار ترکیه تکمیل کرده و به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال کنید. برای ارسال این فرم نیز می توانید از طریق پست اقدام کنید یا آن را به صورت حضوری تا نهایتاً ۶ روز کاری بعد از ارسال درخواست آنلاین خود، به این اداره ببرید.
 3. در قدم بعدی، وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه درخواست شما را بررسی کرده و به صورت آنلاین، جواب را به اطلاع شما می رساند.
 4. بعد از انجام این مراحل، یک زمان مقرر برای ارائه درخواست مجوز اقامت ترکیه رای شما تعیین می شود که غالباً ۳۰ روز اعتبار دارد.
 5. در این بازه زمانی، باید برای دریافت مجوز کار ترکیه نیز درخواست بدهید و در صورت دریافت این مجوز، امکان کار کردن در ترکیه را خواهید داشت و ویزای کار ترکیه برای شما به صورت رسمی صادر می شود.

مدارک لازم برای ویزای کار در ترکیه

گفتیم که آپلود مدارک، اولین و مهم ترین کاری است که باید برای دریافت ویزای کار کشور ترکیه انجام دهید. در این بخش، مدارک لازم برای ویزای کار ترکیه را شما معرفی می کنیم که ارائه آنها، می تواند اهمیت زیادی در افزایش شانس شما برای دریافت این ویزا داشته باشد.

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس جدید پرسنلی
 • تعیین محل اقامت
 • دعوتنامه شغلی یا جاب آفر
 • فرم درخواست ویزای کار ترکیه
 • سابقه کاری
 • سابقه تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ها
 • کد رمز دولتی و آدرس ایمیل معتبر کارفرما
 • مدارک شرکت صادر کننده جاب آفر برای متقاضی

مدت زمان صدور ویزای کار ترکیه

اگر تمام مدارک لازم برای ویزای کار در ترکیه را آماده کرده باشید و هیچ مشکلی در این روند نداشته باشید، به احتمال خیلی زیاد در بازه زمانی ۹۰ روزه، می توانید ویزای کار ترکیه را دریافت کنید. بعد از این بازه زمانی، این ویزای کار برای شما صادر می شود و می توانید با دریافت مجوز کار، در ترکیه مشغول به فعالیت کاری شوید.

مدت زمان صدور ویزای کار ترکیه

مشاغل پرطرفدار برای گرفتن ویزای کار ترکیه برای ایرانیان

در میان مشاغل موجود، برخی شغل ها طرفداران خیلی بیشتری در میان ایرانیان دارند و خیلی از افراد برای انجام این کارها، قصد دریافت ویزای کار در ترکیه را دارند. در میان این مشاغل، مواردی مانند تدریس زبان انگلیسی، هتل داری و گردشگری، بازاریابی و مارکتینگ، فناوری اطلاعات، رشته های مدیریتی، علوم مهندسی، خیاطی، جوشکاری و سایر موارد این چنینی، برخی از مشاغل پرطرفدار در ترکیه به شمار می آیند.

اما در میان این مشاغل، آرایشگری طرفداران خیلی بیشتری در ترکیه دارد که خیلی از ایرانیان نیز در این زمینه، تجربه زیادی دارند. از این رو، خانم ها و حتی آقایان می توانند با دریافت ویزای کار آرایشگری در ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و در یک کشور با امکانات عالی، کاری را انجام دهند که به آن علاقه دارند.

ویزای کار تضمینی ترکیه

شما می توانید برای دریافت ویزای کار تضمینی ترکیه در سریع ترین زمان ممکن و کار کردن در حرفه ای که در آن تبهر دارید، در موسسه مهاجرتی شایان تماس بگیرید. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا بتوانید مراحل ویزای کار ترکیه را در زمان کوتاهی انجام داده و بعد از دریافت این ویزا، در ترکیه مشغول به کار شوید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات خود را به آنها بدهید تا بعد از بررسی شرایط، نحوه دریافت ویزای کار ترکیه را برای شما توضیح دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان