شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024
شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024

فهرست مطالب

کشور ترکیه جزو یکی از زیباترین و مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که هر ساله تعداد خیلی زیادی مهاجر و گردشگر را به سمت خود می کشاند. این کشور به دلیل طبیعت بسیار زیبا، آب و هوای مناسب، شرایط زندگی مطلوب، اقتصاد خوب و مکان های دیدنی و گردشگری، مهاجران زیادی را از کشور های مختلف به سمت خود جذب می کند. لازم به ذکر است که روش های مختلفی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارند که ما قصد داریم در این مقاله، شما را با شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 آشنا کنیم.

همان طور که در بخش قبل گفته شد، این کشور به دلایل مختلفی هر ساله تعداد زیادی مهاجر را در خود جای می دهد که همین باعث شده تا روش های بسیار مختلفی برای دریافت اقامت و همچنین مهاجرت به ترکیه وجود داشته باشد. اگر قصد مجوز اقامت خانوادگی در کشور ترکیه را دارید، بهتر است بدانید که این نوع اقامت شرایط خاص خود را دارد، به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن اقامت خانوادگی ترکیه، از تیم شایان کمک بگیرید. تیم شایان به شما در گرفتن اقامت خانوادگی در کشور ترکیه کمک و راهنمایی می کند.

مجوز اقامت ترکیه چیست؟

ممکن است برای هر شخصی پیش آمده باشد که مجوز اقامت ترکیه چیست؟ ما قصد داریم در این بخش شما را با اخذ اقامت ترکیه و شرایط اقامت خانوادگی آشنا کنیم تا هر زمان که قصد دریافت این نوع مجوز را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن با شرایط، مدارک و مراحل دریافت مجوز اقامت ترکیه آشنا شوید.

اقامت خانوادگی

این نوع مجوز را تنها افرادی می توانند دریافت کنند که قصد دارند بیشتر از مدت زمانی که در ویزای آن ها درج شده است در کشور ترکیه بمانند. به عبارت دیگر می توان گفت افرادی که قصد ماندن در ترکیه بیش از 90 روز را دارند، باید این نوع مجوز را دریافت کنند تا به مشکل بر نخورند. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر شش ماه از تاریخ صدور مجوز اقامت ترکیه گذشته باشد و شما در این مدت زمان از آن هیچ استفاده ای نکرده باشید، اعتبار آن از بین می رود.

شرایط اقامت خانوادگی در ترکیه

 در بخش قبل درمورد مجوز و اخذ اقامت ترکیه گفته شد. ما قصد داریم در این بخش شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد دریافت اقامت خانوادگی در کشور ترکیه را داشتید، بتوانید با مطالعه این مطالب به راحتی با شرایط اقامت خانوادگی در ترکیه آشنا شوید. به طور کلی، می توان گفت که اقامت خانوادگی در کشور ترکیه شرایط خاص خود را دارد؛ به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای مجوز این نوع اقامت با شرایط آن آشنا شوید تا در ادامه مراحل دریافت مجوز به مشکل بر نخورید.

اگر در سال های قبل به ترکیه سفر داشته اید، بهتر است مهر ورود به ترکیه چه قدیمی و چه جدید را به همراه داشته باشید.

·       شما باید دارای ازدواج و سند قانونی باشید تا بتوانید این مجوز را دریافت کنید.

·       زمانی که قصد مهاجرت و اقامت خانوادگی در کشور ترکیه را دارید، باید تمام اعضای خانواده دارای گذرنامه باشند.

·       زمانی که به ترکیه مهاجرت می کنید، باید آدرس منزلتان در اداره ثبت احوال ترکیه ثبت شده باشد.

·       شما باید به دولت ترکیه ثابت کنید که ازدواج شما با فرد غیر ترکیه ای کاملا قانونی است و اگر ازدواج شما اثبات و تأیید شد، می توانید اقامت خانوادگی را برای همسر غیر ترکیه ای خود دریافت کنید.

·       لازم به ذکر است که اگر شما اقامت خانوادگی کشور ترکیه را دریافت کردید، نمی توانید برای پدر و مادر خود این نوع اقامت را بگیرید، تنها اجازه دریافت اقامت برای همسر و فرزندان خودتان را دارید.

مدارک مورد نیاز اقامت خانوادگی در ترکیه

در بخش قبل، تمام شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 گفته شد. آیا شما هم دارای تمام شرایط خواسته شده هستید؟ اگر تمام شرایط لازم برای مجوز اقامت خانوادگی در کشور ترکیه را دارید، بهتر است هر چه سریع تر اقدام به دریافت این نوع مجوز و اقامت کنید. ما قصد داریم در این بخش شما را با تمام مدارک خواسته شده از طرف دولت ترکیه برای اقامت خانوادگی آشنا کنیم.

عائله در ترکیه 2023

·       کپی اجازه کار شخص متقاضی

·       کپی شناسنامه همسر ترک

·       کپی مجوز اقامت هایی که در قبلا داشته اید در صورتی که قصد درخواست تمدید داشته باشید

·       کپی اظهارنامه خانواده متقاضی

·       ثبت آدرس منزل در اداره امور جمعیت و ثبت احوال ترکیه

·       چهار قطعه عکس برای هر فرد اعضای خانواده

·       بیانیه ای از اداره  SGK برای فردی که اقامت کاری دارد

·       بیمه درمانی کامل برای همسر

·       ارائه صورت حساب بانکی

·       ارائه سوءپیشینه

·       کپی گذرنامه معتبر

·       هزینه های اقامت

·       هزینه های پرداختی ویزا

مراحل درخواست اقامت خانوادگی در ترکیه

در بخش قبل تمام مدارک و شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 گفته شد. آیا شما دارای شرایط و مدارک گفته شده هستید؟ اگر دارای تمام شرایط و مدارک خواسته شده از طرف دولت ترکیه برای مجوز اقامت خانوادگی ترکیه هستید، بهتر است هر چه سریع تر اقدام به دریافت این نوع مجوز کنید. در این بخش قصد داریم شما را با تمام مراحل درخواست اقامت خانوادگی در ترکیه آشنا کنیم تا اگر قصد دریافت این نوع مجوز را دارید، بتوانید با خواندن این مطالب با تمام مراحل درخواست آشنا شوید.

مراحل درخواست اقامت خانوادگی در ترکیه

1.    در اولین مرحله شما باید به صورت الکترونیکی در اداره مهاجرت ترکیه وقت مصاحبه بگیرید.

2.    در دومین مرحله زمانی که وقت مصاحبه را رزرو کردید، باید مدرکی مبنی بر این که وقت مصاحبه دارید، به همراه داشته باشید.

3.    در سومین مرحله شما باید تمام مدارک لازم برای مجوز اقامت خانوادگی را آماده کنید و به همراه داشته باشید؛ البته لازم به ذکر است که برای هر یک از اعضای خانواده باید مدارک جداگانه داشته باشید.

4.    در چهارمین مرحله شما باید در اتاق مصاحبه حاضر شوید و مصاحبه خود را انجام دهید و بعد تمام مدارک لازم را ارائه دهید.

5.    در پنجمین مرحله باید تمام هزینه های پرداختی را بپردازید؛ بهتر است بگوییم که هزینه  را باید به صورت نقدی و تنها با لیر ترکیه پرداخت کنید.

6.    در ششمین مرحله شما باید منتظر تأیید و موافقت با مجوز اقامت خانوادگی در کشور ترکیه بمانید.

مدت اعتبار اقامت خانوادگی در ترکیه

افرادی که از طریق اقامت خانوادگی به کشور ترکیه مهاجرت می کنند و همسر آن ها ترکیه ای است، بهتر است بدانند که دارای اقامتی سه ساله در این کشور هستند. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر فرد متقاضی دارای اقامت کاری باشد و قصد داشته باشد که از این راه برای خانواده خود اقامت خانوادگی دریافت کند، می تواند به اندازه مدت زمانی که اقامت کاری خود معتبر است، اقامت خانوادگی برای همسر و فرزندان خود داشته باشد.

حقوق و مزایای اقامت خانوادگی در ترکیه

در بخش های قبل تمام مدارک، مراحل و شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 گفته شد. ما قصد داریم در این بخش تعدادی از مزایای اقامت خانوادگی در کشور ترکیه را به شما معرفی کنیم تا اگر برای گرفتن این نوع اقامت شک و تردید دارید، با خواندن این مزایا شک خود را از بین ببرید. به طور کلی می توان گفت اقامت خانوادگی دارای مزایای بسیار خوبی است که در این بخش به آن ها می پردازیم.

یکی از مهم ترین مزیت های این نوع اقامت به این گونه است که شما می توانید برای هر یک از اعضای خانواده در کشور ترکیه تأمین اجتماعی دریافت کنید. تأمین اجتماعی برای مواقعی به کار برده می شود که شما بیمار هستید و قصد دارید به یکی از بیمارستان های دولتی این کشور مراجعه کنید. در چنین مواقعی روند درمانی شما کاملا رایگان انجام می شود. دیگر مزیتی که این نوع اقامت دارد، این است که شما بعد از گذشت سه سال اقامت موقت در این کشور می توانید تابعیت کشور ترکیه را به دست بیاورید.

شرایط اقامت خانوادگی برای اعضای خانواده در ترکیه

افرادی که از طریق فرد متقاضی اقامت خانوادگی ترکیه را دریافت می کنند، بهتر است بدانند که باید دارای شرایطی باشند، به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 که اعضای خانواده باید دارای آن باشند را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که از طریق این اقامت به کشور ترکیه مهاجرت کردید، بتوانید با خواندن این مطالب به راحتی با شرایط اقامت خانوادگی آشنا شوید. در بخش زیر به شرایط اقامت خانوادگی برای اعضای خانواده در ترکیه اشاره شده است.

·       این افراد باید اثبات کنند که با هدف کسب مجوز اقامت خانوادگی اقدام به ازدواج نموده اند.

·       همسر فرد متقاضی باید بیش از 18 سال سن داشته باشد.

سخن نهایی

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، کشور ترکیه به دلیل طبیعت بسیار زیبا، آب و هوای مناسب، رفاه زندگی، اقتصاد خوب و مکان های دیدنی و تاریخی هر ساله تعداد بسیار زیادی مهاجر را به خود جذب می کند. روش های مختلفی برای مهاجرت و دریافت اقامت وجود دارند که ما سعی کردیم در این مقاله شما را با شرایط اقامت خانوادگی یا عائله در ترکیه 2024 آشنا کنیم. همان طور که گفته شد، اقامت خانوادگی دارای شرایط خاصی است که ما به شما پیشنهاد می کنیم از تیم شایان برای دریافت مجوز و اقامت خانوادگی در کشور ترکیه کمک بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان