تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش
تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش

فهرست مطالب

دانشگاه بغازیچی ترکیه یکی از بهترین دانشگاه های این کشور در شهر استانبول شناخته می شود که به صورت دولتی فعالیت می کند. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران نیز است و به همین دلیل کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه را دارند، می توانند با خیالی آسوده از اعتبار مدرک خود، برای دریافت پذیرش در این مرکز آموزش عالی اقدام کنند. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد و تاکنون توانسته به جایگاه های بسیار خوبی در ترکیه دست پیدا کند.

در حال حاضر تعداد خیلی زیادی از دانشجویان بین المللی و کسانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، به دنبال دریافت پذیرش از دانشگاه بغازیچی هستند. در این مرکز انواع رشته های مختلف در دانشکده های متعددی ارائه می شوند و فرصت های تحصیلی بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی وجود دارند. پس اگر شما نیز می خواهید در این مرکز تحصیل کنید، بهتر است در ابتدا شرایط تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه را بدانید. در این مقاله، به طور کامل به این مسائل خواهیم پرداخت.

معرفی دانشگاه بغازیچی در ترکیه

کالج رابرت در سال ۱۸۶۳ در شهر استانبول ترکیه تاسیس شد و تقریبا صد سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۱، قسمت پردیس جنوبی این کالج با نام دانشگاه بغازیچی به عنوان یک دانشگاه کاملا مستقل جدا شد. مساحت این دانشگاه در حال حاضر بیشتر از 1.5 میلیون متر مربع محاسبه می شود و دانشکده های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشجویان این دانشگاه از بیشتر از ۴۰ کشور در سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی اقدام کرده اند و در حال حاضر تحصیل می کنند. علاقه مندان به تحصیل در این مرکز می توانند در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف پذیرش گرفته و زندگی دانشجویی بسیار خوبی در شهر استانبول ترکیه داشته باشند.

معرفی دانشگاه بغازیچی در ترکیه

نکته دیگری که باید درباره دانشگاه بغازیچی در ترکیه بدانید، رنکینگ و رتبه بندی آن در میان سایر دانشگاه های ترکیه و جهان است. رتبه این دانشگاه در سایت جهانی QS به اندازه ۵۱۴ و در سایت THE هم بین ۶۰۱ تا ۸۰۰ اعلام شده است. این رتبه بندی بر اساس تجربه اساتید، میزان رضایت دانشجویان، امکانات و خدمات دانشگاه، مقالات علمی چاپ شده، نحوه تدریس و سایر موارد این چنینی در نظر گرفته می شوند.

شرایط تحصیل در دانشگاه بازیچه ترکیه

برای این که بتوانید در دانشگاه بغازیچی ترکیه پذیرش بگیرید، لازم است برخی شرایط عمومی را داشته باشید. یکی از اصلی ترین شرایط برای تحصیل در این دانشگاه، قبولی در آزمون ورودی آن است. این آزمون برای سنجش دانشجویان برگزار می شود و کسانی می توانند وارد دانشگاه شوند که حتماً نمره قبولی در این آزمون را دریافت کنند. برخی از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه را در قسمت پایین قرار داده ایم.

 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه بغازیچی
 • داشتن معدل بین ۱۲ تا ۲۰ در مقطع دیپلم
 • داشتن مهارت نسبتاً بالا از زبان انگلیسی
 • داشتن مدارک کامل و کافی

از آنجا که دروس در دانشگاه بغازیچی به زبان انگلیسی تدریس می شوند، شما باید سطح انگلیسی نسبتاً بالایی داشته باشید تا بتوانید دروس را متوجه شوید. به علاوه، برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه در هر مقطع دانشگاهی، باید حتما مقطع قبلی خود را به اتمام رسانده باشید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی درس بخوانید، باید مقطع دیپلم خود را به اتمام برسانید. به همین ترتیب، اگر می خواهید دوره کارشناسی ارشد را بگذرانید، باید دوره کارشناسی را به اتمام رسانده باشید و مدارک آن را ارائه دهید.

همچنین بخوانید: تحصیل در دانشگاه بیلکنت 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه

 ارائه مدارک، مهمترین مرحله برای تحصیل و دریافت پذیرش از دانشگاه بغازیچی ترکیه است و شما باید دقت و تمرکز خیلی زیادی برای آماده سازی مدارک به خرج دهید. سپس این مدارک را به دارالترجمه رسمی بسپارید تا در بازه زمانی مشخص، آنها را به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی ترجمه کنند. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه عبارتند از:

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه
 • ریز نمرات دبیرستان و دیپلم
 • برگه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه بغازیچی
 • پاسپورت و مدارک شناسایی دیگر
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • نامه تمکن مالی یا بورسیه تحصیلی
 • کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل برای آقایان

توجه داشته باشید که شاید بر اساس رشته و مقطع انتخابی شما، به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، برای تحصیل در مقطع دکترا باید مقالات ثبت شده خود را ارائه دهید و مدارک خیلی قوی تری را آماده کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه به رشته و مقطع انتخابی شما بستگی دارد. اما به طور کلی، شهریه دانشگاه بغازیچی ترکیه نسبت به خیلی از دانشگاه های دیگر این کشور، مناسب تر است. زیرا همان طور که در ابتدا نیز گفتیم، این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه محسوب می شود و بخش زیادی از این هزینه ها را خود دولت متقبل می شود. به طور میانگین، متوسط هزینه ای که شما باید برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه برای هر ترم بپردازید، بین ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار لیر ترکیه است.

همچنین بخوانید: تحصیل در دانشگاه فنی استانبول 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

البته لازم به ذکر است که به جز شهریه دانشگاه، باید هزینه های زندگی و محل اقامت خود را نیز به صورت مجزا بپردازید. به خصوص اگر بورسیه تحصیلی نداشته باشید، باید به فکر گرفتن خوابگاه از طرف دانشگاه یا اجاره منزل در نزدیکی دانشگاه خود باشید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بغازیچی ترکیه

دانشجویان بین المللی می توانند برای کاهش هزینه تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه از بورسیه های تحصیلی متنوعی که ارائه می شوند، استفاده کنند. برخی از این بورسیه های تحصیلی موقت هستند و دانشجویان می توانند برای یک تا نهایتاً دو سال از آن استفاده نمایند. این در حالی است که رخی دیگر از بورسیه های تحصیلی به خاطر نیاز دانشجویان به خرید لوازم مختلف مانند جزوات و کتاب، اسکان، غذا و سایر موارد این چنینی ارائه می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بغازیچی ترکیه

علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه می توانند برای کاهش هزینه های خود، از بورسیه تحصیلی استفاده کنند که البته برای کمک گرفتن از بورسیه تحصیلی نیز باید شرایط خاصی داشته باشند. کارشناسان حقوقی شایان به شما کمک می کنند تا متوجه شوید که آیا شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی را دارید یا خیر.

همینطور بخوانید: تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه 2024 / شهریه و شرایط پذیرش

دانشکده های دانشگاه بغازیچی

در دانشگاه بغازیچی ترکیه ۷ دانشکده به صورت مجزا حال فعالیت هستند که هر یک از این دانشکده ها نیز رشته های متفاوتی را ارائه می دهند. در این قسمت، دانشکده های مختلف این مرکز آموزش عالی را به شما معرفی می کنیم.

 1. دانشکده مهندسی
 2. دانشکده حقوق
 3. دانشکده علوم و هنر
 4. دانشکده تعلیم و تربیت
 5. دانشکده علوم مدیریت
 6. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 7. دانشکده ارتباطات

رشته های دانشگاه بغازیچی ترکیه

رشته های تحصیلی دانشگاه بغازیچی ترکیه در هر یک از دانشکده هایی که پیش از این معرفی کردیم، ارائه می شوند و علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها می توانند به بهترین شکل ممکن این دروس را بگذرانند. در ادامه، تنها برخی از پرطرفدارترین رشته های این مرکز آموزش عالی را به شما معرفی می کنیم. بسیاری از افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه هستند، به احتمال زیاد یکی از رشته های زیر را انتخاب می کنند.

مهندسی کامپیوترمهندسی الکترونیک برقمهندسی صنایعمهندسی شیمی 
مهندسی مکانیک مهندسی عمراناقتصادحقوق
روانشناسیزیست شناسی مولکولی و ژنتیکتجارت بین المللیکسب و کار
علوم سیاسیمدیریت بازرگانیجامعه شناسی 

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره روند تحصیل در دانشگاه بغازیچی ترکیه را در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، رشته ها و دانشگاه های متفاوتی در این مرکز آموزش عالی وجود دارند و علاقه مندان به تحصیل در ترکیه می توانند با ارائه مدارک لازم و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی، از این دانشگاه پذیرش بگیرند.

کارشناسان حقوقی شایان به شما کمک می کنند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، در هر مقطع و رشته ای که بخواهید از دانشگاه بغازیچی ترکیه پذیرش خود را دریافت کنید و تحصیلات خود را در این مرکز آغاز نمایید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان