سفر به ترکیه چند بار در سال امکانپذیر است؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
سفر به ترکیه چند بار در سال امکانپذیر است؟
سفر به ترکیه چند بار در سال امکانپذیر است؟

فهرست مطالب

خیلی از افراد که به جاذبه های گردشگری سایر کشورها علاقه دارند، چندین بار در سال به کشورهای مختلف سفر می کنند. یکی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین کشورها در همسایگی ایران برای گشت و گذار و تماشای مکان های دیدنی، کشور ترکیه است. افرادی که به این کشور علاقه دارند، می پرسند که سفر به ترکیه چند بار در سال امکانپذیر است؟ در این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که چند بار در سال امکان سفر به ترکیه را دارید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چه شرایطی برای سفر به ترکیه لازم است؟

اگر شما هم قصد سفر به کشور ترکیه را دارید، اول از همه باید بدانید که آیا شرایط لازم برای سفر به این کشور را دارید یا خیر. شرایط متعددی برای سفر به این کشور لازم هستند که ما در این قسمت، به صورت مختصر مهمترین آنها را نام می بریم. همچنین کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی شایان به شما کمک می کنند تا تمام این شرایط را آماده کرده و برای سفر به کشور زیبای ترکیه آماده شوید.

پاسپورت

اولین و مهم ترین مدرک برای سفر به کشور ترکیه، پاسپورت است که باید اعتبار بالایی داشته باشد. هیچ تفاوتی ندارد که شما به چه دلیلی می خواهید به کشور ترکیه سفر کنید؛ از اهداف گردشگری گرفته تا شرکت در رویدادها و جشنواره های مختلف، همه و همه به پاسپورت نیاز دارند. به طور کلی، اگر پاسپورت نداشته باشید، امکان عبور از مرز ایران و ورود به ترکیه را نخواهید داشت. پاسپورت شما برای رفتن به کشور ترکیه باید حداقل اعتبار بالای ۶ ماه داشته باشد.

چه شرایطی برای سفر به ترکیه لازم است؟

ویزای ترکیه

بعد از آماده کردن پاسپورت، نوبت به گرفتن ویزا می رسد. افرادی که می خواهند به ترکیه سفر کنند، می تواند برای گرفتن ویزای خود به صورت آنلاین اقدام نمایند. با استفاده از روش آنلاین، می توانند در سریع ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و انرژی، ویزای ترکیه را بگیرند.

نوع ویزای آنها بسته به هدفی که از رفتن به کشور ترکیه دارند، می تواند متفاوت باشد. اگر می خواهید برای گردش و بازدید از مکان های دیدنی ترکیه به این کشور بروید، ویزای توریستی برای شما صادر می شود. این ویزا دارای اعتبار ۱۸۰ روز است که شما می توانید این ۱۸۰ روز را در تمام طول سال پخش کرده و چندین بار در طول سال به ترکیه سفر کنید.

همینطور بخوانید: خرید سیم کارت ترکیه

بعد از تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه، تقریباً ۲ روز بعد شرایط شما بررسی و جواب آن برایتان ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که شما می توانید از ویزای توریستی ترکیه که به صورت آنلاین دریافت می کنید، برای اهداف گردشگری، دیدار خانواده، شرکت در سمینارها و رویدادهای بین المللی و ایجاد ارتباطات تجاری استفاده کنید. اما این ویزا به شما این امکان را می دهد تا چند بار در طول سال به این کشور سفر کنید؟

چند بار در سال امکان سفر به ترکیه وجود دارد؟

 همان طور که پیش از این نیز متوجه شدید، ویزای توریستی ترکیه دارای اعتبار ۱۸۰ روزه است. اگرچه مدت زمان اعتبار این ویزا به ۱۸۰ روز می رسد، اما به شما این امکان را می دهد که نهایتاً ۹۰ روز به صورت پی در پی در خاک کشور ترکیه بمانید. بعد از این ۹۰ روز باید حتماً به کشور خود بازگردید.

به طور کلی، شما می توانید تا به پایان رسیدن این ۹۰ روز از اعتبار ویزای خود، در طول یک سال چندین بار و به صورت نامحدود بین کشور خود و ترکیه رفت و آمد داشته باشید. این بازه زمانی از موقعی آغاز می شود که شما فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه را تکمیل و ارسال می کنید.

چند بار در سال امکان سفر به ترکیه وجود دارد؟

اگر ویزای شما هنوز صادر نشده باشد و بخواهید وارد کشور ترکیه شوید، اجازه ورود به شما داده نخواهد شد. همچنین اگر اعتبار ویزای شما به پایان برسد و همچنان در کشور ترکیه باشید، مشکلات قانونی برای شما به وجود خواهد آمد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که حتماً بعد از صدور ویزای توریستی ترکیه وارد این کشور شده و قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن و قبل از اتمام این ۹۰ روز، خاک این کشور را ترک کنید.

محدودیت اقامت در ترکیه به چه صورت است؟

اگرچه ویزای توریستی ترکیه به صورت ۱۸۰ روزه برای شما صادر می شود، اما فقط می توانید ۹۰ روز از این ۱۸۰ روز را در کشور ترکیه بمانید. مدت زمان ماندگاری شما در این ۹۰ روز می تواند به صورت پی در پی یا فاصله دار باشد. برای مثال، شاید برخی از افراد بخواهند فقط چند روز در ترکیه بمانند و سپس به کشور خود بازگردند و مجدداً بعد از چند هفته بار دیگر به ترکیه بروند. پس می توان گفت که همه چیز به شرایط خود شما بستگی دارد.

تقریباً در همه موارد بعد از تمام شدن مدت زمان ویزای توریستی ۱۸۰ روزه، اعتبار آن به پایان خواهد رسید. البته در برخی شرایط خاص ممکن است هنوز ویزای توریستی شما اعتبار داشته باشد، اما مجبور شوید خاک کشور ترکیه را ترک کنید. این شرایط زمانی به وجود می آید که در صورت داشتن اعتبار ویزای توریستی، اعتبار پاسپورت شما به اتمام برسد.

نه تنها به اتمام رسیدن پاسپورت، بلکه پایین آمدن اعتبار آن به کمتر از ۶ ماه، شما را مجبور به ترک کشور ترکیه می کند. در این صورت، اگر بخواهید بار دیگر برای سفر به ترکیه اقدام کنید، باید مجدداً کارهای تمدید پاسپورت و دریافت ویزای توریستی به صورت آنلاین را انجام دهید.

محدودیت اقامت در ترکیه به چه صورت است؟

تاریخ انقضای ویزای توریستی ترکیه

تاریخ انقضای ویزای توریستی ترکیه ۱۸۰ روز است و اگر از زمان تکمیل فرم درخواست ویزا ۱۸۰ روز گذشته باشد، فوراً ویزای توریستی شما منقضی خواهد شد. همچنین اگر مدت زمان ماندن شما در ترکیه در این بازه زمانی ۱۸۰ روزه از ۹۰ روز فراتر رود، اعتبار ویزای توریستی به پایان می رسد.

آیا می توان بعد از ۹۰ روز مجدداً به ترکیه سفر کرد؟

در صورتی که بعد از پایان این ۹۰ روز به کشور خودتان بازگشتید و مجدداً خواستید که به ترکیه سفر کنید، باید بار دیگر ویزای توریستی بگیرید. پس می توان گفت که با استفاده از ویزای قبلی، نمی توانید به کشور ترکیه سفر کنید. البته در برخی شرایط خاص، ممکن است بتوانید بین ۱ تا ۱۵ روز اضافه در ترکیه بمانید که در این شرایط هم باید حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا مشکل قانونی برای شما پیش نیاید.

اگر بیشتر از اعتبار ویزای خود در ترکیه بمانیم چه می شود؟

 ممکن است برخی از افراد فکر کنند که می توانند حتی بعد از تمام شدن اعتبار ویزای توریستی خود، باز هم در ترکیه بمانند و کسی متوجه آنها نشود. این در حالی است که در فرودگاه پاسپورت و ویزای شما را بررسی می کنند و اگر متوجه شوند که بیشتر از اعتبار ویزا در خاک این کشور مانده اید، جریمه خواهید شد.

این جریمه به ازای هر زمان اضافی، می تواند متفاوت باشد. برای پرداخت این جریمه غالباً بین ۳ تا ۶ ماه مهلت خواهید داشت. اگر مدت زمان ماندن شما در ترکیه بدون ویزا خیلی طولانی شود، از کشور ترکیه ممنوع الورود خواهید شد. در قسمت پایین، جریمه ماندن بازه های زمانی اضافی در ترکیه را توضیح داده ایم.

  • یک ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۵۰ دلار
  • دو ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۶۰ دلار
  • سه ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۷۰ دلار
  • ۴ ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۸۰ دلار
  • ۵ ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۹۰ دلار
  • ۶ ماه اقامت اضافه در ترکیه: جریمه ۱۰۰ دلار
اگر بیشتر از اعتبار ویزای خود در ترکیه بمانیم چه می شود؟

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل متوجه شدید که سفر به ترکیه چند بار در سال امکان پذیر است؟ همان طور که گفتیم، شما می توانید با استفاده از ویزای توریستی تا ۹۰ روز بین کشور خود و ترکیه رفت و آمد داشته باشید و در خاک این کشور بمانید. اما بعد از اتمام این بازه زمانی، اعتبار ویزای شما نیز به پایان خواهد رسید و باید به کشور خود بازگردید. برای دریافت ویزای توریستی ترکیه یا تمدید آن، می توانید از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی شایان کمک بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان