ازمون sat

آزمون SAT چیست؟

آزمون استعداد تحصیلی (SAT) آزمونی است که توسط دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده هستند و افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه های ترکیه در هنگام درخواست برای این دانشگاه ها هستند، انجام می شود. آزمون SAT (آزمون استعداد تحصیلی) این آزمون توسط هیئت دانشگاه برگزار می شود، هفت بار در سال برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه های آمریکا هستند و شش بار در سال برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند برگزار می شود. این آزمون معمولا هر دو ماه یکبار انجام می شود و به صورت آنلاین می توانید ثبت نام کنید. محدودیتی برای شرکت در آزمون وجود ندارد و دقت کنید که نتایج آزمون SAT دو سال معتبر است.

این آزمون که توسط  دانشگاه های کانادا و اروپا به خصوص ایالات متحده به رسمیت شناخته شده، گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل در یک دانشگاه حرفه ای در سراسر جهان هستند. نتیجه مثبت در آزمون SAT هر موسسه نمره مثبت برای دانشجو محسوب می شود. تست اصلاح شده SAT در سال ۲۰۱۶ بسیار بهتر و خواناتر از آزمون های قبلی است. دانش آموزان ابتدا یک آزمون ۵۲ ماده ای را در ۵ پاراگراف طولانی در ۶۲ دقیقه انجام می دهند. و در ۳۵ دقیقه سوالات املا و دستور زبان و ۴۴ سوال وجود دارد. اگر ۴ پاراگراف اضافه کنید، دانش آموزان مسئول ۹ پاراگراف تا ۴۵۰۰ کلمه در هر ۱۰۰ دقیقه و حل حدود ۱۰۰ سوال خواهند بود.

همچنین بخوانید: آزمون yos ترکیه چیست؟

ازمون sat

آزمون ریاضی از بین ۲۰ سوال، یک قسمت وجود دارد که به مدت ۲۵ دقیقه اجازه ندارید از ماشین حساب استفاده کنید و قسمت بعد شامل ۳۸ سوال به مدت ۵۵ دقیقه، این بار می توانید از ماشین حساب استفاده کنید. در پایان امتحان ریاضی باید مقاله ای را بنویسید از آنجایی که بخش نگارش سیستم جدید SAT ارتباط مستقیمی با مدرک تحصیلی ندارد، برخی از دانشگاه ها این اعتبار را نمی خواهند، بنابراین برخی از دانشجویان نیازی به شرکت در این بخش ندارند در بخش مقاله، دانش‌آموزان دیگر ایده‌های خود را در مقاله‌های شخصی خود ارائه نمی‌کنند، بلکه در پاراگراف‌های ۷۰۰ کلمه‌ای که توسط نویسندگان و تحلیل‌گران پشتیبانی می‌شوند، ارائه می‌کنند. وبرای این بخش ۵۰دقیقه زمان در نظر گرفته شده.

بخش های امتحان SAT

آزمون SAT از دو آزمون جداگانه SAT 1 (تست استدلال) و SAT 2 (آزمون موضوعی) تشکیل شده است. که در ادامه به آنها شاره خواهیم کرد:

SAT 1 آزمون استدلال

  • آزمون استدلال SAT 1 برای همه مدارس و بخش ها اجباری است.
  • ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد و یک آزمون چند گزینه ای است.
  • اساساً توانایی عددی و کلامی دانش آموز را می سنجد.
  • از ۳ بخش ریاضی (ریاضی-هندسه)، خواندن انتقادی (خواندن شفاهی / انتقادی انگلیسی)، نوشتن (ترکیب) تشکیل شده است.

در حالی که نتایج هر سه بخش آزمون SAT 1 برای استفاده در دانشگاه های آمریکا در نظر گرفته می شود، اما تنها نتایج آزمون ریاضی و خواندن انتقادی برای استفاده در دانشگاه های ترکیه در نظر گرفته می شود. نتیجه بخش نوشته شده ارزیابی نمی شود. SAT 1 نقش مهمی در زمینه هایی مانند آمار، ریاضیات، بیوشیمی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، معماری، دانشکده پزشکی، مهندسی کامپیوتر، صنعت و مدیریت بازرگانی ایفا می کند.

SAT 2 آزمون موضوعی

  • اکثر سوالات چند گزینه ای هستند.
  • این آزمون برای ارزیابی دانش دانش آموز از یک موضوع علمی خاص در نظر گرفته شده است.
  • موضوعات اصلی آزمون SAT 2 عبارتند از: انگلیسی، تاریخ، ریاضیات، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، لاتین، ژاپنی و چینی.

معمولاً بخش هایی را پوشش می دهد که دانش آموزان در زبان شفاهی، زبان خارجی و وزن معادل انتخاب می کنند. اگر می خواهید تاریخ باستان شناسی و هنر، آشپزی، روزنامه نگاری و رادیو، جغرافیا، روزنامه نگاری، طراحی ارتباط تصویری، رسانه و سیستم ارتباطی، رادیو و تلویزیون، تبلیغات، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی، ارتباطات را مطالعه کنید. همچنین ممکن است لازم باشد در آزمون SAT 2 شرکت کنید. بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده به حداقل یک SAT نیاز دارند، در حالی که دانشگاه های معتبر ممکن است به هر دو نیاز داشته باشند. از طرف دیگر دانشگاه های ترکیه در پذیرش دانشجوی خارجی نمره SAT 2 را در نظر نمی گیرند.

همچنین بخوانید: رشته تحصیلی پول ساز در ترکیه

ازمون sat

چند وقت یکبار  آزمون SAT گرفته می شود؟

SAT توسط هیئت کالج هفت بار در سال در ایالات متحده و شش بار در سایر کشورها اداره می شود. آزمون ها معمولاً هر دو ماه یکبار برگزار می شود و درخواست و ثبت نام در آزمون ها از طریق مراکز درخواست در کشورهای مربوطه یا به صورت آنلاین انجام می شود. هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون وجود ندارد. نمرات SAT معمولاً به مدت ۵ سال در طول دوره درخواست برای دانشگاه های ایالات متحده معتبر است. برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه های ترکیه، مدت امتحان دو سال است.

راه قبول شدن در آزمون SAT چیست؟

اول از همه، برای قبولی در آزمون SAT باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشید. بنابراین، اگر سطح فعلی زبان انگلیسی شما کافی نیست یا اگر می خواهید موفقیت خود را در امتحان بیشتر کنید، می توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود تلاش کنید. ابتدا، می توانید برای تعیین سطح انگلیسی خود در یک آزمون تمرینی شرکت کنید تا مطمئن شوید که زبان را روان صحبت می کنید. جایگزین های زیادی برای آماده سازی آزمون SAT وجود دارد. می توانید با استفاده از آموزش آنلاین، کتاب های درسی، آزمون های آزمایشی یا دوره های خصوصی برای امتحانات SAT آماده شوید. همچنین می توانید سوالات ریاضی را به عنوان بخشی از قسمت Mat-1 امتحانات دانشگاه در ترکیه در نظر بگیرید. مطمئن ترین راه برای قبولی در آزمون SAT حل بسیاری از سوالات کتاب های پیوست و در نتیجه مشاهده نمونه سوالات مختلف است.

دوم اینکه کلمات انگلیسی در قسمت شفاهی امتحان بسیار مهم هستند. مهم این است که کلمات را در ذهن داشته باشید تا نتیجه به دست شما برسد. شما می توانید فلش کارت خود را برای کمک به یادگیری کلمات بسازید. فلش کارت ها کارت هایی هستند که یک طرف آنها کلمات و در طرف دیگر معانی دارند. این کارت ها که به راحتی در اینترنت نیز در دسترس هستند، بسیار مفید هستند زیرا حاوی نمونه هایی از تکنیک های استفاده و حفظ هستند.

و نکته آخر تمرینات دقیق خواندن برای بخش مهم خواندن توصیه می شود. مجلات آمریکایی به شما کمک می کنند تا مهارت های خواندن خود را بهبود ببخشید. این مجلات همچنین حاوی کلمات علمی است که اغلب در زندگی روزمره استفاده نمی شود، اما می توانید آنها را در امتحان ببینید. تا آنجا که به مشکل مربوط می شود وقتی دانش آموزان زیادی را برای امتحان به چالش می کشید، می توانید در زمان خواندن متن صرفه جویی کنید و در نتیجه خود را بهبود بخشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *