صفر تا صد انواع بیمه در ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
صفر تا صد انواع بیمه در ترکیه 2024
صفر تا صد انواع بیمه در ترکیه 2024

فهرست مطالب

فرقی نمی کند که شما می خواهید اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت ترکیه را به دست بیاورید. در هر شرایطی، باید حتماً خود را بیمه کنید تا بتوانید از خدمات درمانی استفاده نمایید و یا اقامت این کشور را بگیرید. بیمه در ترکیه اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر از بیمه استفاده نکنید و بخواهید به خدمات درمانی و پزشکی دسترسی داشته باشید، باید هزینه بسیار زیادی را بعد از مهاجرت به ترکیه بپردازید.

به همین دلیل بهتر است حتماً خود را در ترکیه بیمه کنید تا امکان استفاده از این خدمات را داشته باشید. در ادامه مطلب، را ما صورت مفصل درباره بیمه درمانی در ترکیه و همچنین بیمه ماشین صحبت خواهیم کرد.

اهمیت بیمه در ترکیه

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، خیلی مهم است که شما برای ورود به خاک کشور ترکیه و دریافت اقامت این کشور، خود را بیمه کرده باشید. چرا که وقتی قصد دریافت اقامت این کشور را دارید، باید در اداره مهاجرت ترکیه فرمی را تکمیل کنید که در این فرم، نیاز به وارد کردن کد بیمه خود خواهید داشت. به همین دلیل اگر بیمه و کد آن را نداشته باشید، این فرم برای شما تنظیم نخواهد شد و در نتیجه، نمی توانید اقامت این کشور را بگیرید.

علاوه بر این، دریافت بیمه در کشور ترکیه از جوانب دیگری نیز اهمیت دارد که در این قسمت به بررسی برخی از آنها اشاره می کنیم. برخی از مهمترین دلایلی که باعث افزایش اهمیت بیمه کردن در کشور ترکیه شده اند، عبارت اند از:

همچنین بخوانید: رفع دیپورتی ترکیه 2024 / نحوه استعلام دیپورتی ترکیه

 • کاهش هزینه های بهره بندی از خدمات درمانی در ترکیه
 • دریافت اقامت ترکیه در صورت داشتن بیمه
 • دریافت حقوق بازنشستگی بعد از کار کردن و بیمه شدن در ترکیه برای بازه زمانی مشخص
 • امکان بهره مندی و دریافت حقوق خانواده سرپرست بیمه شده
اهمیت بیمه در ترکیه

محدودیت بیمه درمانی در ترکیه برای افراد خارجی

اگر شما نیز به عنوان یک فرد ایرانی قصد دارید به کشور ترکیه بروید و اقامت این کشور را بگیرید، باید حتماً خود را بیمه کنید. با این حال، برخی محدودیت ها برای افراد خارجی به منظور بهره مندی از بیمه درمانی در ترکیه وجود دارند که بهتر است قبل از اقدام برای دریافت بیمه، از این محدودیت ها آگاه شوید.

 • برای بهره بندی از برخی خدمات پزشکی مانند درمان بیماری های چشم، تیروئید، دیسک، یست و توده های مختلف، شاید مجبور شوید نزدیک به یک سال منتظر بمانید.
 • حق بیمه پرداختی از طرف شما به کشور ترکیه در هر سال تغییر می کند و دقیقاً مانند ایران، احتمالا هر ساله افزایشی خواهد بود.
 • برای استفاده از خدمات درمانی، بیمه شدگان در ترکیه باید به دنبال مراکزی باشند که با بیمه مورد نظر آنها طرف قرارداد است.

انواع بیمه در ترکیه

بسته به شرایط افرادی که وارد ترکیه می شوند و می خواهند اقامت این کشور را بگیرند، آنها می توانند از نمونه های بیمه مختلف استفاده نمایند. به طور کلی، بیمه در ترکیه انواع مختلفی دارد که بر اساس میزان هزینه پرداختی با شرایط افراد، می تواند متفاوت باشد.

به همان صورت که هزینه پرداختی بیمه شدگان در این بیمه ها با یکدیگر فرق دارد، طبیعتاً سرویس دهی و بهره مندی از این خدمات نیز با یکدیگر متفاوت است. در این قسمت، انواع بیمه در ترکیه را به شما معرفی می کنیم تا بدانید که بر اساس شرایط خود باید خود را به چه صورت بیمه کنید و هزینه مورد نیاز پرداختی شما تقریباً چقدر است.

همینطور بخوانید: اخذ اقامت از طریق کیملیک کارت ترکیه 2024

بیمه توریستی ترکیه

 همان طور که از نام آن هم می توان متوجه شد، این بیمه برای کسانی است که به صورت توریستی قصد بازدید از مکان های دیدنی و گردشگری ترکیه را دارند. شرکت های بیمه بسیار زیادی در ترکیه وجود دارند که توریست ها می توانند با پرداخت هزینه مورد نیاز، از خدمات این بیمه ها استفاده کنند.

محدودیت بیمه درمانی در ترکیه برای افراد خارجی

بیمه دانشجویی در ترکیه

یکی دیگر از انواع بیمه در ترکیه که اهمیت خیلی زیادی برای افراد دارد، بیمه دانشجویی است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر قصد تحصیل در ترکیه را دارند، باید حتماً بیمه دانشجویی داشته باشند تا بتواند از خدمات درمانی این کشور بهره ببرند. چرا که اقامت دانشجویی در ترکیه نوعی اقامت بلند مدت شناخته می شود و برای دریافت این کارت، باید حتماً کد بیمه خود را ارائه دهند.

بیمه دولتی ترکیه SGK

این بیمه در واقع نوعی بیمه دولتی مربوط به شرکت های خصوصی است. کسانی می توانند این نوع بیمه در ترکیه را دریافت کنند که مجوز کار داشته و در مراکز مختلف این کشور در حال کار کردن باشند. این بیمه به این صورت است که فرد از طرف کارفرما بیمه می شود و وظیفه کارفرما این است که کارمند خود را بیمه کند.

بیمه خویش فرما

در صورتی که افراد کسب و کار آزاد داشته باشند و برای شخص دیگری در شرکت شخص ثالث کار نکنند، باید برای بهره مندی از خدمات بیمه در ترکیه خودشان را بیمه کنند. در این صورت، آنها می توانند به شرکت های خصوصی بیمه مراجعه کرده و برای بیمه کردن خود به صورت خویش فرما اقدام نمایند. شرکت های بیمه متعددی در این زمینه فعالیت می کنند که شما می توانید با تماس با کارشناسان شایان، بهترین ها را بشناسید.

بیمه دولتی ترکیه SGK

این بیمه دولتی نیز یکی از مهم ترین بیمه های ترکیه شناخته می شود که مانند همان بیمه تامین اجتماعی در ایران محسوب می شود. این بدان معنی است که افراد در ترکیه می توانند با استفاده از این بیمه هم از خدمات دارویی و درمانی بهره مند شوند و هم از خدمات بازنشستگی و سایر موارد این چنینی استفاده کنند. این شرکت بیمه های متعددی را ارائه می دهد که در این قسمت به صورت مختصر به آنها اشاره می کنیم.

بیمه دولتی SSK

این بیمه فقط باید از طرف کارفرما برای کارمندان خود صادر شود و هیچ شخص دیگری نمی تواند آن را دریافت کند. در ترکیه خیلی از افراد این نوع بیمه را با نام بیمه آبی نیز می شناسند و از آن برای شرایط مختلفی استفاده می کنند. مانند تامین اجتماعی، این بیمه هم خدمات درمانی و هم خدمات بازنشستگی را تحت پوشش می دهد.

بیمه ماشین در ترکیه

بیمه سلامت عمومی یا CSS

فقط شهروندان کشور ترکیه می توانند از این بیمه استفاده کنند که باعث کاهش هزینه های درمانی آنها تا حد قابل توجهی می شود. این بیمه فقط برای بهره مندی از خدمات عمومی درمانی و دولتی در نظر گرفته شده است و افراد نمی توانند بعد از بازنشستگی، حقوق دریافت کنند.

بیمه ماشین در ترکیه

مانند کشور ایران، در ترکیه نیز شما باید ماشین خود را بیمه کنید تا اگر هرگونه خسارت برای آن به وجود آمد، شرکت بیمه این هزینه را برای شما جبران کند. به طور کلی، بیمه ماشین در ترکیه نیز مانند ایران است و نمونه های مختلفی دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم.

همچنین بخوانید: اقامت درمانی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

 • بیمه بدنه یا کاسکو: بیمه بدنه هزینه های تعمیر و تعویض بدنه خودرو را در بر می گیرد. به همین دلیل اگر به خاطر دلایل مختلف مانند تصادف، آتش سوزی، سرقت و سایر موارد این چنینی بدنه خودروی شما دچار مشکل شد و بیمه بدنه داشته باشید، می توانید خسارت واردشده را از شرکت بیمه دریافت کنید.
 • بیمه شخص ثالث: این بیمه برای خسارت های جانی که شاید در طول تصادف به افراد وارد شود، در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید که داشتن هوای بیمه های بالا برای بیمه ماشین در ترکیه ضروری است. به همین دلیل اگر خودرویی در این کشور خریداری کردید، باید از همان روزی که آن را می خرید، ماشین را بیمه کنید تا از نظر قانونی مشکلی برای شما پیش نیاید.

نحوه صدور بیمه در ترکیه

اگر در کشور ترکیه اقامت دارید، می توانید برای دریافت بیمه خود در این کشور به یکی از سازمان های بیمه تامین اجتماعی که در نزدیکی شما قرار دارد، مراجعه کنید. با این حال، بسیاری از افراد که قصد رفتن به ترکیه از طریق روش زمینی را دارند، باید ماشین شان را در مرز ایران بیمه کنند.

در این صورت، آنها می توانند از بیمه ترکیه در ماکو یا حتی سایر شهرهای مرزی ایران استفاده کنند. همچننی این افراد می توانند ماشین خود را در بیمه ترکیه در مرز بازرگان بیمه کنند. بعد از این که مراحل زیر را آماده کردید، مدارک لازم را به شرکت بیمه مورد نظر خود ارائه دهید و بعد از تکمیل فرم راندوو، می توانید حتی اقامت موقت یا طولانی مدت ترکیه را نیز بگیرید. 

 • فتوکپی از پاسپورت 
 • کد مالیاتی 
 • کارت اقامت در ترکیه 
 • آدرس محل سکونت متقاضی
هزینه بیمه در ترکیه

هزینه بیمه در ترکیه

طبیعتاً هزینه بیمه ماشین در ترکیه با بیمه درمانی در این کشور متفاوت است. به علاوه، نوع شرکتی که شما برای بیمه کردن انتخاب می کنید نیز می تواند روی این هزینه تاثیر بگذارد. اما به طور متوسط، می توانید انتظار داشته باشید که این بیمه از ۱۴۰ لیر به بالا باشد. بسته به نوع شرکتی که شما انتخاب می کنید، ممکن است این شرکت هزینه های مختلف را در بر بگیرد و پوشش هر یک از شرکت های بیمه با یکدیگر متفاوت است.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعاتی درباره بیمه در ترکیه و شرایط آن در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، برای دریافت بیمه در این کشور شما باید در ابتدا یک شرکت بیمه مناسب انتخاب کرده و بعد از ارائه مدارک مورد نیاز، کد بیمه خود را نیز دریافت کنید. با دریافت کد بیمه نه تنها می توانید از خدمات درمانی و حقوق بازنشستگی در ترکیه بهره مند شوید، بلکه حتی می توانید اقامت این کشور را نیز بگیرید. برای کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره انواع بیمه در ترکیه می توانید از کارشناسان ما در موسسه شایان کمک بخواهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان