اقامت درمانی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
اقامت درمانی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک
اقامت درمانی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

فهرست مطالب

اقامت درمانی ترکیه از بهترین روش هایی است که شما می توانید از طریق آن از امکانات و خدمات پزشکی این کشور بهره مند شده و تا مدتی که در ترکیه هستید، از جاهای دیدنی این کشور نیز دیدن کنید. این روش اقامت در ترکیه برای کسانی در نظر گرفته شده که دچار مشکلات جسمی هستند و با داشتن آن بیماری، قصد دارند ادامه درمان خود را در ترکیه بگذرانند. اما برای این که بتوانید اقامت درمانی کشور ترکیه را بگیرید، لازم است شرایط خاصی داشته باشید که در ادامه به بررسی همه آنها خواهیم پرداخت.

پیشرفت تکنولوژی در ترکیه باعث شده که این کشور از نظر درمان نیز رشد قابل توجهی نسبت به خیلی از کشورهای منطقه داشته باشد. از طرف دیگر، هزینه های درمان در ترکیه نیز مناسب تر است و شما می توانید با پرداخت هزینه های کاملا منطقی، از خدمات و امکانات درمانی و بهداشتی عالی ترکیه بهره مند شوید. در ادامه، به صورت مفصل نحوه گرفتن ویزای درمانی ترکیه را توضیح می دهیم.

چرا ترکیه برای اقامت درمانی مناسب است؟

دلایل زیادی باعث شده اند که ترکیه برای اقامت درمانی مورد توجه خیلی از افراد و به خصوص ایرانیان قرار بگیرد. در ادامه به صورت مختصر برخی از این دلایل را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین بخوانید: اخذ بیمه سلامت در ترکیه

مراکز مدرن پزشکی با بهره گیری از روش های درمانی جدید

اولین و مهمترین دلیلی که باعث شده ترکیه به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای اقامت درمانی شناخته شود، این است که در این کشور مراکز و کلینیک های بین المللی و پزشکی مدرنی وجود دارند که با استفاده از به روزترین روش ها، به درمان خیلی از بیماری ها کمک می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید خیلی از بیمارستان های ترکیه با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در کشورهای بزرگی مانند آمریکا همکاری دارند که دانشکده پزشکی هاروارد و جان هاپکینز دو مورد از آنها هستند.

چرا ترکیه برای اقامت درمانی مناسب است؟

از طرف دیگر، پزشکان ماهر ترکیه با استفاده از به روزترین فناوری های جهان، برای درمان انواع بیماری ها به بیماران خود کمک می کنند. به همین دلیل مراکز درمانی ترکیه به صورت بین المللی شهرت بسیار زیادی دارند و ایرانیان نیز می توانند برای درمان خود به این مراکز مراجعه کنند.

هزینه های مناسب درمان

گفتیم که اقامت درمانی ترکیه نسبت به خیلی از کشورهای دیگر مناسب تر است و از نظر اقتصادی، به شما فشار وارد نمی شود. با پرداخت هزینه خیلی کمی در ترکیه نسبت به هزینه ای که در بیمارستان های ایالات متحده آمریکا و بریتانیا گرفته می شود، می توان بسیاری از بیماری های صعب العلاج را در مراکز پزشکی ترکیه درمان کرد. بسیاری از افراد به خاطر قیمت های مناسب مراکز درمانی و تضمین بالا، ترکیه را برای درمان بیماری های خود انتخاب کنند.

همچنین بخوانید: اقامت بعد از تحصیل در ترکیه 2024 / شرایط و مدارک موردنیاز

مناسب بودن فرهنگ ترکیه برای ایرانیان

در آخر، کشور ترکیه به خاطر داشتن فاصله خیلی کم با ایران، از نظر فرهنگی شباهت زیادی با کشور ما دارد و به همین دلیل هم زمانی که شما در این کشور اقامت دارید، هیچ مشکلی بابت ارتباط برقرار کردن با مردم و سایر موارد این چنینی نخواهید داشت. زیرا مردم کشور ترکیه نیز مانند ایران افرادی صمیمی و خونگرم هستند و اصلاً احساس غربت به شما نمی دهند.

شرایط اقامت درمانی ترکیه

پیش از این نیز گفتیم که داشتن برخی شرایط برای دریافت اقامت درمانی ترکیه ضرورت زیادی دارد و شما باید حتماً این شرایط را داشته باشید تا بتوانید از نظر درمانی به ترکیه بروید. در ادامه، اصلی ترین شرایط برای دریافت اقامت درمانی در ترکیه را نام می بریم.

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • تمکن مالی: شما باید در مدارک مالی خود نشان دهید که می توانید از پس هزینه های خود بربیایید و در زمانی که در ترکیه اقامت دارید، هم هزینه های درمان و هم هزینه های اقامت و زندگی را می پردازید.
 • تاییدیه درمانی: اصلی ترین شرط برای دریافت اقامت در ترکیه برای درمان، تاییدیه درمانی است. به این صورت که یکی از بیمارستان های ترکیه باید تاییدیه ای برای شما صادر کند که برای درمان قصد رفتن به آن مرکز را دارید.
شرایط اقامت درمانی ترکیه
 • پرداخت هزینه های ویزا: برای دریافت ویزای درمانی ترکیه به برخی هزینه ها نیاز دارید که با پرداخت آنها می توانید ویزای خود را دریافت کنید.
 • نیاز فرد به درمان در ترکیه: برای درمان هر بیماری و بیماری های خیلی ساده نمی توان اقامت درمانی ترکیه را دریافت کرد. به عبارت دیگر، شما باید به دولت ترکیه ثابت کنید که بیماری شما در ایران درمان نمی شود و می خواهید برای استفاده از امکانات مدرن تر، به ترکیه بروید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی ترکیه

بعد از این که مطمئن شدید که آیا شرایط لازم برای دریافت اقامت درمانی ترکیه را دارید یا خیر، نوبت به آماده سازی مدارک می رسد. ارائه مدارک زیر برای دریافت ویزای درمانی ترکیه اهمیت بسیار زیادی دارد.

 • پاسپورت
 • تاییدیه درمانی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد
 • تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی

مراحل دریافت اقامت درمانی ترکیه

مهم ترین مراحلی که باید برای دریافت اقامت درمانی ترکیه انجام دهید، شامل موارد زیر می شوند که ما باید با انجام درست همه آنها، می توانید هرچه سریع تر اقامت درمانی این کشور را به دست آورده و برای درمان، به ترکیه بروید تا بتوانید سریع تر درمان شوید و به کشور خود بازگردید.

 • دریافت تاییدیه درمانی: در مرحله اول، پزشک متخصص در ترکیه با شما صحبت می کند و بعد از بررسی تمام مدارک پزشکی لازم، تاییدیه درمانی را برای شما صادر می کند. در این تاییدیه اطلاعات قابل توجهی مانند مدت زمان درمان و به احتمال خیلی زیاد هزینه درمان ذکر می شود.
 • آماده سازی مدارک: در قدم بعدی، باید مدارکی که پیش از این نام بردیم را آماده کنید و آنها را به زبان انگلیسی ترجمه نمایید. این مدارک باید مهر رسمی دارالترجمه داشته باشند.
مراحل دریافت اقامت درمانی ترکیه
 • ثبت درخواست ویزای درمانی در سفارت ترکیه: مرحله بعد برای دریافت اقامت درمانی این کشور، این است که به وبسایت سفارت ترکیه بروید و درخواست ویزای درمانی خود را ثبت کنید. در این مرحله باید مدارک خود را نیز آپلود کنید و در مواردی که از شما می خواهد، هزینه های مورد نیاز را بپردازید.
 • اخذ ویزا: در صورتی که همه این مراحل را با دقت و به درستی طی کنید و بتوانید سفارت ترکیه را قانع کنید که باید برای اقامت درمانی به این کشور بروید، به احتمال خیلی زیاد ویزای درمانی ترکیه برای شما صادر می شود و باید خود را برای سفر به ترکیه آماده کنید.

هزینه درمان در ترکیه چقدر است؟

گفتیم که هزینه های درمان در ترکیه نسبت به خیلی از کشورهای دیگر از روش های مدرن و نوین برای درمان استفاده می کنند، مناسب تر است. اما به طور کلی، هزینه های درمان هر فرد تا حد خیلی زیادی به نوع درمان، نوع بیماری، نوع بیمارستان و مدت زمان درمان او بستگی دارد. کل هزینه های اقامت درمانی ترکیه به دسته های زیر تقسیم می شوند.

همینطور بخوانید: اقامت توریستی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

هزینه مشاوره پزشکی و تشخیص بیماری: اول از همه باید پزشکان متخصص شرایط شما را بررسی کرده و با مشاوره پزشکی و چک کردن همه آزمایشات، بیماری شما را تشخیص دهند که هزینه آن به پزشک متخصص و زمانی که برای شما می گذارد، بستگی دارد.

 • هزینه بیمارستان: هزینه بیمارستان های دولتی از بیمارستان های خصوصی کمتر است و مقدار این هزینه تا حد خیلی زیادی به نوع بیمارستان و امکانات آن بستگی دارد.
 • هزینه های خرید دارو: مطمئناً برای درمان هر بیماری به داروهای خاصی نیاز است که هزینه های خرید این داروها نیز بر عهده خود بیمار است.
 • هزینه اقامت در ترکیه: در کنار هزینه های درمان، شما باید هزینه هایی را نیز برای اقامت خود در ترکیه مانند رفت و آمد، خوراک و هتل بپردازید و زینه های را نیز برای سفر یعنی بلیط هواپیما کنار بگذارید.
هزینه درمان در ترکیه چقدر است؟

اقامت درمانی ترکیه چقدر اعتبار دارد؟

مدت زمان اعتبار اقامت درمانی ترکیه تا حد خیلی زیادی به نوع درمان و پروسه بهبود فرد بستگی دارد و نمی توان زمان مشخصی را برای آن در نظر گرفت. اما به طور کلی، زمانی که بیمار با پزشک متخصص در ترکیه مشورت می کند و تاییدیه پزشکی را می گیرد، به احتمال خیلی زیاد در این تاییدیه مدت زمان درمان درج شده است. مدت زمان اقامت درمانی در ترکیه به مدت درمان فرد بستگی دارد و زمانی که فرد به بهبودی برسد، باید به کشور خود بازگردد.

سخن پایانی

شما می توانید با دریافت اقامت درمانی ترکیه و مراجعه به بیمارستان های این کشور، از خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی مدرن ترکیه بهره بند شوید. در ترکیه علاوه بر وجود بیمارستان های بین المللی و مراکز فوق العاده مجهز، پزشکان حاذقی فعالیت می کنند که شما می توانید با اطمینان از تجربه و مهارت کادر پزشکی، برای درمان به این کشور بروید. برای پس به اطلاعات بیشتر به منظور دریافت اقامت درمانی در ترکیه و زندگی در این کشور، می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی شایان تماس بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان