اقامت توریستی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
اقامت توریستی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک
اقامت توریستی ترکیه 2024 / هزینه، شرایط و مدارک

فهرست مطالب

ترکیه یکی از بهترین کشورهای همسایه ایران برای سفر به شمار می آید که مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد. به همین دلیل شما می توانید با رفتن به ترکیه، از مکان های دیدنی بسیار زیاد آن لذت فراوانی ببرید. با این حال، برای بازدید از این مکان ها و رفتن به این کشور، نیاز به اقامت ترکیه دارید تا بتوانید بدون مشکل قانونی در این کشور در بازه زمانی محدودی ماندگار شوید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ترکیه به اندازه سه ماه است و شما می توانید در این بازه زمانی از همه مکان های دیدنی ترکیه بازدید کنید.

البته باید بدانید که با دریافت اقامت توریستی ترکیه ۲۰۲۴ شما اجازه کار کردن نخواهید داشت و فقط باید از پولی که به همراه خود از ایران آورده اید، خرج کنید. در این مطلب ما به صورت مفصل درباره مراحل اخذ اقامت توریستی ترکیه صحبت می کنیم و برای شما توضیح می دهیم که چگونه می توانید این بازه زمانی محدود را به اقامت توریستی یک ساله ترکیه تبدیل کنید.

شرایط گرفتن اقامت توریستی ترکیه

شرایط اقامت توریستی ترکیه تقریبا برای همه افراد مشابه یکدیگر است و شما می توانید با داشتن این شرایط، اقامت توریستی کشور ترکیه را دریافت کرده و در این کشور به مدت محدود بمانید. در ادامه، به صورت خلاصه مهم ترین شرایط گرفتن اقامت توریستی ترکیه را نام می بریم.

 • در این بازه زمانی، شما اجازه تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.
 • اقامت توریستی ترکیه به شما اجازه کار کردن در این کشور را نمی دهد.
 • اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید بیشتر از بازه زمانی ۹۰ روزه در ترکیه بمانید، باید حتماً قبل از به اتمام رسیدن اقامت توریستی خود، به سفارت ترکیه اطلاع بدهید.
شرایط گرفتن اقامت توریستی ترکیه

مراحل اخذ اقامت توریستی ترکیه

برای این که بتوانید اقامت توریستی ترکیه را دریافت کنید و در این کشور به مدت محدود بمانید، لازم است مراحل متعددی را طی کنید. البته پیشنهاد می کنیم که از افراد آگاه کمک بگیرید تا مراحل اقامت توریستی ترکیه برای شما راحت تر طی شود. در این قسمت، مهمترین مراحل گرفتن اقامت توریستی ترکیه را توضیح می دهیم تا بتوانید بر اساس شرایط خود، این مراحل را انجام داده و اقامت توریستی ترکیه را بگیرید.

 • در مرحله اول، باید خانه ای در ترکیه خریداری یا اجاره کنید و نشان دهید که قصد اقامت در آنجا را دارید. توجه داشته باشید که باید سند آن را برای رفتن به ترکیه به صورت محضری ثبت کرده باشید.
 • سپس یک سیم کارت از کشور ترکیه بخرید و آن را فعال کنید.
 • در قدم بعدی، داشتن تمکن مالی حداقل ۵۰۰ هزار دلار ماهیانه ضروری است. این هزینه به این منظور در نظر گرفته شده است که چون شما در بازه زمانی که در خاک ترکیه هستید اجازه کار کردن ندارید، باید بتوانید از پس هزینه های خود بر بیایید.
 • همه افراد بین ۱۸ تا ۶۵ سال برای اقامت توریستی ترکیه باید حتماً خود را بیمه کنند.
 • آماده سازی مدارک، یکی از مهم ترین مراحل برای نحوه گرفتن اقامت توریستی ترکیه است.

کارشناسان حرفه ای و متخصص در این زمینه به طور کامل برای شما توضیح می دهند که تمکن مالی برای اقامت توریستی ترکیه بسته به شرایط شما چقدر است و چطور می توانید به این کشور بروید. به عنوان مثال، اگر شما بخواهید خانواده خود را نیز به همراه خودتان به ترکیه ببرید، باید تمکن مالی بیشتری داشته باشید. بعد از این که نحوه گرفتن اقامت توریستی ترکیه را یاد گرفتید، نوبت به آن می رسد که مدارک خود را نیز آماده کنید.

مدارک لازم برای اقامت توریستی در ترکیه

مدارک مورد نیاز اقامت توریستی ترکیه بسیار اهمیت دارند و شما باید بر اساس شرایط خود، این مدارک را آماده کنید. توجه داشته باشید که تمام مدارک لازم برای اقامت توریستی ترکیه را باید به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی ترجمه رسمی کرده باشید.

 • اجاره نامه یا سند خرید ملک به صورت محضری یا نامه رزرو هتل
 • نامه تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • بیمه درمانی
 • عکس پرسنلی جدید که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ترکیه
 • رسید پرداخت هزینه ها

میزان اقامت توریستی در ترکیه 2024

پیش از این نیز گفتیم که مدت زمان اقامت توریستی در ترکیه نهایتاً سه ماه یا ۹۰ روز است. در صورتی که بخواهید میزان اقامت توریستی در ترکیه برای شما بیشتر شود، باید حتماً برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. البته روش دیگری نیز وجود دارد که می توانید میزان اقامت توریستی در ترکیه را افزایش دهید و آن هم گرفتن اقامت توریستی یک ساله است که در ادامه هر یک از این موارد را به صورت مجزا معرفی می کنیم.

 تمدید اقامت توریستی ترکیه

در صورتی که موقع اقامت در خاک ترکیه از طریق روش توریستی متوجه شدید که می خواهید در بازه زمانی بیشتری در این کشور بمانید، باید حتماً برای تمدید اقامت توریستی ترکیه اقدام کنید. شرایط تمدید اقامت توریستی در ترکیه مانند گرفتن این اقامت است و باید تمام مدارکی که پیش از این ارائه داده اید را بار دیگر آماده کنید.

میزان اقامت توریستی در ترکیه 2024

تنها نکته ای که باید برای گرفتن و تمدید کردن اقامت توریستی ترکیه به آن توجه کنید، این است که نهایتاً دو هفته قبل از اتمام اعتبار ویزای خود، برای تمدید آن اقدام کنید. پس با ارائه مدارک تمدید اقامت توریستی ترکیه می توانید خیلی راحت مدت زمان ماندگاری خود در این کشور را افزایش دهید.

اقامت توریستی یک ساله ترکیه

در صورت نیاز، شما می توانید اقامت توریستی یک ساله ترکیه را نیز دریافت کنید تا بتوانید بیشتر از سه ماه در خاک این کشور بمانید. در این شرایط، می توانید از طریق روش های دیگری مانند خرید یا اجاره ملک در ترکیه، اقدام کرده و اقامت یک ساله این کشور را به دست بیاورید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در این صورت، حتی امکان دریافت اقامت دائم این کشور را نیز خواهید داشت. پس سعی کنید با گرفتن اطلاعات از افراد آگاه، اقامت توریستی یک ساله ترکیه را بگیرید.

هزینه اقامت توریستی ترکیه 2024

خوشبختانه هزینه اقامت توریستی ترکیه اصلاً زیاد نیست و شما می توانید با پرداخت تنها ۲۰ دلار آمریکا، اقامت توریستی این کشور را به دست بیاورید. با این حال، این موضوع فقط برای شرایطی است که شما بخواهید تنها سه ماه در این کشور بمانید. در غیر این صورت، هزینه اقامت توریستی یک ساله ترکیه افزایش پیدا می کند.

به عنوان مثال برای ترجمه پاسپورت شما باید ۴۰ لیر پرداخت کنید. این در حالی است که مالیات مدت زمان ماندگاری شما در ترکیه به اندازه ۸۹ لیر است. برای تاییدیه نوتر نیز باید ۱۲۰ لیر ترکیه بپردازید.

از طرف دیگر، هزینه بیمه درمانی نیز کاملاً متفاوت بوده و برای هر شخص باید به صورت مجزا این هزینه را بپردازید. برای بیمه نیز هزینه اقامت توریستی ترکیه بیشتر از ۲۰۰ لیر است. بسته به منطقه مورد نظر خود، می توانید برای خرید یا اجاره منزل در ترکیه نیز اقدام کنید که این امر نیز به هزینه های شما اضافه می شود.

هزینه اقامت توریستی ترکیه

در کنار همه این هزینه ها، باید هزینه خورد و خوراک، رفت و آمد و موارد دیگر زمانی که در ترکیه اقامت دارید را هم مد نظر قرار دهید. تمام این موارد، هزینه های اقامت توریستی ترکیه هستند و ممکن است گاهی مواقع بسته به شرایط خاص، مجبور پرداخت هزینه های دیگری برای اخذ اقامت توریستی ترکیه شوید.

تبدیل اقامت توریستی به کاری در ترکیه

در صورتی که شما بخواهید مدت زمان بیشتری از تمدید اقامت توریستی ترکیه در این کشور بمانید، می توانید یک شغل در این کشور پیدا کرده و اقامت توریستی خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. به این منظور، تنها کافی است که از یک شرکت ترکی دعوتنامه شغلی یا جاب آفر بگیرید تا بتوانید برای تبدیل اقامت توریستی به کاری در ترکیه اقدام نمایید.

برای دریافت جاب آفر، داشتن رزومه شغلی و سابقه کاری خوب، اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که شاید قانون جدید اقامت توریستی ترکیه به صورت مداوم دچار تغییر شود که شما باید این قوانین جدید را از افراد آگاه دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره اقامت توریستی ترکیه به دست آوردید. همان طور که متوجه شدید، هزینه تمدید اقامت توریستی ترکیه و گرفتن این اقامت چندان زیاد نیست و فقط شما باید هزینه قابل توجهی برای زندگی و اقامت در زمانی که در ترکیه هستید، کنار بگذارید. کارشناسان حقوقی شایان به طور کامل شما را از شرایط اقامت توریستی ترکیه آگاه می کنند و جدیدترین قوانین اقامت توریستی در ترکیه را نیز به اطلاع شما می رسانند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان