ممنوعیت خرید خانه در ترکیه 2024 / مناطق ممنوعه برای اتباع خارجی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ممنوعیت خرید خانه در ترکیه 2024 / مناطق ممنوعه برای اتباع خارجی
ممنوعیت خرید خانه در ترکیه 2024 / مناطق ممنوعه برای اتباع خارجی

فهرست مطالب

خرید خانه در ترکیه یکی از بهترین و منطقی ترین روش های دریافت اقامت این کشور شناخته می شود که بسیاری از افراد برای مهاجرت به ترکیه، از این روش استفاده می کنند. با این حال، برخی ممنوعیت خرید خانه در ترکیه برای مهاجران وجود دارد که در صورت عدم رعایت این موارد، مشکلات قانونی زیادی برای آنها پیش خواهد آمد. به همین دلیل بهتر است این افراد این ممنوعیت ها را شناخته و موقع خرید ملک و خانه، حتماً به آنها توجه کنند تا دچار مشکلات قانونی و حقوقی نشوند.

پیش از همه چیز، افراد برای خرید خانه در ترکیه باید حتماً از افراد آگاه و متخصص کمک بگیرند. زیرا وکلای حقوقی که در این زمینه فعالیت می کنند، می توانند به افراد کمک کنند و به آنها بگویند که چه ممنوعیت هایی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارند. در این شرایط، کارشناسان حقوقی موسسه شایان در خدمت شما هستند تا با ارائه به روز ترین اخبار از قوانین خرید ملک در ترکیه توسط مهاجران، به شما کمک کنند تا خریدی راحت و مطمئن داشته باشید.

مهم ترین ممنوعیت خرید خانه در ترکیه چیست؟

اصلی ترین ممنوعیت خرید خانه در ترکیه برای مهاجران، این است که مهاجران امکان خرید خانه یا هر ملک دیگری در برخی مناطق ترکیه را ندارند. به طور کلی، این مناطق برای مهاجران خرید و فروش نمی شوند و اگر به هر طریقی مهاجران موفق به خرید ملک در این منطقه شدند، ممکن است از نظر قانونی دچار مشکل شوند.

مناطق ممنوعه خرید خانه در ترکیه برای مهاجران

گفتیم که مهاجران امکان خرید خانه یا هر ملک دیگری در برخی مناطق کشور ترکیه ایران ندارند. دلیل ممنوعیت خرید خانه در ترکیه در این مناطق هم موارد متعددی است. برای مثال، برخی از مناطق به خاطر شرایط نظامی و سیاسی که دارند، برای خرید و فروش ممنوع شده اند. این در حالی است که برخی مناطق دیگر فقط برای دانشجویان در نظر گرفته شده اند.

مناطق ممنوعه خرید خانه در ترکیه برای مهاجران

با این حال، یکی از مهم ترین دلایل ممنوع بودن برخی مناطق برای خرید مهاجران، تعداد زیاد اتباع خارجی در آن منطقه است. برخی از مهم ترین مناطقی که افراد خارجی در آنجا امکان خرید و فروش ملکی را ندارند، عبارت اند از:

 • منطقه آوجیلار
 • منطقه باجیلار
 • منطقه اسنلر
 • منطقه زیتون بورنو
 • منطقه باشاک شهیر
 • منطقه باهچلی اولر
 • منطقه کوچوک چکمجه
 • منطقه فاتیح
 • منطقه ساریر
 • منطقه شیشلی
 • منطقه اسنیورت
 • منطقه بیلیک دوزو
 • منطقه بی اوغلو

تمام مناطقی که پیش از این نام بردیم، جزء مناطق ممنوعه خرید ملک در شهر استانبول هستند. علاوه بر استانبول، شهرهای دیگر نیز دارای مناطقی هستند که امکان خرید و فروش ملکی توسط مهاجران برای آنها وجود ندارد. البته این مناطق دارای محله های متفاوتی هستند و شاید برخی مواقع بتوانید در بعضی محله های این مناطق، خانه ای بخرید. با این حال، خرید خانه در برخی مناطق، در همه محله ها ممنوع است که در ادامه به صورت مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد.

قانون ۲۵ درصد برای خرید خانه در ترکیه برای مهاجران

یکی از مهمترین قوانینی که منجر به اعلام محدودیت خرید خانه در ترکیه برای مهاجران شده، قانون ۲۵ است. بر اساس این قانون، اگر در هر یک از مناطق ترکیه تعداد مهاجران و اتباع خارجی در آن منطقه تا ۲۵ درصد باشد، مهاجر جدیدی امکان خرید ملک در آن منطقه را نخواهد داشت. به عبارت دیگر، تعداد مهاجران و اتباع خارجی در هر یک از مناطق ترکیه باید نهایتاً ۲۵ درصد باشد و نباید از این رقم تجاوز کند. حتی اگر شما موفق به اجاره ملک در این منطقه هم شوید، تا زمانی که در این منطقه اقامت دارید، امکان دریافت اقامت ترکیه را نخواهید داشت.

آیا امکان اجاره ملک در مناطق ممنوعه ترکیه وجود دارد؟

البته باید گفت که این ممنوعیت و محدودیت برای دانشجویان صدق نمی کند و اگر شما بخواهید از طریق تحصیل به ترکیه مهاجرت کنید، امکان اقامت در هر یک از مناطق و شهرهای ترکیه را که بخواهید، دارید.

گاهی مواقع ممکن است شما به خاطر دلایل مختلف، امکان خرید ملک در مناطق ممنوع ترکیه را نیز داشته باشید. با این حال، این اصلاً به این معنی نیست که امکان دریافت اقامت این کشور را نیز دارید. حتی اگر به هر طریقی بتوانید در مناطق ممنوعه ترکیه برای مهاجران نیز خانه بخرید، اقامت ترکیه برای شما صادر نخواهد شد.

آیا امکان اجاره ملک در مناطق ممنوعه ترکیه وجود دارد؟

اگرچه برخی ممنوعیت خرید خانه در ترکیه در برخی مناطق استانبول و شهرهای دیگر وجود دارد، اما گاهی مواقع بسته به شرایط مختلف، امکان اجاره خانه در مناطق ممنوعه وجود دارد. برای مثال، ممنوعیتی برای دانشجویان بین المللی در ترکیه برای اجاره خانه وجود ندارد و اگر آنها بخواهند در یکی از مناطق ترکیه که نزدیک به دانشگاه آنها است اقامت داشته باشند، مشکلی از نظر قانونی برای آنها پیش نخواهد آمد.

با این حال، برخی مناطق ترکیه دارای محدودیت و ممنوعیت های خیلی شدیدی برای اجاره خانه نیز هستند و مهاجران حتی نمی توانند خانه ای در این مناطق اجاره کنند. برای مثال، منطقه اسنیورت یکی از این مناطق است. به این صورت که اجاره خانه در کل این منطقه ممنوع بوده و افراد خارجی و اتباع نمی توانند ملکی در این منطقه اجاره کنند.

آیا با وجود محدودیت، امکان خرید ملک در ترکیه را داریم؟

وقتی درباره ممنوعیت خرید خانه در ترکیه صحبت می کنیم، خیلی از افراد فکر می کنند که دیگر امکان خرید ملک در این کشور را ندارند. از آنجا که خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش های دریافت اقامت این کشور است، با وجود چنین محدودیت هایی، نگرانی های خیلی زیادی برای کسانی که به تازگی قصد مهاجرت دارند، به وجود می آید.

امکان خرید ملک در ترکیه را داریم؟

اما باید به شما بگوییم که این موضوع به هیچ عنوان صدق نمی کند و با وجود محدودیت های ترکیه برای خرید ملک در برخی مناطق، باز هم شما امکان خرید خانه در این کشور را دارید. تقریبا ۷۰ درصد از محله های اروپایی و ۱۰ درصد از مناطق آسیایی استانبول برای خرید ملک توسط مهاجران ممنوع شده است. با این حال، هنوز صدها محله در شهرهای دیگر ترکیه نیز وجود دارند که مهاجران می توانند برای خرید ملک در این شهرها، اقدام کنند.

مهاجران می توانند با خرید ملک در محله های مختلف ترکیه، اقامت دائم این کشور را به دست آورده و از امکانات رفاهی و شهروندی آن نیز بهره مند شوند. برخی از پرطرفدارترین محله های استانبول که شما امکان خرید ملک در آنها را دارید، عبارت اند از:

 • محله های گورپینار، یاکوپلو، عدنان کاهوه چی و چندین محله دیگر در منطقه بیلیک دوزو
 • محله های گوک تورک، بیکوی و چیرچیر در منطقه ایوب سلطان
 • محله های تلت پاشا، گورسل و چاعلایان در منطقه کایتانه
 • محله های آتاتورک، سینان اوبا، معمار اوبا، پینار تپه و کومبورگاز در منطقه بیوک چکمجه
 • تمام محله های منطقه پندیک
 • همه محله های منطقه سنجاک تپه

پس اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، می توانید در تمام مناطقی که پیش از این نام بردیم، خانه پیدا کرده و برای خرید اقدام نمایید. علاوه بر این موارد، مناطق دیگری نیز در ترکیه وجود دارند که مهاجران امکان خرید آنها را دارند و شما می توانید با خرید ملک در این مناطق، اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

سخن پایانی

 همان طور که در این مقاله متوجه شدید، ممنوعیت خرید خانه در ترکیه برای مهاجران اخیراً به امضا رسیده است و مهاجران نمی توانند در برخی مناطق این کشور خانه ای بخرند. به همین دلیل افرادی که می خواهند برای خرید خانه تمام موارد قانونی را به طور کامل طی کنند، باید حتماً از وکلای حقوقی و آگاه کمک بگیرند و با وی مشورت کنند. در این شرایط، کارشناسان حقوقی موسسه شایان به شما کمک می کنند تا با خرید ملک در مناطق مختلف ترکیه و استانبول، اقامت این کشور را دریافت کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان