تمدید اقامت ترکیه در شرایط کرونایی

مجوز اقامت ترکیه برای اقامت بیش از سه ماه در نیم سال صادر میشود. این مجوز به شما امکان زندگی، تحصیل، ازدواج، افتتاح حساب بانکی، سرمایه‌گذاری و دیگر موارد را میدهد. مقیمان خارجی در ترکیه در طول همه‌گیری ویروس کرونا نه تنها میتوانند اقامت خود را تمدید کنند، بلکه دولت ترکیه امکان ورود در این شرایط کرونایی را برای بازدیدکنندگان خارجی هم فراهم کرده است ولی با این حال محدودیت‌های سفر در ترکیه اعمال میشود و بازدیدکنندگان میبایستی تمام مدارک مورد نیاز را داشته باشند.
در ادامه در مورد شهروندی ترکیه، تحصیل در ترکیه و ثبت شرکت ترکیه بحث میکنیم، پس اگر شما هم بدبنال اخذ اقامت و یا تمدید اقامت در ترکیه در شرایط کرونایی هستید ادامه مقاله را دنبال کنید.

تمدید اقامت در ترکیه در شرایط کرونایی

اگر در ترکیه هستید و قصد دارید مجوز اقامت خود را تمدید کنید می‌توانید به دفاتر مهاجرت، سفارت کشور خود و دفاتر پلیس مراجعه کنید تا از شرایط تمدید مطلع شوید. در حال حاضر مراکز ثبت درخواست تمدید اقامت در ترکیه با وجود شرایط کرونایی به صورت حضوری امکان پذیر است.

همچنین بخوانید: مدارک و شرایط لازم برای پذیرش ترکیه

تمدید اقامت در ترکیه در شرایط کرونایی

شهروندی ترکیه

اگر بخواهید برای شهروندی ترکیه مجوز اخذ کنید باید ابتدا با انواع اقامت در ترکیه آشنا باشید. شهروندی ترکیه به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند:

اقامت کوتاه مدت

مجوز اقامت شهروندی کوتاه مدت در ترکیه در بین سایر مجوز های اقامت بیشترین درخواست را دارد. برای هر یک از اهداف زیر میتوانید این مجوز را دریافت کنید:

  • برای درخواست تحقیقات علمی
  • برای ایجاد ارتباطات تجاری
  • برای شرکت در یک برنامه آموزشی ضمن خدمت
  • برای اهداف گردشگری

همچنین بخوانید: اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد

اقامت کوتاه مدت

۲. اقامت بلند مدت

شهروندی ترکیه برای بلند مدت به این صورت است که اگر شما حداقل هشت سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته‌اید، تحت مجوز اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه، میتوانید درخواست مجوز اقامت بلند مدت را که دارای اعتبار نامحدود است را ارائه دهید.
در نظر داشته باشید که اگر شما در ترکیه برای مدت مشخصی به عنوان پناهنده، پناهنده مشروط، دارنده حمایت ثانویه و حمایت موقت در ترکیه اقامت داشته‌اید، شما واجد شرایط درخواست نیستید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به ترکیه و بررسی شرایط آن

اقامت بلند مدت

تحصیل در ترکیه

چه کسانی می‌توانند برای مجوز اقامت دانشجویی اقدام کنند؟

اتباع خارجی که باید تحصیلات ابتدایی یا متوسطه را دریافت کنند و مجوز اقامت خانوادگی ندارند زمانی که به ۱۸ سالگی رسیدند و هنوز هم به تحصیلشان ادامه میدهند، در صورت تحصیل در مقطع متوسطه، آن دسته از دانشجویان ملزم به اخذ مجوز اقامت هستند.
مقیمانی که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس تحصیل میکنند یا تحصیلات تخصصی پزشکی (TUS) یا دندانپزشکی (DUS) را دریافت می‌کنند، اجازه اقامت داده می‌شود.

همچنین بخوانید: مزایای شهروندی ترکیه

چه کسانی می توانند برای مجوز اقامت دانشجویی اقدام کنند

مجوز اقامت دانشجویی برای چه مدت ممکن است صادر شود؟

اگر دوره تحصیل کمتر از یک سال باشد، مدت مجوز اقامت نباید از دوره تحصیل بیشتر باشد. اجازه اقامت برای دوره تحصیل برای خارجیانی که از طریق سازمان‌های دولتی در ترکیه تحصیل می‌کنند، صادر می‌شود. خارجیانی که باید تحصیلات ابتدایی و متوسطه را دریافت کنند، مشروط به رضایت والدین یا سرپرست قانونی خود، مجوز اقامت یکساله دانشجویی را در طول دوره دوم می‌توانند دریافت کنند.

همچنین بخوانید: فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه

مجوز اقامت دانشجویی برای چه مدت ممکن است صادر شود

ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه کشوری است که مزایای زیادی را برای سرمایه‌گذارانی که مایل به افتتاح شرکتی در آنجا هستند ارائه میدهد. برای ثبت شرکت ترکیه میبایست مدارکی را ارائه دهید که در زیر آورده شده:
• ثبت درخواست در اداره ثبت تجارت ترکیه
• چهار نسخه از فرم اطلاع رسانی تاسیس
• اساسنامه امضا شده توسط کلیه موسسان قبل از پرسنل مجاز دفتر ثبت تجارت(چهار نسخه، یک نسخه اصلی)
هزینه‌های قانونی برای تاسیس شرکت در ترکیه هم بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار بدون احتساب هزینه خدمات می‌باشد.

ثبت شرکت در ترکیه

اعتبار مجوز اقامت

اعتبار مجوز اقامت در ترکیه بستگی به نوع مجوز شما دارد که در زیر هر یک را بررسی می‌کنیم:
• مجوز اقامت کوتاه مدت را میتوان حداکثر به مدت دو سال صادر میشود.
• مجوز اقامت طولانی مدت با اعتبار نامحدود صادر میشود.
• اعتبار مجوز اقامت دانشجویی بستگی به طول دوره تحصیل دارد. برای مثال اگر طول دوره تحصیل شما کمتر از یک سال است، اعتبار مجوز اقامت شما نمیتواند از دوره تحصیل بیشتر باشد.

اعتبار مجوز اقامت

تمدید مجوزهای اقامت

مقیمان خارجی که تمایل به تمدید مجوزهای اقامت خود در ترکیه را دارند میبایست در عرض ۱۵ روز از تاریخ انقضا به صورت حضوری یا غیر حضوری نسبت به انجام این کار به مقامات امنیتی در ترکیه مراجعه کنند.

کلام اخر…

برای اخذ مجوز اقامت شهروندی ترکیه، تحصیل در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه میبایست در مورد شرایط اخذ مجوز برای هر کدام آگاهی داشته باشید که در این مقاله بررسی شده است. با در نظر گرفتن این مطالب شما میتوانید در این شرایط کرونایی با خیال راحت مراحل اخذ مجوز خود ترکیه را انجام دهید.

تمدید مجوزهای اقامت

به منظور اخذ شهروندی ترکیه، افراد متقاضی به نوعی باید ارزش خودشان را برای فرهنگ و جامعه ترکیه نشان دهند؛ پس از اخذ ویزاهای مختلف ترکیه و اقامت به مدت چندین سال در کشور با روش‌های مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، خرید ملک ترکیه و غیره، می‌توان برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *