وبلاگ

marmara_new

Marmara University

دانشگاه دولتی مرمره یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در ترکیه است که در ژانویه سال ۱۸۸۳ با نام مکتب عالی تجارت حمیدیه Hamidiye Ticaret Mekteb-I Alisi در یک دبیرستان دخترانه در نزدیکی استانبول در محله Cagaloglu تأسیس گردید .

دانشگاه مرمره با تمرکز در زمینه های علمی بازرگانی ،کشاورزی ،جنگلداری و صنعت و معدن فعالیت خود را آغاز کرد .دانشگاه مرمره از سال ۱۹۸۲ به بعد توانسته به سرعت در ارائه فعالیت های آموزشی و پرورشی ،تحقیق و پژوهش در میان مؤسسه ها ،مدارس حرفه ای و مراکز تحقیقاتی و همچنین دانشگاه های کشور ترکیه توسعه یابد ،و حال در زمانی که جوامع به سمت صنعتی شدن پیش می روند دانشگاه ها در راستای همراهی با خواسته های جوامع اطلاعاتی و صنعتی ،می توانند به توسعه نیروی انسانی و کاربرد تکنولوژی ها و فناوری های ساخته شده توسط جوانان و دانشجویان کمک کنند .

مأموریت دانشگاه مرمره همواره به سوی طراحی آینده شغلی برای دانشجویان خود پیش می رود و همراه با طرحهای راهبردی طی سالهای ۲۰۱۳ -۲۰۱۷ ،به سمت تأمین و پیش بینی نیازهای اشتغال یابی و تربیت متخصصان برای جلوگیری در موقعیت های شغلی آتی حرکت می کند .

دانشگاه مرمره در حال حاضر دارای ۱۴ دانشکده ،۸مدرسه عالی ،۱۱ انیستیتو و ۱۳۶ رشتهت تحقیقات در قسمت اروپایی و آسیایی شهر استانبول می باشد و شمار دانشجویان دانشگاه بیشتر از ۷۰ هزار نفر می باشد .

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۳۶ رشته کاردانی و کارشناسی است و همچنین علاوه بر این ،دانشگاه مرمره تنها دانشگاهی در کشو ترکیه است که با چهار زبان آموزشی به زبان ترکی استانبولی ،انگلیسی ،فرانسه و آلمانی در تمام مقاطع فوق دیپلم ،لیسانس و تحصیلات تکمیلی دارد .

دانشگاه مرمره دارای سابقه طولانی در پذیرش دانشجویان بین المللی دارد و توانسته است به دانشگاهی مدرن تبدیل گردد و البته شایان ذکر است که دانشگاه مرمره ،در رتبه یازدهمین دانشگاه برتر در کشور ترکیه و در رتبه ۸۰۱ در لیست دانشگاه های معتبر جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است ،همچنین دانشگاه مرمره عضو سازمان دانشگاه های اروپا EUA است و با پذیرش دانشجو از ۷۳ کشور مختلف دنیا همواره در حال گسترش روابط بین المللی خود با دنیای هزاره سوم می باشد .

Marmara university 180x180 150x150 - دانشگاه مرمره استانبول

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه مرمره به شرح زیر است :

دانشکده تربیت معلم آتاتورک :

دبیری رشته ها :زبان آلمانی ،تکنولوژی های رایانه ای و آموزشی ،جغرافیا ،بیولوژی ،علم فنی ،فیزیک ،زبان فرانسه ،آموزش ابتدایی ،انگلیسی ،شیمی ،ریاضی ،تاریخ ،علوم اجتماعی ؤزبان ترکی ،روانشناسی ،زبان و ادبیات ترکی و کلاس داری .

مدرسه عالی بانک داری و بیمه :

بانکداری ،بازار سرمایه ،بیمه گری .

دانشکده دندانپزشکی :

آموزش این دانشکده به انگلیسی است .

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم پایه و ادبیات :

زبان و ادبیات آلمانی ،آرشیوگری ،بیولوژی ،فیزیک ،شیمی ،ریاضی ،جامعه شناسی .

مدرسه عالی پرستاری :

پرستاری

دانشکده حقوق :

رشته های حقوق

دانشکده هنرهای زیبا :

رشته های هنر ،سینما – تلویزیون .

دانشکده علوم اقتصادی و اداری :

اقتصاد کار و روابط صنعتی ،اکونومتری ،انفورماتیک (زبان آلمانی )،اقتصاد ،اقتصاد (انگلیسی )،مدیریت بهره برداری ،مدیریت بهره برداری (انگلیسی )،مدیریت عمومی ،علوم سیاسی و روابط بین الملل (انگلیسی ).

دانشکده الهیات :

الهیات ،دبیری تعلیمات دینی و علماخلا دوره ابتدایی .

دانشکده ارتباطات :

روزنامه نگاری ،روابط با مردم و شناسایی ،رادیو ،تلویزیون و سینما .

مدرسه عالی بهداشت زینب استانبول :

مامایی

دانشکده مهندسی :

مهندسی رایانه (انگلیسی )،مهندسی محیط (انگلیسی )،مهندسی صنایع (انگلیسی )،مهندسی ماشین آلات (انگلیسی )،مهندسی فلزات .

دانشکده آموزشی بهداشت :

آموزش بهداشت ،مدیریت بهداشت .

دانشکده آموزشی تکنیک :

دبیری رایانه و کنترل ،دبیری الکتریک ،دبیری الکترونیک و مخابره ،دبیری انرژی ،دبیری پوشاک آماده ،دبیری چاپگری ،دبیری فلزات ،دبیری اتومبیل سازی ،دبیری نساجی .

دانشکده پزشکی (انگلیسی ):

رشته های پزشکی .

ادرس وب سایت دانشگاه مرمره :

www.marmara.edu.tr

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اپلیکیشن مهاجرتی شایان!

با نصب اپ مهاجرتی شایان میتوانیداز خدمات ویژه ای برخوردار شوید:

  • آموزش زبان ترکی
  • مناطق تفریحی، بهترین هتل ها، اوت لت ها
  • نقشه آفلاین
  • راهنمای کامل زندگی در ترکیه
  • پروژه های املاک
  • و ده ها امکانات دیگر...