دانشگاه مرمره استانبول - املاک

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

دانشگاه مرمره استانبول

Marmara University

دانشگاه دولتی مرمره یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در ترکیه است که در ژانویه سال ۱۸۸۳ با نام مکتب عالی تجارت حمیدیه Hamidiye Ticaret Mekteb-I Alisi در یک دبیرستان دخترانه در نزدیکی استانبول در محله Cagaloglu تأسیس گردید .

دانشگاه مرمره با تمرکز در زمینه های علمی بازرگانی ،کشاورزی ،جنگلداری و صنعت و معدن فعالیت خود را آغاز کرد .دانشگاه مرمره از سال ۱۹۸۲ به بعد توانسته به سرعت در ارائه فعالیت های آموزشی و پرورشی ،تحقیق و پژوهش در میان مؤسسه ها ،مدارس حرفه ای و مراکز تحقیقاتی و همچنین دانشگاه های کشور ترکیه توسعه یابد ،و حال در زمانی که جوامع به سمت صنعتی شدن پیش می روند دانشگاه ها در راستای همراهی با خواسته های جوامع اطلاعاتی و صنعتی ،می توانند به توسعه نیروی انسانی و کاربرد تکنولوژی ها و فناوری های ساخته شده توسط جوانان و دانشجویان کمک کنند .

مأموریت دانشگاه مرمره همواره به سوی طراحی آینده شغلی برای دانشجویان خود پیش می رود و همراه با طرحهای راهبردی طی سالهای ۲۰۱۳ -۲۰۱۷ ،به سمت تأمین و پیش بینی نیازهای اشتغال یابی و تربیت متخصصان برای جلوگیری در موقعیت های شغلی آتی حرکت می کند .

دانشگاه مرمره در حال حاضر دارای ۱۴ دانشکده ،۸مدرسه عالی ،۱۱ انیستیتو و ۱۳۶ رشتهت تحقیقات در قسمت اروپایی و آسیایی شهر استانبول می باشد و شمار دانشجویان دانشگاه بیشتر از ۷۰ هزار نفر می باشد .

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۳۶ رشته کاردانی و کارشناسی است و همچنین علاوه بر این ،دانشگاه مرمره تنها دانشگاهی در کشو ترکیه است که با چهار زبان آموزشی به زبان ترکی استانبولی ،انگلیسی ،فرانسه و آلمانی در تمام مقاطع فوق دیپلم ،لیسانس و تحصیلات تکمیلی دارد .

دانشگاه مرمره دارای سابقه طولانی در پذیرش دانشجویان بین المللی دارد و توانسته است به دانشگاهی مدرن تبدیل گردد و البته شایان ذکر است که دانشگاه مرمره ،در رتبه یازدهمین دانشگاه برتر در کشور ترکیه و در رتبه ۸۰۱ در لیست دانشگاه های معتبر جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است ،همچنین دانشگاه مرمره عضو سازمان دانشگاه های اروپا EUA است و با پذیرش دانشجو از ۷۳ کشور مختلف دنیا همواره در حال گسترش روابط بین المللی خود با دنیای هزاره سوم می باشد .

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه مرمره به شرح زیر است :

دانشکده تربیت معلم آتاتورک :

دبیری رشته ها :زبان آلمانی ،تکنولوژی های رایانه ای و آموزشی ،جغرافیا ،بیولوژی ،علم فنی ،فیزیک ،زبان فرانسه ،آموزش ابتدایی ،انگلیسی ،شیمی ،ریاضی ،تاریخ ،علوم اجتماعی ؤزبان ترکی ،روانشناسی ،زبان و ادبیات ترکی و کلاس داری .

مدرسه عالی بانک داری و بیمه :

بانکداری ،بازار سرمایه ،بیمه گری .

دانشکده دندانپزشکی :

آموزش این دانشکده به انگلیسی است .

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم پایه و ادبیات :

زبان و ادبیات آلمانی ،آرشیوگری ،بیولوژی ،فیزیک ،شیمی ،ریاضی ،جامعه شناسی .

مدرسه عالی پرستاری :

پرستاری

دانشکده حقوق :

رشته های حقوق

دانشکده هنرهای زیبا :

رشته های هنر ،سینما – تلویزیون .

دانشکده علوم اقتصادی و اداری :

اقتصاد کار و روابط صنعتی ،اکونومتری ،انفورماتیک (زبان آلمانی )،اقتصاد ،اقتصاد (انگلیسی )،مدیریت بهره برداری ،مدیریت بهره برداری (انگلیسی )،مدیریت عمومی ،علوم سیاسی و روابط بین الملل (انگلیسی ).

دانشکده الهیات :

الهیات ،دبیری تعلیمات دینی و علماخلا دوره ابتدایی .

دانشکده ارتباطات :

روزنامه نگاری ،روابط با مردم و شناسایی ،رادیو ،تلویزیون و سینما .

مدرسه عالی بهداشت زینب استانبول :

مامایی

دانشکده مهندسی :

مهندسی رایانه (انگلیسی )،مهندسی محیط (انگلیسی )،مهندسی صنایع (انگلیسی )،مهندسی ماشین آلات (انگلیسی )،مهندسی فلزات .

دانشکده آموزشی بهداشت :

آموزش بهداشت ،مدیریت بهداشت .

دانشکده آموزشی تکنیک :

دبیری رایانه و کنترل ،دبیری الکتریک ،دبیری الکترونیک و مخابره ،دبیری انرژی ،دبیری پوشاک آماده ،دبیری چاپگری ،دبیری فلزات ،دبیری اتومبیل سازی ،دبیری نساجی .

دانشکده پزشکی (انگلیسی ):

رشته های پزشکی .

ادرس وب سایت دانشگاه مرمره :

www.marmara.edu.tr

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه