شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی
شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی 2024

فهرست مطالب

در سال های گذشته کشور ترکیه از نظر اقتصادی و گردشگری رواج بسیار زیادی داشته است و به همین دلیل هم خیلی از ایرانیان قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارند. با این حال، باید بگوییم که اگر می خواهید بدانید که آیا شما هم شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی را دارید یا خیر، باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید برای گرفتن مشاوره مهاجرت به ترکیه از تیم کارشناسان شایان کمک بگیرید تا با دانش تخصصی خود، به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به ترکیه


از آنجا که ترکیه فاصله کمی با ایران دارد، بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند هم در ابتدا این کشور را انتخاب می کنند. زیرا فاصله بسیار کم آن با ایران موجب شده که هر زمان که بخواهند، بتوانند به ایران بیایند. علاوه بر این، ترکیه از نظر فرهنگی شباهت خیلی زیادی با ایران دارد و به همین دلیل هم زندگی در ترکیه برای ایرانیان خیلی راحت تر است.
اما قبل از همه چیز، باید اطلاعات مهاجرت به ترکیه برای زندگی را به طور کامل به دست بیاورید تا مطمئن شوید که آیا شما هم شرایط زندگی در این کشور را دارید یا خیر. در این مقاله از شایان، به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و می گوییم که شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی شامل چه مواردی می شوند. پس اگر شما هم قصد مهاجرت دائمی به ترکیه برای زندگی را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی

ویزای ترکیه

شما می توانید از طریق روش های مختلفی به کشور ترکیه مهاجرت کنید و بسته به همان روش، شرایط و قوانین مهاجرت به ترکیه برای زندگی هم دچار تغییراتی می شوند. اما به طور کلی، برخی شرایط برای همه افراد در همه روش ها یکسان هستند که باید تمام آنها را رعایت کرده باشند.
یکی از مهمترین و اصلی ترین شرایطی که باید حتما برای رفتن به ترکیه به هر روشی داشته باشید، تمکن مالی است. تمکن مالی نشان می دهد که شما به اندازه کافی پول در حساب بانکی خود دارید و می توانید بعد از مهاجرت به ترکیه، از پس هزینه های خود بر بیایید. با توجه به این نکته، می توان گفت که اگر شما بخواهید در کشور ترکیه مشغول به کار شوید و یک دعوتنامه کاری یا جاب آفر داشته باشید، نیازی به ارائه این نامه تمکن مالی نیست.
یکی دیگر از شرایطی که باید حتما برای دریافت ویزای مهاجرت به ترکیه برای زندگی داشته باشید، داشتن مدرک زبان ترکی است. زیرا اگر بخواهید در این کشور زندگی کنید، باید بتوانید به خوبی با مردم ترکیه ارتباط برقرار کنید. همان طور که می دانید، مردم ترکیه به زبان ترکی صحبت می کنند و برای برقراری ارتباط، دانستن زبان ترکی اهمیت بسیار زیادی دارد. به خصوص اگر در شهری مستقر شوید که ساکنان آن زیاد به زبان انگلیسی تسلط ندارند، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند.

برخی دیگر از شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی شامل مواردی مانند پاسپورت معتبر، نداشتن سوء پیشینه کیفری، داشتن بیمه و سایر موارد این چنینی می شوند. در صورتی که همه این شرایط را داشته باشید، می توانید ویزای ترکیه را دریافت کنید.
مهاجرت دائمی به ترکیه برای زندگی
بعد از این که مطمئن شدید که آیا شما هم شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی را دارید یا خیر، نوبت به آن می رسد که در فکر مهاجرت دائمی به این کشور باشید. افرادی که می خواهند برای همیشه در ترکیه زندگی کنند، می توانند مهاجرت دائمی این کشور را بگیرند.
اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، می توانید برای مهاجرت دائمی به ترکیه برای زندگی بعد از این که اعتبار ویزای شما به اتمام رسید، مدتی در این کشور کار کنید و سپس اقامت دائمی این کشور را بگیرید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری شما در ترکیه باید حداقل 5 سال باشد تا بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید.
روش های دریافت ویزای مهاجرت به ترکیه برای زندگی
همان طور که در قسمت های قبل هم به اختصار گفتیم، شما در ابتدا باید مطمئن شوید که می خواهید از چه طریقی وارد ترکیه شوید تا بر همان اساس، به دنبال شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی باشید. در این قسمت هر یک از روش های مهاجرت به ترکیه را به صورت مختصر معرفی کرده و توضیحاتی درباره آنها ارائه می دهیم.

مهاجرت به ترکیه برای زندگی از طریق روش تحصیلی

یکی از بهترین و ارزان ترین روش هایی که از طریق آن می توانید به کشورهای ترکیه مهاجرت کنید، روش تحصیلی است. در روش تحصیلی، ویزای شما به مدت 4 سال اعتبار خواهد داشت و بعد از گذشت این بازه زمانی و یک سال کار کردن در ترکیه، می توانید اقامت دائم این کشور را نیز بگیرید.
در حال حاضر، بیشتر از 117 دانشجوی بین المللی در ترکیه مشغول به تحصیل هستند. اگر بتوانید مدارک لازم را ارائه داده و از دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه نامه پذیرش بگیرید، شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی برای شما فوق العاده راحت تر خواهد شد.

شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی

مهاجرت کاری به ترکیه

اگر به دنبال روشی برای اقامت ترکیه با خانواده برای زندگی می گردید، روش کاری می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما عزیزان باشد. تنها چیزی که برای مهاجرت کاری نیاز دارید، این است که دعوتنامه رسمی کار از شرکت مورد نظر خود در کشور ترکیه را ارائه دهید و در کنار سایر مدارک سوابق کاری، کارهای مصاحبه و دریافت ویزای کاری را انجام دهید.
نکته مهمی که باید درباره مهاجرت کاری به ترکیه بدانید، این است که ویزای کاری با اعتبار یک ساله صادر می شود و اگر بعد از مهاجرت به ترکیه کارفرما از شما رضایت کافی داشت، می توانید خیلی راحت مدت زمان اقامت خود را تمدید کنید.

مهاجرت به ترکیه برای زندگی از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که بودجه کافی داشته باشید، می توانید برای مهاجرت به ترکیه با خانواده از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید. در این روش علاوه بر این که می توانید به سود قابل توجهی دست پیدا کنید، خیلی راحت می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را نیز بگیرید.
روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارند که برخی از مهم ترین آنها، مواردی مثل خرید ملک، سرمایه گذاری در اوراق بهادار، خرید سهام شرکت های بزرگ و سرمایه گذاری در بانک های ترکیه اشاره کرد. در صورتی که درباره هر یک از این روش های سرمایه گذاری شک و شبهه ای دارید، می توانید با کارشناسان شایان تماس بگیرید و مطمئن شوید که کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر هستند. زیرا از قبل باید مطمئن شده باشید که آیا شما شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی را دارید یا خیر و تیم شایان در این زمینه به شما کمک می کنند.

مهاجرت به ترکیه

اقامت در ترکیه با ثبت شرکت

در صورتی که بتوانید شرکتی در کشور ترکیه ثبت و حداقل 5 نفر از شهروندان و کسانی که اقامت دائم ترکیه را دارند را استخدام کنید، می توانید به این کشور مهاجرت نمایید. البته توجه داشته باشید که در این روش باید مالیات و بیمه را هم به طور کامل بپردازید

اقامت در ترکیه با ازدواج

اگر مجرد هستید و قصد دریافت ویزای مهاجرت به ترکیه برای زندگی را دارید، روش دیگری نیز پیش روی شماست که می توانید با یک فرد ترکی ازدواج کرده و این ویزا را بگیرید. لازم به ذکر است که اگر دولت ترکیه متوجه شود که ازدواج شما صوری است، شما را مجرم شناسایی کرده و ممکن است حتی به زندان بروید. به همین دلیل هم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم که به صورت صوری ازدواج کنید.
اگر با شخص ترکی آشنا شدید و قصد ازدواج داشتید، می توانید تابعیت کشور ترکیه را بگیرید. البته این کار فقط در صورت امکان پذیر است که حداقل 3 سال از ازدواج شما با این شخص ترک گذشته باشد و در این صورت، شما هم شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی را خواهید داشت.
مهاجرت به ترکیه با تولد
در بسیاری از کشورها مهاجرت بر اساس فاکتورهای خاک و خون است. خاک به این معنی است که اگر فردی در خاک آن کشور متولد شده باشد، می تواند شهروندی و اقامت دائم آن کشور را بگیرد. این در حالی است که خون به این معنی است که حتما یکی از والدین این شخص باید اقامت دائم کشور مورد نظر را داشته باشد. درباره کشور ترکیه، نوع مهاجرت از طریق تولد به صورت خون است. یعنی اگر فقط یکی از والدین فرد ترک باشند، امکان مهاجرت دائم و اقامت همیشگی در ترکیه را خواهد داشت

سخن پایانی

در این مقاله از شایان، اطلاعات کاملی درباره شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، مهاجرت دائمی به ترکیه برای زندگی فقط در صورت امکان پذیر است که شما حداقل 5 سال در خاک این کشور باشید. علاوه بر این، داشتن اطلاعات مهاجرت به ترکیه برای زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
پس اگر شما هم می خواهید از طریق هر یک از روش های ذکر شده ویزای مهاجرت به ترکیه برای زندگی را دریافت کنید، فقط کافی است که با تیم شایان تماس بگیرید. کارشناسان شایان با بررسی کامل شرایط، شما را به طور کامل از قوانین مهاجرت به ترکیه برای زندگی آگاه می کنند و توضیح می دهند که کدام یک از روش ها برای شما مناسب تر است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان