ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه 2024 + بررسی تمام روش‌ها

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه
ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه 2024 + بررسی تمام روش‌ها

فهرست مطالب

ترکیه یکی از بهترین و نزدیک ترین کشورهای همسایه ایران شناخته می شود که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشور را دارند. به همین دلیل خیلی از افراد به دنبال روشی ارزان می گردند تا بتوانند فرایند مهاجرت به ترکیه را سریع تر انجام دهند. از این رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از شایان، بهترین و ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه را برای شما عزیزان بازگو کنیم. پس اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید تا ببینید که مسیرهای ارزان برای مهاجرت به ترکیه شامل چه مواردی می شوند.

قبل از این که درباره مهاجرت اقتصادی به ترکیه صحبت کنیم، خوب است بدانید که این کشور از بسیاری جوانب مقصد فوق العاده مناسبی برای ایرانیان است. یکی از مهمترین دلایل این مسئله، این است که فاصله بسیار کمی با ایران دارد و شما هر زمان که خواستید، می توانید خیلی راحت به ایران بیایید. این در حالی است که اگر بخواهید به کشورهای دورتر و به خصوص کشورهای آمریکایی بروید، هم زمان رسیدن شما به ایران طولانی می شود و هم باید هزینه خیلی زیادی برای بلیط بپردازید. همین مسئله موجب شده که خیلی از افراد به دنبال روشی برای مهاجرت ارزان به ترکیه باشند.

ارزان‌ ترین روش های مهاجرت به ترکیه

برای این که بدانید ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه کدام است، پیشنهاد می کنیم که در ابتدا روش های مختلف برای مهاجرت به این کشور را بشناسید. به طور کلی، می توانید از طریق روش های مختلفی به ترکیه مهاجرت کنید که باید بر اساس شرایط و میزان هزینه خود، یکی از آنها را انتخاب نمایید. در این قسمت، انواع روش های مهاجرت به این کشور را به شما معرفی می کنیم و همچنین توضیح خواهیم داد که مهاجرت به ترکیه با هزینه کم از طریق چه روشی امکان پذیر است.

مهاجرت به ترکیه ارزان
  • مهاجرت تحصیلی به ترکیه

بدون شک بهترین و ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه در حال حاضر، از طریق مهاجرت تحصیلی است. در این کشور دانشگاه های بسیار خوبی وجود دارند که در رنگینگ جهانی رتبه خوبی دارند. از این رو، می توانید مطمئن باشید که با مهاجرت تحصیلی به ترکیه، امکان درس خواندن در این دانشگاه های فوق العاده ای را خواهید داشت.

البته توجه داشته باشید که فقط در صورتی این روش را می توان یکی از راه های اقتصادی برای مهاجرت به ترکیه دانست که شما در یکی از دانشگاه های دولتی این کشور پذیرفته شوید. برای انجام این کار هم باید مدارک خاصی برای دانشگاه های دولتی مختلف ترکیه اپلای کنید و منتظر بمانید تا یکی از آنها پذیرش شما را تایید کند. برای این که احتمال پذیرش شما بالاتر برود، بهتر است حتما آزمون یوس را بدهید. بعد از این که در دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه پذیرفته شدید، می توانید به این کشور بروید و در بازه زمانی تحصیل خود، در ترکیه ماندگار شوید.

  • مهاجرت کاری به ترکیه

علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری هم به عنوان اقتصادی ترین راه برای مهاجرت به ترکیه در نظر گرفته می شود. در این روش شما به هزینه خیلی زیادی نیاز ندارید و می توانید با پرداخت یک هزینه مناسب بسته به نوع رشته و میزان سابقه کاری خود، به ترکیه مهاجرت کنید.

البته قبل از این که برای مهاجرت کاری به ترکیه اقدام کنید، بهتر است در ابتدا کمی تحقیق داشته باشید تا ببینید که در رشته مورد نظر شما چقدر درآمد دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، درآمد رشته های مهندسی در ترکیه خیلی زیاد است و می توانید زندگی خوبی در ترکیه داشته باشید. همچنین گفتیم که این روش از راه های ارزان برای ورود به ترکیه به شمار می رود.

نکته مهمی که باید قبل از مهاجرت کاری به ترکیه مد نظر قرار دهید، این است که حتما از شرکت مورد نظر خود در کشور ترکیه جاب آفر یا اجازه کار داشته باشید. اگرچه ممکن است برخی از افراد به انجام کارهای سیاه و بدون مجوز علاقه داشته باشند، اما باید به این افراد بگوییم که اگر دولت ترکیه شما را شناسایی کند، در سریع ترین زمان ممکن دیپورت خواهید شد و باید به کشور خود بازگردید. به همین دلیل هم به هیچ عنوان این روش برای مهاجرت به ترکیه پیشنهاد نمی شود.

  • مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

در بخش قبل، متوجه شدید که راه های ارزان مهاجرت به ترکیه شامل چه مواردی می شوند. اکنون اگر مقداری پول داشته باشید، می توانید ملکی در ترکیه خریداری کنید و خیلی راحت به این کشور مهاجرت نمایید. این روش برای کسانی مناسب است که هزینه قابل توجهی برای خرید ملک در ترکیه را دارند. در این شرایط، آنها می توانند با خرید یک ملک متناسب با میزان بودجه خود، به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به کشور ترکیه بروند و حتی بعد از یک بازه زمانی مشخص اقامت دائم این کشور را هم بگیرند.

قیمت خرید ملک در ترکیه بسته به موقعیت مکانی و متراژ خانه می تواند کاملا متفاوت باشد. به همین دلیل هم نمی توان یک هزینه مشخص برای قیمت خرید ملک در ترکیه برای همه ناحیه ها و خانه های آن اعلام کرد. اما اگر به دنبال مهاجرت به ترکیه با هزینه مناسب می گردید، می توانید در شهرهای کوچک تر ترکیه، خانه هایی با متراژ های پایین تر هم پیدا کنید.

  • مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

دیگر از روش هایی که به شما کمک می کند تا به کشور ترکیه مهاجرت کنید، از طریق سرمایه گذاری است. این روش می تواند به شکل های مختلفی مانند ثبت شرکت، سپرده بانکی و یا حتی راه اندازی هر نوع کسب و کاری باشد. به همین دلیل هم می توان گفت که بسته به شرایط شما می تواند موارد مختلفی را در بر بگیرد. یکی از کارهای مهمی که باید برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری انجام دهید، این است که حتما از طریق پاسپورت ایرانی خود، یک حساب بین المللی در بانک زراعت ترکیه باز کنید.

همچنین بخوانید: تحصیل در ترکیه + هزینه، مدارک و شرایط پذیرش 2024

به یاد داشته باشید که شروع یک سرمایه گذاری در هر کشوری به هزینه نسبتا زیادی نیاز دارد و به همین دلیل هم نمی توان گفت که این روش، یکی از راه های ارزان جهت مهاجرت به ترکیه است. هرچند ممکن است گاهی مواقع کسب و کارهایی هم وجود داشته باشند که با پرداخت هزینه خیلی کم هم بتوان آنها را راه اندازی کرد.

  • مهاجرت به ترکیه با دریافت شهروندی این کشور

در نهایت، آخرین روشی که می توانید برای مهاجرت به این کشور از آن استفاده کنید، از طریق دریافت شهروندی ترکیه است. در صورتی که از طریق این روش به ترکیه مهاجرت کنید، بعد از دو ماه خیلی راحت پاسپورت این کشور را نیز دریافت خواهید کرد و شهروند ترکیه شناخته خواهید شد.

اقتصادی ترین راه برای مهاجرت به ترکیه کدام است؟

بر اساس اطلاعاتی که پیش از این به دست آوردید، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه کدام یک از این روش هاست. همان طور که گفتیم، از راه های ارزان برای مهاجرت به ترکیه این است که از طریق روش های تحصیلی و یا کاری اقدام کنید. این ترکیب ارزان برای مهاجرت به ترکیه برای کسانی پیشنهاد می شود که نمی توانند هزینه خیلی زیادی برای رفتن به این کشور بپردازند و به دنبال یک روش ارزان قیمت می گردند.

مهاجرت تحصیلی

در میان این روش ها، مهاجرت تحصیلی می تواند یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه با هزینه کمتر باشد. زیرا اگر در دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرفته شوید، هیچ نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه نخواهید داشت و فقط باید هزینه های زندگی خود در ترکیه را بپردازید.

شرایط مهاجرت به ترکیه

بعد از این که متوجه شدید که روش های ارزان برای ورود به ترکیه شامل چه مواردی می شود، نوبت آن می رسد که شرایط مهاجرت به این کشور را نیز بشناسید. قبل از همه، خیلی مهم است که شما بدانید که می خواهید از طریق چه روشی برای مهاجرت ارزان به ترکیه اقدام کنید. زیرا نوع مهاجرت شما می تواند تاثیر زیادی در شرایط داشته باشد. در این قسمت، برخی از ساده ترین شرایطی که باید برای مهاجرت با هزینه پایین به ترکیه داشته باشید را به صورت مختصر نام می بریم.

  • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 18 ماهه
  • انتخاب یکی از روش های ذکر شده برای مهاجرت به ترکیه

بر اساس موارد قبل، می توان گفت که شرایط مهاجرت به این کشور را نوع روش انتخابی شما برای رفتن به ترکیه تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر به دنبال یکی از روش های ارزان برای ورود به ترکیه می گردید و می خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور بروید، باید مدارک کامل مربوط به مقطع تحصیلی قبل خود را آماده کنید و آنها را ترجمه نمایید. این در حالی است که برای مهاجرت به ترکیه با هزینه کم از طریق کاری، باید مدارک و سوابق کاری خود را ترجمه کرده باشید.

سخن پایانی

در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، روش های متعددی برای رفتن به ترکیه وجود دارند که کم هزینه ترین آنها، مهاجرت تحصیلی و کاری هستند.

اگر قصد دارید از طریق هر یک از این روش ها به ترکیه مهاجرت کنید و هزینه خیلی کمی هم برای ورود به این کشور بپردازید، فقط کافی است که از تیم کارشناسان شایان کمک بگیرید. کارشناسان ما در تیم شایان به شما کمک می کنند تا مسیرهای ارزان برای مهاجرت به ترکیه را بشناسید و بر اساس شرایط خود، به بهترین شکل ممکن به این کشور راه پیدا کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان