شرایط کامل مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
شرایط کامل مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

فهرست مطالب

شما می توانید برای مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی استفاده کنید که یکی از ساده ترین آنها، از طریق ویزای توریستی است. ویزای توریستی به شما این اجازه را می دهد که برای یک بازه زمانی بسیار محدود و نهایتا چند ماهه در کانادا باشید. در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بدانید که چگونه می توانید با استفاده از این ویزای کوتاه مدت، بازه زمانی طولانی تری را در این کشور بمانید. پس اگر شما هم به دنبال روشی برای مهاجرت به کانادا می گردید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرایط کامل مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

قبل از این که درباره مهاجرت با ویزای توریستی به کانادا صحبت کنیم، خوب است بدانید که این کشور یکی از پرمهاجرترین کشورهای آمریکایی شناخته می شود و دلیل این موضوع هم نیاز بسیار شدید کانادا به نیروی کار است. علاوه بر این، شما می توانید از طریق ویزای توریستی به کانادا سفر کرده و مکان های گردشگری و تفریحی این کشور را به طور کامل مشاهده کنید و سپس با استفاده از برخی شرایط و ضوابط، ویزای توریستی خود را تغییر داده و بازه زمانی طولانی تری را در این کشور سپری کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

انواع ویزای توریستی کانادا

شما می توانید بسته به شرایط خود، ویزای توریستی کانادا را به دو شکل مختلف سینگل و مولتیپل دریافت کنید. علاوه بر این، یکی دیگر از نمونه های ویزای توریستی برای کسانی است که یکی از اعضای درجه یک خانواده آنها در کاناداست و می خواهند در یک بازه زمانی مشخص برای دیدن او به این کشور بروند. در همه این شرایط، باید حتما ویزای توریستی کانادا را داشته باشید. در ادامه، اطلاعات کامل تری درباره این نمونه ها و مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

در این رابطه بخوانید: علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

ویزای سینگل یا یک بار ورود کانادا

اولین نمونه از ویزای توریستی کانادا که می توانید در یک بازه زمانی محدود به این کشور سفر کنید، ویزای سینگل یا یک بار ورود است. همان طور که از نام آن هم مشخص است، این ویزا به شما این امکان را می دهد که فقط یک بار وارد خاک کشور کانادا شوید و بعد از خارج شدن از این کشور، امکان ورود دوباره را نخواهید داشت.

به دلایل مختلفی شما می توانید ویزای سینگل یا یک بار ورود کانادا را دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر بخواهید در کنفرانس یا رخداد خاصی در این کشور شرکت کنید، امکان دریافت ویزای توریستی را خواهید داشت. علاوه بر این که بیشتر افراد برای گردش و خوش گذرانی ویزای سینگل کانادا را دریافت می کنند، خیلی از افراد هم برای بازدیدهای رسمی از این ویزا استفاده می کنند.

با استفاده از ویزای سینگل یا یک بار ورود، شما فقط حق دارید که در بازه زمانی 6 ماهه در خاک کشور کانادا بمانید. اگر مدت زمان ماندن شما در این کشور بیشتر از 6 ماه شد، دولت کانادا به طور جدی با شما برخورد خواهد کرد. به همین دلیل هم باید حتما قبل از اتمام این 6 ماه، خاک کشور کانادا را ترک کنید و یا برای تمدید ویزای سینگل خود اقدام نمایید.

ویزای مولتی یا چند بار ورود کانادا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی این است که ویزای مولتی یا چند بار ورود این کشور را دریافت کنید. برخلاف مورد قبلی، این ویزا اعتبار خیلی بیشتری دارد و به شما این امکان را می دهد که تا 5 سال در این کشور بمانید. علاوه بر این، می توانید چندین بار خاک کشور کانادا را ترک کرده و مجددا وارد این کشور شوید و هیچ گونه محدودیتی از این نظر برای شما وجود ندارد.

حتی گاهی مواقع این امکان وجود دارد که بسته به شرایط شما، ویزای مولتی کانادا را با اعتبار 10 ساله برای شما صادر کنند. بدین منظور، بیشتر مواقع به تاریخ انقضای پاسپورت شما توجه می کنند. نکته مهمی که باید درباره ویزای مولتی کانادا بدانید، این است که اگرچه به شما این امکان را می دهد که چندین بار وارد خاک کانادا شوید و 5 سال هم در این کشور بمانید، اما مدت زمان ماندن شما نباید به صورت مداوم باشد.

به این معنی که در این بازه زمانی 5 ساله، فقط می توانید 6 ماه به صورت مداوم و پی در پی در این کشور باشید و بعد از گذشت این 6 ماه باید خاک کشور کانادا را ترک کرده و مجددا وارد این کشور شوید و 6 ماه دیگر را در آنجا سپری کنید.

سوپر ویزا یا ویزای والدین

همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، یکی از جذاب ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی این است که اگر یکی از فرزندان شما در کشور کاناداست، می توانید این ویزا را دریافت کنید. سوپر ویزای کانادا مانند نمونه قبلی چند بار ورود بوده و می تواند تا 10 سال اعتبار داشته باشد. این ویزا فقط برای پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ کسانی صادر می شود که در ایتالیا هستند.

البته فرزند این پدر و مادرها باید حتما اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشند تا بتوانند سوپر ویزا را بگیرند. با استفاده از این ویزا، پدر و مادرها و همچنین پدربزرگ و مادربزرگ ها می توانند در بازه زمانی 5 تا 10 ساله به کشور کانادا آمده و نزد فرزند و نوه خود زندگی کنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل از این که برای مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی اقدام کنید، باید بدانید که آیا اصلا شما شرایط دریافت این ویزا را دارید یا خیر. دولت کانادا شرایط خاصی اعلام کرده که باید همه کسانی که می خواهند به این کشور بروند، تمام این شرایط را داشته باشند. در این قسمت، برخی از مهم ترین شرایطی که باید برای مهاجرت با ویزای توریستی به کانادا داشته باشید را به صورت مختصر نام می بریم.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

  • پاسپورت معتبر با اعتبار مدت دار
  • سلامت کامل روحی و جسمی
  • ادامه داشتن سابقه کیفری
  • تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی در یک بازه زمانی مشخص در کانادا
  • مدارک کامل و بدون نقص
  • بلیط رفت و برگشت
  • مدارک هویتی، مدارک شغلی و خانوادگی
  • مدارک مالی معتبر مبنی بر تایید کردن برگشتن به کشور مبدأ
  • مدارک لازم مبنی بر عدم اقامت دائم در کانادا
  • مدارک پرداخت هزینه ها

افزایش اقامت در کانادا با ویزای توریستی

همان طور که تاکنون متوجه شدید، مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی فقط در صورت امکان پذیر است که شما در بازه زمانی مشخص شده در خاک این کشور بمانید. در این صورت، باید حتما قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار ویزای توریستی خود، خاک کشور کانادا را ترک کرده و یا برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید.

در صورتی که مدت زمان اعتبار ویزای توریستی شما به اتمام رسیده و می خواهید در بازه زمانی طولانی تری در این کشور بمانید، باید حداقل از 30 روز قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار ویزای خود، درخواستی مبنی بر افزایش اعتبار ویزای خود بدهید. حالا این درخواست می تواند بر اساس شرایط شما به شکل های مختلفی باشد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید ویزای توریستی خود را به یکی از نمونه های ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از شایان، اطلاعات کاملی درباره مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، از طریق ویزای توریستی فقط می توانید در یک بازه زمانی بسیار محدود در خاک کشور کانادا بمانید و اگر بخواهید در بازه زمانی طولانی تری در این کشور ماندگار شوید، باید حتما یک بار از خاک کانادا خارج شده و مجددا درخواست بدهید. اگر شما هم قصد مهاجرت با ویزای توریستی به کانادا را دارید، فقط کافی است که با تیم کارشناسان شایان تماس بگیرید.

کارشناسان ما در تیم شایان به شما کمک می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن، تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا را آماده کرده و درخواست بدهید. به علاوه، می توانید بعد از گذراندن یک بازه زمانی مشخص در این کشور، به کمک تیم شایان نوع ویزای خود را تغییر داده و در بازه زمانی طولانی تری در کانادا ماندگار شوید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان