علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
جواب ویزای کانادا
علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

فهرست مطالب

برای این که شما بتوانید ویزای کشور کانادا را بگیرید، باید یک بازه زمانی مشخص منتظر بمانید. با این حال، یکی از مهم ترین چالش های بسیاری از مهاجران، طولانی شدن جواب ویزای کانادا است که موجب می شود فرایند صدور ویزا برای آنها بیش از اندازه به طول بیانجامد. در صورتی که جواب ویزای شما بیش از اندازه طول کشید، باید هرچه سریع تر مشکلات را بررسی و پیگیری کنید تا ببینید که چه مشکلی پیش آمده است. اگر هم نگران طولانی شدن جواب ویزای خود هستید، می توانید با تیم کارشناسان شایان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

چقدر مدت زمان جواب ویزای کانادا طولانی می شود؟

زمانی که شما بخواهید به کشور کانادا مهاجرت و یا سفر کنید، باید حتما ویزای این کشور را داشته باشید. حالا مدت زمان دریافت و صدور ویزای شما بر اساس شرایط مختلف، می تواند کاملا متفاوت باشد. به طور کلی، فرایند بررسی شرایط شما و صدور ویزا، بعد از انجام کارهای انگشت نگاری و بیومتریک انجام می شود. البته باید گفت که نوع ویزای شما، تاثیر زیادی در مدت زمان صدور آن نیز دارد. برای مثال، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا با ویزای کاری متفاوت است.

علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا

در اغلب مواقع، مدت زمان صدور جواب ویزای کانادا بین 1 تا 6 ماه به طول می انجامد. اگر صدور ویزای کانادایی شما بیش از اندازه طول کشید و بیشتر از 6 ماه شد، بهتر است هرچه سریع تر به دنبال مشکل آن باشید؛ زیرا طولانی شدن جواب ویزای کانادا می تواند مشکلات متعددی برای شما به وجود بیاورد و حتما مطمئن شوید که بعد از روز انگشت نگاری، می دانید که تقریبا چند ماه دیگر، ویزای کانادا برای شما صادر می شود.

پیشنهاد میکنیم صفحه مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

دلایل تاخیر در اعلام نتیجه ویزای کانادا

همان طور که پیش از این نیز متوجه شدید، طولانی شدن جواب ویزای کانادا می تواند یکی از مهمترین چالش ها و نگرانی های بسیاری از افرادی باشد که می خواهند به این کشور بروند. به همین دلیل هم شما باید اول از همه، بدانید که چرا جواب ویزای کانادا طولانی می شود؟ فاکتورهای متعددی می توانند در این امر تاثیرگذار باشند که ما در این بخش، برخی از مهم ترین دلایل تاخیر در اعلام نتیجه ویزای کانادا را به صورت مختصر برای شما عزیزان نام می بریم.

ناقص بودن مدارک

اول از همه، باید اطمینان حاصل کنید که مدارک شما کامل هستند و هیچ گونه نقصی ندارند. به طور کلی، بررسی و ارزیابی مدارک زمان زیادی می برد و اگر در هر یک از مدارک شما نقصی وجود داشته باشد، صدور ویزای کانادا طولانی تر هم خواهد شد.

سابقه نامناسب متقاضی ویزا

یکی از مهمترین کارهایی که سفارت کانادا موقع صدور ویزا برای متقاضیان انجام می دهد، این است که سابقه شخص متقاضی را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد. در این بررسی، اگر متوجه شود که فرد مورد نظر سوء پیشینه کیفری دارد، با گروه های تروریستی سابقه همکاری داشته و یا در اعمال مجرمانه متعددی شرکت کرده است، ممکن است در صدور ویزای او اختلال ایجاد کند.

دلایل تاخیر در اعلام نتیجه ویزای کانادا

اعتبار نداشتن مدارک

یکی دیگر از مهمترین دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا که ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید، این است که شاید مدارک شخص مورد نظر، اعتبار قانونی نداشته باشند. به همین دلیل هم سفارت کانادا باید مدارک را به طور کامل بررسی کند تا مطمئن شود که همه آنها قانونی هستند و به همین دلیل هم شاید روند صدور ویزا کمی طول بکشد.

هم چنین بخوانید: مقایسه ترکیه و کانادا

شرایط مالی

نوع ویزای شما می تواند در هزینه ای که باید برای دریافت آن بپردازید، متفاوت باشد. برای مثال، اگر کسی بخواهد از طریق بورسیه به کانادا برود و یا شخص دیگری بخواهد ویزای کاری بگیرد، باید هزینه متفاوتی بپردازند. به همین دلیل هم عدم پرداخت هر یک از مراحل برای انواع ویزا های مختلف، می تواند یکی از دلایل تاخیر در اعلام نتیجه ویزای کانادا باشد.

دلایل دیگر

علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، دلایل دیگری نیز می توانند در همان لحظه، موجب تاخیر در صدور ویزای کانادا شوند. به عنوان مثال، در چند وقت گذشته همه گیری ویروس کرونا، یکی از مهمترین دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا بود. از دیگر دلایل بروز این مشکل، می توان مواردی مثل مشکلات سیاسی، تحریم و یا سازش نداشتن کشورها را نام برد.

راهکارهای افزایش سرعت انتظار برای جواب ویزای کانادا

در صورتی که شما هم به هر دلیلی می خواهید ویزای کانادا را گرفته و به این کشور بروید، بهتر است برخی کارهایی را انجام دهید که از طولانی شدن جواب ویزای کانادا بپرهیزید. در این بخش، نکته هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که با استفاده از آنها، می توانید هم از طولانی شدن جواب ویزای خود جلوگیری کنید و هم زمان زیادی را منتظر جواب ویزا نباشید. در این بخش، به صورت مختصر هر یک از این نکات را نام می بریم.

افزایش سرعت انتظار برای جواب ویزای کانادا
  • برقراری ارتباط با سایت سفارت کانادا و مطلع شدن از دلیل طولانی شدن جواب ویزای کانادا
  • مطالعه و پیروی کردن از تمام دستورالعمل ها موقع درخواست ویزای کانادا
  • پر کردن فرم های درخواست ویزا به شیوه ای درست و دقیق با تاریخ و امضا
  • ارائه اطلاعات مورد نیاز برای انجام کارهای انگشت نگاری و بیومتریک در مدت زمان 30 روزه
  • ارائه مدارک کامل و بدون کم و کاست
  • پرداخت هزینه ها به صورت کامل و نگه داشتن رسیدها
  • بررسی کامل درخواست صدور ویزای کانادا قبل از تحویل آن

تسریع دریافت ویزای کانادا با تیم شایان

در صورتی که شما هم با مشکل طولانی شدن جواب ویزای کانادا مواجه شده اید، بهتر است اول از همه بدانید که چرا جواب ویزای کانادا طولانی می شود؟ با مشورت با تیم متخصص شایان، تا حد خیلی زیادی می توانید از این امر آگاه شوید و بدانید که چرا این مشکل برای شما پیش آمده است.

تسریع دریافت ویزای کانادا با تیم شایان

علاوه بر این، تیم شایان بهترین و موثرترین راهکارهای افزایش سرعت انتظار برای جواب ویزای کانادا را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، ویزای این کشور را بگیرید. پس اگر می خواهید درخواست ویزای شما بدون تاخیر پیگیری و صادر شود و یا حتی جواب درخواست شما بیش از اندازه طول کشیده است، می توانید با تیم شایان در تماس باشید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله تاکید کردیم، طولانی شدن جواب ویزای کانادا می تواند مشکل بسیار زیادی برای خیلی از مهاجران به وجود بیاورد. علاوه بر این که این امر، باعث می شود که تمام برنامه های شما برای رفتن به کانادا به هم بریزد. به همین دلیل هم برای جلوگیری از بروز این مشکل، بهتر است اول از همه دلایل تاخیر در اعلام نتیجه ویزای کانادا را بدانید و سپس بر اساس دلیلی که باعث بروز این مشکل شده، سریع تر ویزای این کشور را دریافت کنید. برای تسریع روند دریافت ویزای کانادا، می توانید از مشاوران تیم شایان کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان