مراحل قدم به قدم مهاجرت به کانادا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مراحل قدم به قدم مهاجرت به کانادا
مراحل قدم به قدم مهاجرت به کانادا

فهرست مطالب

کشور کانادا جزو بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان شناخته می شود که هر ساله تعداد بسیار زیادی مهاجر را به خود جذب می کند. مهاجرت یکی از همیشگی ترین گزینه های ایرانی ها محسوب می شود که از این رو تعداد مهاجران ایرانی که در کشور کانادا اقامت دارند، چیزی حدود 400 هزار نفر است و همین باعث شده تا ایرانی های بیشتری قصد مهاجرت به این کشور را پیدا کنند. ما قصد داریم در این مقاله مراحل مهاجرت به کانادا (Immigration to Canada) یا  را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد مهاجرت را دارید، بتوانید با کمک تیم شایان مراحل مهاجرت خود را انجام دهید.

کشور کانادا دارای اقتصاد بسیار خوبی است که با داشتن فرصت های شغلی برای تمام افراد، استفاده از سیستم آموزشی، خدمات پزشکی و سرمایه گذاری می توانید به یکی از بی رقیب ترین مقصد ها مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم از تیم شایان کمک بگیرید. این تیم به شما در مراحل اقدام برای مهاجرت به کانادا کمک های بسیار زیادی می کنند که می توانید از تجربه و راهنمای های تیم شایان استفاده کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم تا آخر مطالب همراه ما باشید.

روش ها و مراحل قدم به قدم مهاجرت به کانادا

روش های مختلف و اساسی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارند که شما می توانید نسبت به هدفی که از مهاجرت دارید، هر یک از آن ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که روش های مختلفی وجود دارند، اما بهتر است ابتدا هدف خود را تعیین کنید و شرایط مهاجرتی خود را بسنجید و در آخر یک روش  را انتخاب کنید. در این بخش بهترین روش های مهاجرت به کانادا گفته می شود تا شما با آن ها آشنایی کامل را داشته باشید. این روش ها کاملا قانونی هستند که در صورت پیش بردن مراحل و تشکیل پرونده می توانید مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق برنامه استانی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق خوداشتغالی
 • مهاجرت از طریق استپانسرشیپ خانوادگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • شرایط مهاجرت به کانادا

یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت به کانادا که باید دارای آن باشید، شرایط مهاجرت است. شما زمانی که دارای شرایط باشید، می توانید به این کشور مهاجرت کنید؛ البته توجه داشته باشید که شرایط خاصی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که بهتر است دارای آن ها باشید. اگر تمام شرایط خواسته شده را نداشته باشید، ممکن است با درخواست شما برای ویزا موافقت نکنند و درخواستتان ریجکت شود؛ بنابراین، پیشنهاد می کنیم ابتدا تمام شرایط را بشناسید و اگر آن ها را داشتید و یا می توانستید آن ها را فراهم کنید؛ درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

 • شما باید دارای تمکن مالی باشید.
 • اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، باید مدرک زبان خود را بگیرید و بتوانید به راحتی صحبت کنید.
 • بهتر است دارای شرایط سنی مناسب برای مهاجرت باشید.
 • بهتر است گواهی تأیید سلامت را از پزشک خود دریافت کنید.
 • مدارکی مبنی بر این که در کشور خود دارای هیچ سابقه کیفری یا سوءپیشینه نیستید.
 • تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کشور کانادا را تهیه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از مراحل اقدام برای مهاجرت به کانادا تهیه مدارک خواسته شده است. شما زمانی که شرایط مهاجرت را برای خود فراهم می کنید، باید تمام مدارکی که برای این کار نیاز دارید را آماده کنید؛ بنابراین، بهتر است تمام مطالب این بخش را با دقت بخوانید، زیرا تمام مدارکی که برای مهاجرت نیاز دارید، گفته شده است. به این نکته توجه داشته باشید که در تهیه تمام مدارک دقت کنید؛ زیرا اگر تنها یکی از مدارک شما ناقص باشند، احتمال ریجکتی درخواست شما وجود دارد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

 • عکس و پاسپورت: شما باید دارای پاسپورتی معتبر و حداقل با 6 ماه اعتبار باشید. توجه داشته باشید که اگر پاسپورتتان اعتبار ندارد، حتما آن را تمدید کنید. همچنین شما باید عکس جدیدی با پیش زمینه سفید و با رعایت دستورالعمل های دولت کانادا تهیه کنید تا بتوانید مراحل مهاجرت به کانادا را پیش ببرید.
 • فرم های مهاجرتی: یکی از مهم ترین مدارک که برای مراحل مهاجرت پرستاران به کانادا نیاز است، فرم های مهاجرتی نام دارد. شما نسبت به نوع مهاجرت خود به خصوص اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای کار را دارید، باید این فرم ها را تکمیل کنید و ارائه دهید.
 • مدارک تحصیلی: اگر جزو افراد محصل در رشته های مختلف به خصوص پزشکی یا دندان پزشکی هستید، باید مدارک تحصیلی خود را برای انجام مراحل مهاجرت پزشکان به کانادا ارائه دهید.
 • گواهی سلامت: برای این که بتوانید درخواست ویزای کانادا را ارسال کنید، نیاز به گواهی سلامت دارید. برای دریافت این نوع گواهی می  توانید به پزشک خود مراجعه کنید.
 • مدارک کاری: اگر قصد مهاجرت از طریق کار یا سرمایه گذاری را دارید، بهتر است مدارک کاری خود را تهیه کنید. این مدارک معمولا شامل رزومه کاری نامه معرفی از کارفرما و سوابق کاری می شوند.
 • مدارک زبان: شما برای مهاجرت باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و بتوانید به راحتی صحبت و ارتباط برقرار کنید؛ بنابراین، بهتر است مدارکی مبنی بر نتایج آزمون زبان مانند آیلتس را به همراه داشته باشید. بهتر است بدانید که مدرک زبان جزو مهم ترین عوامل برای مراحل مهاجرت دندان پزشکان به کانادا است.
 • مدارک خانوادگی: شما باید مدارکی مانند اسناد ازدواج، شناسنامه فرزندان، روابط خانوادگی و مدارک مشابه  به آن ها را تهیه کنید.

مراحل دریافت ویزای کانادا

بعد از این که شرایط و مدارک مربوط به مراحل مهاجرت به کانادا را آماده کردید، نوبت به انجام مراحل دریافت ویزا می رسد. انجام تمام مراحل درخواست ویزا ممکن است برای افرادی سخت و دشوار باشد که باعث می شود تا مراحل را اشتباه انجام دهند؛ به همین دلیل ما قصد داریم تیم شایان را به شما معرفی کنیم. تیم شایان با مشاوره و راهنمایی  های لازم، شما را با شرایط، مدارک و مراحل اقدام برای مهاجرت به کانادا آشنا می کنند. در بخش زیر به مراحل درخواست ویزای کانادا اشاره شده است.

 1. شرایط خود را با انواع ویزا های کانادا ارزیابی و آن ها را فراهم کنید.
 2. برنامه مهاجرتی خود را نسبت به هدف و شرایطتان انتخاب کنید.
 3. مدارک خواسته شده از طرف دولت کشور کانادا را تهیه کنید.
 4. وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید و نوع ویزای مد نظرتان را انتخاب کنید.
 5. حساب کاربری ایجاد کنید و فرم های لازم را آپلود نمایید.
 6. هزینه اپلیکیشن و انگشت نگاری را بپردازید.
 7. در یکی از مراکز انگشت نگاری زیر نظر سفارت کانادا وقت بگیرید و تاریخ مشخص شده بیومتریک خود را انجام دهید.
 8. بعد از این که با ویزای شما موافقت شد، پاسپورت خود را برای درج لیبل ویزا به سفارت کانادا در کشور های همسایه ارسال کنید و پیکاپ ویزای کانادا را انجام دهید.

سخن پایانی

کشور کانادا جزو بهترین مقصد ها برای مهاجرت است. این کشور به دلیل خدمات و امکانات بسیار خوبی که برای مهاجران فراهم کرده  است، جزو بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب می شود. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با مراحل مهاجرت به کانادا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید، بتوانید از تیم شایان کمک های لازم را بگیرید. تیم شایان به شما در تمام مراحل اقدام برای مهاجرت به کانادا کمک می کنند که می  توانید با استفاده از راهنمای های این تیم، مهاجرتی بدون دردسر به کشور کانادا داشته باشید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان