مقایسه ترکیه و کانادا / مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مقایسه ترکیه و کانادا / مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید
مقایسه ترکیه و کانادا / مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید

فهرست مطالب

کسانی که می خواهند مهاجرت کنند، چالش های خیلی زیادی برای انتخاب مقصد دارند و نمی دانند که کدام یک از کشورها برای آنها مناسب تر است. دو مورد از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان، کشورهای ترکیه و کانادا است. اگر شما هم می خواهید برای مهاجرت به یکی از این کشورها بروید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید. ما در این مطلب به مقایسه ترکیه و کانادا می پردازیم و به طور کامل این دو کشور را از تمام جوانب با یکدیگر مقایسه می کنیم تا به شما کمک کنیم راحت تر مقصدی برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

9 مورد از تفاوت های ترکیه و کانادا

قبل از این که تفاوت‌های ترکیه و کانادا را برای شما توضیح دهیم، خوب است بدانید که هر یک از این کشورها مزایا و معایبی دارند. به همین دلیل هم نمی توان گفت که یکی از آن ها بسیار خوب و کشور دیگری بسیار بد است. فقط شما باید شرایط خود را سنجیده و با توجه به همه این مسائل، به یکی از این کشورها بروید. در این مقاله می توانید به طور کامل تفاوت های ترکیه و کانادا را بشناسید. در این مطلب، مسائل اجتماعی ترکیه و کانادا به همراه آموزش عالی، اقتصاد و فرهنگ این دو کشور را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: تحصیل در ترکیه

9 مورد از تفاوت های ترکیه و کانادا

1. اقتصاد ترکیه در مقایسه با کانادا

اولین و مهم ترین موضوعی که برای خیلی از مهاجران اهمیت دارد، شناختن اقتصاد کشور مقصد آنهاست. به همین دلیل هم اولین موضوعی که ما در مقایسه ترکیه و کانادا به آن می پردازیم، اقتصاد این دو کشور است. اگرچه هر یک از این کشورها بر اساس موقعیت جغرافیایی خود شرایط اقتصادی بسیار خوبی دارند، اما باید بدانید که اقتصاد ترکیه در مقایسه با کانادا در سطح پایینتری قرار می گیرد.

این مسئله را می توان با توجه به نرخ بیکاری و میزان درآمد و حقوق افراد در کشورهای ترکیه و کانادا متوجه شد. بر اساس آمار و اطلاعات اخیر که در سال 2022 منتشر شدند، نرخ بیکاری در کشور ترکیه نزدیک به 11.23 درصد اعلام شده است.

در مقابل، نرخ بیکاری در کشور کانادا فقط 5.1 درصد است. با توجه به این نکته، خیلی راحت می تواند متوجه شوید که اقتصاد ترکیه در مقایسه با کانادا پایین تر است. به همین دلیل هم اگر به دنبال کشوری می گردید که اقتصاد قدرتمندی داشته باشد و راحت بتوانید کار پیدا کنید، مطمئن باشید که کانادا مقصد بهتری برای شما خواهد بود.

اقتصاد ترکیه در مقایسه با کانادا

موضوع دیگری که می تواند برای مقایسه ترکیه و کانادا از نظر شرایط اقتصادی به شما کمک کند، میزان درآمد و حقوق در این کشورهاست. میانگین حقوق هفتگی در کشور کانادا در سال 2023 برای شغل های معمولی تقریبا 1050 دلار و برای کشور ترکیه 490 دلار است. این مسئله نیز تا حد خیلی زیادی اقتصاد ترکیه در مقایسه با کانادا را به ما نشان می دهد. البته باید گفت که میزان حقوق و درآمد تا حد خیلی زیادی به هزینه های زندگی نیز بستگی دارد.

اگر بعد از خواندن این مطلب تصمیم به مهاجرت به ترکیه گرفتید حتما به صفحه مهاجرت به ترکیه مراجعه کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید.

2. فرهنگ ترکیه و کانادا

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید حتما موقع مهاجرت به هر کشوری به آن توجه کنید، شرایط فرهنگی آن کشور است. مهاجر پذیر بودن این کشورها، موجب شده که فرهنگ ترکیه و کانادا برای بیشتر مهاجران مناسب باشد. با این حال، به نظر شما کدام یک از این کشورها از نظر فرهنگی برای ایرانیان مناسب تر هستند؟

از آنجا که ترکیه فاصله خیلی کمی با ایران دارد و همسایه ما شناخته می شود، از نظر فرهنگی شباهت خیلی زیادی با ایران دارد و به همین دلیل هم زندگی در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان خیلی راحت تر است. زبان‌ های رسمی ترکیه و کانادا به ترتیب زبان های ترکی و انگلیسی هستند که البته اگر زبان انگلیسی را به طور کامل یاد گرفته باشید، می توانید همه کارهای خود را در کشور ترکیه راه بیندازید.

در صورتیکه قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید از صفحه مهاجرت به کانادا دیدن کنید و با شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

3. اقلیت‌ های مذهبی ترکیه و کانادا

موضوع مهم دیگر که می تواند در فرهنگ کشورها تاثیر بگذارد، اقلیت‌ های مذهبی ترکیه و کانادا هستند. از این نظر، باید بگوییم که تقریبا 99 درصد از مردم کشور ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند که بیشتر از 77 درصد از آنها اهل سنت و مابقی پیرو تشیع هستند.

در مقابل، بخش زیادی از مردم کشور کانادا را مسیحیان تشکیل می دهند و اگر به دنبال یک کشور هستید که از نظر اقلیت های مذهبی هم با شما تناسب داشته باشد، به نظر می رسد که ترکیه گزینه مناسب تری باشد.

اقلیت‌ های مذهبی ترکیه و کانادا

4. تفاوت‌های جغرافیایی ترکیه و کانادا

اگر این دو کشور را از نظر جغرافیایی با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که مساحت کشور کانادا فوق العاده بیشتر از ترکیه است و کانادا به عنوان دومین کشور وسیع در سراسر جهان شناخته می شود. این در حالی است که مساحت ترکیه خیلی کمتر از کانادا در نظر گرفته می شود و مساحت چندان زیادی ندارد.

5. اقلیم و آب و هوای ترکیه و کانادا

فاصله بسیار کم ترکیه با ایران موجب شده که از نظر شرایط آب و هوایی شباهت خیلی زیادی با ایران داشته باشد. به همین دلیل هم با مقایسه ترکیه و کانادا از نظر شرایط آب و هوایی می توانید متوجه شوید که بیشتر فصل ها در کشور ترکیه مشابه ایران خواهد بود و ترکیه کشوری 4 فصل شناخته می شود.

از طرف دیگر، کشور کانادا هم از نظر ویژگی های جغرافیایی و آب و هوایی ویژگی های خاص خودش را دارد. در این کشور مناظر بسیار جذابی از اقیانوس اطلس تا آرام وجود دارند. به همین دلیل هم شما می توانید بسته به شهر مقصد خود در کشور کانادا، شرایط آب و هوایی را نیز تنظیم کنید.

در حالی که شاید خیلی از افراد فکر کنند تمام قسمت های کانادا آب و هوای بسیار سردی دارد، باید این مسئله را به طور کامل نقض کنیم. به عنوان مثال مناطق ساحلی کانادا مانند بریتیش کلمبیا آب و هوای بسیار معتدلی دارند. این در حالی است که می توانید در استان های پریری تغییرات فصلی را بهتر مشاهده کنید. سردترین قسمت های کانادا، مربوط به بخش های شمالی این کشور می شوند. در سواحل دریای اژه و مدیترانه هم می توانید از آب و هوای گرم و معتدل این مناطق لذت زیادی ببرید.

هم چنین بخوانید: شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی

6. جمعیت ترکیه در مقایسه با کانادا

بر اساس آمار و اطلاعاتی که اخیرا به دست آمده است، متوجه شده ایم که کشور ترکیه دارای جمعیتی نزدیک به 77 میلیون نفر بوده که از این میان، 70 درصد از مردم ترک تبار هستند. بقیه 30 درصد باقی مانده از جمعیت این کشور، جزو مهاجران به شمار می روند و با توجه به این نکته می توان خیلی راحت گفت که ترکیه کشوری مهاجر پذیر است.

اگرچه کانادا مساحت بسیار زیادی دارد، اما جمعیت آن نهایتا به 40 میلیون نفر می رسد و در مقایسه با ترکیه، جمعیت خیلی کمتری دارد. بنابراین، می توان گفت که تراکم هر شهر در این کشور چندان زیاد نیست و شهرها فاصله نسبتا زیادی از یکدیگر دارند. شاید همین جمعیت پایین کانادا موجب شده که مهاجران خیلی زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب کند.

7. جذابیت‌ های گردشگری ترکیه و کانادا

زمانی که شما به کشوری مهاجرت می کنید، طبیعتا اوقات فراغت زیادی دارید و می خواهید به گردش و گشت و گذار بروید. در این شرایط، شناختن جذابیت های گردشگری ترکیه و کانادا می تواند کمک زیادی برای مقایسه این دو کشور به شما کند. هر دو کشور ترکیه و کانادا جزو کشورهای مهاجر پذیر و گردشگری شناخته می شوند که طرفداران خیلی زیادی در سراسر جهان و مخصوصا ایران دارند.

جذابیت‌ های گردشگری ترکیه و کانادا

ترکیه به خاطر چهار فصل بودن خود، مکان های گردشگری زیادی در تمام فصول ارائه می دهد و شما می توانید با رفتن به این مکان ها، لذت زیادی ببرید. در ترکیه تفریحات دریایی و اسکی در کوهستان ها طرفداران خیلی زیادی دارد.

از سوی دیگر، در کشور کانادا نیز مقاصد گردشگری بسیار زیادی وجود دارند که توریست های زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند. به همین دلیل هم مطمئن باشید که تفاوت‌های ترکیه و کانادا از نظر گردشگری چندان زیاد نیست و هر دوی این کشورها مکان های گردشگری بسیار زیادی دارند.

هم چنین بخوانید: سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

8. آموزش عالی در ترکیه و کانادا

یکی دیگر از فاکتورهای خیلی مهمی که به شما کمک می کند تا راحت تر مقصد خود را برای مهاجرت انتخاب کنید، آموزش های عالی است و این مسئله را می توان یکی از مهمترین تفاوت های ترکیه و کانادا به شمار آورد. اگر شما در هر یک از این کشورها درس بخوانید، می توانید تجربه زیادی از تحصیل بین المللی به دست بیاورید و بتوانید خیلی راحت در هر یک از این کشورها مشغول به کار شوید.

آموزش عالی در ترکیه و کانادا پیشرفت های زیادی داشته است؛ به طوری که می توانید در کشور کانادا دانشگاه های بسیار زیادی پیدا کنید و در خیلی از این دانشگاه ها بورسیه بگیرید. هزینه های تحصیل در کشور کانادا نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی دیگر پایین تر است.

این مسئله درباره کشور ترکیه نیز صدق می کند. در ترکیه هم دانشگاه های زیادی وجود دارند که می توانید در رشته های مختلف در آنها درس بخوانید. البته برای این که بتوانید در دوره کارشناسی ارشد در ترکیه درس بخوانید، باید حتما در آزمون ales پذیرفته شوید.

9. تفاوت ویزای ترکیه و کانادا

در نهایت، موضوع خیلی مهم دیگری که می توانیم در مقایسه ترکیه و کانادا برای شما توضیح دهیم، تفاوت ویزای این دو کشور است. توجه داشته باشید که تفاوت ویزای ترکیه و کانادا می تواند موجب شود که شما امکان ورود به این کشورها را داشته باشید یا خیر.

انواع مختلف ویزای ترکیه شامل مواردی مانند ویزای گردشگری، ویزای رسمی، ویزای کاری و ویزای تحصیلی شوند. هر یک از این نمونه های ویزا بسته به شرایط مختلف، دارای اعتبار متفاوتی هستند و شما باید حتما قبل از اتمام این اعتبار، یا به کشور خود بازگردید و یا آن را تمدید کنید.

تفاوت ویزای ترکیه و کانادا

از سوی دیگر، شما می توانید برای رفتن به کشور کانادا نیز از ویزاهای متفاوتی استفاده کنید که بسته به شرایط شما می توانند با یکدیگر کاملا متفاوت باشند. مهم ترین ویزاهای کشور کانادا، مواردی مانند ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و سایر موارد این چنینی هستند. به محض این که هر یک از این نمونه های ویزا را به دست آوردید و پای خود را به خاک کانادا گذاشتید، باید برای گرفتن ویزای دائمی این کشور نیز اقدام کنید.

هم چنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

سخن پایانی

در این مقاله تا حدودی با مقایسه ترکیه و کانادا از جوانب مختلف آشنا شدید. همان طور که گفتیم، این دو کشور از برخی جوانب با یکدیگر متفاوت هستند و بهتر است حتما قبل از مهاجرت، تفاوت‌های ترکیه و کانادا را بشناسید. در این مقاله، ما زبان های رسمی ترکیه و کانادا و همچنین مسائل اجتماعی ترکیه و کانادا را با یکدیگر مقایسه کردیم. علاوه بر این موارد، توجه داشته باشید که صنعت ترکیه در مقایسه با کانادا جذابیت های خیلی زیادی دارد و شاید بتواند توجه بسیاری از ایرانیان را به سمت خود جلب کند.

البته مد نظر داشته باشید که این دو کشور تفاوت های دیگری نیز با یکدیگر دارند که متاسفانه ما نتوانستیم به همه آنها بپردازیم. مقایسه تاریخچه ترکیه و کانادا هزینه های زندگی در این دو کشور، دو مورد از این تفاوت ها بودند. پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از مهاجرت به هر یک از کشورهای ترکیه و کانادا، در ابتدا به طور کامل تفاوت های این دو کشور را بشناسید و بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را برای مهاجرت انتخاب کنید. برای این که کار شما برای انتخاب آسان تر شود، می توانید از تیم کارشناسان شایان برای مشورت کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان