لیست بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 2024 + رنکینگ جهانی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
لیست بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 2024 + رنکینگ جهانی
لیست بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 2024 + رنکینگ جهانی

فهرست مطالب

ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان شناخته می شود و متقاضیان این نوع مهاجرت می توانند با تحصیل در ترکیه، تجارب بسیار زیادی به دست بیاورند. یکی از رشته های فوق العاده پرطرفدار در میان متقاضیان بین المللی و به خصوص ایرانیان، رشته پزشکی است. از این رو، بسیاری از افراد قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه را دارند تا بتوانند دروس موردنیاز را به بهترین شکل ممکن بگذرانند.

زمانی که شما در دانشگاه معتبری تحصیل می کنید، مطمئناً مدرک فارغ التحصیلی شما نیز اعتبار بیشتری خواهد داشت. در نتیجه این امر، یافتن کار بعد از فارغ التحصیلی برای شما خیلی راحت تر خواهد شد. همین امر موجب شده که ما بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی را به شما معرفی کنیم.

همچنین بخوانید: بهترین دانشگاه های ترکیه در تمام رشته های تحصیلی 2024

شما می توانید با تحصیل در این دانشگاه ها، تمام دروس را به صورت عملی و تئوری با استفاده از به روزترین روش های تدریس فرا بگیرید و شرایط بهتری بعد از فارغ التحصیلی داشته باشید. پس اگر شما هم قصد دارید بهترین دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه را بشناسید، تا پایان همراه ما باشید.

بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه دولتی

دانشگاه های دولتی در واقع توسط دولت اداره می شوند و شما می توانید با تحصیل در آنها، پایه های علمی خود را تا حد زیادی تقویت کنید. در این قسمت، برخی از بهترین دانشگاه های دولتی پزشکی ترکیه را به شما معرفی می کنیم که با تحصیل در آنها، می توانید مدرک معتبری دریافت نمایید.

دانشگاه پزشکی ترکیه حاجت تپه

بهترین دانشگاه های دولتی پزشکی ترکیه

 دانشگاه حاجت تپه یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه شناخته می شود که شهرت بسیار زیادی در این کشور دارد. این دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده است و در میان سایر دانشگاه های ترکیه از نظر عملکرد دانشگاهی، در صدر فهرست قرار می گیرد. علاوه بر رشته های پزشکی، 14 دانشکده در این دانشگاه فعالیت دارند و متقاضیان رشته های مختلف به راحتی می توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه پزشکی ترکیه آنکارا

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های دولتی پزشکی ترکیه با اعتبار علمی بسیار بالا، دانشگاه آنکارا است. این دانشگاه در شهر آنکارا، پایتخت کشور ترکیه واقع شده و برنامه های علمی متعددی در اختیار دانشجویان بین المللی مقاطع تحصیلی مختلف قرار می دهد.

نکته جالب توجه درباره دانشگاه آنکارا این است که اولین دانشگاهی بود که بعد از تاسیس جمهوری ترکیه افتتاح شد. در دانشگاه آنکارا 40 برنامه برای مقطع کارشناسی و ۱۱۰ برنامه برای مقطع کارشناسی ارشد به همراه ۴۰ برنامه حرفه ای و شغلی وجود دارند که همه این موارد، موجب تنوع فوق العاده این دانشگاه شده اند.

دانشگاه پزشکی ترکیه استانبول

 همان طور که از نام آن هم می توان حدس زد، دانشگاه استانبول در شهر استانبول واقع شده است و علاوه بر کیفیت بالای دروس ارائه شده به صورت عملی و تئوری، محوطه فوق العاده جذابی نیز دارد. ۱۶ دانشکده مختلف در دانشگاه استانبول وجود دارند که دانشکده پزشکی، یکی از مهمترین آنهاست. دانشگاه استانبول در منطقه اروپایی این شهر قرار دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه شناخته می شود.

دانشگاه پزشکی ترکیه اژه

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی که به صورت دولتی فعالیت می کند، دانشگاه اژه است که فعالیت خود را در سال ۱۹۵۵ آغاز کرد. در آن زمان هم اولین دانشکده های این دانشگاه، رشته های پزشکی و کشاورزی را پوشش می دادند. دانشگاه اژه به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه و اولین دانشگاه ازمیر با دوره های آموزشی مختلف شناخته می شود.

همینطور بخوانید: رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2024

دانشگاه پزشکی ترکیه مرمره

 بیشتر دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند که برای تحصیل پزشکی در ترکیه، به سراغ دانشگاه های برتر بروند. یکی از بهترین دانشگاه های دولتی پزشکی ترکیه با تنوع برنامه های آموزشی، دانشگاه مرمره است که در منطقه فاتیح استانبول واقع شده است. در دانشگاه مرمره ۱۶ دانشکده مختلف به همراه دو مدرسه وجود دارد و مدیریت آن از سال ۲۰۱۴ تاکنون بر عهده امین آرات بوده است.

دانشگاه پزشکی ترکیه غازی

از دیگر دانشگاه های دولتی ترکیه برای تحصیل در رشته پزشکی، می توان به دانشگاه غازی اشاره کرد. این دانشگاه دولتی در شهر زیبای آنکارا واقع شده است و تاسیس آن به سال ۱۹۲۶ باز می گردد و به همین دلیل یکی از دانشگاه های بسیار قدیمی ترکیه شناخته می شود. نکته جالب توجه درباره دانشگاه غازی این است که موسس آن، مصطفی کمال آتاتورک بوده است و به همین دلیل هم اهمیت بسیار زیادی برای این کشور دارد.

بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه خصوصی

علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی متعددی نیز در ترکیه وجود دارند که رشته پزشکی را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می دهند. در دانشگاه های خصوصی بیشتر دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان بین المللی می توانند بدون هیچ گونه چالشی در آنجا مشغول به تحصیل شوند. البته بهتر است قبل از شروع تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها، اطلاعات کاملی درباره آنها به دست بیاورید. در این قسمت برخی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته پزشکی را به شما معرفی می کنیم.

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه

یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های پزشکی در ترکیه که به صورت خصوصی فعالیت می کند، دانشگاه کوچ است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و در آن زمان در منطقه اشتاین واقع شده بود. این در حالی است که در سال ۲۰۰۰، محوطه آن به مکانی که در حال حاضر وجود دارد، منتقل شد. در دانشگاه کوچ ۷ دانشکده مختلف من جمله پزشکی وجود دارند که اساتید مجرب با بالاترین کیفیت، دروس را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.

دانشگاه مدیپول استانبول

اگر به دنبال بهترین دانشگاه های خصوصی پزشکی ترکیه می گردید، باید دانشگاه مدیپول استانبول را به شما پیشنهاد دهیم. این دانشگاه در سال ۲۰۲۲ رتبه بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ را به دست آورد. در این دانشگاه یک بیمارستان آموزشی درمانی وجود دارد که دانشجویان تمام دروس را به صورت عملی نیز فرا می گیرند.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول، باید مدارک خاصی ارائه دهید که برخی از آنها نمره معدل دبیرستان و قبولی در آزمون SAT است. علاوه بر این موارد، دانشگاه مدیپول استانبول تا ۵۰ درصد بورسیه برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته است. متقاضیان در صورت داشتن شرایط، می توانند از این بورسیه بهره مند شوند و هزینه های خود را برای تحصیل پزشکی در ترکیه کاهش دهند.

همچنین بخوانید:‌ بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه 2024 + راهنمای جامع پذیرش

 دانشگاه باهچه شهیر

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه که رقابت بسیار شدیدی برای دریافت پذیرش در آن وجود دارد، دانشگاه باهچه شهیر است. این دانشگاه در سال ۲۰۲۳ مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت.

دانشگاه باهچه شهیر برای پذیرش دانشجویان جدید در رشته های مختلف، آزمون های SAT یا ACT را برگزار می کند. در غیر این صورت، متقاضیان می توانند با استفاده از شرط معدل نیز در این دانشگاه پذیرش بگیرند. اما همان طور که گفتیم، رقابت در این دانشگاه بسیار زیاد است و باید اطلاعات خیلی زیادی درباره افزایش شانس خود برای دریافت پذیرش از این دانشگاه به دست بیاورید.

دانشگاه یدی تپه

 دانشگاه یدی تپه به عنوان یکی دیگر از بهترین دانشگاه های خصوصی پزشکی ترکیه شناخته می شود که در آن ۱۳ دانشکده وجود دارند. علاوه بر رشته پزشکی، ۷۰ رشته دیگر نیز به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می شوند. دلیلی که باعث افزایش اهمیت دانشگاه یدی تپه در ترکیه شده، همکاری آن با بیشتر از ۷۰۰ دانشگاه در سراسر جهان است که دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، اروپا، روسیه، کانادا و آمریکای جنوبی برخی از آنها هستند.

دانشگاه باشکنت

شما می توانید دروس مربوط به رشته پزشکی را با کیفیت بسیار بالایی در دانشگاه باشکنت نیز بگذرانید. این دانشگاه از نظر وزارت بهداشت ایران نیز مورد تایید قرار گرفته است و شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی، به راحتی در کشور خودمان نیز مشغول به کار شوید. دانشگاه باشکنت برای پذیرش دانشجویان بین المللی جدید، هر سال ۷ بار آزمون یوس برگزار می کند. سپس با توجه به نتیجه این آزمون و نمره آزمون بین المللی SAT و نمره دبیرستان، دانشجویان خود را انتخاب می کند.

لیست بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 2024 + رنکینگ جهانی

دانشگاه آجی بادام

در نهایت، آخرین دانشگاه پزشکی خصوصی ترکیه که ما به شما معرفی می کنیم، دانشگاه آجی بادام است. این دانشگاه در شهر استانبول واقع شده است و بیشتر از ۲۵ سال تجربه در زمینه ارائه رشته پزشکی دارد. دانشجویان بین المللی می توانند از برنامه های آموزشی مدرن و با کیفیت دانشگاه آجی بادام بهره مند شوند و پایه های علمی خود را تقویت نمایند.

سخن پایانی

 در این مطلب برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه را به شما معرفی کردیم و گفتیم که کدام یک از دانشگاه ها خصوصی و کدام یک دولتی هستند. می توانید با تحصیل در بهترین دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مدرک معتبری به دست بیاورید و بعد از فارغ التحصیلی هم در ترکیه و یا حتی در ایران مشغول به کار شوید.

پیشنهاد می کنیم که برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی و یا هر رشته دیگری، حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا شانس شما برای دریافت پذیرش بیشتر شود. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا با آماده سازی مدارک، به بهترین شکل ممکن خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان در رشته پزشکی آماده کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان