مهاجرت به ترکیه بدون ویزا در سال 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مهاجرت به ترکیه بدون ویزا در سال 2024
مهاجرت به ترکیه بدون ویزا در سال 2024

فهرست مطالب

ترکیه یکی از کشورهای مهاجر پذیر و پرگردشگر در همسایگی ایران شناخته می شود که طرفداران بسیار زیادی برای مهاجرت دارد. با این حال، بسیاری از افراد می پرسند که آیا امکان مهاجرت به ترکیه بدون ویزا وجود دارد؟ در این مقاله، به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و برای شما عزیزان توضیح می دهیم که به چه صورت مهاجرت به ترکیه بدون ویزا امکان پذیر است. پس اگر شما می خواهید بدون داشتن ویزا به ترکیه سفر کنید، پیشنهاد می کنیم که حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آیا مهاجرت به ترکیه بدون ویزا امکان پذیر است؟

قبل از این که درباره مهاجرت به ترکیه بدون ویزا صحبت کنیم، باید از شما بپرسیم که اصلاً هدف شما برای مهاجرت به ترکیه چیست؟ آیا می خواهید برای تفریح و گردشگری به این کشور بروید و یا قصد کار و انجام فعالیت های خاصی را دارید؟ آیا می خواهید در ترکیه مشغول به تحصیل شوید؟ قصد دارید چه مدت در این کشور بمانید؟

پاسخ به هر یک از این سوالات می تواند تاثیر بسیار زیادی در مهاجرت شما به ترکیه داشته باشد. به طور کلی ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان تنها با داشتن پاسپورت و بدون داشتن ویزا می توانند به آن سفر کنند. با این حال، نکته بسیار مهمی که باید درباره این مسئله بدانید، این است که تنها در صورت داشتن اهداف گردشگری کوتاه مدت می توانید بدون ویزا به ترکیه سفر کنید.

به این صورت که بدون داشتن ویزا و در صورت ارائه پاسپورت معتبر ایران، می توانید تنها به مدت ۹۰ روز در خاک کشور ترکیه بمانید. این ۹۰ روز هم فقط در فاصله زمانی ۶ ماه است. این بدان معنی است که در بازه زمانی شش ماهه، شما فقط می توانید ۹۰ روز در کشور ترکیه بمانید. اگر بخواهید مدت بیشتری در ترکیه بمانید، باید بگذارید ۶ ماه اولیه سپری شود.

آیا مهاجرت به ترکیه بدون ویزا امکان پذیر است؟

نکته بسیار مهمی که درباره مهاجرت به ترکیه بدون ویزا وجود دارد، این است که شما در این بازه زمانی که در ترکیه هستید، نمی توانید هیچ گونه فعالیت تجاری یا تحصیلی داشته باشید. تنها کارهایی که می توانید در این بازه زمانی انجام دهید، بازدید از مکان های گردشگری ترکیه و انجام خریدهای معمولی است. برای انجام انواع فعالیت های تجاری و تحصیلی، باید حتماً از روش دیگری برای مهاجرت به ترکیه استفاده کنید.

روش های مهاجرت به ترکیه

در قسمت های قبل متوجه شدید که مهاجرت به ترکیه بدون ویزا تنها برای یک بازه زمانی مشخص امکان پذیر است و در این بازه زمانی نمی توانید هیچ گونه فعالیت تجاری و تحصیلی داشته باشید. از این رو، اگر می خواهید برای اهداف تحصیلی و یا تجاری به ترکیه مهاجرت کنید، باید از روش بهتری برای مهاجرت به این کشور استفاده نمایید. در این قسمت، برخی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه را به صورت مختصر معرفی می کنیم.

همچنین بخوانید: مشاغل مناسب برای مهاجرت به ترکیه

 مهاجرت کاری به ترکیه

اگر می خواهید برای انجام کارهای مختلف در زمینه تحصیلی یا تجاری به ترکیه سفر کنید، باید از طریق ویزای کاری اقدام نمایید. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که دانش زبان ترکی را دارند می توانند مدرک مورد نظر آن را ارائه دهند. به منظور دریافت ویزای کاری ترکیه و مهاجرت کاری به این کشور، باید اول از همه از یک کارفرمای ترک جاب آفر یا دعوتنامه کاری داشته باشید. پیشنهاد می کنیم که قبل از انتخاب شغل مورد نظر خود، کمی تحقیق کنید تا ببینید که شغل مورد نظر شما در کدام شهر ترکیه پرطرفدارتر است.

 مهاجرت کاری به ترکیه

بعد از این که اجازه کار در ترکیه را گرفتید، بیمه دولتی می شوید. البته شما می توانید بدون داشتن بیمه نیز مشغول به کار شوید که خطرات زیادی دارد. برای مثال، اگر دولت ترکیه متوجه شود داشتن بیمه در حال فعالیت هستید، خیلی سریع شما را دیپورت می کند و باید به کشور خود بازگردید. این امر در پرونده مهاجرتی شما نیز پوینت منفی دارد.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

 یکی از بهترین و مطمئن ترین روش هایی که از طریق آن می توانید اقامت کشور ترکیه را به دست بیاورید، از طریق خرید ملک است. با استفاده از این روش، شما می توانید خانواده خود را نیز به همراه خودتان به ترکیه ببرید. البته خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان چالش های زیادی دارد و اگر به خوبی درباره آنها آگاه نباشید، ممکن است هزینه شما به هدر برود. از این رو، بهتر است با کارشناسان تیم شایان تماس بگیرید تا بیشتر شما را درباره خرید ملک در ترکیه و مهاجرت از این طریق راهنمایی کنند.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

متقاضیان و دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه، از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند. دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی های جهانی در سطح نسبتاً خوبی قرار دارند. از این رو، شما می توانید با تحصیل در ترکیه، تجارب بسیار زیادی به دست بیاورید. بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در ترکیه، می توانید به منظور دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کنید و بسته به مدت زمان تحصیل خود، در این کشور بمانید.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

 علاقه مندان برای مهاجرت به ترکیه می توانند از طریق سرمایه گذاری نیز به این کشور بروند. سرمایه گذاری برای این افراد می تواند شکل های مختلفی داشته باشد که برخی از رایج ترین آنها، ثبت شرکت، سپرده بانکی و یا راه اندازی کسب و کار هستند. هر یک از این روش ها برای سرمایه گذاری در ترکیه ویژگی های مختلفی دارند که شما می توانید با کمک گرفتن از افراد آگاه در این زمینه، اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید.

همینطور بخوانید: صفر تا صد اخذ گواهینامه در ترکیه در سال 2024

روش های دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه

همان طور که پیش از این نیز به اختصار گفتیم، در روش توریستی شما می توانید نهایتاً ۹۰ روز در بازه زمانی ۶ ماهه در خاک کشور ترکیه بمانید و بعد از این بازه زمانی باید به کشور خود بازگردید. برخی از افراد بسته به شرایط خود، بخواهند مدت زمان بیشتری در خاک کشور ترکیه ماندگار شوند. در این شرایط، روش های مختلفی برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه وجود دارند و شما در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، می توانید برای دریافت این اقامت اقدام کنید. مهمترین شرایطی که باید برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه داشته باشید، عبارت اند از:

  • ماندن در خاک کشور ترکیه به خاطر انجام فعالیت های تحصیلی و تحقیقات علمی
  • خرید ملک
  • ازدواج در ترکیه
  • شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت و یک ساله
  • آغاز یک کسب و کار و فعالیت تجاری بر اساس قوانین دولتی ترکیه

در صورتی که شرایط بالا را داشته باشید و بتوانید اقامت یک ساله ترکیه را به دست بیاورید، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. البته توجه داشته باشید که نحوه دریافت اقامت یک ساله شما باید از طریق اجاره یا خرید ملک بوده باشد. به عبارت دیگر، تنها در صورتی می توانید مجوز کار ترکیه را بگیرید که کارت اقامت یا کیملیک داشته باشید.

اقامت در ترکیه از طریق اجاره نامه

ممکن است برخی از افراد به شما پیشنهاد دهند که از طریق اجاره نامه، در ترکیه اقامت داشته باشید. این در حالی است که مهاجرت به ترکیه با استفاده از اجاره نامه می تواند ریسک های بسیار زیادی داشته باشد. علاوه بر این، شما نمی توانید در همه محله ها و شهرهای ترکیه خانه اجاره کنید تا بتوانید اقامت یک ساله این کشور را بگیرید. همچنین در صورت اجاره خانه در ترکیه، امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور نیز وجود ندارد.

سخن پایانی

 همان طور که در این مقاله متوجه شدید، مهاجرت به ترکیه بدون ویزا فقط برای یک بازه زمانی مشخص امکان پذیر است و بعد از این بازه زمانی باید به ایران بازگردید. پس اگر شما هم به هر دلیلی می خواهید در بازه زمانی طولانی تری در ترکیه بمانید، بهتر است حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید تا احتمال رد شدن درخواست و حتی دیپورت شدن شما به صفر برسد. در این شرایط، کارشناسان تیم شایان با سال ها تجربه و تخصص در همین زمینه، شما را راهنمایی می کنند تا بتوانید با بالاترین احتمال موفقیت، اقامت طولانی تری در ترکیه داشته باشید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان