ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی و اجاره ملک 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی و اجاره ملک 2024
ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی و اجاره ملک 2024

فهرست مطالب

آیا شما هم قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و به دنبال یک راه مقرون به صرفه و ارزان قیمت می گردید تا هزینه های زندگی شما در این کشور با انتخاب ارزانترین شهر ترکیه کاهش پیدا کند؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که در ترکیه چه شهرهایی هزینه های کمتری دارند و شما می توانید با کمترین هزینه ممکن، زندگی خیلی بهتری در آنها داشته باشید و بتوانید از پس هزینه های خود بر بیایید. به خصوص اگر قصد دارید به همراه خانواده به ترکیه مهاجرت کنید، بیشتر باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

علاوه بر کسانی که به همراه خانواده به ترکیه مهاجرت می کنند، دانشجویان نیز به دنبال ارزانترین شهر ترکیه برای تحصیل می گردند تا بتوانند با کمترین هزینه ممکن، زندگی دانشجویی خود را بگذرانند. در این شرایط، چند مقصد مختلف برای ارزانترین شهر ترکیه برای تحصیل آنها وجود دارند.

البته که انتخاب شهر برای زندگی در ترکیه تا حد خیلی زیادی به شرایط کاری و تحصیلی افراد بستگی دارد. اما اگر از این نظر محدودیتی ندارید و خودتان می توانید شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید، گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارند که در ادامه برخی از مهم ترین آنها را معرفی می کنیم.

ارزانترین شهر ترکیه برای خرید ملک

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور را به دست می آورند. با این حال، در برخی شهرها هزینه خرید ملک در ترکیه آنقدر زیاد است که خیلی از آنها توانایی پرداخت این هزینه را ندارند. به همین دلیل آنها می توانند با خرید ملک در شهرهای ارزان تر ترکیه، هم هزینه کمتری برای خرید ملک به بپردازند و هم بعد از چند سال اقامت دائمی این کشور را نیز بگیرند.

ارزانترین شهر ترکیه برای خرید ملک

در این قسمت برخی از ارزان ترین شهرهای ترکیه که می توانید در آنها ملکی را با قیمت مناسب تر پیدا کنید، نام می بریم. خوشبختانه بسیاری از این مکان ها به عنوان ارزانترین شهر ترکیه برای خرید لباس نیز در نظر گرفته می شوند و شما می توانید با هزینه مقرون به صرفه، انواع لباس های با کیفیت ترکی را خریداری نمایید.

بورسای؛ یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه

بورسای ترکیه در شمال غربی این کشور واقع شده است و آب و هوای بسیار خوبی دارد. یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده خیلی از افراد این شهر را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کنند، مکان های بسیار آرامش بخش و مناطق سرسبز آن است. همچنین به خاطر داشتن مکان های دیدنی و طبیعی بسیار زیاد این شهر، می توان آن را به عنوان ارزانترین شهر ترکیه برای سفر نیز به شمار آورد.

به طور کلی، بورسای ترکیه یکی از شهرهای دنج این کشور شناخته می شود. به همین دلیل شما می توانید با هزینه خیلی مناسب تر، خانه های ارزان قیمت تری پیدا کنید. در حال حاضر متوسط قیمت ملک در این شهر تقریباً ۲۳۰ هزار لیر محاسبه می شود.

میرسین با جاذبه های طبیعی و فرهنگی زیاد

از دیگر شهرهای ارزان ترکیه برای خرید ملک، می توان به شهر مرسین اشاره کرد. این شهر نیز جاذبه های فرهنگی و تاریخی بسیار زیادی دارد و در جنوب ترکیه واقع شده است. آب و هوای میرسین نیز بسیار مناسب بوده و به خاطر نزدیکی به دریای مدیترانه، آب و هوای مدیترانه ای دارد. به همین دلیل خیلی از افراد باور دارند که میرسین نیز ارزانترین شهر ترکیه برای سفر است و شما می توانید خاطره ای به یادماندنی با هزینه بسیار مناسب از این شهر داشته باشید.

اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه و در شهر میرسین را دارید، باید به صورت متوسط نزدیک به ۲۱۰ هزار لیر هزینه داشته باشید. البته قیمت ملک بسته به متراژ و وقعیت مکانی و سال ساخت می تواند متفاوت باشد.

اجاره ملک در ترکیه 2024

دالامان؛ یکی از شهرهای ارزان قیمت و ساحلی ترکیه

اگر به دنبال یک شهر ارزان قیمت در ترکیه می گردید و همچنین می خواهید طبیعت خوبی هم داشته باشد تا بتوانید در تعطیلات نهایت لذت را ببرید، دالامان بهترین پیشنهاد برای شما است. یکی از مهمترین ویژگی های دالامان، این است که می توانید انواع خانه های ساحلی و ویلایی را با قیمت کاملا مناسب پیدا کنید.

آلانیا با آب و هوای مدیترانه ای

شاید برای شما جالب باشد که بدانید آلانیا با وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد و طبیعی و گردشگری متنوع نیز به عنوان ارزانترین شهر ترکیه برای خرید ملک شناخته می شود. نسبت به خانه های بسیار خوبی که در این شهر وجود دارند، مطمئن باشید که هزینه های خرید ملک فوق العاده مناسب هستند.

علاوه بر این، باید بدانید که آلانیا در فهرست ۵ شهر برتر ترکیه به شمار می آید و سالیانه توریست های بسیار زیادی از این شهر دیدن می کنند. شما می توانید خانه های با قیمت مناسب در ساحل آلانیا خریداری کرده و از طبیعت بکر این شهر لذت ببرید.

ترابزون در ساحل دریای سیاه

شهر ترابزون در ساحل دریای سیاه واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی، در قسمت شمال شرق ترکیه قرار دارد. این شهر زیبا دارای مناطق کوهستانی و طبیعی فوق العاده جذاب و منحصر به فردی است که مطمئناً از تماشای آنها سیر نخواهید شد. یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد این شهر را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب می کنند، قیمت های مناسب آن است. به طور متوسط، شما می توانید با داشتن تقریباً هزینه ۲۴۰ هزار لیر، خانه مناسبی در ترابزون خریداری کنید.

ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی و اجاره ملک 2024

قاضیان تپه

از دیگر شهرهای مناسب و ارزان قیمت برای خرید ملک در ترکیه، می توان به قاضیان تپه اشاره کرد. به منظور خرید خانه ای معمولی در منطقه متوسط قاضیان تپه، شما باید نزدیک به ۲۴۵ هزار لیر پول داشته باشید. البته این مبلغ ممکن است در هر سال تغییر کند. اما به طور کلی، این موضوع که قاضیان تپه یکی از شهرهای ارزان ترکیه به شمار می آید، تغییر نمی کند.

ارزان ترین شهرهای ترکیه برای اجاره ملک

بیشتر افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند، ممکن است توانایی خرید ملک را نداشته باشند و به دنبال مکان مناسبی برای اجاره بگردند. در این شرایط نیز اگر بتوانند شهرهای مناسب تر برای اجاره ملک در ترکیه را پیدا کنند، هزینه های آنها کاهش پیدا کرده و می توانند برای موارد دیگر پول خود را خرج کنند. در ادامه برخی از ارزان ترین شهرهای ترکیه که می توانید خانه هایی با اجاره خیلی کم را در آنجا پیدا کنید، نام می بریم.

بدلیس با خانه هایی مقرون به صرفه

اولین شهری که به عنوان ارزانترین شهر ترکیه برای اجاره ملک به شما معرفی می کنیم، بدلیس است که در نزدیکی دریاچه وان واقع شده است. این شهر به خاطر داشتن بافت نسبتاً قدیمی، خانه های مناسب در اختیار مهاجران قرار می دهد. به طور کلی، بدلیس یکی از شهرهای بسیار قدیمی ترکیه شناخته می شود و به همین دلیل هم بیشتر خانه های این شهر، بافت قدیمی تر دارند و شما می توانید با هزینه کمتر خانه هایی را در این شهر اجاره کنید.

شهر سیرت؛ از ارزان ترین شهرهای ترکیه برای اجاره

ممکن است نام این شهر را خیلی کمتر شنیده باشید، اما باید به شما این اطمینان را بدهیم که اجاره ملک در شهر سیرت نسبت به خیلی از شهرهای دیگر ترکیه فوق العاده کمتر است. این شهر دارای جمعیتی نزدیک به ۱۲۵ هزار نفر است و به همین دلیل مهاجران می توانند با اجاره ملک در این شهر، زندگی خود را آغاز کنند. بیشتر جمعیت شهر سیرت را کردها و برخی اعراب تشکیل می دهند که مردمانی مهمان نواز هستند.

ارزان ترین شهرهای ترکیه برای اجاره

نیغده در منطقه جنوبی ترکیه

نیغده در منطقه جنوبی ترکیه واقع شده است و تا استانبول و آنکارا به ترتیب ۷ و ۳ ساعت از طریق روش زمینی فاصله دارد. با این حال، این شهر آرام به شما این امکان را می دهد که زندگی بسیار آرامش بخشی داشته باشید و بتوانید خانه هایی با قیمت مناسب نیز اجاره کنید.

سایر شهرهای ارزان ترکیه برای اجاره ملک

 علاوه بر مواردی که در قسمت های بالا نام بردیم، شهرهای دیگری نیز در ترکیه وجود دارند که می توانید با قیمت کاملاً مناسب، خانه هایی در آنها اجاره کنید. با این حال، به خاطره ذیل وقت امکان معرفی هر یک از این شهرها را به صورت مجزا نداریم. به همین دلیل در این قسمت به صورت لیستی از ارزان ترین شهرهای ترکیه برای اجاره ملک را به شما معرفی می کنیم.

  • شهر موش
  • شهر ماردین
  • شهر بیل جیک
  • شهر بینگل
  • شهر آعری
  • شهر کارس
  • شهر هاکاری

سخن پایانی

نکته بسیار مهمی که باید درباره ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی بدانید، این است که اگرچه شاید هزینه های زندگی در برخی شهرها خیلی پایین باشد، اما مطمئناً فرصت های شغلی کمتری در این شهرها وجود دارند. با این حال، اگر مجبور هستید در شهرهای بزرگ تر و گران تر ترکیه مانند استانبول یا ازمیر بمانید، می توانید مناطق ارزان تری از این شهرها را برای زندگی انتخاب کنید.

فرقی ندارد که قصد خرید یا اجاره ملک در ترکیه را دارید. در هر شرایطی کارشناسان ما در موسسه حقوقی شایان به شما کمک می کند تا بتوانید با اطمینان از قانونی بودن روند کار، بهترین ملک مورد نظر خود را خریده یا اجاره نمایید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان