حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت در سال 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت در سال 2024
حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت در سال 2024

فهرست مطالب

خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی است که از طریق آن می توانید به راحتی اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. با این حال، بهتر است قبل از اقدام برای انجام این کار، حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه را بدانید تا بتوانید بر همین اساس، بودجه خود را آماده نمایید. در این مطلب از شایان، به طور کامل درباره حداقل هزینه خرید ملک در ترکیه صحبت خواهیم کرد و می گوییم که باید چقدر بودجه داشته باشید تا بتوانید خانه مناسبی در این کشور بخرید.

خرید ملک در ترکیه

به طور کلی، روش های متعددی برای مهاجرت به کشورهای اطراف و به خصوص کشور ترکیه وجود دارد. با این حال، هر یک از این روش ها ریسک ها و چالش های بسیار زیادی دارند و شاید خیلی از افراد نتوانند از پس آنها بر بیایند. علاوه بر این، ممکن است با استفاده از برخی از این روش ها، نتوانید حتی بعد از چند سال اقامت دائم ترکیه را بگیرید. اگر ملکی در ترکیه خریداری کنید، خیلی راحت می توانید بعد از چند سال اقامت دائمی این کشور و شهروندی آن را دریافت نمایید.

از طرف دیگر، شما با خرید ملک در ترکیه می توانید سرمایه گذاری بسیار خوبی را نیز آغاز کنید. با استفاده از پاسپورت ترکیه، شما می توانید به ۷۱ کشور از سراسر جهان بدون داشتن ویزا سفر کنید. خرید ملک در ترکیه یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

خرید ملک در ترکیه

البته باید بدانید که مبلغ مشخصی برای خرید ملک در ترکیه تعیین شده است و باید حتماً ملک خریداری شده شما از این مبلغ بالاتر باشد. در ادامه، ما به صورت مفصل اطلاعات کاملی حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر می خواهید با استفاده از این روش به ترکیه مهاجرت کنید، بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

قیمت خرید ملک در ترکیه

قبل از این که حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه را توضیح دهیم، باید بدانید که قیمت ملک در ترکیه بسته به محل و نوع خانه انتخابی شما می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل نمی توان گفت که یک قیمت مشخص برای خرید همه خانه ها وجود دارد. با این حال، در حال حاضر قیمت خانه ها در این کشور بیشتر از ۴ میلیارد تومان به پول ایران است. با این مبلغ پول، شما می توانید در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول و ازمیر، خانه بسیار خوبی خریداری کنید.

با این حال، اگر بودجه محدودی دارید، می توانید برای خرید ملک به سراغ شهرهای کوچک تر ترکیه بروید. برای مثال، شهرهایی مانند سامسون و اسکی شهیر نسبت به استانبول، قیمت مناسب تری دارند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده در سال ۲۰۲۴، مشخص شده است که برای خرید یک متر مربع خانه در شهر ازمیر، باید ۲۰ هزار لیر بپردازید. پس هرچه متراژ خانه شما بیشتر باشد، هزینه پرداختی نیز افزایش پیدا می کند. این هزینه در شهرهای سامسون و اسکی شهیر به ترتیب ۱۶۰۰۰ لیر و ۱۳۰۰۰ لیر برای هر متر مکعب است.

قیمت خرید ملک در ترکیه

حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه

بیشتر افرادی که نمی توانند هزینه زیادی برای خرید ملک در ترکیه بپردازند، قصد دارند بدانند که حداقل مبلغی که باید برای خرید خانه بپردازند تا بتوانند اقامت دائم بگیرند، چقدر است. این افراد می توانند به جای خانه های چند خوابه، سوئیت کوچکی بخرند که هیچ اتاق خوابی ندارد. به طور کلی، یک سوئیت کوچک در ترکیه بدون هیچ اتاق خوابی در سال ۲۰۲۴ نزدیک به یک میلیون لیر است.

 البته گفتیم که قیمت خرید خانه در شهرهای کوچک تر و کم جمعیت تر، کاهش پیدا می کند. برای مثال، در این شهرها می توانید با مبلغ ۸۰۰ هزار لیر خیلی راحت خانه ای در یکی از این شهرها پیدا کنید. با این حال، باید بدانید که حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

برای این که بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید، لازم است بدانید که خانه خریداری شده شما باید در لیست حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه باشد. بر اساس قوانین سال ۲۰۲۴، حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار است.

این بدان معنی است که خانه ای که شما در ترکیه می خرید، باید گران تر از ۲۰۰ هزار دلار باشد تا بتوانید اقامت دائمی این کشور را بگیرید. البته گفتیم که می توانید خیلی راحت خانه های ارزان تر هم پیدا کنید. با این حال، خانه های ارزان تر از ۲۰۰ هزار دلار، به شما امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه را نمی دهند.

حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه

 شرایط دریافت شهروندی و اقامت ترکیه با خرید ملک

همان طور که پیش از این نیز به اختصار گفتیم، شما با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت و شهروندی این کشور را دریافت کنید. در نتیجه، امکان دریافت پاسپورت این کشور نیز برای شما امکان پذیر خواهد بود. با این حال، برای دریافت شهروندی و اقامت این کشور باید شرایط خاصی داشته باشید که در ادامه، این شرایط را به صورت مختصر نام می بریم.

خرید خانه به صورت نقدی

گاهی مواقع این امکان وجود دارد که شما با صاحب خانه به توافق برسید تا خانه را به صورت اقساطی خریداری نمایید. اما باید بدانید که برای دریافت اقامت این کشور، باید حتماً خانه را به صورت نقدی خریداری کرده باشید.

خرید خانه از فرد ترک

همچنین باید حتماً خانه را از کسی بخرید که ترک باشد. به عبارت دیگر، روی ملک خریداری شده شما نباید هیچ گونه درخواست شهروندی داده شده باشد. در صورت وقوع این اتفاق، شما نمی توانید اقامت و شهروندی این کشور را روی همان ملک دریافت کنید.

پرداخت حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه

در قسمت های قبل هم گفتیم که حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه ۲۰۰ هزار دلار است. پس فقط در صورتی می توانید اقامت و شهروندی ترکیه را بگیرید که خانه خریداری شده شما از این مبلغ بیشتر باشد.

نکات مهم برای خرید ملک در ترکیه

اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه را دارید و می خواهید از این طریق اقامت دائم این کشور را بگیرید، باید به نکات متعددی توجه داشته باشید. در این قسمت، مهمترین نکاتی که باید برای خرید ملک در کشور ترکیه مد نظر قرار دهید را به صورت مختصر نام می بریم. این فاکتورها می توانند تاثیر زیادی در قیمت خانه خریداری شده شما داشته باشند.

نکات مهم برای خرید ملک در ترکیه
  • انتخاب شهر و محله: اول از همه، باید تعیین کنید که می خواهید در کدام یک از شهرهای ترکیه خانه بخرید؟
  • محل جغرافیایی منطقه انتخابی: آیا شهر یا منطقه ای که شما انتخاب کرده اید، در محل ساحلی قرار دارد یا در مکان های شلوغ و داخل شهر است؟
  • ویلایی یا آپارتمانی بودن: شما می توانید بسته به سلیقه و میزان بودجه خود، خانه مورد نظر خود را در ترکیه به صورت ویلایی و یا آپارتمانی بخرید. خانه های آپارتمانی به خاطر داشتن متراژ کمتر، قیمت مناسب تری دارند.
  • خرید آپارتمان تجاری: خرید ملک های اداری یا تجاری، چالش های بسیار زیادی دارد و باید حتماً برای خرید این نوع ساختمان ها با افراد متخصص مشورت کنید.
  • شناخت کامل فروشنده: یکی از مهمترین نگرانی هایی که خیلی از افراد برای خرید ملک در ترکیه دارند، این است که می ترسند فروشنده بعد از دریافت پول، خانه را به نام آنها نزند. به همین دلیل اصلاً نباید به هر فردی برای خرید خانه اعتماد کنید.
  • نزدیکی به امکانات رفاهی: بهتر است خانه ای در ترکیه بخرید که به امکانات رفاهی مانند سوپرمارکت، مغازه های مختلف و فروشگاه ها نزدیک باشد. همچنین نزدیکی خانه به دانشگاه و مترو نیز می تواند به عنوان مزیت در نظر گرفته شوند.

سخن پایانی

در این مطلب متوجه شدید که حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای دریافت اقامت این کشور چقدر است. اگر شما هم نگرانی های زیادی برای خرید ملک در این کشور دارید، بهتر است با کارشناسان تیم شایان تماس بگیرید. کارشناسان شایان، بر اساس میزان بودجه شما بهترین خانه برای خرید را پیشنهاد می کنند تا بتوانید با بالاترین امنیت و خیالی آسوده آن را خریداری نمایید.

همچنین با کمک این تیم، می توانید نحوه دریافت اقامت دائم ترکیه بعد از خرید ملک را نیز یاد بگیرید. اگر هر سوال دیگری در این زمینه دارید، می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما به صورت تخصصی به شما پاسخ دهند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان