حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مراحل واردات از ترکیه به ایران
حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه 2024

فهرست مطالب

کشور ترکیه به خاطر نزدیکی با ایران، یکی از بهترین مقاصد برای صادرات و واردات در نظر گرفته می شود. از این رو، بسیاری از افراد که قصد شروع سرمایه گذاری، صادرات و واردات بین و واردات بین کشورهای ایران و ترکیه را دارند، می پرسند که حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه باید چقدر باشد؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که فاکتورهای بسیار زیادی در این امر دخیل هستند و نمی توان گفت که دقیقا باید چقدر هزینه داشته باشید تا بتوانید کالاهایی را از کشور ترکیه به ایران وارد کنید.

از این رو، همه کسانی که قصد شروع کسب و کار و صادرات و واردات به کشور ترکیه را دارند، باید حتما از قبل، اطلاعات کافی در این زمینه به دست بیاورند. در این شرایط است که می توانند سود قابل توجهی کسب کنند. در این مطلب، ما اطلاعات موردنیاز درباره مقدار هزینه حداقلی برای شروع واردات از ترکیه را برای شما عزیزان توضیح می دهیم. پس اگر می خواهید کالایی را از ترکیه وارد ایران کنید، حتما تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه

برای این که بدانید حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه باید چقدر باشد، بهتر است به فاکتورهای متعددی توجه داشته باشید. به عنوان مثال، نوع کالای انتخابی شما یکی از مهمترین عواملی است که می تواند باعث تفاوت در هزینه اولیه برای واردات از ترکیه به ایران شود.

در این رابطه بخوانید: از ترکیه چی بخریم سود کنیم؟

این بدان معنی است که برای خرید برخی از کالاها در ترکیه و وارد کردن آنها به ایران، باید هزینه کمتری بپردازید. در مقابل، ممکن است برخی از کالاها قیمت بالا تری داشته باشند و شما مجبور شوید برای شروع سرمایه گذاری در ترکیه، هزینه زیادی را کنار بگذارید.

حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه

با توجه به این مسئله، می توان گفت که نمی توان حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه برای همه افراد را تعیین کرد. از این رو، شما باید بعد از انتخاب کالای موردنظر خود برای وارد کردن از ترکیه و سپس مقدار آن، با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهتر شما را راهنمایی کنند.

بهترین کالاها برای واردات از ترکیه به ایران

بعد از این که مقدار حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه را دانستید، بد نیست بدانید که بهترین کالاها برای واردات از ترکیه به ایران شامل چه مواردی می شوند؟ بسیاری از کالاها از این نظر مناسب هستند که شما می توانید بسته به میزان بودجه، تخصص و شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کرده و از ترکیه به ایران وارد کنید. در این قسمت، 5 مورد از بهترین کالاهایی که می توانید آنها را از ترکیه خریداری کرده و بعد از ورود به ایران، آنها را در ایران به فروش برسانید و سود قابل توجهی به درست بیاورید را نام می بریم.

پوشاک و لباس

از نظر بسیاری از افراد، ترکیه یکی از مهم ترین مراکز پوشاک و لباس و همچنین مرکز مد و فشن در منطقه خاورمیانه به شمار می آید. مهمترین مزیت لباس های ترک این است که علاوه بر داشتن کیفیت فوق العاده بالا، تنوع بالایی نیز دارند و بیشتر ایرانیان به لباس های ترکیه علاقه مند هستند.

بهترین کالاها برای واردات از ترکیه به ایران

از این رو، زمانی که شما محصولات باکیفیتی وارد کنید، مطمئنا مشتریانتان از شما رضایت بیشتری خواهند داشت و روز به روز بیشتر از شما خرید می کنند. در نتیجه این امر، به تعداد مشتریان شما افزوده می شود و میزان سود خالصتان، به بالاترین حد ممکن می رسد. شما حتی می توانید لباس های ترک را به ایران وارد کرده و به افراد خرده فروش و مغازه داران در ایران بفروشید. این یعنی اصلا لازم نیست همه پوشاک و لباس ها را خودتان در ایران بفروشید و وقت خود را هدر بدهید.

لوازم نساجی

از دیگر لوازم فوق العاده رایج و پرطرفدار برای وارد کردن از ترکیه و فروش در ایران، می توان به لوازم نساجی اشاره کرد. ترکیه یکی از مهمترین مکان ها برای تولید لوازم نساجی با کیفیت بالا به شمار می آید. به همین دلیل هم مطمئن باشید که با وارد کردن لوازم نساجی از ترکیه به ایران، می توانید سود قابل توجهی دریافت کنید.

همینطور بخوانید: راهنمای خرید در ترکیه 2024 / از ترکیه چی بخریم؟

اکسسوری و بدلیجات

اگر می خواهید بدانید که حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه چقدر است و چگونه می توانید هزینه های خود برای شروع سرمایه گذاری را کاهش دهید، باید به شما خرید و فروش اکسسوری و بدلیجات را پیشنهاد دهیم. این اقلام طرفداران بسیار زیادی در میان خانم های ایرانی دارند و شما می تواند با خرید و فروش آنها در ترکیه و ایران، سود خود را چندین برابر افزایش دهید.

محصولات کشاورزی

کشور ترکیه از نظر محصولات کشاورزی، توانسته تا حد خیلی زیادی به خودکفایی برسد و به همین دلیل هم یکی از بهترین مقاصد برای خرید و فروش محصولات کشاورزی شناخته می شود. از این رو، اطمینان داشته باشید که خرید این محصولات در ترکیه و روش آنها در ایران، با سود زیادی همراه است.

واردات از ترکیه

تجهیزات و مصالح ساختمانی

 در نهایت، آخرین وسیله فوق العاده پرکاربرد و سود ده برای واردات از ترکیه به ایران، تجهیزات و مصالح ساختمانی هستند. برخی از این مصالح شامل مواردی مانند سرامیک، کاشی و سایر موارد این چنینی می شوند که اهمیت بسیار زیادی برای زیباسازی نمای ظاهری و درونی منازل و ساختمان های تجاری و یا صنعتی دارند. از این رو، فروش این گونه محصولات در ایران نیز طرفداران زیادی دارد و شما می توانید با سود زیاد، در این زمینه مشغول به فعالیت شوید.

مراحل واردات از ترکیه به ایران

تا کنون متوجه شدید که چه عواملی می توانند بر میزان حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه تاثیر بگذارد. علاوه بر این، برای واردات از ترکیه باید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید تا بتوانید سود خود را افزایش دهید. در این قسمت به صورت مختصر نحوه واردات کالا از ترکیه به ایران را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

انتخاب کالا و یافتن تامین کننده

در اولین مرحله، شما باید تعیین کنید که می خواهید چه کالایی را از ترکیه به ایران وارد نمایید. انتخاب کالا تا حد زیادی به میزان تخصص، میزان بودجه و شرایط شما بستگی دارد. بعد از این که کالای مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به آن می رسد که تامین کننده مناسبی برای خرید از آن در ترکیه پیدا کنید.

همچنین بخوانید: چه چیزهایی در ترکیه گران است؟

صحبت با تامین کننده و بستن قرارداد

 بهتر است حتماً با چندین تامین کننده و یا عمده فروش صحبت کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از آنها همان کالا با همان کیفیت را با قیمت مناسب تری ارائه می دهند. بعد از صحبت با تامین کننده مورد نظر و انتخاب او، نوبت به آن می رسد که پیش فاکتوری از کالاهای مورد نظر خود از او دریافت کرده و قیمت را تعیین نمایید. در قدم بعدی، باید با فرد مورد نظر خود قرارداد ببندید. توجه داشته باشید که در قرارداد باید اطلاعات مربوط به نحوه ارسال کالا و تعیین هزینه های آن را نیز درج کنید.

مراحل واردات از ترکیه به ایران

خرید کالا

زمانی که قرارداد بسته شد، باید هزینه مورد نظر و توافق شده برای خرید کالا را به حساب فروشنده واریز کنید. این هزینه می تواند به صورت نقدی و یا حتی از طریق حواله بانکی باشد که بسته به شرایط شما و توافقات انجام شده متفاوت است.

ارسال کالا از ترکیه به ایران

بعد از انجام مراحل قبل، نوبت به آن می رسد که کالاهای خریداری شده را از طریق روش های مختلف به ایران ارسال کنید. شما قبل از این موارد باید با شرکت های حمل و نقل صحبت کرده باشید تا بدانید که بر اساس شرایط کالا، کدام روش حمل بار از ترکیه به ایران مناسب تر هستند. در این زمینه حتماً از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا

در نهایت، آخرین کاری که باید برای واردات کالا از ترکیه به ایران انجام دهید، به پایان رساندن تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از سازمان گمرک است. کالایی که از مرز عبور داده می شود، باید در گمرک مورد بررسی و بازرسی قرار بگیرد. برای ترخیص کالا از گمرک هم باید مدارک موردنیاز را به مأموران مربوطه ارائه دهید.

سخن پایانی

در این مطلب متوجه شدید که حداقل سرمایه برای واردات از ترکیه برای هر کالا تا کالای دیگر متفاوت است. علاوه بر این، باید بدانید که قوانین زیادی برای واردات کالا از ترکیه به ایران وجود دارند که اگر با آنها آشنایی نداشته باشید، ممکن است بخش زیادی از هزینه های شما به هدر بروند.

از این رو، تنها کافی است که با کارشناسان شایان تماس بگیرید تا به طور کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند. کارشناسان تیم شایان با سال ها تجربه و تخصص در زمینه صادرات و واردات کالاها بین ترکیه و ایران، بهترین منبع اطلاعاتی به روز برای شما خواهند بود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان