ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه در سال 2024 + مشاوره رایگان

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه در سال 2024 + مشاوره رایگان
ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه در سال 2024 + مشاوره رایگان

فهرست مطالب

ثبت شرکت در ترکیه یکی از بهترین و منطقی ترین روش هایی است که از طریق آن می توانید اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که امکان ثبت شرکت در برخی از مناطق این کشور وجود ندارد. از طرف دیگر، ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه برای مهاجران امکان پذیر است و آنها می توانند با استفاده از روش های مختلف، اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند. به طور کلی، ثبت شرکت مناطق آزاد ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت.

ممکن است خیلی از افراد بخواهند با شروع کسب و کار خود در کشورهای خارجی، مهاجرت خود را آغاز کنند. از سوی دیگر، ترکیه به خاطر داشتن فاصله خیلی کم با ایران، یکی از بهترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت شناخته می شود. از این رو، شما می توانید با مهاجرت به کشور ترکیه، هم کسب و کار خودتان را ارتقا دهید و هم در کشور دیگر با فرهنگ متفاوت زندگی کنید. اگر شما هم قصد ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور ترکیه را دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه از چه طریقه امکان پذیر است؟

متقاضیان می توانند برای ثبت شرکت در مناطق آزاد این کشور، در زمینه های مختلفی مشغول به کار شوند. در این قسمت، برخی از مهم ترین روش هایی که از طریق آنها می توانید فرایند ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه انجام دهید را نام می بریم. شما می توانید با توجه به شرایط خود و مشورت با افراد آگاه و متخصص در این زمینه، شرکت مورد نظر خود را در ترکیه در هر یک از این زمینه ها ثبت و کسب و کار خود را آغاز کنید.

 • انبارداری
 • کارهای بانکداری و ثبت بیمه
 • مونتاژ و جداسازی قطعات
 • تولید
 • خرید و یا فروش
 • تعمیر و یا نگهداری
ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه از چه طریقه امکان پذیر است؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه چه مزایایی دارد؟

همان طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه مزایای بسیار زیادی برای افراد دارد. همین امر موجب شده که بسیاری از افراد برای ثبت شرکت در این مناطق اقدام کنند. البته توجه داشته باشید که این مسئله موجب شده که ثبت شرکت در این مناطق چالش های بسیار زیادی داشته باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه 2024

 به همین دلیل هم کمک گرفتن از افراد آگاه در این زمینه می تواند به تسریع روند ثبت شرکت شما کمک خیلی زیادی کند. در این قسمت، می توانید برخی از مهمترین مزایای ثبت شرکت مناطق آزاد ترکیه را مشاهده کنید.

امکان حضور طولانی مدت در ترکیه

یکی از اصلی ترین مزایای ثبت شرکت در این مناطق، این است که می توانید برای بازه زمانی طولانی مدت در خاک کشور ترکیه بمانید. به عنوان مثال، شما می توانید واحدهای آماده را برای فعالیت های تجاری به مدت ۱۰ سال کرایه کنید.

این در حالی است که برای فعالیت های تولیدی، این واحدها به مدت ۲۰ سال اجاره داده می شوند. از طرف دیگر، زمانی که شما این بازه زمانی را در کشور ترکیه بمانید، به راحتی می توانید اقامت دائمی این کشور را نیز دریافت کنید. در نتیجه، پاسپورت ترکیه برای شما صادر خواهد شد و با استفاده از آن می توانید به ده ها کشور سراسر جهان سفر کنید.

معاف از مالیات

بر اساس قوانین دولت کشور ترکیه، شرکت هایی که در مناطق آزاد ثبت می شوند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند. علاوه بر این، در صورتی که تنها فرایند صادرات و واردات انجام می دهید و شرکت تولیدی ندارید هم از مالیات معاف خواهید شد. همچنین در این شرایط نیازی به پرداخت تعرفه های گمرکی ندارید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه چه مزایایی دارد؟

زیرساخت های راحت

زیرساخت های ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه به نحوی است که تولید کنندگان، بازرگانان و تاجران می توانند به راحت ترین شکل ممکن کسب و کار خود را ارتقا دهند. از طرف دیگر، قرار گرفتن مناطق آزاد در بنادر بزرگ، موجب شده که بتوانید از حمل و نقل دریایی نیز استفاده کنید و این امر منجر به ش هزینه های شما می شود.

انتقال راحت نقدینگی

در صورتی که در مناطق آزاد ترکیه ثبت شرکت کنید، می توانید به راحت ترین شکل ممکن نقدینگی خود را به حساب های مختلف انتقال دهید. به طور کلی، انتقال نقدینگی به کشورهای خارجی چالش های زیادی دارد. این در حالی است که شما می توانید بدون هیچ گونه مجوزی نقدینگی مورد نیاز خود را به حساب های دیگران در سایر کشورهای جهان منتقل کنید.

همینطور بخوانید: پردرآمدترین مشاغل خانگی در ترکیه

 هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه چقدر است؟

یکی از مهمترین چالش هایی که خیلی از افراد با آن مواجه می شوند، مقدار هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه است. این هزینه در شرایط مختلف می تواند متفاوت محاسبه شود. اما به طور کلی، هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت مناطق آزاد ترکیه به شرح زیر است:

 • برای خرید سهام حداقل ۵۰۰۰ لیر (۲۵ درصد از خرید به صورت نقد و مابقی به صورت بازپرداخت سه ساله)
 • هزینه تاسیس شرکت ۳۱۰۰ یورو
 • هزینه ثبت شرکت ۱۸۰۰ یورو

مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

بعد از این که متوجه شدید باید چقدر هزینه برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه بپردازید، نوبت به آن می رسد که برای ثبت شرکت در این مناطق آماده شوید. به این منظور، باید مراحل خاصی را طی کنید تا بتوانید در منطقه مورد نظر خود، شرکت تان را ثبت نمایید. در این قسمت، به صورت مختصر مهمترین مراحل ثبت شرکت مناطق آزاد ترکیه را نام می بریم:

مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه
 1. ارسال درخواست ثبت شرکت و فعالیت در مناطق آزاد ترکیه
 2. پرداخت مبلغ ۵ هزار دلار به حساب بانک مرکزی ترکیه
 3. ارسال درخواست به مدیریت مناطق آزاد مورد نظر
 4. منتظر ماندن برای بررسی درخواست به منظور قبول و یا رد آن
 5. اجاره محل فعالیت در صورت قبولی درخواست
 6. دریافت تاییدیه و مجوز فعالیت

توجه داشته باشید که برای طی کردن هر یک از مراحل بالا، باید نهایت دقت را به خرج دهید. چرا که ثبت شرکت در این مناطق چالش های زیادی دارد و شما می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی شایان، شانس خود برای دریافت تاییدیه و مجوز برای ثبت شرکت در این مناطق را بالا ببرید. تیم شایان به شما کمک می کنند تا در تمام مراحل ثبت شرکت در منطقه آزاد ترکیه، شما این روند پیچیده را در بازه زمانی کوتاه تری انجام دهید.

همینطور بخوانید: سفر به ترکیه چند بار در سال امکانپذیر است؟

سخن پایانی

 در این مطلب متوجه شدید که فرایند ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه به چه صورت انجام می شود و باید چقدر هزینه برای آن پرداخت کنید. همان طور که متوجه شدید، ثبت شرکت در این مناطق مزایای بسیار زیادی دارد و شما می توانید با استفاده از این روش، هم خودتان و هم خانواده تان به ترکیه مهاجرت کرده و بعد از مدتی حتی اقامت دائمی این کشور را نیز بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، می توانید با تیم کارشناسان شایان تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان