پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه 2024
پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه 2024

فهرست مطالب

در حال حاضر مشاغل فنی طرفداران بسیار زیادی در همه کشورها دارند و افرادی که در این حوزه تخصص و تجربه کاری داشته باشند، می توانند درآمد قابل توجهی به دست بیاورند. همین موضوع موجب شده که خیلی از افراد بخواهند در زمینه های شغلی در رشته های فنی در کشورهای دیگر مشغول کار شوند که یکی از بهترین کشورها برای انجام این کارها، ترکیه است. در این مقاله، پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه را به شما معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که کدام یک فرصت شغلی بیشتری دارند.

برخی از این رشته های پرطرفدار فنی شامل مواردی مانند مهندسی برق، مکانیک، عمران، نفت و گاز و برق صنعتی و خودرو می شوند. این رشته ها فرصت های شغلی متعددی در ترکیه دارند و اگر شما در یکی از این زمینه ها تخصص ها به تجربه داشته باشید، به راحتی می توانید شغل مورد نظر خود را در ترکیه پیدا کنید.

نکته جالد توجه درباره این رشته ها این است که درآمد نسبتاً بیشتری نیز دارند. به همین دلیل شما می توانید با کار در رشته های فنی و مهندسی، درآمد قابل توجهی داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه را بشناسید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه

درآمد پردرآمد مشاغل فنی در ترکیه را بشناسید، می توانید در همین زمینه ها در ترکیه فعالیت کنید و بعد از مهاجرت به این کشور، درآمد خود را افزایش دهید. پس اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً مشاغل پردرآمد در رشته های فنی را بشناسید تا بتوانید در این زمینه ها تخصص خود را افزایش داده و مشغول به کار شوید. در این قسمت ما فهرستی از پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه را در اختیار شما قرار می دهیم و متوسط درآمد هر یک در ماه را نیز نام می بریم.

همچنین بخوانید: 15 روش اخذ اقامت ترکیه 2024 + هزینه، شرایط و مدارک

پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه
شغل فنیدرآمد سالیانه به لیر
تعمیرات برق ساختمان و سازه۸۰.۰۰۰
تعمیر و نگهداری تجهیزات نجاری۷۸.۰۰۰
سوپروایزر امور فنی منابع طبیعی۷۵.۰۰۰
تعمیرات لوازم الکتریکی۶۰.۰۰۰
سوپروایزر امور کشاورزی۶۹.۰۰۰
هوشمندسازی ساختمان۶۹.۰۰۰
برق خودرو۶۸.۰۰۰
برق صنعی۶۷.۰۰۰
مکانیک خودرو۶۴.۰۰۰
سوپروایزر کنترل، تولید و پردازش۵۹.۰۰۰

علاوه بر مواردی که نام بردیم، حوزه های دیگری نیز در ترکیه طرفداران زیادی دارند و شما می توانید درآمد خود را با استفاده از آنها افزایش دهید. لازم به ذکر است که برای پیدا کردن شغل راحت تر در یکی از این رشته ها، بهتر است تسلط نسبی به زبان ترکی استانبولی داشته باشید تا راحت تر بتوانید کارفرمایان ترک را قانع کنید. در این قسمت نیز سایر رشته های پرطرفدار در ترکیه را نام می بریم و توضیح می دهیم که درآمد ماهیانه هر یک از این مشاغل به دلار تقریباً چقدر است.

شغلدرآمد ماهیانه به لیر
مهندس برق (برق قدرت، مخابرات، الکترونیک و کنترل)تا ۱۲.۰۰۰
مهندس مکانیک (طراحی و تولید ماشین ‌آلات، وسایل نقلیه و سیستم‌های مکانیکی)تا ۱۳.۰۰۰
تکنسین مکانیکتا ۷.۰۰۰
تکنسین برقتا ۶.۰۰۰
تکنسین کامپیوترتا ۷.۰۰۰
مهندس عمران (طراحی و ساخت سازه‌‌های عمرانی مانند انواع ساختمان‌ و پل‌‌)تا ۷.۰۰۰
مهندس نرم‌افزار (توسعه نرم‌‌افزارهای مختلف از جمله وب، موبایل و نرم‌‌افزارهای کسب و کار)تا ۸.۰۰۰

شرایط کار در مشاغل پردرآمد ترکیه

در صورتی که شما هم می خواهید در پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه مشغول به کار شوید و درآمد خود را افزایش دهید، باید شرایط خاصی داشته باشید تا کارفرمایان ترک شما را تایید کنند. شهروندان خارجی برای این که بتوانند در کشور ترکیه مشغول به کار شوند، به مجوز کار نیاز دارند که تنها در صورت کامل بودن مدارک و شرایط مورد نیاز، این مجوز برای آنها صادر می شود.

همینطور بخوانید: مهاجرت به ترکیه 2024 / شرایط، مدارک و هزینه اخذ اقامت

یکی از مهم ترین شرایط برای دریافت مجوز کار در مشاغل فنی، نداشتن سوء سابقه کیفری است. به علاوه، گفتیم که تسلط به زبان ترکی می تواند یک گزینه خیلی مثبت برای شما در نظر گرفته شود. شرایط کار در هر یک از مشاغل فنی که در ترکیه وجود دارند، با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی، بهتر است در این مشاغل سابقه تحصیلی مرتبط و سابقه شغلی داشته باشید تا بتوانید تاثیر بیشتری روی کارفرمایان ترک بگذارید.

شرایط کار در مشاغل پردرآمد ترکیه

در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، تنها کافی است که برای رفتن به کشور ترکیه خود را آماده کنید. فراموش نکنید که اگر ویزا نداشته باشید، نهایتاً می توانید تا ۹۰ روز در خاک کشور ترکیه بمانید و باید مجدداً به کشور خود بازگردید. این در حالی است که برای دریافت ویزای کاری ترکیه به مدارک متفاوتی نیاز دارید که در ادامه آنها را نام خواهیم برد.

همچنین بخوانید: ثبت شرکت در ترکیه 2024 / از قوانین و هزینه تا اخذ اقامت

مدارک مورد نیاز برای کار در پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

 همان طور که پیش از این نیز گفتیم، داشتن برخی مدارک برای کار در مشاغل پردرآمد ترکیه ضروری است. در این قسمت، برخی از مهم ترین مدارکی که شما باید حتماً آماده کنید را نام می بریم. فراموش نکنید که اگر نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد، کارفرمایان ترک خیلی راحت درخواستتان برای دریافت مجوز کاری را رد خواهند کرد. به همین دلیل به هیچ عنوان در آماده سازی مدارک اهمال کاری نکنید.

  • پاسپورت معتبر
  • ۴ قطعه عکس پرسنلی تمام رخ
  • مدرک اقامت در صورت وجود
  • گواهی تمکن مالی از بانک
  • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • بیمه درمانی معتبر

علاوه بر مدارکی که پیش از این نام بردیم، ممکن است به مدارک دیگری نیز برای دریافت مجوز کار در ترکیه نیاز داشته باشید؛ بنابراین، اگر شما هم می خواهید بدانید که مهم ترین مدرک برای شرکت در پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه چیست، حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی شایان بر اساس شغل مورد نظر شما، برایتان توضیح می دهند که به کدام مدارک نیاز دارید.

آیا داشتن سابقه کاری برای انجام مشاغل فنی ترکیه ضروری است ؟

پیش از این گفتیم که یکی از مهمترین شرایط برای انجام کارهای فنی در ترکیه، داشتن سابقه کاری مرتبط است. با این حال، توجه داشته باشید که این مسئله تنها شرط ضروری نیست و ممکن است حتی برخی از کارفرمایان ترک اهمیت چندانی به این موضوع ندهند.

آیا داشتن سابقه کاری برای انجام مشاغل فنی ترکیه ضروری است ؟

این مسئله تا حد خیلی زیادی به کارفرمایی مورد نظر شما در ترکیه بستگی دارد. برخی از کارفرمایان تنها نیروهایی را استخدام می کنند که علاوه بر سابقه کاری مرتبط، سابقه تحصیلی مرتبط هم دارند. این در حالی است که برخی دیگر به این مسئله اهمیت چندانی نمی دهند و فقط به مهارت و تخصص های فرد نگاه می کنند.

همینطور بخوانید: تحصیل در ترکیه + هزینه، مدارک و شرایط پذیرش 2024

اما به طور کلی، اگر بیشتر از یک سال سابقه کاری مرتبط در مشاغل فنی را داشته باشید، شانس شما برای کار کردن در یکی از این مشاغل در ترکیه تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. به همین ترتیب، هرچه سابقه شغلی شما بیشتر شود، شانستان برای دریافت مجوز کار نیز بیشتر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از مهم ترین و پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه را به شما معرفی کردیم. همان طور که متوجه شدید، برای انجام کار در پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه شما باید به قوانین این کشور پایبند باشید و رعایت شرایط و آماده سازی مدارک نیز اهمیت زیادی در این زمینه دارد.

کارشناسان موسسه مهاجرتی شایان در خدمت شما هستند تا با ارائه راهنمایی های مداوم، به شما کمک کننده تا مسیر مهاجرت کاری به ترکیه برای شما خیلی راحت تر شود. به علاوه، به کمک تیم کارشناسان ما می توانید در مشاغل پردرآمد ترکیه مشغول به کار شوید و درآمد قابل توجهی برای کار و زندگی در این کشور داشته باشید. تنها کافی است که با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بر اساس شرایطتان و سابقه کاری و شغل انتخابی خود، بیشتر شما را راهنمایی کنند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان