دانشگاه حاجت تپه 2024 / راهنمای پذیرش، هزینه و رنکینگ دانشگاه

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
دانشگاه حاجت تپه 2024 / راهنمای پذیرش، هزینه و رنکینگ دانشگاه
دانشگاه حاجت تپه 2024 / راهنمای پذیرش، هزینه و رنکینگ دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه حاجت تپه یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه شناخته می شود که سالیانه متقاضیان بسیار زیادی از کشورهای دیگر در این دانشگاه تحصیل می کنند. همین موضوع موجب شده که بسیاری از دانشجویان بین المللی از ایران نیز بخواهند در این دانشگاه درس بخوانند. از این رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعات کاملی درباره دانشگاه حاجت تپه (hacettepe university) در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با خیال آسوده، از این دانشگاه پذیرش گرفته و درس بخوانید.

پیش از این که درباره آزمون sat دانشگاه حاجت تپه صحبت کنیم و نحوه پذیرش در این دانشگاه را نیز برای شما توضیح دهیم، خوب است بدانید که این دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه های ترکیه قرار می گیرد و در شهر آنکارا واقع شده است.

به همین دلیل مدرک صادر شده از طرف دانشگاه حاجت تپه در دانشگاه های ایران نیز به طور کامل مورد تایید قرار می گیرند. زیرا وزارت علوم ایران این دانشگاه را تایید کرده است. اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه به خصوص این دانشگاه را دارید و می خواهید بدانید که شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه چیست، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

درباره دانشگاه حاجت تپه ترکیه

 خیلی از افراد می پرسند که دانشگاه حاجت تپه دولتی است یا خصوصی؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که این دانشگاه به صورت دولتی فعالیت می کند و تاسیس آن به سال ۱۹۶۷ میلادی در شهر آنکارا باز می گردد. دانشگاه حاجت تپه در فهرست بهترین دانشگاه ترکیه قرار گرفته است و مهمترین دلیل این موضوع، کیفیت بالای دروس و تجربه بالای اساتید در آن است. تمام این موارد موجب شده اند که دانشجویان بین المللی که تاکنون از دانشگاه حاجت تپه در آنکارا فارغ التحصیل شده اند، از این دانشگاه رضایت بسیار زیادی داشته باشند.

درباره دانشگاه حاجت تپه ترکیه

علاوه بر وزارت علوم ایران، سازمان بهداشت کشورمان نیز این دانشگاه را تایید کرده است و اگر قصد تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه پزشکی یا رشته های پیراپزشکی را دارید، هیچ مشکلی پیش روی شما قرار نخواهد گرفت.

زیرا می توانید بعد از تحصیل به راحتی به ایران بازگشته و مشغول به کار شوید. علاوه بر ایران، کشورهای آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی نیز مدرک صادر شده از طرف دانشگاه حاجت تپه را تایید کرده اند. این بدان معنی است که شما حتی می توانید بعد از فارغ التحصیلی به یکی از این کشورها مهاجرت کرده و کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کنید.

شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه

یکی از مهمترین موضوعاتی که باید درباره دانشگاه حاجت تپه بدانید، شرایط ورود و دریافت پذیرش از این مرکز آموزش عالی است. مهمترین شرط برای دریافت پذیرش از این دانشگاه، کسب نمره قبولی در آزمون TRYOS است. این آزمون اهمیت بسیار زیادی برای صدور پذیرش برای دانشجویان بین المللی دارد و همه کسانی که می خواهند در این مرکز درس بخوانند، باید نمره قبولی این آزمون را دریافت کننده.

در این رابطه بخوانید: بررسی اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های ترکیه در ایران 1403

علاوه بر این، شما باید بسته به مقطع و رشته انتخابی خود، نمره معدل قابل قبولی در مقطع قبلی خود نیز داشته باشید. در ادامه، به صورت مختصر شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه را نام می بریم.

شرط معدل برای ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه

همان طور که گفتیم، معدل بالا یکی از مهمترین شروط برای ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه است. از طرف دیگر، رشته انتخابی شما می تواند در تعیین این معدل دخیل باشد. برای سایر رشته ها معدل بالاتر از ۱۷، کاملا مناسب به نظر می رسد. این در حالی است که اگر معدل شما ۱۷ باشد و بخواهید در رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی درس بخوانید، درخواستتان رد خواهد شد. به همین دلیل مهم ترین شرط برای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه دندانپزشکی یا پزشکی، این است که معدل شما ۱۹ به بالا باشد.

شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه

آزمون ورودی دانشگاه حاجت تپه

گفتیم که شرط دیگر برای ورود به این دانشگاه، قبولی در آزمون TRYOS است. برای دریافت پذیرش، شما باید حداقل نمره ۴۵۰ از ۵۰۰ را در این آزمون ها گرفته باشید. البته این برای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه داروسازی یا رشته های دیگر پزشکی یا پیراپزشکی است. در مقابل، شما می توانید برای تحصیل در رشته های دیگر در این دانشگاه، با کسب نمره حداقل ۳۵۰ از ۵۰۰ نیز اقدام کنید.

نکته بسیار مهمی که باید درباره آزمون ورودی در دانشگاه حاجت تپه بدانید، این است که در سال های گذشته امکان ورود به این دانشگاه ها از طریق آزمون های ACT و SAT نیز وجود داشت. این در حالی است که در حال حاضر برای ورود به دانشگاه حاجت تپه در ترکیه فقط باید در آزمون TRYOS پذیرفته شوید.

در سال ۲۰۲۴ اعلام شد که آزمون sat دانشگاه حاجت تپه به طور کامل کنار گذاشته شده است و در حال حاضر تنها عامل برای سنجش دانشجویان، کسب نمره قبولی در آزمون TRYOS است. متقاضیان رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید در این آزمون نمره بین ۴۵۰ از ۵۰۰ را دریافت کنند. این در حالی است که برای سایر رشته ها، با دریافت نمره حداقل ۳۵۰ نیز امکان و شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه را خواهید داشت.

دانشگاه حاجت تپه بدون آزمون ورودی

ممکن است بسیاری از متقاضیان و دانشجویان بین المللی استرس زیادی درباره آزمون دانشگاه حاجت تپه داشته باشند. به همین دلیل خیلی از افراد می پرسند که آیا امکان ورود به این دانشگاه بدون ثبت نام در آزمون ورودی وجود دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که پیش از این نیز ذکر کردیم که تنها راه قانونی برای ورود به این دانشگاه، از طریق شرکت در آزمون و دریافت نمره قبولی است.

همینطور بخوانید: لیست بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 2024 + رنکینگ جهانی

دانشگاه حاجت تپه بدون آزمون ورودی

با این حال، روش دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید بدون شرکت در آزمون در این دانشگاه پذیرش بگیرید و آن هم از طریق بورسیه تحصیلی است. زمانی که شما بورسیه دانشگاه حاجت تپه را دریافت می کنید، دیگر نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت و همچنین می توانید بدون شرکت در آزمون، به این دانشگاه بروید.

البته برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه حاجت تپه نیز به شرایط بسیار خاصی نیاز دارید. برای مثال، اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید، باید سن شما کمتر از ۲۱ و معدلتان هم بیشتر از ۱۹ باشد. توجه داشته باشید که هرچه شرایط شما بهتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از این دانشگاه خواهید داشت.

دانشکده های دانشگاه حاجت تپه

در دانشگاه حاجت تپه دانشکده های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید بر اساس رشته و مقطع تحصیلی خود، در یکی از آنها تحصیل کنید. تنوع بسیار زیادی دانشکده های این دانشگاه، موجب شده اند که هر کسی که به هر رشته ای علاقه داشته باشد، بتواند بدون هیچ گونه محدودیتی در یکی از این دانشکده ها درس بخواند. در این قسمت، انواع دانشکده های این دانشگاه را نام می بریم.

همچنین بخوانید:‌ رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2024

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده توانبخشی و فیزیوتراپی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده علوم
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده معماری
دانشکده های دانشگاه حاجت تپه

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره دانشگاه حاجت تپه در ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، یکی از مهمترین شرایط ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه و اخذ نامه پذیرش این دانشگاه، دریافت نمره قبولی در آزمون ورودی است. در غیر این صورت، شما باید حتماً بورسیه دانشگاه حاجت تپه را داشته باشید. کارشناسان ما در موسسه شایان به شما کمک می کنند تا بتوانید در هر رشته ای که بخواهید، در دانشگاه حاجت تپه تحصیل کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان