سفارت ترکیه در تهران / آدرس، ساعات کاری و گرفتن وقت قبلی 1403

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
سفارت ترکیه در تهران / آدرس، ساعات کاری و گرفتن وقت قبلی 1402
سفارت ترکیه در تهران / آدرس، ساعات کاری و گرفتن وقت قبلی 1403

فهرست مطالب

هر کسی که بخواهد به هر دلیلی به ترکیه برود، باید به سفارت این کشور رفته و کارهای مهاجرتی خود را به اتمام برساند. اما بهتر است از قبل بدانید که سفارت ترکیه در تهران کجاست و چه ساعتی از روزهای هفته می توانید به این سفارت بروید. علاوه بر مهاجرت، افرادی که تابعیت کشور ترکیه را دارند و در ایران ساکن هستند هم می توانند با رفتن به سفارت ترکیه، خدمات مورد نیاز خود را انجام دهند. در این مقاله، توضیح خواهیم داد که سفارت ترکیه در ایران در چه خیابانی قرار دارد و چگونه باید وقت سفارت بگیرید.

علاوه بر تهران، سفارتخانه های ترکیه در چند شهر دیگر ایران نیز وجود دارند و می توانید خیلی راحت به این سفارتخانه ها مراجعه کرده و تشریفات اداری مهاجرت خود به ترکیه را انجام دهید. پس اگر شما هم می خواهید اطلاعات بیشتری درباره نحوه گرفتن وقت از سفارت ترکیه در تهران به دست بیاورید، تا پایان این مقاله از شایان همراه ما باشید.

تاریخچه سفارت ترکیه در تهران

از مدت ها زمان پیش تاکنون، کشور ما و ترکیه روابط تجاری بسیار خوبی با یکدیگر داشتند. از این رو، محصولات مختلفی از ایران به ترکیه و از ترکیه به ایران ارسال می شدند. برای بهتر شدن فرایند صادرات و واردات و همچنین رفت و آمد به کشور ترکیه، تشریفات اداری باید در سفارت این کشور در ایران انجام گیرند.

همچنین بخوانید: تحصیل در ترکیه + هزینه، مدارک و شرایط پذیرش 2024

از این رو، در سال ۱۸۵۱ میلادی یا ۱۳۲۰ شمسی، برای اولین بار سفارت ترکیه در ایران افتتاح شد. در حال حاضر سفارت ترکیه در تهران خدمات متنوعی برای مهاجرت و تشریفات اداری این فرایند در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اولین سفیر ترکیه در ایران، اسد افندی بود که در سال ۱۳۲۴ شمسی، فعالیت خود را در سفارتخانه ترکیه در ایران آغاز کرد.

سفارت ترکیه

سفارت ترکیه در تهران کجاست؟

در حال حاضر، سفارت ترکیه در شهر ایران در خیابان فردوسی واقع شده است. برای رفتن به سفارتخانه این کشور در تهران، باید به خیابان فردوسی و پلاک ۳۳۷ بروید. همچنین باغ سفارت ترکیه در شهر تهران، در منطقه الهیه و خیابان اکبری واقع شده است.

ساختمان سفارتخانه ترکیه در خیابان فردوسی از سال ۱۹۶۴ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. متقاضیان مهاجرت به ترکیه و کسانی که نیاز به انجام تشریفات اداری دیگر دارند، می توانند به این سفارتخانه در خیابان فردوسی مراجعه کنند. البته بهتر است از قبل، ساعات کاری این سفارتخانه را بدانند تا معطل نشوند.

ساعات کاری سفارت ترکیه در تهران

مانند همه سفارتخانه های دیگر، سفارت ترکیه در تهران ساعت کاری خاصی دارد و شما باید فقط در همین ساعات برای انجام کارهای اداری خود به این سفارتخانه مراجعه کنید. این سفارتخانه از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر به افراد خدمت رسانی می کند.

علاوه بر این، مانند سایر مکان های اداری، این سفارتخانه هم در روزهای تعطیل، بسته خواهد بود. همچنین روزهای جمعه و شنبه هم نمی توانید به سفارت ترکیه بروید. در سایر روزها و در ساعات تعیین شده، این امکان را دارید که برای انجام کارهای اداری خود به سفارتخانه ترکیه مراجعه کنید. لازم به ذکر است که قبل از مراجعه به این سفارتخانه، باید حتما از قبل وقت گرفته باشید.

راه ارتباطی سفارت ترکیه در تهران

گاهی مواقع شاید شما نتوانید به صورت حضوری به سفارت ترکیه در تهران مراجعه کنید. در این شرایط، می توانید به راحتی با این مکان تماس بگیرید. به این منظور، باید با شماره تماس این سفارتخانه تماس برقرار کنید. برای تماس گرفتن با سفارت ترکیه در شهر تهران، باید به یکی از شماره های زیر زنگ بزنید:

  • شماره اول: 02133115351
  • شماره دوم: 02133111202
  • شماره سوم: 02135951100

علاوه بر شماره تماس، شما می توانید از طریق سایت سفارت ترکیه در تهران نیز با این مکان ارتباط برقرار کنید. آدرس این سفارتخانه در تهران، tehran.emb.mfa.gov.tr است و خیلی راحت می توانید از طریق گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و یا کامپیوتر متصل به اینترنت، وارد آن شوید. لازم به ذکر است که نشانی اینترنتی سفارتخانه ترکیه در شهرهای مختلف ایران با یکدیگر متفاوت است. بعد از ورود به این وب سایت، می توانید از خدمات مختلف آن بهره مند شوید.

به جز موارد ذکر شده، اگر هیچ یک از روش های بالا برای برقراری تماس با سفارتخانه ترکیه در تهران برای شما کارساز نبود، می توانید به این سفارتخانه ایمیل بزنید. آدرس ایمیل سفارتخانه ترکیه در شهر تهران، embassy.tehran@mfa.gov.tr است. 

نحوه گرفتن وقت از سفارت ترکیه در تهران

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، باید حتما از قبل برای گرفتن وقت از سفارت ترکیه در تهران اقدام کرده باشند. فراموش نکنید که شما به هیچ عنوان نمی توانید بدون گرفتن وقت از سفارت، به صورت حضوری کارهای خود را در این مکان انجام دهید و حتما باید از قبل وقت بگیرید.

برای گرفتن وقت سفارت می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی اقدام کنید. در ادامه، هر یک از این روش ها برای گرفتن وقت از سفارت ترکیه در تهران را به صورت مجزا معرفی می کنیم.

همینطور بخوانید: لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه 2024

گرفتن وقت سفارت ترکیه در تهران به صورت حضوری

در روش حضوری، باید حتما به سفارتخانه ترکیه در تهران مراجعه کنید. بعد از رفتن به این مکان، درخواست دریافت نوبت برای وقت سفارت بدهید. بعد از گرفتن وقت، می توانید در زمان تعیین شده برای انجام کارهای اداری خود به سفارتخانه ترکیه مراجعه کنید.

راه ارتباطی سفارت ترکیه در تهران

گرفتن وقت سفارت ترکیه در تهران به صورت اینترنتی

بهترین و ساده ترین روش برای گرفتن وقت سفارت ترکیه، به صورت اینترنتی و آنلاین است. به این منظور، تنها کافی است که وارد وب سایت سفارتخانه ترکیه در تهران شوید و درخواست دریافت نوبت بدهید. آدرس سفارتخانه ترکیه را نیز در قسمت های قبل در اختیار شما قرار دادیم. تنها کافی است که به نشانی tehran.emb.mfa.gov.tr وارد شوید و روی گزینه Make Appointment ضربه بزنید.

بعد از انتخاب این قسمت، دو گزینه برای شما نمایش داده می شود که باید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. افرادی که تابعیت ترکیه ندارند، باید گزینه پایین را انتخاب کنند و افرادی که تابع کشور ترکیه هستند هم باید روی گزینه بالا ضربه بزنند. 

پس از تعیین گزینه مورد نظر، صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که باید در کادرهای تعیین شده، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. بعد از درج اطلاعات تعیین شده در کادرهای ستاره دار، روی دکمه save کلیک کنید. به احتمال خیلی زیاد بعد از انجام این کارها، وقت سفارت ترکیه برای شما تعیین می شود. 

در غیر این صورت، می توانید از طریق شماره تلفن همراه و یا ایمیل نیز برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. در صورتی که در هیچ یک از این روش ها موفق به گرفتن وقت سفارت نشدید، می توانید به صورت حضوری به سفارتخانه ترکیه مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: خرید ملک در ترکیه

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره آدرس و ساعات کاری سفارت ترکیه در تهران صحبت کردیم. همان طور که گفتیم، هر کسی که قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشد، باید تشریفات مورد نیاز را در سفارتخانه ترکیه انجام دهد. در سفارت ترکیه، هر سوال و ابهامی درباره مهاجرت فرد به ترکیه وجود داشته باشد، برطرف می شود. 

پشنهاد می کنیم برای گرفتن وقت سفارت و یا حتی آمادگی برای مصاحبه در روز تعیین شده در سفارت، از افراد متخصص کمک بگیرید. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا هم راحت تر وقت سفارت ترکیه را بگیرید و هم بعد از زمان تعیین شده، برای مصاحبه در سفارت آماده شوید. اگر هر سوال دیگری درباره گرفتن وقت از سفارت ترکیه در تهران و یا حتی آدرس و ساعت کاری این سفارت خانه دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان