مهاجرت کاری به ترکیه + شرایط، هزینه و مدارک 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مهاجرت کاری به ترکیه + شرایط، هزینه و مدارک 2024
مهاجرت کاری به ترکیه + شرایط، هزینه و مدارک 2024

فهرست مطالب

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت کاری ایرانیان شناخته می شود که به خاطر داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب نسبت به کشور ما، بسیاری از افراد این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. به همین دلیل هم ما قصد داریم در این مقاله، به طور مفصل درباره مهاجرت کاری به ترکیه صحبت کنیم. پس اگر شما هم قصد دارید از طریق مهاجرت کاری به کشور ترکیه بروید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب متوجه خواهید شد که شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق کار چیست و بیشتر چه مشاغلی در این کشور رونق دارند.

یکی از مهمترین چالش های خیلی از افراد موقع مهاجرت کاری، این است که بدانند آیا مهارتی که آنها یاد گرفته اند، در کشور مورد نظرشان درآمد خوبی دارد یا خیر. به عنوان مثال، بسیاری از خانم ها در حال حاضر در حوزه مسائل آرایشی و بهداشتی آموزش می بینند. در این شرایط، آنها می خواهند بدانند که آیا در ترکیه بازار کار خوبی دارند یا خیر. مثلا بسیاری از آنها می پرسند که آیا مهاجرت ناخن کار به ترکیه کار درستی است یا خیر؟ در این مقاله، درباره این مسائل صحبت خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت کاری به ترکیه

افرادی که می خواهند مهاجرت کاری به ترکیه کنند، باید اول از همه در حوزه مشخصی آموزش دیده باشند و مدارک کافی در این زمینه را ارائه دهند. حتی داشتن سابقه کاری مرتبط می تواند شانس آنها را برای دریافت مجوز کار در ترکیه تا حد خیلی زیادی افزایش دهد.

شرایط مهاجرت کاری به ترکیه

علاوه بر این، شرایط دیگر مهاجرت کاری به ترکیه این است که شما باید حتماً از یک کارفرمای ترک در این کشور دعوتنامه یا پیشنهاد کاری داشته باشید. در این صورت، نشان می دهید که یکی از کارفرماهای این کشور از شما دعوت کرده تا برای یک بازه زمانی مشخص، در شرکت او مشغول به کار شوید. توجه داشته باشید که فردی که برای شما دعوتنامه کاری ارسال می کند، باید حتماً تابعیت و اقامت کشور ترکیه را داشته باشد.

همچنین بخوانید: ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه

بعد از این که دعوتنامه کاری برای شما از طرف کارفرمای ترک ارسال شد، باید حتماً حداقل یک ماه و حداکثر دو ماه قبل از سفر به این کشور برای دریافت ویزای کاری ترکیه اقدام کرده باشد. توجه داشته باشید که ویزای کاری ترکیه در واقع مجوزی است که به شما کمک می کند تا بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. حتی اگر جاب آفر داشته باشید و ویزای کاری ترکیه را نگیرید، نمی توانید کار خود را به صورت قانونی آغاز کنید.

برای دریافت جاب آفر از کارفرمایان کشور ترکیه، بهتر است آشنایی نسبی با زبان ترکی استانبولی و زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید بهتر توجه آنها را به سمت خود جلب کنید. زیرا بیشتر مواقع کارفرمایان برای جذب نیروهای خارجی، با آنها مصاحبه می کنند و اگر در طول مصاحبه متوجه شوند که به طور کامل زبان ترکی و انگلیسی را یاد گرفته اید، به احتمال خیلی زیاد شانس شما برای دریافت جاب آفر افزایش پیدا می کند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ترکیه

در صورتی که برای مهاجرت کاری به ترکیه جاب آفر این کشور را دریافت کردید، نوبت به آن می رسد که مدارک خود را هم آماده کنید. ارائه مدارک به صورت کامل تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند دریافت ویزای کاری ترکیه دارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ترکیه

توجه داشته باشید که اگر در مدارک شما هرگونه نقصی وجود داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد درخواست شما برای ویزای کاری ترکیه رد خواهد شد. به همین دلیل هم در این قسمت مهمترین مدارک لازم برای مهاجرت کاری به ترکیه را نام می بریم و پیشنهاد می کنیم که حتماً از چندین ماه قبل، برای جمع آوری مدارک اقدام کنید.

 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • مدارک شناسایی به صورت اصل و فتوکپی
 • مدارک کامل سوابق کاری مرتبط
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • دو قطعه عکس جدید به صورت تمام رخ
 • جاب آفر از طرف کارفرمای ترک
 • بیمه درمانی
 • مدارک تحصیلی مانند دیپلم به صورت ترجمه شده
 • مدرک محل اقامت در کشور ترکیه مانند سند خرید ملک یا اجاره نامه
 • گواهی تمکن مالی از طرف بانک
 • بلیط پرواز رفت
 • در صورت تأهل، سند ازدواج (این مدرک برای کسانی مناسب است که می خواهند به همراه خانواده خود به ترکیه مهاجرت کاری کنند.)
 • رسید پرداخت هزینه های مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری ترکیه

هزینه دریافت ویزای کاری ترکیه

در قسمت قبل به صورت مختصر گفتیم که برای دریافت ویزای کاری ترکیه باید چه مدارکی ارائه دهید. همان طور که متوجه شدید، نامه تمکن مالی از طرف بانک یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت کاری به ترکیه در نظر گرفته می شود.

به این منظور، شما باید به ازای هر روزی که در ترکیه سپری می کنید، نزدیک به ۳۶۸ لیر در حساب بانکی خود پول داشته باشید. از آنجا که در جاب آفر شما مدت زمان کار در ترکیه نوشته می شود، می توانید با توجه به همان متوجه شوید که باید تقریباً چقدر تمکن مالی داشته باشید.

همینطور بخوانید: حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه / حداقل پول لازم 2024

هزینه دریافت ویزای کاری ترکیه

از طرف دیگر، هزینه های دیگری برای دریافت ویزای کاری باید بپردازید که بسته به شرایط شما می توانند متفاوت باشند. برای مثال، اگر بخواهید به همراه همسر و فرزندان خود به ترکیه مهاجرت کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید و این هزینه برای کودکان و سالمندان کاهش پیدا می کند. هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای تک نفری ترکیه 61 دلار محاسبه می شود.

علاوه بر این موارد، اگر شما بخواهید به صورت مستقل، موقت و یا نامحدود در ترکیه کار کنید، باید حتماً مجوز کاری داشته باشید. به این صورت که هزینه مورد نیاز برای دریافت مجوز کار مستقل در ترکیه ۱۲۲۷ دلا محاسبه می شود. در حالی که هزینه مجوز کار نامحدود مانند مجوز مستقل است، برای دریافت مجوز کار موقت تنها باید ۱۲۳ دلار پرداخت کنید که کاملاً مقرون به صرفه است.

نحوه تمدید ویزای کاری ترکیه

فرض کنید که شما ویزای کاری ترکیه را دریافت کرده اید و اکنون می خواهید بعد از گذشت چند سال، ویزای خود را تمدید کنید. در این شرایط، اگر برای تمدید ویزای خود اقدام نکنید، مهاجرت کاری به ترکیه نیز برای شما به اتمام خواهد رسید و باید به کشور خود بازگردید.

این در حالی است که می توانید پس از گذشت یک سال از دریافت ویزای کاری این کشور، مجدداً مدارک ذکر شده در قسمت های قبل را آماده کرده و ارائه نمایید. به طور کلی، شما ۸ بار می توانید هر سال یک بار، ویزای کاری ترکیه خود را تمدید کنید. این به این معنی است که می توانید تا ۸ سال در کشور ترکیه با استفاده از ویزای کاری مشغول به کار شوید.

نحوه تمدید ویزای کاری ترکیه

دریافت اقامت دائم با مهاجرت کاری به ترکیه

 یکی از مهمترین مزایای مهاجرت کاری به ترکیه این است که می توانید بعد از گذشت چند سال، اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما می توانید تا ۸ سال ویزای کاری ترکیه را برای خود تمدید نمایید.

این در حالی است که بعد از گذشت این ۸ سال، دیگر نیازی به تمدید ویزای کاری ندارید و می توانید به صورت مستقیم اقامت دائمی این کشور را بگیرید. البته برای دریافت اقامت دائم ترکیه، باید شرایط خاصی داشته باشید. برای مثال، مدت زمان قابل توجهی در این کشور بمانید و با فرهنگ ترکیه و زبان این کشور آشنایی نسبی داشته باشید.

همچنین بخوانید: مشاغل مناسب برای مهاجرت به ترکیه

درآمد مشاغل مختلف در ترکیه

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که میزان درآمد می تواند تاثیر بسیار زیادی در مهاجرت کاری به ترکیه داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است بپرسید که مهاجرت ناخن کار به ترکیه چه شرایطی دارد و یا درآمد مهاجرت کاری پزشکان به ترکیه تقریبا چقدر است؟ در این قسمت، به صورت مختصر برخی از مشاغل پردرآمد در ترکیه را معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که این هزینه ها به عنوان حقوق سالیانه در نظر گرفته شدند.

 • مدیر بازاریابی: بین ۵۲۰۰ تا ۱۶۰۰ لیر
 • مدیر اجرایی : بین ۹۰۰۰ تا ۲۸ هزار لیر
 • پزشک جراح: بین ۱۴ هزار تا ۴۵ هزار لیر
 • قاضی: بین ۱۲ هزار تا ۳۸ هزار لیر
 • مدیر اجرایی: بین ۹ هزار تا ۲۸ هزار لیر
 • مدیر مالی: بین ۸۰۰۰ تا ۲۶ هزار لیر
 • استاد دانشگاه: بین ۷ هزار تا ۲۲ هزار لیر

با توجه به قسمت بالا، می توان متوجه شد که شغل های مدیریتی و کادر درمان درآمد نسبتاً بالایی در کشور ترکیه دارند. از این رو، سالانه بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری داروسازی به ترکیه و یا حتی سایر رشته های این حوزه اقدام می کنند.

درآمد مشاغل مختلف در ترکیه

سخن پایانی

اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارید، بهتر است حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. از این رو، متوجه خواهید شد که آیا شغل مورد نظر شما در ترکیه درآمد خوبی دارد یا خیر و تقریباً می توانید در هر سال، چقدر درآمد داشته باشید.

به عنوان مثال، درآمد مهاجرت کاری پرستاری به ترکیه با درآمد شغل های دیگر متفاوت است. تیم کارشناسان شایان در این زمینه، به طور کامل شما را راهنمایی می کنند تا بدانید که هر یک از مشاغل تقریباً چقدر در ترکیه درآمد دارند و برای دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در موزه موردنظر خود، باید چه کارهایی انجام دهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان