آشنایی با شهر زیبای آدانا|فاصله آدانا تا استانبول|جاذبه های شهر آدانا چیست

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

آشنایی با شهر زیبای آدانا | اطلاعات در مورد آدانا

آشنایی با شهر زیبای آدانا

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم این شهر یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه می باشد. از لحاظ جمعیت این شهر ۱٬۵۳۰٬۲۵۷ نفر جمعیت دارد و مساحت آن ۱٬۹۴۵ کیلومتر مربع می باشد. با توجه به ارقام گفته شده، این شهر عنوان پنجمین شهر پرجمعیت را به خود اختصاص داده است. از لحاظ موقعیت شهر آدانا در دشت‌ کیلیکیه‌ کیلیکیا و در کنار رود سِیحان‌ ساروس‌ واقع شده است. که این امر خود دلیلی بر رونق گردشگری در آن است. این شهر بهترین زمین های حاصل خیز را دارد به همین دلیل مرکز کشاورزی است. هم چنین صنعت‌ در این شهر بسیار رونق دارد. بنابراین می توان عنوان کرد آدانا با صنعت پارچه و فراوری غذا سهم مهمی را در اقتصاد ترکیه ایفا می کند و به همین دلیل عنوان یکی از مهم ترین شهرهای این کشور را از آن خود کرده است. آب و هوای مناسب، آثار تاریخی بی نظیر، معماری عالی، غذاهای خوشمزه ، هتل های خوب از دیگر نکات مثبت این شهر است. لازم به ذکر است بهترین زمان سفر به آدانا فروردین تا خرداد و شهریور تا آبان می باشد.

تاریخچه ی شهر آدانا

آدانا شهری است که طی سالیان دراز در میان سلسله‌های مختلفی همچون فنیقی‌ها، کلدانیان، آشوری‌ها، هیتی‌ها، ایران، مقدونیه، روم، بیزانس، عباسی‌ها و سلجوقیان چرخیده است. این‌ شهر که‌ در حدود ۳۴ق‌م‌ به‌ تصرف‌ اسکندر مقدونى‌ درآمد و در سال ۶۰۸م‌، شهر آدانا ترکیه تبدیل‌ به‌ استان‌ شد و اداره آن‌ به دست حکومت عثمانی افتاد.

حمل و نقل عمومی در شهر آدانا

شهر آدانا در زمینه ی حمل و نقل تقریبا پیشرفته به حساب می آید و دارای مترو می باشد. مترو آدانا دارای یک مسیر است که شمال را به جنوب شهر متصل می‌کند. این خط مترو ۱۳ ایستگاه می باشد و حرکت از ابتدا تا انتهای آن حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. بخشی از مترو آدانا زیر زمین و بخش بیشتر آن هم سطح یا کمی پایین تر از سطح زمین است. این مترو از ساعت ۶ صبح شروع به کار می کند و ساعت پایانی آن ۲۳:۳۰ شب می باشد و همانند ایران هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک بار خواهد آمد. هزینه ی بلیط مترو بسیار ارزان بوده و در صورت داشتن Kentkart ،  با یک بار کارت زدن و پرداخت ۱ لیر می‌توانید تا یک ساعت از خدمات مترو بهره برید. هم چنین وجود اتوبوس و تاکسی سبب افزایش گستره ی انتخاب شما شده است. خطوط اتوبوس شهر آدانا دولموش نام دارد و به طور کلی هزینه های آدانا از استانبول بسیار ارزان تر است. با این وجود هم چنان تاکسی برایتان گران تمام خواهد شد.

حمل و نقل عمومی در شهر آدانا

جاذبه های شهر آدانا

شهر آدانا دارای جاذبه های بسیار زیادی می باشد که از آن میان می توان به پل تاشکپرو، مسجد سابانجی، برج ساعت بویوک، پارک مرکزی آدانا، پل چاتالان، مسجد جامع شهر آدانا، موزه آتاتورک و موزه مردم‌شناسی،  سینمای آدانا، کلیسای سنت پل یا آدانا ببکلی، پارک طبیعت و نیز اگر کمی از شهر دور شوید می توانید به تالاب آکیاتان برسید. هم چنین این شهر دارای چهار مرکز خرید اصلی به نام های آدانا اپتیمم، گالریا، M1 و Carrefour است. هم چنین یکی از سواحل نزدیک به آدانا ساحل یومورتالیک است. با وجود تاریخی بودن این شهر شما بناهای مدرن را نیز به شدت مشاهده می کنید و می توان گفت آدانا شهری است مختط از مدرنیته و تاریخ!

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه