راه های پیدا کردن کار در ترکیه چیست ؟

کاریابی در ترکیه

راه های پیدا کردن کار در ترکیه چیست ؟

معمولا افراد برای پیدا کردن کارهای مورد نظر خود ، به سایت های کاریابی و اداره کار ترکیه سر می زنند و لیست کارهای موجود را بررسی می کنند . در این لیست ها همه مشاغل دیده میشود و برای اتباع خارجی و دانشجویان نیز کارهای پاره وقت یا نیمه وقت بچشم میخورد . این سایت ها بطور مداوم به روز رسانی می شوند و بهکار عبارتی اغلب مشاغل را می توان از طریق جستجوی آنلاین پیدا نمود . راه های دیگری هم جهت یافتن شغل وجود دارد که شامل تبلیغات روزنامه ها بصورت هفتگی و ماهیانه است .

چگونه در ترکیه کار پیدا کنیم

یک نکته مهم در کار گرفتن در ترکیه این است که زبان ترکی را بلد باشید، اگر زبان ترکی استانبول را بلد نباشید ممکن است کار پیدا کنید ولی در بلند مدت دچار مشکل خواهید شد و احتمالا کار را از دست خواهید داد. پس توصیه می شود اول زبان خود را تقویت کنید بعد به دنبال کار بگردید. در این صورت حتی می توانید یک شغل بهتر پیدا کنید و مشغول به کار شوید.

خرید ملک در ترکیه

کاردر ترکیه

سایت های کاریابی در ترکیه:

 • sahebindan.com
 • eleman.net
 • kariyer.com
 • Kariyerzirvesi.com
 • Iskur.gov.tr
 • Linkedin.com
 • Secretcv.com

 

شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه چیست ؟

بخش های اصلی اقتصاد ترکیه تولید ، کشاورزی و گردشگری ست . کشور ترکیه در زمینه ی ایجاد اشتغال و کار از جمله کشورهایی ست که بیشترین میزان استخدام را دارد . جهت دریافت اجازه اقامت  ترکیه شما نیازمند به اجازه کار در کشور ترکیه می باشید . برای ورود به کشور ترکیه جهت کار شما نیازمند اخذ ویزا هستید ، حال اگر شما ساکن کشوری هستید که نیاز به ویزا ندارید با توجه به موافقتنامه معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید ، شما نیاز به یک قرارداد کاری امضا شده از یک شرکت ترکیه ای برای بدست آوردن ویزای کار در رابطه با اجازه ی کار صادر شده دارید .

شخص جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشد . دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد ، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد . در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه ، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید . بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد . فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید .

قیمت خانه در استانبول به پول ایران

کار در ترکیه

مجوز کار دائم در ترکیه:

افرادی که در ترکیه حداقل هشت سال یا بیشتر اجازه کار قانونی داشته اند، می توانند درخواست اجازه کار دائم دهند. فردی که از اجازه کار دائم برخوردار باشد تمام مزایای اقامت طولانی مدت ترکیه را دارد، بر این اساس افرادی که از مجوز کار دائم برخوردار هستند تمام حقوق شهروندی ترکیه را دارند.

شرایط کار در ترکیه چیست ؟

یکی از مهم ترین الویت ها برای استخدام در کشور ترکیه ، تسلط به زبان ترکی می باشد . اکثر شرکت ها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که به زبان ترکی استانبولی برای صحبت کردن و ارتباط ، تسلط داشته باشید . با یادگیری زبان کارهایی به مراتب بهتر و با حقوق بالاتر کسب می کنید . در غیر این صورت بالاجبار باید زمان زیادی را در کارهای سخت تر و با دستمزد کمتر شاغل شوید تا زبان ترکی را به مرور زمان بیاموزید .
در ترکیه تقریبا ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند . روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار هستند . کارمندان معمولا ۱۴ روز در سال قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد ، به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند .
حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه ۱۱۳۴ لیره که معادل ۳۰۰ یورو و این دستمزد بطور متوسط ماهی ۱۶۷۱ لیره که معادل ۵۸۰ یورو می باشد .

ترکیه کشوری با هزینه های زندگی ، پایین می باشد و هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این کشور بطور متوسط ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است . کار در ترکیه با حقوق بالامشروط به داشتن مهارت های خاص و مورد نیاز این کشور می باشد .
اگر بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه زندگی می کنید ، حق درخواست ویزای کار ترکیه را نخواهید داشت .
برای کاریابی تخصصی علاوه بر داشتن زبان ترکی ، اقامت توریستی و یا اقامت دانشجویی برای جلب اعتماد کارفرما در مورد اقامت شما ضروری است .
در میان مشاغل متعدد معمولا برای مهاجران ،کار در ترکیه با جای خواب در الویت قرار دارد .

تمدید اقامت ترکیه در شرایط کرونایی

کار در ترکیه

کاریابی در ترکیه:

در ترکیه برای پیدا کردن کار علاوه بر شبکه های اجتماعی از جمله لینکدین(Linked in) و همچنین کانال های تلگرامی، می توانید از دو راه سایت های کاریابی و موسسات کاریابی در ترکیه برای پیدا کردن کار اقدام کنید.

 

کار های موردنیاز در ترکیه:

کشور ترکیه با توجه به جمعیت آن نرخ بیکاری بالای دارد، و اولویت استخدام با افراد ترک و شهروند های ترکیه می باشدکار های که امروزه در ترکیه بسیار احتیاج هستند کارهای از جمله مشاغل ساختمانی مانند کاشی کاری، جوشکاری و یا آشپزی، گارسون و… هستند.

پر در آمد ترین مشاغل:

از پر در آمد ترین مشاغل در ترکیه می توان به کار در زمینه پزشکی اشاره کرد که میزان بیشترین درآمد را در ماه را به خود اختصاص داده است. کار در این زمینه مانند: جراحی مغز و اعصاب، پزشک زنان و زایمان، متخصص داخلی… می باشد.

مهاجرت به ترکیه وبررسی شرایط آن

کار در ترکیه

توجه این مطالب جهت بیشتر دانستن شما می باشد شرکت شایان خدمات کاریابی را انجام نمیدهد. شرکت شایان در انجام خدمات مربوط به اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک می توانند به شما کمک کنند. جهت دیدن املاک شایان کلیک کنید تا مجهز ترین املاک را با بابهترین قیمت خریداری کنید.

پیوستن به گفتگو

یک دیدگاه در “راه های پیدا کردن کار در ترکیه چیست ؟”

 • Amirali

  من میخوام ک در کشور ترکیه استخدام ب کار شوم حدود ۴۰ درصد زبان تر استانبولی بلد هستم چگونه باید استخدام شوم

  پاسخ
  • مدیرسایت

   سلام دوست عزیز، برای کار در ترکیه مسلط بودن به زبان ترک مهم است. شرکت شایان در زمینه اخذ اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه فعالیت می کند، اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید در واتساپ از طریق شماره +۹۰ ۵۳۸ ۲۰۰ ۶۹ ۹۴ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • Reza

  سلام من کارم مبلمان هستشو الان ۵سال تو این کا هستم و وارد کار هستم چه کاری باید انجام بدم یا از کجا باید شروع کنم که استخدام بشم

  پاسخ
 • ali

  من میخام استخدام بشم در ترکیه یا استابول زبان ترکیه بلد نیستم

  پاسخ
  • مدیرسایت

   سلام دوست عزیز، برای کار در ترکیه مسلط بودن به زبان ترک مهم است. شرکت شایان در زمینه اخذ اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه فعالیت می کند، اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید در واتساپ از طریق شماره +۹۰ ۵۳۸ ۲۰۰ ۶۹ ۹۴ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • بهرام كوهي

  من به ٩٠درصد زبان تركي إستانبولي مسلط هستم ميتونم برم واسه كار

  پاسخ
  • مدیرسایت

   سلام دوست عزیز، برای کار در ترکیه مسلط بودن به زبان ترک مهم است. شرکت شایان در زمینه اخذ اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه فعالیت می کند، اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید در واتساپ از طریق شماره +۹۰ ۵۳۸ ۲۰۰ ۶۹ ۹۴ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • rahim

  سلام وقت بخیر
  اینجانب مهندس برق هستم دارای ۲۰سال سابقه کار میباشم ،میخواستم در ترکیه کار پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید .ممنون از لطف شما

  پاسخ
 • فاطمه

  من شانزده سال دارم و دانش آموزم وتصمیم گرفتم با خانواده ام به ترکیه مهاجرت کنم.چه گونه میتونم در این کشور ادامه تحصیل بدم؟؟

  پاسخ
 • Iman tavakoli

  خسته نباشيد من مايل کار در ترکيه هستم بايد چيکار کنم

  پاسخ
 • امین پرویز

  سلام وخسته نباشید من امین پرویز ۲۱ساله با مدرک زیر دیپلم دونبال کار هستم در ترکیه در قسمت ام دی اف نیمه ماهرم یعنی کابیت وکمد ودر قسمت های صافکاری وشیرنی پزی هم نیمه ماهر هستم لطفا کمک کنید به ترکیه برای کار برم باتشکر ۰۹۱۴۲۰۹۷۴۶۶شماری تماس من هس

  پاسخ
 • محمد جواد

  من متاهل هستم و معلولیت جسمی متوسط دارم(پلاتین داخل پای راستم)
  آیا شغلی میتونم پیدا کنم تا اقامت اونجارو بگیرم و مهاجرت کنم؟

  پاسخ
 • سینا

  ببخشید میشه بگید در زمان کرونا وضعیت کار در این کشور چطوره؟

  پاسخ
  • شایان

   سلام دوست عزیز، این مطلب جهت بیشتر دانستن شما در سایت درج شده است. شرکت شایان در زمینه اخذ اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه فعالیت می کند، اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید در واتساپ از طریق شماره +۹۰ ۵۳۸ ۲۰۰ ۶۹ ۹۴ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • فرهاد

  با سلام من راننده پایه یک باسابقه۱۵سال خودم ترک هستم چگونه کار پیدا کنم مرا راهنمای کنید

  پاسخ

مقایسه املاک

مقایسه