برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ / بررسی انواع روش ها

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ / بررسی انواع روش ها
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ / بررسی انواع روش ها

فهرست مطالب

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان اول به شمار می آید که به خاطر داشتن مهاجران بسیار زیاد، موقعیت خیلی خوبی برای افراد تازه ورود به این کشور دارد. به خاطر وجود فرهنگ های متنوع در کانادا، شما می توانید زندگی خیلی خوبی در این کشور داشته باشید. با این حال، خیلی از افراد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می پرسند که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

به خاطر وجود روش های فوق العاده متنوع برای مهاجرت به کانادا، ممکن است بسیاری از افراد سردرگم شوند و ندانند که کدام روش برای آنها مناسب تر است. از این رو، ما در این مقاله از شایان، انواع روش های مهاجرت به کانادا را برای شما توضیح می دهیم و سپس خواهیم گفت که بر اساس چه شرایطی، باید یکی از این روش ها را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت به کشور کانادا چند مرحله پیش روی شما قرار دارند که در این قسمت به صورت مختصر هر یک از این مراحل را معرفی می کنیم. با انجام همه این کارها، شما می توانید کارهای مهاجرت خود را به راحتی انجام دهید؛ بدون این که سردرگم شوید.

 1. بررسی شرایط خود: اول از همه، شما باید شرایط خود را برای مهاجرت بررسی کنید. منظور از شرایط، مواردی مانند مدرک زبان، تمکن مالی، سابقه تحصیل، سابقه کاری و سایر موارد این چنینی هستند.
 2. انتخاب روش مناسب مهاجرت به کانادا: سپس باید بر اساس شرایطی که پیش از این گفتیم، تعیین کنید که کدام یک از روش های مهاجرت به کانادا برای شما مناسب تر است. برای مثال، برخی روش های مهاجرت به این کشور نیازی به مدرک زبان ندارند و در برخی دیگر مدرک تحصیلی مهم نیست.
 3. آماده سازی مدارک: در مرحله بعد، نوبت به آن می رسد که بر اساس روشی که از طریق آن قصد مهاجرت به کانادا را دارید، مدارک خود را آماده کنید.
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
 • ارسال درخواست ویزای کانادا: بعد از این که همه مدارک خود را به طور کامل آماده کردید، نوبت به آن می رسد که برای دریافت ویزای کانادا از نوعی که از قبل تعیین کرده اید، درخواست بدهید.
 • دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا: در صورت رعایت همه موارد بالا و آماده سازی همه مدارک به صورت کامل و دقیق، به احتمال خیلی زیاد درخواست دریافت ویزای شما تایید و ویزا برای شما صادر خواهد شد. در نتیجه، بعد از دریافت ویزا می توانید کارهای مهاجرت خود را انجام داده و به این کشور مهاجرت کنید.

روش های مهاجرت به کانادا

پیش از این تا حدودی متوجه شدید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ گفتیم که روش انتخابی برای مهاجرت به کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید بر اساس شرایط خود، یکی از برنامه های مناسب برای مهاجرت به این کشور را انتخاب کنید. در این قسمت، برخی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور را نام می بریم و توضیح می دهیم که چه افرادی امکان استفاده از آنها را دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان به شمار می آید. به همین دلیل شما می توانید بدون نگرانی، برای تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور اقدام کنید. همچنین در کانادا کالج های متعددی وجود دارند که متقاضیان می توانند با تحصیل در این کالج ها، خود را برای تحصیل در دانشگاه های کانادا آماده کنند.

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به برخی از روش های دیگر مهاجرت به این کشور پایین تر است. زیرا شما در صورت داشتن شرایط لازم، حتی امکان دریافت بورسیه تحصیلی را نیز دارید که در این صورت، هزینه های شما تا حد قابل توجهی پایین می آید. همچنین می توانید همزمان با تحصیل، برای ساعات محدودی به کار دانشجویی بپردازید و هزینه های خورد و خوراک خود را به دست بیاورید.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا با روش توریستی

مهاجرت توریستی یکی از روش های مهاجرت موقت به کانادا به شمار می آید که شما باید بعد از گذشت نهایتاً 6 ماه، این کشور را ترک کنید. با این حال، یکی از مهمترین مزایای یزای توریستی کانادا این است که شما می توانید بعد از رفتن به این کشور، کاری در کانادا پیدا کرده و ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

به منظور انجام این کار و دریافت ویزای توریستی در مرحله اول، شما باید دلیل سفر خود را به طور کامل توضیح دهید و دلیل محکمی برای سفر به کانادا داشته باشید. همچنین داشتن سابقه سفر، تمکن مالی قابل توجه، دعوتنامه در کشور کانادا و سایر موارد این چنینی، برخی از مهمترین شرایط دریافت ویزای توریستی هستند.

ویزای ورک پرمیت یا ویزای کاری کانادا

ویزای ورک پرمیت در صورتی برای افراد صادر می شود که یک دعوتنامه شغلی یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشند. در صورتی که جاب آفر کانادایی داشته باشید و بتوانید از طریق ویزای ورک پرمیت به این کشور مهاجرت کنید، می توانید قرارداد کاری خود را تمدید کرده و با رعایت قوانین و چهارچوب های کانادا، حتی اقامت دائم این کشور را نیز به دست بیاورید.

مهاجرت به کانادا از طریق روش اسکیل ورکر

اگر روش های قبل برای شما مناسب نبودند و هنوز می پرسید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم و به این کشور بروم، می توانید از روش اسکیل ورکر استفاده کنید. این روش برای کسانی است که دارای مدرک زبان آیلتس با نمره بالا، سابقه کاری و تحصیلی نسبتاً بالایی هستند. به خصوص اگر سابقه کار و تحصیل در کانادا را داشته باشید، امتیاز پرونده شما فوق العاده بیشتر خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق روش اسکیل ورکر

با این حال، بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق روش اسکیل ورکر را دارند، تاکنون سابقه تحصیل یا کار در کانادا را نداشتند. برای این افراد، سن پایین تر و داشتن مدرک زبان با نمره بالاتر می تواند امتیاز فوق العاده ای باشد و نداشتن سابقه تحصیل یا کار در کانادا را برای آنها جبران کند.

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در این کشور

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارند و مهم ترین ویژگی همه آنها، داشتن تمکن مالی نسبتاً بالا است. حداقل سرمایه ای که شما باید برای سرمایه گذاری در کانادا داشته باشید، بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار کانادا است. به همین دلیل اگر تمکن مالی نسبتاً خوبی دارید، این روش می تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد.

بعد از این که از طریق یکی از این روش ها به کانادا مهاجرت کردید، می توانید برای دریافت اقامت دائم نیز درخواست بدهید. در ادامه، برخی از رایج ترین برنامه های سرمایه گذاری در کانادا را معرفی می کنیم. البته ممکن است شرایط و مکن مالی مورد نیاز در هر یک از این روش ها با یکدیگر فرق داشته باشد.

 • ثبت شرکت در کاناداپ
 • شرکت در برنامه ICT کانادا
 • خرید بیزینس در کانادا
 • خرید فرانچایز در این کشور

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

شرایطی که باید برای مهاجرت به کانادا با استفاده از روش استارتاپ داشته باشید، عبارتند از: نامه ای از سازمان های حامی و مورد تایید کانادا برای راه اندازی استارتاپ، نمره آیلتس حداقل ۵، تمکن مالی برای ۶ ماه زندگی در کانادا، گواهی عدم سوء سابقه کیفری و تحصیل به مدت حداقل یک سال.

منظور از استارتاپ، این است که ایده شما برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا باید کاملاً مبتکرانه و نوآورانه باشد. ایده شما باید بتواند با سایر ایده ها در سطح جهانی رقابت کرده و پتانسیل رشد بالایی داشته باشد. در نهایت، استارتاپ شما باید به گونه ای باشد که بتوانید افراد کانادایی را استخدام کنید. مهم ترین ویژگی این روش این است که هیچ محدودیت سنی برای آن اعلام نشده است و شما می توانید با هر سن، سابقه تحصیلی و سابقه شغلی، برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

مهاجرت به کانادا با روش خود اشتغالی

برای مهاجرت به کانادا از طریق روش خود اشتغالی، شما باید بتوانید کسب و کاری در این کشور راه اندازی کنید و تمکن مالی مورد نیاز برای حمایت از این کسب و کار و زندگی خود و خانواده تان را داشته باشید. در این برنامه فاکتورهایی مانند سابقه کار، سن، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی بالا، میزان تحصیلات و میزان سازگاری فرد محیط مورد بررسی قرار می گیرند و با توجه به هر یک از این موارد، به فرد امتیاز داده می شود.

اگر افراد امتیاز بیشتر از ۳۵ داشته باشند، امکان مهاجرت به کانادا با روش خود اشتغالی را خواهند داشت. مهم ترین مزیت این روش برای مهاجرت به کانادا این است که می توانید به صورت مستقیم اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده تان را به دست بیاورید.

سایر روش های مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر است و به همین دلیل هم روش های فوق العاده متنوعی برای مهاجرت به آن در نظر گرفته است که شما می توانید از طرف یکی از آنها، به این کشور مهاجرت کنید. در قسمت قبل فقط به برخی از آنها اشاره کردیم. در ادامه نیز سایر روش های مهاجرت به کانادا را معرفی می کنیم که هر یک از آنها دارای شرایط مخصوص به خود هستند.

 • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا با برنامه آتلانتیک
 • مهاجرت از طریق پایلوت مهاجرتی مناطق شمالی و روستایی کانادا
 • مهاجرت از طریق تجربه کار کانادایی
 • مهاجرت از طریق
 • مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی

سخن پایانی

آیا شما هم سرگردان شده اید و می پرسید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ همان طور که تاکنون متوجه شدید، روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند که شما باید بر اساس شرایط خود، از طریق یکی از این روش ها به این کشور مهاجرت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط هر یک از روش های ذکر شده، می توانید با کارشناسان حقوقی ما در موسسه مهاجرتی شایان تماس بگیرید و سوالات خود را درباره هر یک از روش های مهاجرتی بپرسید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان