ویزای کار IMP کانادا 2024 / راحت ترین روش اخذ اقامت کانادا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای کار IMP کاناد 2024 / راحت ترین روش اخذ اقامت کانادا
ویزای کار IMP کانادا 2024 / راحت ترین روش اخذ اقامت کانادا

فهرست مطالب

افرادی که بتوانند به دولت کانادا ثابت کنند که می توانند از نظر اقتصادی برای این کشور منفعت داشته باشند، می توانند ویزایIMP  کانادا را دریافت کنند. این ویزا شرایط مخصوص به خود را دارد که اگر از این شرایط بهره مند باشید، می توانید حتی اقامت دائمی کشور کانادا را دریافت کنید. یکی از مهم ترین مزایای این نوع مهاجرت، این است که اجازه کار را دریافت خواهید کرد و می توانید به همراه خانواده خود به کشور کانادا مهاجرت کنید. در ادامه، به صورت مفصل درباره ویزای کار IMP کانادا صحبت خواهیم کرد.

به صورت کلی، روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند که یکی از بهترین آنها، دریافت ویزای IMP است. این ویزا نمونه های مختلفی دارد که در ادامه، همه آنها را معرفی می کنیم. پس اگر شما هم می خواهید از طریق ویزای کاری به کشور کانادا مهاجرت کنید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ویزای کار IMP کانادا چیست؟

قبل از این که نحوه دریافت این ویزا را به شما معرفی کنیم، بهتر است اطلاعاتی درباره آن به دست بیاورید. ویزای IMP مخفف عبارت International Mobility Program در زبان انگلیسی است که معنای برنامه انتقال بین المللی را می دهد.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه این ویزا با نام برنامه شناخته می شود، اما در واقع نوعی قرارداد بین المللی است که بین سایر کشورها و کشور کانادا به وجود آمده است. اما بیشتر ایرانیان این نوع قرارداد را با نام ویزای IMP می شناسند و به همین دلیل هم ما در این مطلب آن را به همین نام توضیح می دهیم.

ویزای IMP کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود که شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که می توانید برای نیازهای اقتصادی این کشور سودآور باشید. یکی از مهمترین مزایای این نوع ویزا، این است که نیازی به گرفتن مجوز LMIA ندارد و می توانید خیلی راحت تر پروسه های ورک پرمیت را انجام دهید و در کانادا مشغول به کار شوید.

انواع ویزای کار IMP کانادا

به صورت کلی، ویزای IMP در کشور کانادا به دو شکل ورک پرمیت (Work Permit) و اپن ورک پرمیت (Open Work Permit) وجود دارند و شما در صورت داشتن شرایط لازم، می توانید هر یک از آنها را دریافت کنید. اما تفاوت میان این دو نوع ویزای کار کانادا چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت های این نوع ویزاها، این است که برای دریافت ویزای ورک پرمیت شما به یک دعوتنامه کاری یا جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید. این در حالی است که اپن ورک پرمیت، برای صدور ویزا، نیازی به این جاب آفر ندارد و شما می توانید بدون داشتن دعوتنامه شغلی، آن را دریافت کنید.

نکته جالب توجه درباره هر دو نوع این ویزاها این است که برای دریافت هیچ یک از آنها نیازی به تاییدیه و مجوز LMIA  نخواهید داشت. در نتیجه، اگر فقط کمی تحقیق کنید و از کارشناسان متخصص ما در موسسه شایان کمک بگیرید، خیلی راحت می توانید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید و در این کشور مشغول به کار شوید.

انواع برنامه های مهاجرتی برای دریافت ویزای کار IMP کانادا

برنامه مهاجرتی مختلف برای دریافت این ویزا وجود دارند که شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم، یکی از آنها را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که همه این برنامه ها برای ایرانیان و همه افرادی که قصد اندازی کسب و کار در کانادا را دارند، در نظر گرفته نشده اند و استثناهایی وجود دارد. به همین دلیل در این قسمت، هر یک از این برنامه های مهاجرتی را به شما معرفی می کنیم و اطلاعاتی درباره آنها در اختیار شما قرار می دهیم.

انواع برنامه های مهاجرتی برای دریافت ویزای کار IMP کانادا

برنامه مهاجرتی ویزای کار پس از تحصیل (PGWP)

همان طور که از نام آن هم مشخص است، دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند، می توانند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند. این افراد این امکانات دارند تا به مدت ۳ سال در کشور کانادا مشغول به کار شوند. بعد از یک بازه زمانی خاصی هم امکان دریافت اقامت دائمی این کشور را خواهند داشت.

برنامه مهاجرتی توافق نامه های تجارت آزاد

کانادا با برخی از کشورها نوعی قرارداد بین المللی امضا کرده است که در آن شهروندان این کشورها می توانند بر اساس این توافقنامه، ویزای کار IMP کانادا را بگیرند. البته ایران در لیست این کشورها وجود ندارد و این روش نمی تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت ما باشد و باید از سایر روش های مهاجرتی استفاده کنیم.

برنامه مهاجرتی مجوز کار بریجینگ

در این روش، افرادی که در کشور کانادا هستند و می خواهند اقامت دائمی این کشور را بگیرند، می توانند از این طریق اقدام کنند. مجوز کار بریج در کانادا به افراد ساکن این کشور این امکان را می دهد تا بتوانند علاوه بر کارکرد، اقامت دائم کانادا را بگیرند.

برنامه مهاجرتی تبادل جوانان

یکی دیگر از روش های بسیار مناسب برای دریافت ویزای کار IMP کانادا این است که در برنامه مهاجرتی تبادل جوانان شرکت کنید. در این برنامه، جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله می توانند از طریق روش های مختلف که غالباً به صورت قرعه کشی انجام می شود، مجوز کاری دو ساله بگیرند. با استفاده از این مجوز، آنها امکان کار کردم در کانادا را خواهند داشت یا حتی می توانند در دوره های کارآموزی شرکت کنند.

برنامه انتقال درون شرکتی برای مهاجرت

در برنامه انتقال درون شرکتی شما می توانید شرکتی که در ایران دارید را به کشور کانادا منتقل کنید. با استفاده از این روش شما می توانید هم خودتان و هم تعدادی از کارمندان خود را به این کشور ببرید. این روش در کشور کانادا با نام ICT شناخته می شود.

شرایط دریافت ویزای IMP کار کانادا

برنامه مهاجرتی منفعت عمده

در نهایت، آخرین روش برای دریافت ویزای IMP کانادا که طرفداران خیلی زیادی هم دارد، برنامه مهاجرتی منفعت عمده است. همان طور که تاکنون هم درباره این روش صحبت کردیم، در این شرایط شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که می توانید برای اقتصاد این کشور منفعت داشته باشید. این روش بهترین و پرطرفدارترین روش برای دریافت ویزای IMP کاری کانادا شناخته می شود.

شرایط دریافت ویزای IMP کار کانادا

برای دریافت این ویزا در کشور کانادا شما باید شرایط خاصی داشته باشید که در این قسمت، به صورت مختصر برخی از این شرایط را نام برده ایم. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، باید به فکر آماده سازی مدارک مورد نیاز باشید.

 • شرایط سنی بین ۲۵ تا ۶۰ سال
 • مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی (گاهی مواقع با رزومه قوی، با مدرک دیپلم هم امکان دریافت این ویزا را دارید.)
 • سابقه کاری مرتبط (سابقه کاری شما باید بین ۱ تا ۳ سال در حوزه مدیریتی یا تخصصی باشد.)
 • سهم مشارکت متقاضی اصلی ( شما باید حداقل در ۵۰ درصد از شرکت سهام دار باشید.)
 • مدرک زبان (داشتن مدرک زبان شانس شما را برای ویزای مدرک کار IMP کانادا بیشتر می کند، اما ضروری نیست.)

هزینه دریافت ویزای کار IMP کانادا

 یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد درباره ویزای IMP کار کانادا می پرسند، این است که چقدر باید هزینه برای آن بپردازند؟ برای پاسخ، باید بگوییم که هزینه این ویزا به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به طور کلی، هزینه مورد نیاز برای دریافت این ویزا به دو بخش هزینه صدور ویزا و هزینه تمکن مالی تقسیم می شود. در این قسمت، هر یک از این هزینه ها را به صورت مجزا نام می بریم.

 • هزینه لازم برای دریافت مجوز یا ورک پرمیت برای هر نفر: ۱۵۵ دلار
 • هزینه صدور جاب آفر یا دعوتنامه کاری: ۲۳۰ دلار
 • هزینه انگشت نگاری و بیومتریک: ۸۵ دلار
 • دریافت مجوز اقامت موقت: ۲۰۰ دلار
 • دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال شخص متقاضی: ۱۵۰ دلار برای هر فرزند
 • هزینه های متفرقه مانند ترجمه مدارک و رزرو بلیط هواپیما: تفاوت دارد
 • تمکن مالی یک ساله برای یک نفر: 26,620 دلار
 • تمکن مالی به ازای هر یک نفر که به شخص متقاضی اصلی اضافه شود: 7,172 دلار

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره انواع ویزای کار IMP کانادا در اختیار شما قرار دادیم. با توجه به اطلاعات ذکر شده، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده اید که این ویزا تا چه حد برای مهاجرت به کانادا مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده از این روش، شما می توانید هم خانواده خود را به کانادا ببرید و هم کسب و کار پردرآمدی را در این کشور آغاز کنید. علاوه بر این موارد، بعد از چند سال امکان دریافت اقامت این کشور را هم خواهید داشت. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت ویزای کار IMP کانادا، با کارشناسان ما در موسسه شایان تماس بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان